mitaka

Паркинг летище София

37 мнения в тази тема

Здравейте,

след като беше дадена възможност от Георги за предлагането/рекламирането на услуги, свързани с удобство и спестяване на пари при пътуване, реших да предложа нещо, което считам, че ще е удобно и интересно за всички пътуващи от летище София.

Както мнозина от вас знаят, услугата с паркирането на автомобил в непосредствена близост до летище е изключително удобна и силно развита на запад. Тъй като от миналата година се занимавам с това, реших да предложа възможността на всички регистрирани във форума, които имат интерес, а и са наясно с услугата да се възползват от нея с отстъпка.

Паркингът се намира между двата терминала на летище София (до бизнес сградата на Астрал). Може да се ползва както и за дневен, така и за по-дълъг период. Отстъпката за всички „магеланци” ще е 15% от официалната цена, която може да видите на сайта ми parkingairportsofia.com. Можете да изберете опцията с или без включен трансфер. Паркингът е с контролиран достъп. На пешеходно разстояние е от Терминал 1.

За да не разтягам първия пост с доста обяснения, може да получите информация от сайта или да ми се обадите на телефон 0899 945 115.

С пожелания за успешна 2017 година и много изгодни пътувания!

Димитър

40 магеланци харесват това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Пожелавам успех на mitaka и дано да е полезна, най-вече за летящите от провинцията. Който не се притеснява може да си задава въпросите и тук, така може да е полза за всички :)

2 магеланци харесват това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Безусловно добра услуга! Като недостатък мога да отбележа липсата на чуждоезикова версия на сайта.

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Би било добре да се предлага и допълнителната "чиста" услуга "Трансфер между терминалите" без да се ползва паркинга. Ако цената е с 2 лева по-ниска от таксито, със сигурност ще има желаещи.

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Публикувано: (редактирано)

Би било добре да се предлага и допълнителната "чиста" услуга "Трансфер между терминалите" без да се ползва паркинга. Ако цената е с 2 лева по-ниска от таксито, със сигурност ще има желаещи.

А какъв е смисълът да се плаща, като си има безплатен шатъл между терминалите?

Здравейте,

след като беше дадена възможност от Георги за предлагането/рекламирането на услуги, свързани с удобство и спестяване на пари при пътуване, реших да предложа нещо, което считам, че ще е удобно и интересно за всички пътуващи от летище София.

Ама това е супер предложение! Много благодаря!

Че какви пари плащаме за паркинг на летищетооо, направо избягвам да мисля по този въпрос. :)

А как ще се познае кой е магеланец и кой не? :unsure:

Успех!

Редактирано от AlexandraKo

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Успех  и от мен, през ден паркирам пред оградата ви  се чудех на кого е този паркинг...)

1 магеланец харесва това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Доста високи цени,почти същите като на паркинга на Терминал 2.Но все пак сме пазарна икономика.

Успех и от мен,но за сега не ме печелиш.

1 магеланец харесва това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

А какъв е смисълът да се плаща, като си има безплатен шатъл между терминалите?

Просто една опция, ако някой много бърза и най-вече вечерно време след последния шатъл.

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Безусловно добра услуга! Като недостатък мога да отбележа липсата на чуждоезикова версия на сайта.

Ползващите собствена или служебна кола в България в 99% знаят български поне на основно ниво. Единственото изключение са служителите на посолствата. Дългосрочното паркиране на летището е типична услуга насочена към местните, освен ако от съседна държава не ползват масово даденото летище.

Доста високи цени,почти същите като на паркинга на Терминал 2.Но все пак сме пазарна икономика.

Успех и от мен,но за сега не ме печелиш.

Сайтът не работи и не мога да видя цените, но при сегашният пътникопоток според мен не цените ще са основният проблем, а намирането на свободно място.

1 магеланец харесва това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Така или иначе услугата си е полезна. Аз лично, макар че съм от София съм я ползвал няколкократно, особено до миналата година допреди паркингите около летището да навдигат цените си беше перфектна. Сметката ми беше, ако цената се връзва на цената на две нощни таксита или до 20-30% отгоре, изобщо не се замислях. А в тоя ред на сметки си мисля, че за хората от провинцията за няколкодневно пътуване си е незаменимо удобство! 

1 магеланец харесва това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Ползващите собствена или служебна кола в България в 99% знаят български.

Абсолютно си прав. Парадоксално моята презумция беше за славянски езици : сръбски за клиенти от Ниш и Пирот и руски за руснаците, които живеят по българското крайбрежие. Вярно, и едните и другите ще се оправят с българския, но когато е преведено показва отношение към клиента.

1 магеланец харесва това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

За служители на летище ситуацията е същата. Трудно се намират места и паркирането се превръща в ад всяка сутрин. От време на време през деня минават паяци до Т1 и "помагат" на паркиралите наоколо коли. Нямам наблюдение дали вършеят и на Т2.

Така че, Митак, добро включване и дано ти върви успешно през цялата година.  

1 магеланец харесва това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Така или иначе услугата си е полезна. Аз лично, макар че съм от София съм я ползвал няколкократно, особено до миналата година допреди паркингите около летището да навдигат цените си беше перфектна. Сметката ми беше, ако цената се връзва на цената на две нощни таксита или до 20-30% отгоре, изобщо не се замислях. А в тоя ред на сметки си мисля, че за хората от провинцията за няколкодневно пътуване си е незаменимо удобство! 

