Прескочи до съдържание

Моят Лондон


Mistela

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

С днешната оферта на WIZZ се сдобихме с билети до Лондон :-)

Пускам темата, за да мога в нея да си организираме нашето пътуване.

На първо време бихте ли ми помогнали с избора на хотел. Изчетох доста от темите за Лондон и това, което бихме желали е хотел на прилична цена за 4-ма, в централната част, близо до гара (не знам дали е правилно така да се каже), полета на връщане ни е сутринта рано и сме с малко дете, та хотела да е удобен за трансфера за връщане. Сега ми хрумва и друг вариант - да нощуваме близо до летище Лутън . Какво ще кажете?

Смятаме да ползваме изцяло хоп он хоп оф бусчетата за разглеждане на града.

Връзка към мнение

Изключили ли сте варианта за апартамент под наем? Вероятно цената ще е по-добра, а и ще имате на разположение някакви домашни удобства, които биха помогнали за детето. 

Връзка към мнение

Изключили ли сте варианта за апартамент под наем? Вероятно цената ще е по-добра, а и ще имате на разположение някакви домашни удобства, които биха помогнали за детето.

 

Здравей, да, сигурно с апартамент под наем ще е добре, но предпочитаме хотел.

 

Гледахме тези хотели:

Novotel London Waterloo

The belgrave

Novotel London blackfriars

London lodge hotel

Mercure London Bloomsbury

 

и някои други около лондонското колело.

 

Помогнете ми с избор моля.

Основно ме интересува като слезем от влака Лутън- Лондон да е на пешеходно разстояние хотела.

Да си призная честно не мога да се ориентирам кои спирки на влака къде са, изгледах една кошница карти, свалих в телефона сумати приложения ужасна работа.

 

Освен това ако може хотела да е близо до спирка на хоп он бусчетата, не мислим да пътуваме с метро, предпочитаме наземен транспорт за да разглеждаме.

 

Как е трафика около 16 часа, полета ни пристига в 15.15 мисля.

 

Решихме трансфера от Лутън до Лондон да е с влак защото малчо повръща всеки път с автобус, ужасно е, става му лошо и т.н

Редактирано от Mistela
Връзка към мнение

Пътуването с метро в Лондон е типично преживяване, не е задължително само него да ползвате, но препоръчвам за  1-2 пъти :) По същата причина прецени дали да не ползваш автобусите от градския транспорт и ойстер карта вместо хоп-он, хоп-оф. Забележителностите в централен Лондон се обикалят добре и пеша, това във връзка с това, че му става лошо на детето. Пак във връзка с това, избягвайте втория етаж на автобусите, въпреки че го препоръчвам на всички, там люлее доста повече. 

 

От изброените хотели, ако всичките те уреждат ценово, The Belgrave ми се вижда най-добре като локация за пешеходно обикаляне и е на 10 минути от гара Виктория, която е централен транспортен възел. Не мисля, че има транспорт от Лутън, който да стига директно до кварталите в южния бряг на Темза, така че половината изброени от теб отпадат. 

Връзка към мнение

Здравей, да, сигурно с апартамент под наем ще е добре, но предпочитаме хотел.

 

Гледахме тези хотели:

Novotel London Waterloo

The belgrave

Novotel London blackfriars

London lodge hotel

Mercure London Bloomsbury

 

и някои други около лондонското колело.

 

Помогнете ми с избор моля.

Основно ме интересува като слезем от влака Лутън- Лондон да е на пешеходно разстояние хотела.

Да си призная честно не мога да се ориентирам кои спирки на влака къде са, изгледах една кошница карти, свалих в телефона сумати приложения ужасна работа.

 

Освен това ако може хотела да е близо до спирка на хоп он бусчетата, не мислим да пътуваме с метро, предпочитаме наземен транспорт за да разглеждаме.

 

Как е трафика около 16 часа, полета ни пристига в 15.15 мисля.

 

Решихме трансфера от Лутън до Лондон да е с влак защото малчо повръща всеки път с автобус, ужасно е, става му лошо и т.н

 

От изброените хотели само Novotel London blackfriars е на пешеходна дистанция от London Blackfriars station ,където спират повечето от влаковете от Лутън ,просто минавате моста над реката и сте  в хотела,поне картата така показва.Метрото е доста удобно и няма смисъл да се избягва.За всичко останало Гугъл мапс .Относно влакови разписания ползвам този сайт:

http://www.nationalrail.co.uk

От Лутон еърпорт предполагам знаете се хваща автобус до гарата която се казва Лутон еърпорт паркуей ,около 10 мин път с автобус.

