Прескочи до съдържание

Препоръка за хотел около или в Амстердам


eman

Препоръчани мнения

Здравейте, искам да предварително да ви се извиня за досадните въпросите по-долу.

Изчетох повечето мнения и препоръки за спане в Амстердам със самолет до Айдховен и да си призная съм объркан малко.

Смятам да планирам в първата половина на месец май 2017 екскурзия до Амстердам за 4 дни с цел да го разгледаме , цветната градина и каквото остане.

Бюджета е както винаги ограничен.

 

Та на въпросите:

бихте ли ми препоръчали хотел/и (в Амстердам) които да са с добра локация откъм превозни средства(влак или автобуси) и достъп до тях с оглед намеренията ми да обикаляме и гледаме.

Дали е уместно да с спи в градчета наблизо до Амстердам и да се пътува ежедневно до него?

 

Предварително Ви благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е по-добре :)

 

Доста хора харесаха района на Amsterdam Zuid като цените са по-ниски от центъра и има удобни транспортни връзки. Като нещо бюджетно ей това беше споменавано: http://www.booking.com/hotel/nl/meininger-amsterdam-city-west.bg.html?aid=368032

 

Хипотетично икономична опция са хотелите около летище Schiphol, от там и градините са близо. Не мога да препоръчам нищо конкретно, но като цяло изискването за удобен транспорт ще страда малко - тези хотели са сравнително отдалечени и транспортната връзка за шатъл бусовоте, които предлагат до летището, от където има удобен транспорт. Ето примерно такова място, не е препоръка, а просто за референция: http://www.booking.com/hotel/nl/ibis-budget-airport.bg.html?aid=368032

 

Говориш в множествено число, ако сте повече от двама, може би апартамент под наем е икономичен вариант също, а доста от холандските къщи са пълни с чар, за разлика от хотелите. Кажи ако те интересува. 

 

Спане в съседно градче и пътуване всеки ден съм забелязал, че не е добър вариант. Трябва да добавиш поне 10-15 евро на ден транспортни разходи от/до градчето и силно вероятно сметката да не излезе. 

Връзка към мнение

Mercure Hotel Amsterdam City South

Местоположението за мен беше ОК, тъй като ние бяхме с кола и имаше зона на улицата, където можеше да паркираме за значително по-ниска сума. На 5 мин. от хотела е спирката на метрото Overamstel. Хотелът е много добър и го препоръчвам. Относно цената, ние хванахме някаква промоция , тъй като бяхме точно на празника им-5 май Денят на освобождението.

Връзка към мнение

Първоначално предпочетохме хотел HOLIDAY INN EXPRESS AMSTERDAM - SLOTERDIJK STATION, но поради проблеми с изискването ни за тройни стаи, т.к. бяхме много голяма група, резервирахме хотел BEST WESTERN PLUS Hotel Blue Square. Нямам забележки - чисти стаи, комфортни легла, приятна закуска, дискретно обслужване. Много удобни транспортни връзки до гарата и центъра на града с автобус и трамвай, като се пътува средно около 25-30 мин. Не коментирам цената, т.к. имахме имахме групова резервация.

Редактирано от margarettod
Връзка към мнение

Аз съм отсядала в Ibis Amsterdam City Stopera. Локацията е чудесна - център, близо до метро и трамвай до гарата и всяка друга точка на града. Стаите не са особено големи- ние бяхме трима в една стая и определено ни беше тесничко, но пък като стандарт е като навсякъде във веригата. Колко е бюджетно не мога да преценя- за мен водеща е локацията и по времето, когато бяхме беше ОК като съотношение локация-качество-цена.

Връзка към мнение

Ние сме двама, така че може и т.нар. хол. Къща. Ако имаш Георги, предложения?

 

Както писах и другаде, аз съм живял там, което въобще не ме прави добра препоръка за конкретни хотели, просто повтарям каквото съм чел по темата из форума. Аз предлагам само посока/район на действие, ти си избираш дали да следваш :)

 

Ето например нещо, което ще е около 120€ на ден: https://www.airbnb.com/rooms/13580819?checkin=05%2F09%2F2017&checkout=05%2F12%2F2017&guests=2&adults=2&children=0&infants=0&s=1pgb7BZn Има и по-евтини, има и по-скъпи. 

Връзка към мнение

Ето едно предложение от мен Виж Ozo Hotel на Booking! http://www.booking.com/app_link/hotel/nl/ozo.bg.html?aid=368032&checkin=2017-02-18;checkout=2017-02-21;group_adults=2;app_hotel_id=1315638&from_sn=android&label=share през MMT цената пада на 150€ за три нощувки.

Връзка към мнение

Щом сте само двама мисля, че Хотел ще е доста по изгодно от апартамент.
По принцип най-евтини са хотелите около летището Schiphol , но нямам представа как стои въпросът с транспорта,  винаги сме били с кола там и не сме ползвали.
За май месец цени от сорта на 150евро за 3 нощувки, просто няма вариант да намериш, но ако имаш точни дати, може би ще получиш по реални препоръки, така са само общи впечатления.  Амстердам е скъп град, а май месец е още по...  70-100 евро на вечер е реално и ако е със закуска си е направо бонус. :)

Връзка към мнение

Щом сте само двама мисля, че Хотел ще е доста по изгодно от апартамент.

