Прескочи до съдържание

Цикладите през юни


Asya Assenova

Препоръчани мнения

И аз се опитах да планирам една бюджетна почивка за мен и дъщеря ми през юни 2017 г. на Цикладите, но както вървят нещата, явно няма да е бюджетна :) Плановете ни включват пет нощувки на Наксос и по четири на Куфонисия и Парос. Като  е почивка, нека е по-дълга :) И така: заминаване на 10.06.2017 г. с полет на Райън до Атина. Дали защото е събота или по друга причина, но евтини полети нямаше /имам предвид от няколко евра, за които чета редовно в сайта/, още повече че си добавих и един багаж, че то половин месец си е  доста време, а само за плажните мазила и т. н. ни трябва отделна чанта. Дъщеря ми реши, че искаме и места и хоп, още някое евро отгоре - на човек излезе по около 45 евро  с всички екстри. Възползвахме се от промоциите на гръцките авиолини и на цена по ниска от билет за фери си закупихме два билета до Наксос - ще пристигнем за има-няма 40 мин. - и тук около 40 евро на човек. В Наксос след дълго проучване и консултации с почивали на острова си избрахме едно студио в столицата близо до старата част на  града и до морето за 40 евро на вечер или общо 200  за двете. Много се гордеем с тази си находка, дано не се разочароваме след пристигането си :)Студиото е доста приятно и просторно, има голяма тераса с частична гледка море, както и всичко необходимо в помещението - спалня, кът за хранене, нещо като холче и разбира се, кухнески бокс. На терасата също има маса и столове, както и два шезлонга. Дотук добре.  Погледнахме графика на феритата от Наксос до Куфонисия,  да не се окаже, че в този ден няма как да стигнем до острова и  започнахме да си търсим хотел там. Писахме на няколко хотелчета и студия, но се оказа, че за нашите дати няма места - имали по 5-6 стаи и вече били резервирани. Накрая си харесахме едно страхотно студио на цена от 70 евро на вечер - балкон, гледка и домашно направена закуска. Рейтинг - много висок. И букнахме. Още 280 евро.  На Парос се спряхме на хотел в Парикия съвсем близо до пристанището, до морето, също със страхотна гледка - за четири нощувки стая с морски изглед -  244 евра. Тук искам да отворя скоба, че само дъщеря ми шофира, но няма практика и не иска да наемаме кола, така че избираме места, които са на удобни локации и можем да се придвижваме пеша до точка Б или до автобусна спирка.  Дойде време да мислим за връщане в България. Полетите на Райън са ранни, ако изберем тях, ще трябва да спим в Атина и като платим нощувката, пак ще ни се върже като полет на стандартна авиокомпания. Затова решихме да се върнем с късния полет на България еър в петък вечер /23.06.2016/ - около 115 лв. на човек. Като тегля чертата, нищо бюджетно не излиза. И си дадох сметка, че с моите желания за точно определени дати, локации, балкони, гледки и т.н. трудно ще мога да си организирам бюджетно пътуване.

 

В крайна сметка ето го и резултата за двама души:

 

София - Атина - 180 лв.

Атина -Наксос - 160 лв.

Цени на фериботи-Наксос- Куфонисия; Куфонисия-Парос; Парос-Пирея - рано е да се каже :)

Пирея - Летище Атина - 32 лв. за двете по стара информация

Връщане Атина -  София - 230 лв.

5 дни в Наксос без закуска  - 400 лв.

http://www.innaxos.gr/

Запазихме Studio Sun

 

4 дни в Куфонисия - 560 лв.

http://www.annavillas.gr/

Стая с балкон с морски изглед

 

4 дни на Парос - Парикия - 480 лв.

https://paroshoteloasis.gr/en/hotel/

Стая с морски изглед с опция за канселиране

 

Дотук 2042 лв. без билетите на феритата и храната. /Само на Куфонисия имаме закуска/.

Ние обичаме простички неща за хапване и обикновено не харчим много за храна, когато пътуваме, но си мисля да предвидим по100 евро на ден за храна и напитки. Плюс екскурзиите /мисля да посетим Миконос и Делос на първо четене, а защо не и други близки острови/. 

