Прескочи до съдържание

Програма за 9дни в Шри Ланка


thumper

Препоръчани мнения

Здравейте,

Отново в последния момент се налага да се обърна към вас. Другата седмица заминавам за Шри Ланка, ще прекарам там 9 пълни дни (от 20 до 29 януари) и търся вашата помощ за програма - къде и какво да посетя, съвети за хотели. Мисля да обикалям острова с кола под наем, така че ще съм щастлив ако споделите изгодни фирми и дали е по-добре да се запази онлайн или на място. Мислите ли, че с обществен транспорт ще е по-добре?

 

Благодаря предварително за помощта.

Поздрави,

Николай

Връзка към мнение

Здравей,

не знам дали си свикнал да караш в трафик като този в Азия. Бих препоръчала шофьор под наем (мога да ти дам нашия, беше ни препоръчан от други магеланци), за да избегнеш да караш в лудницата, а и там движението е обратно.

Иначе и с градски транспорт може, даже ще е доста по-евтино, но не знам с какъв багаж пътуваш - все пак трябва да го качваш и сваляш от рейсове и влакове.

От нощувките много ни допадна Flower Garden Eco Village в Сигирия и Flower Garden lake resort в Тисамахарама. Второто място за нощувки е много удобно, ако искаш да правиш сафарито в парк Яла. Фирмата, която бяхме избрали за сафари, ни взе и върна безплатно до там. Предполагам, че така е практиката и на другите сафари фирми.

Понеже имаш повечко дни, бих препоръчала: храмък с пещерни рисунки в Дамбула Golden Cave Temple; скалата Сигирия; един от двата древни градове - Полонарува или Анурадхапура; вземи влака за отсечката Нувара Елия - Елла, за да видиш красивите чаени плантации; ако харесваш трекове - Horton Plains (там се срещат диви лосове) - направихме го благодарение на моята спътничка и много ми допадна; сафари в Парк Яла (голямата атракция там е да видиш леопард, но ние не успяхме. Има обаче доста други животни); разходка с лодка из Madu River; виж някоя от люпилните за костенурки - има доста;

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Здравейте . Аз също подготвям пътуване но ще бъде в началото на Април , ще водим и децата с нас . Сега работя по програмата и всяка обратна информация ще бъде полезна .

Връзка към мнение

Здравей,

не знам дали си свикнал да караш в трафик като този в Азия. Бих препоръчала шофьор под наем (мога да ти дам нашия, беше ни препоръчан от други магеланци), за да избегнеш да караш в лудницата, а и там движението е обратно.

Иначе и с градски транспорт може, даже ще е доста по-евтино, но не знам с какъв багаж пътуваш - все пак трябва да го качваш и сваляш от рейсове и влакове.

От нощувките много ни допадна Flower Garden Eco Village в Сигирия и Flower Garden lake resort в Тисамахарама. Второто място за нощувки е много удобно, ако искаш да правиш сафарито в парк Яла. Фирмата, която бяхме избрали за сафари, ни взе и върна безплатно до там. Предполагам, че така е практиката и на другите сафари фирми.

Понеже имаш повечко дни, бих препоръчала: храмък с пещерни рисунки в Дамбула Golden Cave Temple; скалата Сигирия; един от двата древни градове - Полонарува или Анурадхапура; вземи влака за отсечката Нувара Елия - Елла, за да видиш красивите чаени плантации; ако харесваш трекове - Horton Plains (там се срещат диви лосове) - направихме го благодарение на моята спътничка и много ми допадна; сафари в Парк Яла (голямата атракция там е да видиш леопард, но ние не успяхме. Има обаче доста други животни); разходка с лодка из Madu River; виж някоя от люпилните за костенурки - има доста;

 

Благодаря много за информаципта. Ще се радвам да ми препоръчате шофьор и фирма за коли под наем. Може ли да споделите колко Ви струваше колата с шофьор и от къде я наехте?

Връзка към мнение

Благодаря много за информаципта. Ще се радвам да ми препоръчате шофьор и фирма за коли под наем. Може ли да споделите колко Ви струваше колата с шофьор и от къде я наехте?

Шофьорът ни се казва Еранга Курера. Контактувахме с него на този мейл: erangakurera7@gmail.com

Той има фирма с няколко шофьора, нас конкретно ни возеше той. Взе ни от летището и ни върна на летището - т.е. Коломбо - Коломбо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моят шофьор (друг Еранга) наскоро съпроводи още една група магеланци :)

Ето кратко инфо: http://magelanci.com/topic/3568-говорим-си-за-шри-ланка/?p=160999

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.