Прескочи до съдържание

Regional day ticket DB Bahn


Препоръчани мнения

За това се казва Бавария-тикет, защото може да се ползва само в тази провинция. От изброените 3 крайни дестинации, може да изпълниш само първата.

Ако искаш да пътуваш в повече от една провинция ти трябва "Quer-durchs-Land-Ticket", той е валиден за всеки един ден. Ако пътувате през уикенда може да погледнете за Schönes Wochenende тикет, той мисля е малко по-евтин е валиден отново за един ден- събота или неделя, според това, когато го закупите.

Редактирано от tch
Връзка към мнение
преди 2 минути , tch каза:

За това се казва Бавария-тикет, защото може да се ползва само в тази провинция. От изброените 3 крайни дестинации, може да изпълниш само първата.

Четох, че важи и до първата гара на съседна провинция или дори държава. Затова въпросът ми остава за:

от Меминген до Фридрихсхафен (Баден-Вюртемберг)?

от Мюнхен до Щутгарт (Баден-Вюртемберг)?

 

Връзка към мнение

Би ли ми посочила източник на това твърдения, в сайта на железниците никъде на намирам такова?

Има някои билети, като този на Баден-Вюртемберг, където може и да стигнеш до Базел, това изрично си е упоменато. Ако погледнеш картата и видиш къде се намира Щутгарт, веднага ще разбереш, че дори и "правиоло" за съседната провинция да важи, няма как да стигнеш с една спирка до там.

https://www.bahn.com/en/view/offers/regional/regional-day-tickets.shtml

https://www.bayern-fahrplan.de/en/tickets/Bavaria-Ticket

https://www.bahn.de/p/view/angebot/regio/regionale-tickets/bayern/bayernticket.shtml

Wann ist mein Bayern-Ticket gültig?
Mit dem Bayern-Ticket können Sie an einem Tag Ihrer Wahl von 9 Uhr bis 3 Uhr des Folgetages reisen. An Wochenenden, in ganz Bayern gültigen Feiertagen sowie am 15. August (Maria Himmelfahrt) und 24. sowie 31. Dezember ist das Bayern-Ticket sogar von 0 Uhr bis 3 Uhr des Folgetages gültig.
Das Bayern-Ticket Nacht ist montags bis freitags von 18 Uhr bis 6 Uhr des Folgetages gültig, an Wochenenden, an in ganz Bayern gültigen Feiertagen sowie am 15. August (Maria Himmelfahrt), 24. und 31. Dezember sogar bis 7 Uhr des Folgetags.
 

Връзка към мнение

Чак пък никъде... Във форума е писано по темата.

Ще съм благодарна, ако се включи и някой друг с отговор.

 

Връзка към мнение
На 12/8/2016 в 8:38, deyan каза:

Само искам да предупредя пътуващите с деца - според тълкуването на кондукторите по влаковете, билетът дава право на пътуване до пет човека над 5 години, независимо дали са деца или възрастни. Ние разбрахме написаното на сайта по друг начин (а може и така да ни е устройвало) - че може до пет възрастни и към тях колкото деца събереш, та се наложи да доплащаме във влака.

Поне според сайта на железниците, може да се вземат произволен брой деца под 15 години, ако пътувате до двама възрастни и ако това са вашите деца (дали правят ДНК-тест не пише). Ако децата са между 6 и 14 години и са ваши внуци или изобщо нямате кръвна връзка с тях се броят за възрастни.

 

Редактирано от tch
Връзка към мнение
Преди 1 час, Яничка каза:

Да видим какво съм разбрала за Бавария тикет ;)

Мога ли да го ползвам от Мюнхен до Ердинг (Горна Бавария)?

А от Меминген до Фридрихсхафен (Баден-Вюртемберг)?

А от Мюнхен до Щутгарт (Баден-Вюртемберг)?