 

В крайна сметка, както и да го смятам, по евтино от 4500 -5000 лв. за двете ни за две седмици няма да излезе. Но кеф цена няма, както казват.

Ако някой може да препоръча какво си струва да се види по тези места, ще съм много благодарна.

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И аз се опитах да планирам една бюджетна почивка за мен и дъщеря ми през юни 2017 г. на Цикладите, но както вървят нещата, явно няма да е бюджетна :) Плановете ни включват пет нощувки на Наксос и по четири на Куфонисия и Парос. ....

 

В крайна сметка, както и да го смятам, по евтино от 4500 -5000 лв. за двете ни за две седмици няма да излезе. Но кеф цена няма, както казват.

Ако някой може да препоръча какво си струва да се види по тези места, ще съм много благодарна.

 

Ася, аз съм планирала почти същатата почивка с дъщеря ми през юли, но по 5 нощувки на Парос и Наксос и вместо Куфонисия - 4 на Антипарос (но ще премсиля пак и варианта Куфонисия) и бюджета е горе-долу същия, като и изискванията са ми почти същите, така че ще ми е интересно да те чета ;-)

 

- самолетни билети с Aegean и с един багаж София -Атина -130е за 2-та билета

- фери Рафина - Наксос-112е за 2 билета

- самолетни билети Парос-София - 338е за 2 билета пак с Aegean и един чекиран багаж

 

5 нощувки в Наксос - 176е

4 нощувки Антипарос -240е

5 нощувки Парос - 290е

 

Дотук 1286 евро за билети и нощувки, като фери Наксос- Антипарос, също и Антипарос - Парос не са включени (Антипарос- Парос (Пунта) доколкото чета е пренебрежимо малко. Тук се чудя също и дали да купувам билети за ферита за по-гоемите разстояния предварително или на място и засега съм се спряла на втория вариант, но ако предварителното купуване е значително по-евтино ще премисля..

 

На ден и аз отделям по около 100е, в които включвам транспорт по островите, шезлонги/ чадъри, фрапета, сладоледи и таверни (обикновено обяда или вечерята е на таверна) и другите хранения са терасата в хотела или фастфуд. Това ми е четвърто ходене на Цикладите (различни острови) и май все в тоя диапазон го докарвам.

 

Ше разгледам и вашите хотели за моите дати, защото ми изгреждат добре.

 

Мисля, че може и по-евтино да излезе ако си поиграе човек, но аз обикновено си определям някакъв лимит повече от който не съм склонна да платя за билети и нощувки и ако се побирам в него е ОК, без непременно да се стремя към най евтиния възможен вариант, понеже нямам достатъчно време за това, а и имам и разни ограничения откъм време/ период, изисквания за централно място и достъп до общесвен траснпорт и т.н.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ася, аз съм планирала почти същатата почивка с дъщеря ми през юли, но по 5 нощувки на Парос и Наксос и вместо Куфонисия - 4 на Антипарос (но ще премсиля пак и варианта Куфонисия) и бюджета е горе-долу същия, като и изискванията са ми почти същите, така че ще ми е интересно да те чета ;-)

 

- самолетни билети с Aegean и с един багаж София -Атина -130е за 2-та билета

- фери Рафина - Наксос-112е за 2 билета

- самолетни билети Парос-София - 338е за 2 билета пак с Aegean и един чекиран багаж

 

5 нощувки в Наксос - 176е

4 нощувки Антипарос -240е

5 нощувки Парос - 290е

 

Дотук 1286 евро за билети и нощувки, като фери Наксос- Антипарос, също и Антипарос - Парос не са включени (Антипарос- Парос (Пунта) доколкото чета е пренебрежимо малко. Тук се чудя също и дали да купувам билети за ферита за по-гоемите разстояния предварително или на място и засега съм се спряла на втория вариант, но ако предварителното купуване е значително по-евтино ще премисля..

 

На ден и аз отделям по около 100е, в които включвам транспорт по островите, шезлонги/ чадъри, фрапета, сладоледи и таверни (обикновено обяда или вечерята е на таверна) и другите хранения са терасата в хотела или фастфуд. Това ми е четвърто ходене на Цикладите (различни острови) и май все в тоя диапазон го докарвам.