Връзка към мнение

Здравейте,

има ли разлика в цената на билета за влак купени сега по интернет и цената на билет купен на място? Как стои въпроса ако полета закъснее, билета за определен час важи ли или не? Мога ли спокойно от сега да купим билети без да се притесняваме ?

post-3350-0-69430600-1482577881_thumb.png

Редактирано от Mistela
Връзка към мнение

По въпроса за влака не мога да помогна- винаги съм пътувала с автобус от-до Лутън. За хотел- виж и веригата Premier Inn - имат няколко хотела на различни централни локации. Аз съм ползвала Premier In County Hall- точно до Окото и до гара Ватерло и го харесвам-големи стаи / което не е много често срещано в Лондон/, прилични цени и добра локация. Хоп-он-хоп-оф автобусите също имат спирка до него.

Връзка към мнение

По въпроса за влака не мога да помогна- винаги съм пътувала с автобус от-до Лутън. За хотел- виж и веригата Premier Inn - имат няколко хотела на различни централни локации. Аз съм ползвала Premier In County Hall- точно до Окото и до гара Ватерло и го харесвам-големи стаи / което не е много често срещано в Лондон/, прилични цени и добра локация. Хоп-он-хоп-оф автобусите също имат спирка до него.

Благодаря, и ние сме се ориентирали около Окото.

 

Един може би глупав въпрос, но все пак да питам :-)

Кацаме по план в 15.15, да кажем 16.30 вече ще сме в Лондон , по това време там тъмно ли е ? И с какво може да си оползотворим късният следобяд / привечер ?

Връзка към мнение

Здравейте,

има ли разлика в цената на билета за влак купени сега по интернет и цената на билет купен на място? Как стои въпроса ако полета закъснее, билета за определен час важи ли или не? Мога ли спокойно от сега да купим билети без да се притесняваме ?

Зависи за кога са ви датите. Ако купувате много напред във времето, може да попаднете на намалени билети. Препоръчвам купуване от този сайт: https://www.virgintrains.co.uk/, защото нямат такси за издаване на влаковите билети, независимо коя компания обслужва маршрута. Друг вариант е да отидете на сайта на конкретната компания и да търсите там Advanced Tickets (намалени билети за предварителна продажба). В случая от Luton Airport до Blackfriars компанията е Thameslink:  http://www.thameslinkrailway.com/. Друго важно: Билет отиване и връщане струва обикновено съвсем малко повече от само отиване. Ако е Anytime return, важи за целия ден, т.е. няма значение в кой точно час тръгвате. Но! Има часове, които са peak и off-peak, ще ви ги извади при търсенето, т.е. ако пътувате в пиков час, билетът ще е по-скъп. Ако сте 3ма или повече възрастни, имате право на намаление, задавате това от падащото меню за допълнителни опции при търсене на билета. 

Ако купите билетите онлайн предварително, можете да си ги вземете от автоматите за билети на гарата в Лутън, като само вкарате картата, с която сте ги купили (т.е. задължително е да я носите с вас).

Благодаря, и ние сме се ориентирали около Окото.

 

Един може би глупав въпрос, но все пак да питам :-)

Кацаме по план в 15.15, да кажем 16.30 вече ще сме в Лондон , по това време там тъмно ли е ? И с какво може да си оползотворим късният следобяд / привечер ?

Ако датите ви са в близките два месеца, да, тъмно е. Можете да се разходите около Темза, да видите зимните базари наоколо, да влезете в Tate Modern...

Ако имате мобилен интернет, силно препоръчвам да си свалите приложението City Mapper (имат и сайт -  https://citymapper.com/london ), което е безценно при планиране на маршрути в града, показва ви в реално време автобуси, влакове, метро, както и цени за тях от точка до точка.

Редактирано от water
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ходите март, както виждам от скрийншота с търсенето на билетите, в 16,30 няма да е тъмно. Докато стигнете до хотела и се настаните обаче, може и да е станало. Аз бих запълнила остатъка от времето до вечерта с нещо около хотела. Ако сте около Окото, може да направите разходка по моста до Парламента и Биг бен, после обратно и да се качите на Окото за вечерна панорама.

Връзка към мнение

Според мен по-скоро ще пристигнете около 17:30. Винаги е приятно да направите вечерна разходка покрай Темза. За транспорт от/до летището с влака проверете за групови отстъпки. Октомври пътувахме така 4 човека и цената в една посока беше около 40 паунда като група (иначе е около 60). За транспорт горещо препоръчвам Uber. Цената е около 10 паунда на курс. При положение, че еднопосочен билет за метрото е 4.90 паунда, мисля че няма база за сравнение. Даже последния шофьор, който ни закара до гарата да си хванем влака за Лутън ни предложи за същите пари той да ни закара до там, но ние си бяхме букнали и платили билетите предварително.

Редактирано от oli_mali
Връзка към мнение

Часа на залеза може да се намери за всяка дата и място с Гугъл, мисля, че timeanddate.com беше сайта, но Гугъл ще покаже.

Едно време много го ползвах, за да знам кога да съм на мястото за снимки.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

http://www.nationalrail.co.uk/times_fares/91627.aspx

 

Може ли някой по ориентиран от мен да ми помогне

 

За двама възрастни, дете на 17 и дете на 5, фемили билет ли да търся или друг за Лутън-Лондон и обратно?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.