Прескочи до съдържание

Колко tripadvisor карфици имаме забити?


Препоръчани мнения

И аз я ползвам тази карта, ще пусна линк, само да се добера до компютър, че с телефон ми е трудно...

https://www.tripadvisor.com/TravelMap-a_uid.72D5C1FF66E9CB23F4CD3DDB176687D8

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ще я включим в новата версия. Силно вероятно да махнем flightmemory и openflights и да оставим само flightdiary между другото. Много хора се бъркат да ги попълват и трите и става една камара неточни връзки и шарения под профила.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Цъкам като изоглавен - много досадно и уморително, вероятно ще претупам доста места.

Само при мен ли е така - кърфицата се появява с бая голямо закъснение. Често се питам цъкнах ли, не цъкнах ли...?

 

Не знаех досега за тази възможност, иначе съм contributor ниво 2 (скромно)  с бадж readership - демек 10000 са ми чели ревютата (ама това май не е много сложно) :)  :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз успях да се включа с три нови територии (о.Ман, Гърнси и Джърси), Ливърпул и Бирмингам.

Пътеписът на Домосед разбира се беше пътеводна светлина :)

 

uk_islands.jpg

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 1/2/2017 в 0:14, домосед каза:

Да се броят посетени държави е сравнително лесно.

А да се преборят посетените места - градове, села, природни забележителности?

Предлагам за новогодишно предизвикателство да опитаме.

tripadvisor имат едно удобно пособие, което може да се използва за целта.

Ограничението е, че могат да се отмятат само места, които вече ги има в базата им данни. Но пък базата им данни се увеличава. Така че, ако Каспичан го няма днес, при следваща проверка може да го има и да се отметне. 

Предлагам тези, които имаме профил в tripadvisor, да си преброим карфиците в тази тема.

А ако Георги намери начин такъв линк да се върже към профила (както flightdiary) - още по-добре :rolleyes:

 

Ето моите карфици. Забивал съм само там, където имам валидиращо събитие. Просто минаване с кола не се брои даже и да е спирано на бензостанция. Не съм ползвал "любими" и "желани"

 

https://www.tripadvisor.com/TravelMap-a_uid.45DA80109874DBF2C0EF3E4C62689E30

 

И снапшот

 

post-247-0-04224200-1483308662_thumb.jpg

 

 

Бреййййй, човек направо да ти повярваче си "домосед".....

Връзка към мнение
преди 2 часа, kdelin каза:

и моята е  скромна

https://www.tripadvisor.com/TravelMapHome

обаче "To Go" списъкът ми се увеличил драстично в последните две години, откакто съм член на форума :mail:

 

Не си дала правилния линк към твоя профил ;)

Редактирано от домосед
Връзка към мнение
преди 58 минути , домосед каза:

 

Не си дала правилния линк към твоя профил ;)

ХМB) ми  при мен се отваря, явно нещо не правя както трябва

от тук трябва да може  https://www.tripadvisor.com/members/Kremena_Delin

Редактирано от kdelin
Връзка към мнение
преди 31 минути , kdelin каза:

ХМB) ми  при мен се отваря, явно нещо не правя както трябва

от тук трябва да може  https://www.tripadvisor.com/members/Kremena_Delin

 

Директният ти линк е този: https://www.tripadvisor.com/TravelMap-a_uid.A22DCE1B116782EC152F0706B6B27966

 

За съжаление (глупав tripadvisor!) единственият начин да стигнеш до него е като се отпишеш и тогава цъкнеш travel map

 

Ако си сложиш A22DCE1B116782EC152F0706B6B27966 в съответното поле в профила в magelanci, то картата ще излиза под снимката ти на всяко мнение (както при мене)

 

tripAdv.jpg.54b86435022fee7bcb1aa8b9ba7f8a23.jpg

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , домосед каза:

 

Директният ти линк е този: https://www.tripadvisor.com/TravelMap-a_uid.A22DCE1B116782EC152F0706B6B27966

 

За съжаление (глупав tripadvisor!) единственият начин да стигнеш до него е като се отпишеш и тогава цъкнеш travel map

 

Ако си сложиш A22DCE1B116782EC152F0706B6B27966 в съответното поле в профила в magelanci, то картата ще излиза под снимката ти на всяко мнение (както при мене)

 

tripAdv.jpg.54b86435022fee7bcb1aa8b9ba7f8a23.jpg

 

благодаря, възползвах се веднага от помощта

Редактирано от kdelin
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От доста години го използвам, но ми се струва, че тази карта няма добра поддръжка, защото често имам проблеми - не излизат "основни" градове, добавяш и дава грешки, бави и не разбираш дали ти е приело карфицата или не, поради което напоследък просто "забравям" да отразя нещата там ... 
Все пак ще се възползвам и ще сложа и моята в профила, която продължава да е ограничена само да 1 малка част от света и доста скромна, на фона на повечето, въпреки доста абсурдния процент, който TA смята :) 

Capture.JPG

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, stormbringer каза:

че тази карта няма добра поддръжка, защото често имам проблеми - не излизат "основни" градове

 

Не знам как става поддръжката. И на мене ми липсват "основни" градове. И не знам как могат да се заявят. 

От друга страна забелязвам, че базата данни в някои територии се обогатява периодично. България например. При последна проверка миналата седмица открих доста села, които ги нямаше предишния път (преди около 2 години)

Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

Аз от няколко години 2-3 наблюдавам една зависимост между мненията и оценките вTripadvisor у в Google.

От десетки случаи вече, в 80-90% от всичките при сравнение на един о същи ресторант, кръчма, кафене или бар, в гугъла средната оценка е завишена с поне половин единица.

Отначало мислех, че е случайно, но поне в моите търсения е както каза в 90% от случаите и се отнася за всичко страни, включително България.

 

0,5 е огромна разлика, гледаш 4,5 в Гугъл , а то 4.
А при 4 отиваш на 3,5 което не е добре. Понякога е над 0,5 дори и става нереално.

 

Аз поне не мога да си обясня защо се получава тази разлика. Мисля си, че гугъла е по-нов и там всеки пише един ред или поне оценя, докато трипа е по-стар, по-внимателно се пише и е по-малко налазен  от модерните тубъри, инфлуенсури и др.

След  няколко леки провала след четене в Гугъл, спрях напълно да Се консултирам с тях, само поглеждам ранга и вадя 0,5 или отивам в трипа.

винаги гледам да има трицифрено число мнения дадена кръчма, за да е по-реално и гледам последните  мнение от 6-12 месеца най-вече 


Също отсявам мненията по националност и избирам същата националност, която е държавата в която съм.

 

Понякога, ако е по-екзотична страната, поглеждам какво пишат италианци, испанци и др които разбират от храна.  Никога не гледам какво са писали англоговорящите.

 

вие забелязали ли сте нещо подобно ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Никога не гледам какво са писали англоговорящите.

Никога не гледам изобщо кой какво е писал в tripadvisor, камо ли пък да търся статистически закономерности в оценките.

Ползвам tripadvisor единствено за картата с карфиците

Дано да не спрат да я поддържат, че отдавана не са я ъпгрейдвали и е твърде сбутан достъпът до нея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.