Прескочи до съдържание

Виза за Камбоджа


Препоръчани мнения

Няма проблем не се коси аз съм влизал в Камбоджа десетки пъти никога нямало проблеми даваш паспорта полагат визата и пътуваш. Само на сухопътните граници дето малко overcharging може се опитат

Редактирано от Mary
Дублиран пост
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

37 USD, може с КК

Официалният сайт за кандидатстване

https://www.evisa.gov.kh/

Тъй като онзи ден получих електронна виза, да споделя, че крайната цена е 40 USD. 3 USD е административна такса при плащане с кредитна карта...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Дани Магелани

Говорили сме го  и преди, но камбоджанската виза он арайвъл е сигурно най-лесната в света, няма смисъл да им подаряваш $10 повече, особено ако влизаш през летище. Бързо и лесно е на място. 

Все още ли е сигурно към днешна дата? Не поемам ли риск да кацна в Камбоджа и да не ми дадат виза он арайвъл?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
Евгени Димитров

Ще влизам сухопътно в Камбоджа от Виетнам. Смятам да пусна онлайн за виза. Няма някакви ограничения през кой град ще вляза, нали?

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Има списък на сайта им за кои точки важи. Не е за всички. Ако си с автобус Хо Ши Мин -Пном Пен, повечето компании го правят вместо теб. Събират паспортите и парите и ти ги връщат после с визата.

Връзка към мнение

Да питам, ако си изкараме визи за камбоджа от тия онлайн по-лесно ли се минава границата като си с автобуса? И другото, re-entry-то за тайланд мога ли от тука да го изкарам....идеята е да изкарам тая седмици всичките визи и да не се разправям повече...

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

Да питам, ако си изкараме визи за камбоджа от тия онлайн по-лесно ли се минава границата като си с автобуса? И другото, re-entry-то за тайланд мога ли от тука да го изкарам....идеята е да изкарам тая седмици всичките визи и да не се разправям повече...

 

- Малко по-малко ще се опитват да те пуснат по пързалката на границата, но пак трябва да слезеш, да отидеш до точната кабинка и да ти сложат визата. Не правиш кой знае какъв шорткът, но избягваш в голяма степен опитите за измама. 

 

- Не можеш да извадиш реентри от тук, само на място. 

Връзка към мнение

Ясно. Камбоджанската я правя онлайн и там само минавам за печат така ли?

 

А ре-ентри преди да излезен на тайландската граница ли се прави? отнема ли дълго време? Как точно става с нея? Имаме вариант и за самолет но ще видим с парите как ще сме и тогава ще реша, засега сме с автобуса

Връзка към мнение

Ясно. Камбоджанската я правя онлайн и там само минавам за печат така ли?

 

А ре-ентри преди да излезен на тайландската граница ли се прави? отнема ли дълго време? Как точно става с нея? Имаме вариант и за самолет но ще видим с парите как ще сме и тогава ще реша, засега сме с автобуса

 

Да, така трябва да е. Не съм я правил аз процедурата и не мога да съм по-конкретен. 

 

За реентрито мисля, че по-рано в темата има дискутирано доста. 

Връзка към мнение

И ние сме в началото на февруари.Идеята е няколко дена Тайланд,три дена Сием Реп,обратно Тайланд за още няколко дена и София.Трансферите Тайланд-Камбоджа-Тайланд ще са с полети.

От прочетеното тук разбирам,че най-добрият за мен вариант е еднократна тайландска виза от посолството в София,онлайн виза за Камбоджа и reentry permit на излизане от Тайланд към Камбоджа,с който ще влезем повторно в Тайланд.

Правилно ли съм разбрал или греша някъде?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ми за мен $7 долара по-скъпата онлайн виза за Камбоджа са пари на вятъра. Безпроблемно се вади на летището. Иначе другото е така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

http://www.embassyofcambodia.org/faq.html

 

Q2. What do I need to get my visa in Cambodia (upon arrival)?

A2. REQUIREMENTS

Application for a tourist visa requires:

* A completed visa application form
* A Passport with at least 6 months validity
* One recent photograph (2 inches x 2 inches)
* Appropriate visa fee (US$35)

Requirements for obtaining an ordinary(Business) visa into Cambodia

* A completed visa application form
* A Passport with at least 6months validity.
* One recent photograph (2 inches x 2 inches.)
* Appropriate visa fee (US$40)
* Supporting documents

 

 

Т.е. все още визата на пристигане е по-евтина от тази, която е online или аз бъркам нещо?
 

Връзка към мнение

Т.е. все още визата на пристигане е по-евтина от тази, която е online или аз бъркам нещо?

Не бъркаш - по-евтино е. Въпреки това, ние решихме да вземем визите предварително, тъй като някой беше написал, че е имал проблем с AirAsia и не са го допуснали на борда, поради липса на виза, въпреки, че има право на VOA. Съответно пък се е паднало събота и неделя, в които не е имало кой да му издаде визите и затова решихме да си спестим подобни силни усещания и си изкарахме e-Visa. излязоха по $40 на човек. Срокът за разглеждане на документите беше 3 дни.

Връзка към мнение

Wow... може ли да ми дадеш този пример за AirAsia, защото и аз съм с тях :D

И ние сме с тях, затова и решихме да не си "образуваме киселини". Ето мнението на ivooo

Връзка към мнение

Това е някакъв екстремен случай. При такъв проблем със служител новак, който трудно би се повторил, отваряш пред тях сайта нa airasia, където черно на бялo пише за българи voa.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма никакъв проблем с Air Asia. Току що кацнах в Сием Реп с техен полет от Бангкок. Никой не поиска предварително да покажеш виза. В самолета раздадоха молбите, които всеки трябва да попълни, както и други документи - митническа декларация и входно-изходна бланка(подобнана тази, която се попълва на влизане и в Тайланд). Аз предварително си бях извадила еиза он лайн още в България, но нямаше проблем и на място. Едонствено ако има голям наплив на летището може да се наложи да се чака. Особено ако летите с първия полет на Air Asia от Бангкок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...
преди 56 минути , tom777 каза:

Здравейте,

Изискват  ли се снимки за VOA? Има ли специални изисквания? 

Има изискване за снимка, но който не носи снимка плаща глоба от 1 долар и го пускат :) Информацията ми е от преди 7-8 години.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И сега е така, 1 долар е да ти преснимат снимката от паспорта, не е глоба, ама все тая. Усилено гравитират слухове, че визата ще се вдига с $5 и който ще ходи скоро, не е зле да побърза. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.