По принцип най-евтини са хотелите около летището Schiphol , но нямам представа как стои въпросът с транспорта,  винаги сме били с кола там и не сме ползвали.

За май месец цени от сорта на 150евро за 3 нощувки, просто няма вариант да намериш, но ако имаш точни дати, може би ще получиш по реални препоръки, така са само общи впечатления.  Амстердам е скъп град, а май месец е още по...  70-100 евро на вечер е реално и ако е със закуска си е направо бонус. :)

Не съм съгласен с теб, освен Booking има и други саитове които дават големи отстъпки и можеш да спиш за по около 25-30 евро на вечер( не в хостел) много е рано за май месец и не мога да приложа скришотове.

Връзка към мнение

Няма значение от сайта,  Booking не ми е критерии за цена, въпреки ,че е изключително удобен и е сайта с най голям брой места за настаняване, което е нормално като се има предвид самия им принцип  на работа, но така или иначе е с едни от най-високите цени.
Исках да кажа, че месец май, е Висок сезон за Амстердам, а и за почти всички градове в Европа, това е единия от 4те месеца в годината в който цените са двойни от слабите месеци.  И с всеки изминал ден наличностите стават все по малки, и цените не могат да станат като през февруари.  Да индийците или някой друг сайт може да пусне някой код за отстъпка, който си махне таксата за SERVICE FEE и някой хотели да останат на базова цена, но не тази която виждаш сега, а такава каквато е тогава. Така , че никак не е рано за май месец в Амстердам :) Колкото повече се запълва един хотел, и конкурентните му около него толкова цените на следващите стаи растат.   Запиши си цените на няколко хотела сега, и ги провери месец или два преди това, когато пуснат големите кодове за отстъпки.  Винаги си прави ранна резервация с безплатна отмяна и си проверявай, ако излезе някой бонус - Добре Дошъл : ;)

Редактирано от Марти
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз резервирам хотели между 2-3 предварително по възможност през MMT но виждам,че за момента половината хотели в Амстердам ги няма за това за мен е рано , но всеки си преценява сам за себе си.Гледам за май има в момента по 40 евро и нагоре. 

Връзка към мнение

Здравейте, ние също планираме да посетим Амстердам към края на май. Група от 6 сме и разглеждайки апартаментите набелязахме 2 в Haarlem. Дали това градче е добра отправна точка да се разглежда Амстердам, по коментарите пише, че е на 15 мин с влак?

 

Тези са двата апартамента, цените ми се струват прилични.

Бихте ли дали съвет, дали да резервираме от сега и за локацията?

Благодаря предварително :)

 

https://www.airbnb.com/rooms/4758598?checkin=05%2F25%2F2017&checkout=05%2F29%2F2017&guests=6&adults=6&children=0&infants=0&s=5jQR4-K4

 

https://www.airbnb.com/rooms/13612183?checkin=05%2F25%2F2017&checkout=05%2F29%2F2017&guests=6&adults=6&children=0&infants=0&s=5jQR4-K4

Връзка към мнение

Здравейте, ние също планираме да посетим Амстердам към края на май. Група от 6 сме и разглеждайки апартаментите набелязахме 2 в Haarlem. Дали това градче е добра отправна точка да се разглежда Амстердам, по коментарите пише, че е на 15 мин с влак?

 

Тези са двата апартамента, цените ми се струват прилични.

Бихте ли дали съвет, дали да резервираме от сега и за локацията?

Благодаря предварително :)

 

https://www.airbnb.com/rooms/4758598?checkin=05%2F25%2F2017&checkout=05%2F29%2F2017&guests=6&adults=6&children=0&infants=0&s=5jQR4-K4

 

https://www.airbnb.com/rooms/13612183?checkin=05%2F25%2F2017&checkout=05%2F29%2F2017&guests=6&adults=6&children=0&infants=0&s=5jQR4-K4

 

Добра отправна точка е и да, отнема между 15 и 20 мин.

 

Но да ти кажа и на теб, влака е 4.20€ на посока, за шест човека на ден е около 50€ на ден. Освен това не сте супер близо до гарата на Харлем, ще има сумарно още поне половин час ходене в двете посоки. Преглеждала ли си апартаментите в Амстердам, няма ли нещо подходящо за 50€ повече? 

 

Може да поразгледате и места за 3-4 човека и да наемете два апартамента, като че ли няма да излезе по-скъпо. Тези с по 2+ спални сякаш са им надути цените. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинете за глупавия въпрос - какво е ММт - в смисъл явно е сайт, но може ли линк ...същото като букинг ли е ?

 Виж тук http://magelanci.com/topic/5485-makemytrip-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B8/

Редактирано от Божидар
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.