Прескочи до съдържание

Да похваля Booking - най-ниска цена!


Georgi_G

Препоръчани мнения

Да похваля Booking,

 

В началото на Октомври резервирах хотел за 5 нощувки през Декември. По някое време (средата на Ноември) нещо се забавлявах, а и с идея да не се мина, пуснах търсене за моя хотел и моите дати и нещеш ли, гледам го с 88EUR по-ниска цена в друг сайт. Вариантът беше да анулирам и да резервирам през другия сайт, или да пробвам с опцията в Букинг за най-ниска цена дрън-дрън и т.н. 

 

Първо пробвах с Букинг, пуснах им линка през формата, дадох им 24 часа от мен, но на десетия час изненада: 

Уважаеми г-н ......... , 

Благодарим за информацията .................

По повод нашето обещание за ниска цена..........., Ви информираме, че ще ви компенсираме с разликата. Това ще стане след престоя, само моля да ни изпратите доказателство за платената сума.

 

Доверих им се.

 

След престоя си взех разписката и им я изпратих. На другия ден дойде отговор, че всичко е ОК и информация, че до няколко дни ще получа имейл със сигурен линк, където да си въведа данни за карта, по която ще ми възстановят сумата......... Получих писмото, въведох данните и всичко е ОК

 

И те така, за 10-12дни си получих пълната сума.

 

С две думи хваля Букинг за безупречното обслужване, поне в моя случай.

Редактирано от Georgi_G
  • Харесвам 29
Връзка към мнение

Тази гаранция има ли някакво ограничение във времето и за всички оферти ли се отнася? Ако резервирам 6 месеца предварително и в друг сайт се появи ласт минит оферта, пак ли ще ми върнат разликата?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

се появи ласт минит оферта, пак ли ще ми върнат разликата?

Няма идея за времето, но предполагам че важи, стига да е активна за времето да могат да го видят и в Букинг, т.е. да го докажа.

 

пп. Според мен важи за всички оферти на сайта.

Редактирано от Georgi_G
Връзка към мнение

Ето и моя опит с best price guarantee политиката на букинг:
В wizz сметката имах някакви пари от онези 10% от резервации за нощувки wizzair.com -> booking.com.
Трябваше спешно да ги изхарча за да не ги загубя и взех двупосочни по 20EURO (с wizz Discount club) на човек до Бергамо за един уикенд.
Веднага си запазих и хотел за 79.50 EURO за двойна стая с право на отмяна - просто ей така, да имам някаква сигурна нощувка.
След това от време на време поглеждах разни сайтове за по-ниски цени и по-добри условия и в agoda.com изкочи същия хотел със същите условия за 73 EURO. По принцип букинг и агода са в една група - The Priceline Group.
Заради спорта попълних формата за претенции, като копирах връзката към конкурентната оферта.
От поддръжката на букинг ми отговориха "...Please see attach, we checked agoda, price is higher, we believe you may see the lower price when you were checking, if there was screen shot taken, please send to us....
Аз им изпратих картинката от екрана с ниската цена, която предвидливо бях направил, и след няколко часа получих коригираната резервация с нова цена 69 EURO - даже по-ниска от конкурентната.

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Момчета, благодаря ви за споделеният опит! 

Есента резервирах и платих хотел (не беше през Booking) и след това видях същия с по-ниска цена в друг сайт. Не мога да скрия, че малко ме хвана яд за избързването ми, но до сега не съм знаела за този трик. Вече ще го имам предвид. :good:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето и моя опит с best price guarantee политиката на букинг:

В wizz сметката имах някакви пари от онези 10% от резервации за нощувки wizzair.com -> booking.com.

Трябваше спешно да ги изхарча за да не ги загубя и взех двупосочни по 20EURO (с wizz Discount club) на човек до Бергамо за един уикенд.

Веднага си запазих и хотел за 79.50 EURO за двойна стая с право на отмяна - просто ей така, да имам някаква сигурна нощувка.

След това от време на време поглеждах разни сайтове за по-ниски цени и по-добри условия и в agoda.com изкочи същия хотел със същите условия за 73 EURO. По принцип букинг и агода са в една група - The Priceline Group.

Заради спорта попълних формата за претенции, като копирах връзката към конкурентната оферта.

От поддръжката на букинг ми отговориха "...Please see attach, we checked agoda, price is higher, we believe you may see the lower price when you were checking, if there was screen shot taken, please send to us....