 

Ше разгледам и вашите хотели за моите дати, защото ми изгреждат добре.

 

Мисля, че може и по-евтино да излезе ако си поиграе човек, но аз обикновено си определям някакъв лимит повече от който не съм склонна да платя за билети и нощувки и ако се побирам в него е ОК, без непременно да се стремя към най евтиния възможен вариант, понеже нямам достатъчно време за това, а и имам и разни ограничения откъм време/ период, изисквания за централно място и достъп до общесвен траснпорт и т.н.

 

Запалих се по Куфонисия от един пътепис на Параход - пишеше, че там било най-синьото синьо.  Поразрових се малко за острова и с дъщеря ми решихме, че това  е нашето място - пълен релакс. Едва ли ще  е толкова пренаселено в средата на юни, но след няколко месеца ще разбера. Лично за мен за почивка гръцките острови са най-доброто място в Европа. Изрично подчертавам - за почивка. Дори сме решили всяко лято да изкарваме по две седмици там - острови колкото искаш:) Хубави плажове, кристална вода, вкусна храна, а и има какво да се види. Досега не са ме разочаровали, предполагам, че  и този път ще  е така. Когато ходя по екскурзии, обикновено програмата ми  е доста натоварена и държа почивката да е лежерна и с удобства. И аз като теб съм зависима от дати и локация, а и държа на балкон и гледка, което неминуемо оскъпява пътя и престоя, а и вече съм минала възрастта да спя по летищата или да споделям стая с други хора, не че има нещо лошо в това, разбира се. И аз засега мисля да купувам фериботните билети на място.  Трябват ми за Наксос - Куфонисия, Куфонисия - Парос и Парос - Пирея, но нека излязат летните разписания и ще мисля по въпроса. Виждам, че ти ще почиваш след мен. Живот  и здраве, когато се върна от Цикладите, ще дам обратна връзка как е минала почивката и какво ни е харесало и съответно не ни е харесало, ако има такова, цени на  фериботи и т.н., може да  ти е полезна  информацията.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разкошни са Цикладите и въобще всички гръцки острови! 

 

Голямо завид за нощувките на Антипарос, ферито до там е все едно градски транспорт - 1.30 за човек и 6 Е за кола, на пристанището има един рейс, който в определени часове минава по източния бряг.

Защо Рафина-Наксос и от къде тази цена? Предполагам някой катамаран си гледала или цена за каюта!

 

Пирея-Наксос са 20 Е на човек на посока промо билетите, като свършат, се вдигат, но даже не и двойно, 34-37 в този порядък са.  От каюта няма нужда, той е един огромен кораб  Blue Star Delos и докато го обиколиш, то времето минало.

 

Доста разточителни бюджети, ние пътуваме обикновено от Солун, билетите са от порядъка на 20-30 Е, с компанията наемаме коли и си делим разходите.

Ето малко цифри, от септември Солун-Санторини с Елините - 35 с багаж, Атина-Солун - 30 Е Бизнес+ т.е. пак с багаж, Сантрорини-Парос - 20 Е фери, Парос-Атина 8.80 с багаж, с Олимпик, минато през Румбо. Кола на Парос и Санторини - 40 Е/ден.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разкошни са Цикладите и въобще всички гръцки острови! 

 

Голямо завид за нощувките на Антипарос, ферито до там е все едно градски транспорт - 1.30 за човек и 6 Е за кола, на пристанището има един рейс, който в определени часове минава по източния бряг.

Защо Рафина-Наксос и от къде тази цена? Предполагам някой катамаран си гледала или цена за каюта!

 

Пирея-Наксос са 20 Е на човек на посока промо билетите, като свършат, се вдигат, но даже не и двойно, 34-37 в този порядък са.  От каюта няма нужда, той е един огромен кораб  Blue Star Delos и докато го обиколиш, то времето минало.

 

Доста разточителни бюджети, ние пътуваме обикновено от Солун, билетите са от порядъка на 20-30 Е, с компанията наемаме коли и си делим разходите.

