Прескочи до съдържание

Виза за Камбоджа


Препоръчани мнения

преди 11 часа, VVP каза:

Виза за Камбоджа взимаш на място на Пой Пет. Носи си една снимка, паспортен формат, плащаш 30$ и готово. Става бързо и лесно. Приятно. 🙂

Тези $30 май са с такса виза-мафия 🙂 Мисля, че официалната цена на граничните пунктове е по-ниска. А може и да живея 10 години по-рано 🙂

Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги каза:

Тези $30 май са с такса виза-мафия 🙂 Мисля, че официалната цена на граничните пунктове е по-ниска. А може и да живея 10 години по-рано 🙂

Толкова е. Аз 2016 минавах. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой минавал ли е скоро на сухопътна граница? Предстои ми пътуване с автобус от Виетнам. Навсякъде чета, че VOA е 30$, но от автобусната компания ми искат 35$ + 5$ "processing fee", което ми се струва малко такса "балък".

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 29 минути , KaT каза:

А дали визата може да бъде платена с карта или само в кеш? Кацаме в Сием Реап и мисля направо там да вземем VOA. 
 

Само кеш. Чакащи на опашката за визи теглеха кеш от банкомат веднага вдясно в залата за пристигащи. Събират парите в един куфар. Струва 30 долара VOA.

Връзка към мнение

Миналият месец не си носихме снимка и искахме да си направим на място на летището в Сием Реп, но никой не ни поиска и ни дадоха визите и без снимка. Та може и да не е чак толкова задължителна. Иначе е 30 USD кеш.

Връзка към мнение

Явно не съм дала достатъчно подробности и не съм разбрана правилно...снимка искаха задължително, ако нямаш си искаха допълнително 3$ ...Тази снимка остава на документите при тях , а самата виза е без снимка. Може просто да сме попаднали на такава смяна, но на никой от опашката не простиха. Няма снимка- 3$ отгоре. Има снимка- плаща се само 30$ виза. 

Връзка към мнение

Доколкото видях на паспортната проверка, след проверка на визата снимаха и всички преминаващи с уеб камери. Може би в някакъв момент ще отпадне това изискване. 

Връзка към мнение
преди 15 часа, KaT каза:

А дали визата може да бъде платена с карта или само в кеш? Кацаме в Сием Реап и мисля направо там да вземем VOA. 
 

Да, може да вземеш VOA направо там. 

Плащаш 30 долара и виждаш как паспортът ти минава през 15 служителя и стига при теб с виза и печат, хаххх. Става бързо и без формалности. Проверено лично през април 2018 г. 

Не си спомням дали са ми искали снимка, но тъй като пътувах през 5 държави, за две от които имах визи в паспорта от София, си носех 5 снимки. Ей така - за всеки случай, на цветен ксерокс.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Улесняват издаването на кабоджанска виза. Без снимка и само един документ за попълване.

 

The department confirmed that in order to make arrivals in the kingdom more convenient and faster, a new immigration form came into use on 1 June 2019.
From this date:

1. The visa request for entering to Cambodia will be combined with the immigration card. 
2. A foreigner who requests a visa at any immigration border in Cambodia no longer needs to attach a photo. 
3. Foreigners arriving in Cambodia must complete the arrival form only, there will be no departure form. 
4. All Cambodians who hold a Cambodian passport, no need to fill out the immigration form. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Да разбирам ли че онлайн визата е 36$, а VOA на летището е 30$?

Има ли много повече чакане ако е VOA в сравнение с онлайн издадена?

Връзка към мнение

За това може да хвърляш боб какъв ще ти е късмета. 🙂  Ако кацаш в Сием Рип във високия сезон и има няколко закъснели самолета с китайци, си приготви суха храна. 🙂  Ако кацаш в Пном Пен сутринта, може да рискуваш, ама пак не мога да ти дам съвет. Щото тези тълпи за визата, после са тълпи за минаване през имиграционните. С онлайн виза си минаваш директно like a boss , говорим за едни $6. Пестиш и място в паспорта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ще летим от Банкок до Сиим Риип, от прочетеното по-нагоре останах с впечатлението, че по-бързо се минава с ел. виза, снимки и в двата не са необходими. Плащането при ел. визата е онлайн, а на място с VOA е 36 долара, нали? И при пътуване с дете, как става с ел. виза, предполагам родителят попълва данните към неговите документи? Какво ще ме посъветвате като по-бързо преминаване, че с деца на път е малко изнервящо, когато трябва да се чака.

Връзка към мнение

При попълването на формата за ел. виза за Камбоджа трябва да се прикачи снимка. За VOA за Тайланд също трябва една снимка, има вариант и за снимки на летищата, ако не носите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

преди 4 минути , Цвете каза:

Опитвам да платя  E-Visa, он не ми приема нито една от наличните 4 в мен. С каква карта сте плащали?

Револют, проблемът е с картите с 3D код.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Цвете каза:

Опитвам да платя  E-Visa, он не ми приема нито една от наличните 4 в мен. С каква карта сте плащали?

Аз също с Ревалюта само успях да платя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , zory каза:

Аз също с Ревалюта само успях да платя. 

 

преди 7 минути , Carrie каза:

 

Револют, проблемът е с картите с 3D код.

Пробвах и с физическа и с виртуална - все не става. Ще пробвам по- късно.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Цвете каза:

 

Пробвах и с физическа и с виртуална - все не става. Ще пробвам по- късно.

С Дайнърс не става, успях с мастър дебит на ДСК. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...
Преди 1 час, Travelboy88 каза:

 

 

2) За Камбоджа надявам се е виза он арайвъл и знаете ли каква е цената

 

 

https://www.evisa.gov.kh/ евиза $37 , он арайвъл $30.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте, някой наскоро да е преминавал сухопътната граница към Камбоджа (от Виетнам)? Изискват ли снимка в крайна сметка, понеже онлайн пише да, но тук има мнение от 2019г, че е отпаднало?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.