Яничка, можеш да ползваш Бавария тикет само до Ердинг.
Можеш да пътуваш с Бавария тикет само до  Улм (Баден-Вюртемберг) в посока Щутгарт и до Айтрахт (Баден-Вюртемберг) в посока Фидрихсхафен. Между Фридрихсхафен и Щутгарт можеш да пътуваш с Баден-Вюртемберг тикет.

От Мюнхен или който и да е град от Бавария можеш да пътуваш до Фридрихсхафен, Щутгарт или който и да е град в Германия изобщо, но само с регионалните влакове, т.е. с прекачвания, като използваш Quer-durchs-Land-Ticket през седмицата, също и през уикенда, или Schönes-Wochenende-Ticket - важи само през уикенда. Техните цени са съответно 44€ и 40€ за един човек + по 8€/4€ за всеки следващ човек до 5/4 души, пътуващи заедно. Тези билети също важат за метро, трамвай, градски/междуградски (държавен) автобус. През седмицата билетът важи от 9:00ч до 03ч на следващия ден, в събота и неделя е 00ч до 03ч на следващия ден. 

Също имай предвид, че цените на тези целодневни билети в различните региони на Германия са различни - в сайта на железниците са описани подробно всички регионални билети и условията по тях.

 

P.P. Ако пътуваш сама, мисля, че ще ти излезе доста по-евтино, ако ползваш Flixbus. Мюнхен-Щутгарт има билети и на цена 9€; 11,90; 13€ - зависи колко скоро ще пътуваш и дали ще те устрои разписанието.
Примерно за след 2 дни:
https://shop.flixbus.com/search?route=Munich-Region+Stuttgart&rideDate=29.08.2017&adults=1&children=0&bikes=0&_locale=en&departureCity=94&departureStation=&arrivalCity=101&arrivalStation=&currency=EUR

Редактирано от iaia_mama
Връзка към мнение

С цел да съм максимално полезен, се разтършувах още веднъж из сайта на железниците им.

От тук изтеглих този ПДФ, в който са описани абсолютно всички спирки за които важи този билетТова, което теб те вълнува е на втора страница, където са изброени всички спирки от Баден-Вюртемберг. Въпреки малките изключение и първият ми отговор беше верен. https://www.bahn.de/p/view/mdb/pv/deutschland_erleben/allgemein/tickets/2015/mdb_177012_141214_bayern-ticket_geltungsbereich.pdf

Поздрави

 

Редактирано от tch
Връзка към мнение
Преди 1 час, Яничка каза:

Четох, че важи и до първата гара на съседна провинция или дори държава. Затова въпросът ми остава за:

от Меминген до Фридрихсхафен (Баден-Вюртемберг)?

от Мюнхен до Щутгарт (Баден-Вюртемберг)?

 

От Мюнхен до Ердинг - да

От Мюнхен до Щутгарт - трябва да се комбинира с Baden-Württemberg-Ticket (около 15€ на човек при група от петима)

Връзка към мнение
преди 4 минути , Tanichkalein каза:

От Мюнхен до Щутгарт - трябва да се комбинира с Baden-Württemberg-Ticket (около 15€ на човек при група от петима)

По принцип, да, но по-евтино ще дойде с някои от другите два, вече споменати типа билети, с които може да се пътува из цяла Германия с регионалните им влакове.

Връзка към мнение

Благодаря на всички. Беше много полезно ;)  За Щутгарт се бях насочила към Flixbus първо и после се сетих да питам за Bayern тикет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Яничка каза:

Благодаря на всички. Беше много полезно ;)  За Щутгарт се бях насочила към Flixbus първо и после се сетих да питам за Bayern тикет.

Щутгарт би си струвал с автобус ако намериш евтин такъв по 9 евро, те възможностите за това не са единични, но все пак да кажа. Защото дневен билет за градския транспорт, който би бил включен ако си вземеш Quer-durchs-Land/Schönes Wochenende, струва между 7 и 15 евро зависимост от това колко зони искаш да пресечеш. За ориентация с градския транспорт в Щутгарт ти прероръчва да изтеглиш приложението VVS.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.