Ето малко цифри, от септември Солун-Санторини с Елините - 35 с багаж, Атина-Солун - 30 Е Бизнес+ т.е. пак с багаж, Сантрорини-Парос - 20 Е фери, Парос-Атина 8.80 с багаж, с Олимпик, минато през Румбо. Кола на Парос и Санторини - 40 Е/ден.

 

Билетите за ферибота са със Seajets. С Блустар и Хеленик, които гледах за около 70 евро двата, но тръгват от Пирея и пристигат много късно. Аз искам да е следобяд, за да можеда се хване след самолета, но и да не се пристига прекалено късно през нощта. Може ли да ми дадеш линк към промобилетите за фериботи?

 

Да, от Солун е добър вариант и аз бих го избрала, ако пътувах с кола. но тъй като не шофирам, трябва да пътуваме до Солун с автобус, след което да се придвижим до аерогарата, да се напаснат всички разписания на автобуси и самолети и нещо не ми се получи като го гледах прези време.

Връзка към мнение
Здравейте, 

 

само да направя една малка незначителна поправка Пирея - летище Атина е на цена 6 евро(12 лева) с автобус. Има намалени билети за деца до 18 години, които са на цена 3 евро. Също и студентите са на половин цена. Информация http://www.athenstransport.com/english/tickets/

Връзка към мнение

Здравейте, 

 

само да направя една малка незначителна поправка Пирея - летище Атина е на цена 6 евро(12 лева) с автобус. Има намалени билети за деца до 18 години, които са на цена 3 евро. Също и студентите са на половин цена. Информация http://www.athenstransport.com/english/tickets/

 

Не бях сигурна за цената, затова закръглих нагоре. За съжаление и двете сме минали 18 и сме се изучили, така че не хващаме намаленията за студенти, а и пенсионерските още не ме ловят :) Благодаря ти за линка.

Разкошни са Цикладите и въобще всички гръцки острови! 

 

Голямо завид за нощувките на Антипарос, ферито до там е все едно градски транспорт - 1.30 за човек и 6 Е за кола, на пристанището има един рейс, който в определени часове минава по източния бряг.

Защо Рафина-Наксос и от къде тази цена? Предполагам някой катамаран си гледала или цена за каюта!

 

Пирея-Наксос са 20 Е на човек на посока промо билетите, като свършат, се вдигат, но даже не и двойно, 34-37 в този порядък са.  От каюта няма нужда, той е един огромен кораб  Blue Star Delos и докато го обиколиш, то времето минало.

 

Доста разточителни бюджети, ние пътуваме обикновено от Солун, билетите са от порядъка на 20-30 Е, с компанията наемаме коли и си делим разходите.

Ето малко цифри, от септември Солун-Санторини с Елините - 35 с багаж, Атина-Солун - 30 Е Бизнес+ т.е. пак с багаж, Сантрорини-Парос - 20 Е фери, Парос-Атина 8.80 с багаж, с Олимпик, минато през Румбо. Кола на Парос и Санторини - 40 Е/ден.

Имаше и по 19 евро билети, но не за нашите дестинации и дати. Както писах в началото, завися от дати, а и не съм шофьор. Някои евтини полети изискваха нощувка в Атина и пак така се връзваха нещата като цена. И  не на последно място, все още нямахме точна концепция какво искаме и кога го искаме, т.е. не бяхме решили кога ще си тръгнем от Парос и колко дни ще спим там и изпуснахме евтините билети  Парос - Атина от 8.80 евро. Здраве да е, следващия път ще знаем какво да правим:)

Редактирано от Asya Assenova
Връзка към мнение

До Рафина от летището гледах, че билетите са по 3 евро и пътува по-кратко (около 20 мин).

 

http://www.athensairportbus.com/en/timetable/rafinaportbus.html

 

Но пък по-малко и по-скъпи ферита пътуват от там :-)))

 

Това с оглед, ако на някой му е по-удобно като разписание, а не толкова от икономична гледна точка

 

Ася, студиото в Наксос изглежда много приятно. Ще взема да ги запитам за нашите дати.  Аз гледах в същия район това студио:

 

http://www.booking.com/hotel/gr/magic-view.en-gb.html

 

Но нещо не ме грабна напълно, разколебах се и за локацията  и букнах от другата страна на пристанището и стария град, където са повечето хотели. Вашите познати , които са ходили казват, че това е добра локация?

