Прескочи до съдържание

И още един новак за Тайланд...


cybersimo

Препоръчани мнения

Здравейте,

отдавна чета форума, но чак сега се сдобих с билети за Тайланд и дойде време за първата ми тема. Знам, че има много теми, изчел съм ги но ми е трудно да събера всичко точно за моето пътуване.

 

И така:

 

SOF-DOH-BKK (кацане в 13.20ч на 8 март 2017)

 

BKK-DOH-SOF (излитане в 08.35ч на 21 март 2017)

 

Приемам всякакви идеи и мнение, първоначалната нагласа ми е 2-3 дни в Бангкок, 1-2 дни в Куала Лумпур и останалите дни или на един остров или на два (препоръчаите на кой/кои). Общо взето почивка да има няколко дни за плаж и това е. Иначе обичаме да разглеждаме най-вече природа - ако има паркове, водопади и т.н. ще е най-добре.

Също съвети къде да отседнем в Бангкок, Куала Лумпур и по островите. Засега сме трима човека, може да станем и 5-6. Ако е хотел става и тройна стая.

Идеята е Бангкок - КЛ и от там КЛ->остров и от там остров->Бангкок, а може и в обратна посока, ако е по-изгодно - Бангкок->остров, остров->КЛ, КЛ-Бангкок.

Трябва ми и съвет дали са нужни ваксини и ако да - какви?

Освен това бюджет примерен и по-важно е каква валута да носим в кеш. Кредитни/дебитни карти имаме достатъчно също.

 

Единствено имам препоръка от приятел засега за Ко Самуи - http://www.baanhinsairesort.com/

 

Благодаря предварително

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Планът ти е простичък и стабилен, така че няма какво да му се коментира толкова. След като си изчел темите сигурно знаеш основните неща:

 

- Виж да се метнеш до Канчанабури от Банкок, след като се кефиш на водопади

- За плажовете може да видиш пътеписа на Lindt, както и тази тема която го предхожда. 

- Ваксини няма нужда, освен ако няма да се ровиш в дълбоките джунгли, не изглежда, че ще го правиш.

 

Тайландски батове се купуват и от тук на горе-долу читав курс. Аз лично бих взел малко батове в кеш и да направя 1-2 тегления с дебитната карта на място. Но хора всякакви, предпочитания всякакви. При всички положения доларът е по-вървежен в региона от еврото. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Споделям мнението на Георги.

- Ако се кефиш на водопади Канчанабури определено е твоето място. Прекрасна природа, маймуни в естествена среда, спа процедури с рибки на открито, сред природата. :) Може да се придвижите с автобус от Банкок или да си наемете такси. Ние избрахме по принуда втория вариант, защото така и не намерихме гарата, от която да вземем автобус, но пък таксито излезе 1100 бата, което в последствие оценихме като много добра сделка, защото ни откара директно до врата на хотела. Като сте 3-ма ще разделите разходите и ще излезе още по-изгодно.

- Ваксини не сме слагали. Бяхме малко по-внимателни с избора на улична храна, предвид липсата на ваксина за Хепатит B и С. След като се върнах си пуснах кръвни и чернодробни изследвания - проблем никакъв. Препоръчвам да не си товариш организма с излишни васкини.

- Много ценна информация от форума - купюри от 100 долара се разменят на по-изгоден курс, отколкото тези на 50, 20 и т.н. Плащането с карти не е много застъпено. Може да се тегли от банкомати, но си е кофти преживяване, с оглед таксите, които вземат. :unsure: (то и това ни се наложи).

За островите  - ние бяхме в Краби и от там правихме ежедневни круизи. Дива природа, красота. Едни приятели бяха след нас в Пукет и не бяха особено доволни.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей,

 

Относно Бангкок, аз бих препоръчал да спите в Чайна Таун - много храна, близо до основните забележителности, вкл. такива за нощен живот и лесен достъп до летищата. Влак не хващай в никакъв случай - само метро, скай трейн или ако се наложи такси. Ако желаеш мога и конкретен хотел да предложа, който на мен много ми допадна.

 

Относно островите - добре е да кажеш дали предпочиташ спокойствие или да е лудница.