Аз им изпратих картинката от екрана с ниската цена, която предвидливо бях направил, и след няколко часа получих коригираната резервация с нова цена 69 EURO - даже по-ниска от конкурентната.

 

Няма ли някакъв срок време от датата на резервация в букинг и намирането на по-изгодна оферта за същия хотел, стая и условия на резервацията в друг сайт, за да се има претенции и те да бъдат уважени от букинг и политиката му best price guarantee?

Връзка към мнение

Няма ли някакъв срок време от датата на резервация в букинг и намирането на по-изгодна оферта за същия хотел, стая и условия на резервацията в друг сайт, за да се има претенции и те да бъдат уважени от букинг и политиката му best price guarantee?

 

Би трябвало във всеки момент преди check in в мястото за настаняване да може да се иска най-добрата (по-ниска) цена. На https://www.booking.com/general.html?tmpl=doc/rate_guarantee пише: "The Best Price Guarantee offer does not apply if ... 3.You don't contact us until after you have checked in."

 

Пак там вижте и останалите условия, които трябва да бъдат изпълнени.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ето и моя опит с best price guarantee политиката на букинг:

В wizz сметката имах някакви пари от онези 10% от резервации за нощувки wizzair.com -> booking.com.

Трябваше спешно да ги изхарча за да не ги загубя и взех двупосочни по 20EURO (с wizz Discount club) на човек до Бергамо за един уикенд.

Веднага си запазих и хотел за 79.50 EURO за двойна стая с право на отмяна - просто ей така, да имам някаква сигурна нощувка.

След това от време на време поглеждах разни сайтове за по-ниски цени и по-добри условия и в agoda.com изкочи същия хотел със същите условия за 73 EURO. По принцип букинг и агода са в една група - The Priceline Group.

Заради спорта попълних формата за претенции, като копирах връзката към конкурентната оферта.

От поддръжката на букинг ми отговориха "...Please see attach, we checked agoda, price is higher, we believe you may see the lower price when you were checking, if there was screen shot taken, please send to us....

Аз им изпратих картинката от екрана с ниската цена, която предвидливо бях направил, и след няколко часа получих коригираната резервация с нова цена 69 EURO - даже по-ниска от конкурентната.

Влади,бих казал,че си извадил късмет.

Цената в Агода излиза доста често без данък и в зависимост от държавата той е вариращ,някъде 8%,другаде 10% има и по 13%,че даже и по-висок.Не знам как са се излъгали от Букинг да ти предложат по-ниска цена/което е супер/ без да калкулират към тези 73 евро още 10% данък за хотелите в Италия и да видят,че всъщност цената предлагана от тях 79.50 евро,е наистина най-ниска.

Иначе пожелавам на повече хора от магеланското общество да получават най-ниските възможни цени за изкуствено оскъпените и незаслужаващи парите си хотели. ;)

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Влади,бих казал,че си извадил късмет.

Цената в Агода излиза доста често без данък и в зависимост от държавата той е вариращ,някъде 8%,другаде 10% има и по 13%,че даже и по-висок.Не знам как са се излъгали от Букинг да ти предложат по-ниска цена/което е супер/ без да калкулират към тези 73 евро още 10% данък за хотелите в Италия и да видят,че всъщност цената предлагана от тях 79.50 евро,е наистина най-ниска.

Иначе пожелавам на повече хора от магеланското общество да получават най-ниските възможни цени за изкуствено оскъпените и незаслужаващи парите си хотели. ;)

Вероятно защото цената в booking за Италия също не включва местния данък, който се плаща на място в хотела. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вероятно защото цената в booking за Италия също не включва местния данък, който се плаща на място в хотела. :)

Аз голяма глупост съм написал. :)

След проверка се оказа,че съм в абсолютна заблуда,за което се извинявам.

Засрамен отивам да ближа рани. :blush:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз голяма глупост съм написал. :)

След проверка се оказа,че съм в абсолютна заблуда,за което се извинявам.

Засрамен отивам да ближа рани. :blush:

Понеже прясно търсих хотел в Рим, точно това ми направи впечатление, в Букинг цените включват 10% данък, а в Агода са без него, и на практика накрая стават едни и същи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Влади,бих казал,че си извадил късмет. Цената в Агода излиза доста често без данък ..

Красен, прав си. Цената е преди да добавят Hotel tax 10%.