Редактирано от Бръмбар
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Миналият юни бяхме на Наксос и Куфониси, с кола. 

Фериботите излязоха над 500е (за 4-ма и кола), така че предпочитам определено със самолет и рент а кар,

както и сме правили многократно.

Куфониси е прекрасен, много е малък и определено сте избрали добро място в селцето. До плажовете се ходи предимно пеша по крайбрежната пътека. Слънцето беше много силно в средата на юни, а няма много растителност. Имаше и някакъв автобус до Пори бийч. В селцето има много приятни грил къщи и таверни, кафене във вятърна мелници, очарователни магазинчета и барове.

Екскурзията до Като Куфониси е задължителна.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

М

 

Миналият юни бяхме на Наксос и Куфониси, с кола. 

Фериботите излязоха над 500е (за 4-ма и кола), така че предпочитам определено със самолет и рент а кар,

както и сме правили многократно.

Куфониси е прекрасен, много е малък и определено сте избрали добро място в селцето. До плажовете се ходи предимно пеша по крайбрежната пътека. Слънцето беше много силно в средата на юни, а няма много растителност. Имаше и някакъв автобус до Пори бийч. В селцето има много приятни грил къщи и таверни, кафене във вятърна мелници, очарователни магазинчета и барове.

Екскурзията до Като Куфониси е задължителна.

Много благодаря за инфото. Непременно ще посетим Като Куфониси:)

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте! Аз ли пропускам нещо , че пристигайки със сутрешният полет на Раян от София без нощувка в Атина ,няма фери което да ме закара до Куфониси или Аморгос същият ден и от двата порта Рафиня и Пирея?Най-доброто, което намирам е Рафиня- Парос 15.45 -19.00 на цена 63е или Рафиня - Наксос 15.45-19.45 60е.

 

Благодарение на разказите на  "Параход"  и "Rainy"',  а и на други готини Магеланци се запалих за пътуване до Цикладите.Планът ми е Наксос и Аморгос/Куфониси за 8 дни , и после Санторини за два дни.

 

Имам закупени билети София - Атина с Раян за 30.05. и Санторини - Атина 09.06.

Предварително благодаря на всички отговорили а и на тези писали досега за Цикладите.

 Весели Празници!

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В крайна сметка , резервирах http://www.naxosholidayshotel.com/ за 8 нощувки през индийците за невероятните 88е с включена закуска за двама , докато цената в букинг за същата стая беше 464е.

07.06-09.06 Санторини - http://www.hotelmylos.com/ 220е за 2 нощувки

Санторини - Атина 09.06 обеден полет на Волотеа 12.55-13.45

Остава да купя фериботна връзка 1.Рафиня/Пирея - Наксос (ако намеря такава ) или самолетен билет Атина - Наксос, в момента е 86е на човек

2.ферибот Наксос - Санторини 21е с Блу Стар Делос

3.връщане на 09.06 Атина - София ( в момента е +100е) или Раян на 10.06 за 20е

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да пусна отчет: 9 нощувки в Наксос и 2 в Санторини.В Наксос - бяхме в студио на ръба на главният град на 75м от плажа St.George през индийците на 1/5 от цената в сравнение с букинг. Ходих един цял ден на Плака бийч, не ми хареса сравнявайки го с "нашият" St.George .В трипадвайзъра е ранкиран 4 ,Плака е 1 ,но впечатленията ми са че St.George e няколко класи над.Лагунообразен плаж с прозрачна вода без камъчета или каквото и да е друго, освен рибки до самият бряг.Много съм впечатлен от плажа, идеален е , може цял ден да лежиш във водата на 50м от брега.Шезлонг(2бр) и чадър =7е. Центъра на града и порта са на 5-10мин от плажа, старият град също си заслужава да се види. Ресторанта който не трябва да се пропуска за вечеря е Oasis , ресторантър оставил в нас най-положителни емоции от последните минимум 5 години : много вкусна храна , супер сървис, супер отношение към клиента ,най-вкусните маслини и калмари на скара ,които някога съм опитвал! Две вечери опитахме други високо ранкирани ресторанти , не успяха да се представят и наполовината на Oasis.