 

За валутата - от тук определено излизаше по-изгодно да се купят батове, от колкото на място (инфо от преди 2 седмици). На летищата НЕ СА най-изгодните курсове, макр някои местни да ме убеждаваха в обратното. Купюрите от 50 и 100 долара се продават на еднакъв курс, който е по-изгоден от по-ниските номинали. Т.е. съветът ми е поне половианта бахти да си купите от тук, а останалото носете в долари от по 50 и 100-доалрови банкноти.

 

За ваксините, аз лично не съм си правил и за сега поне нямам проблеми. Повечето ми познати също не са си правили.

 

За вътрешните полети виж Thai Lion Air, мисля, че са доста по-добре от Air Asia.

Връзка към мнение

Задължително приемам конкретни препоръки за място за отсядане, както в Бангкок, така и по островите, а също и за КЛ.

Все още се колебаем колко точно дни да спим в Бангкок и колко в КЛ.

 

Като четох още веднъж темите и пътеписите, определено клоним към спане на Ко Самуи и/или Ко Панган.

 

Не търсим лудница и нощен живот. Спокойствие, природа и хубави ресторантчета и разходки е целта на пътуването.

 

Канчанабури тур от Бангкок нещо специално ли е за организиране? Или просто си вземаме такси от хотела и готово. Да разбирам ли, че целия ден ще ни бъде запълнен от това?

 

Нещо друго има ли какво да се разгледа в околностите на Бангкок от този ранг? 

 

Някой знае ли дали има полети от Куала Лумпур до Ко Самуи? или обратно? Къде да търся такива?

Връзка към мнение

Гледам, че Air Asia предлагат трансфер от KL до Ко Панган и Ко Самуи.... Каквото и да означава този "островен трансфер"...

Връзка към мнение

Гледам, че Air Asia предлагат трансфер от KL до Ко Панган и Ко Самуи.... Каквото и да означава този "островен трансфер"...

Аз взех такъв островен трансфер...

Включва самолет до най-близкото летище, транспорт (автобус/ван) до пристанището и фери до крайната дестинация (островът).

Всичко на един билет и се надявам да мога да разчитам да не стават издънки...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И един визов въпрос.

Какви визи да си вземем? Може ли с транзитна + за едно влизане? Например транзитна до 48 часа (кацане 08.03 в 13.20 ч и излитане за КЛ на 10.03 сутринта в 10 ч.) и след това на връчане от Малайзия да ползваме нормалната?

Връзка към мнение

Не съм подготвена по въпроса с транзитната виза,за да правя препоръки за нея. Обаче спокойно може да си вземете от консулството нормална туристическа виза за еднократно влизане / до 28 февруари е безплатна, вземат само 10 лв. такса за обработка, извън този период е 30 евро/. Тя ще ви свърши работа за едното влизане. После или reentry pepmit / при напускане на Тайланд в посока Малайзия- цена 1000 бата /, или VOA на второто влизане в Тайланд.

Връзка към мнение

До 28 февруари трябва да я вземеш или до 28 февруари трябва да влезеш в Тайланд, за да е безплатна визата?

Връзка към мнение

Е на този въпрос не мога да ти отговоря категорично. Вчера си взех визата - важи за влизане до 8 април, но аз реално влизам на 24 февруари. Дали обаче ако влизането ти е след 28 февруари ще ти е безплатна, не знам.

Връзка към мнение

Нали вече имаш визата, валидна до 8 април, няма да седнат да взимат допълнително пари, след като имаш виза...

Връзка към мнение

Препоръки за каква предплатена сим карта може да се купи? Хубаво е да има и минути и интернет, за всеки случай.

Връзка към мнение

Препоръки за каква предплатена сим карта може да се купи? Хубаво е да има и минути и интернет, за всеки случай.

 

Прегледай този сайт: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Thailand

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лека промяна в плана:

 

SOF-DOH-BKK (кацане в 13.20ч на 8 март 2017)

10 март - 12 март - Сингапур

12 март - 15 март - Куала Лумпур

15 март - 20 март - Ко Самуи

BKK-DOH-SOF (излитане в 08.35ч на 21 март 2017)

 

Въпроса ми е къде е по-добре да се прекарат 3 дни - в Сингапур или в Малайзия? Къде има повече какво да се види в околностите? Мислехме по 2 нощувки и на двете места, но за съжаление на 14 март няма връзка от Куала Лумпур за Ко Самуи.