Ей сега сметнах - за 10 дни цената излиза 64,60, докато на летищния паркинг - 95. С магеланското намаление от 15%. ;)

Но за повече дни ще се изравнят, защото на летището плащаме по 5 лева за всеки следващ ден, а тук - по 6.

1 магеланец харесва това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Приемам, че услугата е насочена основно към хора от провинцията. В такъв случай цената следва да бъде съобразена освен с "конкурентната" и с "възможната". Първата е известна и не е нужно да се дискутира. Втората обаче е определяща за бъдещето на услугата. "Възможната" цена е онази, която представлява точен баланс между удобство и финансова изгода. Всичко е въпрос на сметки и разчети. Очевидно най-добро съотношение трябва да има при цена за краткосрочно ползване на услугата до 4 дни. Този тип пътувания са доста популярни под името "дълъг уикенд". Именно при тях към таргет групата се включва и софийската аудитория. Лично аз досега само веднъж съм ползвал услугата на "конкурентите" на ъгъла. Ползвах ги прие едно 24 часово пътуване. Сметката излезе. Идеята е цената да бъде равна или по-ниска от цената на двупосочно такси.  В моя случай това означава около 30 лева. Ако написаното от мен дотук е ясно, можем да направим очевиден извод, че "печелившото" ценообразуване, както за хората от провинцията, така и за хората от София, ще бъде равно на цена от 30 лева за престой до 4 дни. Според мен това трябва да бъде "първата стъпка" в ценоразписа. Ще има хора, които ще използват само 24 часа, както и други, които щее използват пълните 96 часа от услугата, но всички ще бъдат удовлетворени...

4 магеланци харесват това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Дюк, принципно си прав в разсъжденията. Специално за хората от провинцията обаче определящо ще бъде цената на този паркинг да е по-ниска от цената на официалния паркинг на летището. Това за такива, които пристигат с автомобил директно на летището. Иначе ако са на хотел в София, важат твоите разсъждения за таксито. В крайна сметка колкото повече възможности и конкуренция, толкова по-добре :)

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Сметнах за ненужно да разсъждавам по темата "праг на цената", защото в един момент може да се окаже така, че за хората от провинцията е по-изгодно да дойдат до и да се върнат от София с такси... ;)

В този смисъл цената на "официалния паркинг на летището" престава да бъде фактор...

Сподели това мнение

Връзка към мнение

А как ще се познае кой е магеланец и кой не? :unsure:

Успех!

Много лесно се решава този въпрос! Заявката

за паркинг трябва да се прави предварително с mitaka в лично съобщение. Иначе само "магеланци" ще паркират. :)

Редактирано от epetkov

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Много лесно се решава този въпрос! Заявката

за паркинг трябва да се прави предварително с mitaka в лично съобщение. Иначе само "магеланци" ще паркират. :)

Остави на mitaka да си прецени механизма, предполагам не пречи и хора без профил да се възползват от отстъпката, той ще си реши :)

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Остави на mitaka да си прецени механизма, предполагам не пречи и хора без профил да се възползват от отстъпката, той ще си реши :)

ОК. Просто в първото съобщение mitaka пише: "реших да предложа възможността на всички регистрирани във форума".

Редактирано от epetkov

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Сметнах за ненужно да разсъждавам по темата "праг на цената", защото в един момент може да се окаже така, че за хората от провинцията е по-изгодно да дойдат до и да се върнат от София с такси... ;)

В този смисъл цената на "официалния паркинг на летището" престава да бъде фактор...

И тук си прав :) Мисълта ми беше, че при равни други условия определяща е разликата в цената. Например за 4 дена цената при mitaka с отстъпката е 27,20 без трансфер, а на Т1 е 60 лв. Освен това при mitaka e охраняем, на Т1 изрично пише, че не е. За почти 33 лева разлика не ми пречи, че малко ще походя ;)

Редактирано от Hayasko
6 магеланци харесват това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Митака, може би съм пропуснала, но не успявам да намеря на сайта информация за работното време и по-конкретно времето, в което са възможни трансфери? При късно пристигане (полунощ например), възможни ли са такива?

И отделно, предполагам е просто въпрос на представяне на информацията, но в таблицата с цените пише "Цена на ден", докато посочените стойности (поне за период от 2 до 7 дни) едва ли са "на ден"..?

Благодаря за уточнението.

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Митко, успех в начинанието! Ще се възползваме!

Сподели това мнение

Връзка към мнение

Митака, може би съм пропуснала, но не успявам да намеря на сайта информация за работното време и по-конкретно времето, в което са възможни трансфери? При късно пристигане (полунощ например), възможни ли са такива?

И отделно, предполагам е просто въпрос на представяне на информацията, но в таблицата с цените пише "Цена на ден", докато посочените стойности (поне за период от 2 до 7 дни) едва ли са "на ден"..?

Благодаря за уточнението.

Здравей MCC,

извинявам се за забавянето с отговора си, но вчера нямах възможност да пиша.

Паркинга работи 24 часа.Има постоянно човек, който настанява автомобилите.Трансферите ги правя аз (все още не мога да си позволя да наема човек) , като за целта трябва предварително да се разберем, тъй като не съм постоянно на паркинга. Трансфери от 20:00ч.-08:00ч. се заплащат допълнително, а през останалото време са включени в цената на паркинга.

Редактирано от mitaka
3 магеланци харесват това

Сподели това мнение

Връзка към мнение

• Четящи темата   0 магеланци

Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

l_150.jpg

За нас

h_500.jpg

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме. 

Екип

• Георги
  • neuromancer
  • cck
  • Mary