IMG_7195.JPG

IMG_7205.JPG

IMG_7206.JPG

IMG_7260.JPG

IMG_7322.JPG

IMG_7325.JPG

IMG_7339.JPG

IMG_7374.JPG

IMG_7409.JPG

IMG_7462.JPG

IMG_7476.JPG

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

1.stanislavpp,

Каква връзка използвахте за Наксос?

И аз изпаднах в същата дилема, че след като кацнем с  Ryan на 17.09 в 8.10ч. няма фериботи за Наксос / Парос / Санторини.

Самолетните билети са доста скъпи - около 100-120 евро в посока.

Не ми се губи ден, а не ми се дават толкова пари.

 

2.Ако някой има идея как да се доберем след полета до Наксос / Парос?

Има ферибот от Пирея до Милос в 12.00ч. и ако не намеря вариант ще сменям дестинацията.

 

3.За фериботите: Къде и кога излизат суперикономичните билети?

 

4.Още един въпрос към пътувалите с Раян от Санторини до Атина.

Полетът на Ryan е късен и евтин. На Aegean - също, а и каца по-рано. Обаче на летището виждам само 1 хотел с абсурдната цена от 190 евро за двойна стая. Идеи? Нямам Diners по разни причини, но дори да си изкарам, прочетох във форума, че салоните не са отворени през нощта.

Вариантът, който намерих е ферибот Санторини-Рафина 14.30 - 20.50ч., спане около пристанището. Повечето хотелчета предлагат летищен трансфер, но ако има друго по-близко настаняване до летището, предпочитам връщането да е със самолет.

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , lesy каза:

 

 

4.Още един въпрос към пътувалите с Раян от Санторини до Атина.

Полетът на Ryan е късен и евтин. На Aegean - също, а и каца по-рано. Обаче на летището виждам само 1 хотел с абсурдната цена от 190 евро за двойна стая.

 

 

 

 

Има едно селце на 10 км. от летището в Атина, Artemida, където са се специализирали в нощувки и трансфери от/до летището. Виж си ги в Букинг, почти всички предлагат включени трансфери в нощувката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сутрешен полет (10.00ч) на Волотеа от Атина до Миконос(35€) ,след това ферибот от Миконос до Наксос в 12.30ч ,19€.

Санторини - Атина ,обеден полет на Волотеа 12.55ч ,хванах го на 5€

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 4 часа, lesy каза:

1.stanislavpp,

Каква връзка използвахте за Наксос?

И аз изпаднах в същата дилема, че след като кацнем с  Ryan на 17.09 в 8.10ч. няма фериботи за Наксос / Парос / Санторини.

Самолетните билети са доста скъпи - около 100-120 евро в посока.

Не ми се губи ден, а не ми се дават толкова пари.

 

2.Ако някой има идея как да се доберем след полета до Наксос / Парос?

Има ферибот от Пирея до Милос в 12.00ч. и ако не намеря вариант ще сменям дестинацията.

 

3.За фериботите: Къде и кога излизат суперикономичните билети?

 

4.Още един въпрос към пътувалите с Раян от Санторини до Атина.

Полетът на Ryan е късен и евтин. На Aegean - също, а и каца по-рано. Обаче на летището виждам само 1 хотел с абсурдната цена от 190 евро за двойна стая. Идеи? Нямам Diners по разни причини, но дори да си изкарам, прочетох във форума, че салоните не са отворени през нощта.

Вариантът, който намерих е ферибот Санторини-Рафина 14.30 - 20.50ч., спане около пристанището. Повечето хотелчета предлагат летищен трансфер, но ако има друго по-близко настаняване до летището, предпочитам връщането да е със самолет.

 

 

 

 

Има фери на Blue star на твоята дата в 17.30 от Пирея около 36 евро. Препоръчвам ти горещо Наксос, Парос бледнее пред него, аз днес си тръгнах от Парос.

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.