Погледнах и произволни хотели в Солун. Към обявените цени агода добавят Hotel tax 13%.

 

Вероятно защото цената в booking за Италия също не включва местния данък, който се плаща на място в хотела. :)

Така е.

Цената 73.00 EURO в агода е преди да добавят Hotel tax 10%, City tax EUR 7.00

С тях цената става 87.00 EURO.

 

Цената 79.50 EURO в букинг е преди да добавят € 3.50 City tax per person per night

С тази такса цената става 86.50 EURO.

 

Намаляването на цената на моята резервация се е дължи не на късмет, а на недоглеждане на дребния шрифт в конкурентната оферта, и от моя страна, и от страна на букинг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Принципно хотелите в Европа, нямат договорни взаимоотношения с Agoda, a сайта дърпа инфо директно от Booking. Така е и със сайтовете не Expedia вече /Orbits, Hotels и т.н./ Така че цените са еднакви, но показани по различен начин.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В момента сравнявам моя хотел в galahotels и в booking. Първия сайт ми дава цена 232 евро по-ниска от Букинг. Какво е вашето мнение, дали Букинг ще намалят цената ако им пиша?

Връзка към мнение

Много сериозна разлика наистина .  А защо ти е booking да ти свалят цената , а не си го вземеш от galahotels .  Ако те имат най-ниската цена резервирай го там.  Кой е хотела и за кой дати е ако не е тайна, срещал съм и по фрапиращи разлики но ми стана  интересно  :)

Редактирано от Марти
Връзка към мнение

Много сериозна разлика наистина .  А защо ти е booking да ти свалят цената , а не си го вземеш от galahotels .  Ако те имат най-ниската цена резервирай го там.  Кой е хотела и за кой дати е ако не е тайна, срещал съм и по фрапиращи разлики но ми стана  интересно  :)

 

Хотелът е Belambra City Magendie Hotel в Париж. Датите 14-18 март. 8 човека, 4 двойни стаи.

1324 евро в Букинг.

1092 евро в Гала - най-ниска цена като не мога да се ориентирам дали е със същите условия като нашия, а именно - безплатно анулиране, закуска.

 

Сега виждам, че има и друга цена.

1232 евро в Гала - тази цена най-вероятно е като моята оферта и пак е с едни 100 евро надолу.

Връзка към мнение

За да ползваш гаранцията за най-ниска цена трябва да е при съвсем същите условия (отказ, закуска). А ако още не сте резервирали, направо взимай от сайта с по-ниска цена.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За да ползваш гаранцията за най-ниска цена трябва да е при съвсем същите условия (отказ, закуска). А ако още не сте резервирали, направо взимай от сайта с по-ниска цена.

 

Да ясно ми е, но нещо не мога да разбера разликата между двете оферти, може би ще трябва да се регистрирам, за да ги видя. Иначе вече съм запазил в Букинг и мога да анулирам по всяко време, просто за спорта питам. :)

Връзка към мнение

Да ясно ми е, но нещо не мога да разбера разликата между двете оферти, може би ще трябва да се регистрирам, за да ги видя. Иначе вече съм запазил в Букинг и мога да анулирам по всяко време, просто за спорта питам. :)

Преди известно време, когато открих Галахотелс, резервирах от там хотел в Берлин за 50лв. тройна стая, същия в Букинг струваше 115 лв. През цялото време се чудех и дори малко се притеснявах, но всичко си беше наред, а така и не разбрах как и защо. 

Връзка към мнение

Сега се регистрирах в Гала и двете оферти са без безплатно анулиране, което не ни устройва, така че няма как да изискам намаление от Букинг. 

Връзка към мнение

Голяма муха ми пуснахте. :) Резервирах хотел във Флоренция през букинг с безплатно анулиране до 03.02. В галахотелс цената е по-ниска, но безплатното анулиране е до 01.02. Туй счита ли се за еднакви условия ? Разликата е ок. 40 лв, като 20 от тях идват от паркинга, който в букинг е платен, а в гала - безплатен.

Връзка към мнение

Условията трябва да са абсолютно еднакви. Може в другия сайт резервацията да е с безплатна отмяна и по-ниска цена, но ако не съвпада с условията на booking няма да влезе в гаранцията им.

 

Списък със сайтове, които букинг биха зачели няма как да се направи, всеки сайт който показва цената за резервиране онлайн би трябвало да е такъв. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.