Редактирано от cybersimo
Връзка към мнение

 

За островите  - ние бяхме в Краби и от там правихме ежедневни круизи. Дива природа, красота. Едни приятели бяха след нас в Пукет и не бяха особено доволни.

 

И аз да помоля за малко повече информация относно Краби и триповете. Къде е добре да се спи на Краби - да не е много изолирано. И повече за триповете - с какви лодки до къде и някаква ориентировъчна цена.

Връзка към мнение

И аз да помоля за малко повече информация относно Краби и триповете. Къде е добре да се спи на Краби - да не е много изолирано. И повече за триповете - с какви лодки до къде и някаква ориентировъчна цена.

В Краби спахме в Ао Нанг в този хотел. Останахме много доволни. Това беше най-скъпият хотел от цялото пътуване. Платихме около 60 евро на нощ, но беше единствения, в който хигиената беше на страхотно ниво. Пътувалите в Азия ще ме разберат :) В никакъв случай не беше изолирано. Близо до плажа,  ресторанти и магазини

Трипове могат да се купят от всякъде. Първият до Phi phi island го взехме от хотела за около 1700 бата на човек със скоростна лодка. Останалите турове ги купувахме от тур агенции. Обявени са цени от между 2.000 - 3.000 бата, но ако ги купувате в пакет, както и при преговори, цената може да се намали двойно. Мацката, която ги продаваше даже беше чувала за България. :lol: Едната от ексурзиите се водеше 7 острова като имаше и наблюдение на фосфоресциращ планктон през нощта, което беше уникално преживяване. Другата беше до островите Hong. За цени трябва да погледна допълнително, то това което ми се върти е около 900 бата островите Хонг и 1500 бата нощната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малайзия отпадна изцяло от програмата. Решихме да прекараме вместо това 4 дни в Сингапур.

 

Препоръки за полета Бангкок-Сингапур? Намерил съм на еднакви цени TigerAir (BKK), JetStar (BKK), AirAsia (DMK). Или къде да търся на друго място?

 

Още бих се радвал и на препоръка за хотел в Сингапур. Може би една вечер ще сме на MBS (да видим що е то чудо и има ли то почва у нас) + останалите на друго място.

 

От Сингапур ще летим до Пукет или по-вероатно до Краби за 2-3 дни и след това към Ко Самуи и Ко Панган.

Връзка към мнение

Нямат чак толкова големи разлики компаниите, не се втрисай. До BKK може би транспорта е с една идея по-удобен, ако си близо до влаковете, но иначе не мисля, че има голямо значение. 

Връзка към мнение

Визата, еднократна оттук за едно влизане е безплатна демек 10 лв. Там в Тайланд при напускане на летището търсиш гише ре ентри пермит и кихаш 30 долара за нова виза, добре е да имаш разпечатка на билетите за полети.

За трипове хич не мисли от сега. Това е най туристическата държава. Хиляди предложения на всяка крачка. Разработени са до дупка.

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За визите вече уточних.

И за информация на останалите - "re-entry permit" на излизане от Тайланд може да се вземе, но важи само за 72 часа. В нашия случай - не става, тъй като след като се върнем от Сингапур имаме много повече от 72 часа остатък в Тайланд.

 

Обратното мисля, че също не е вариант - защото не може да имаш повече от една валидна виза в паспорта си - не може от тук да си вземем и "транзитна" и "еднократна" - транзитната да ползваме за първите два дни в Тайланд, а "еднократната" след като се върнем от Сингапур.

 

Някой наясно ли е дали, ако си вземем от тук само и единствено "транзитна" виза, дали на връщане от Сингапур, при кацане на летището в Краби на място може да се купи еднократна?

Връзка към мнение

Да използвам темата да попитам.

 

Имам познат в Тайланд, женен за местна, наскоро обзаведен с къща и му трябва компания да не стои къщата празна, да не забрави български, и няма начин и ще се наложи ходи, да му помогна в труден момент, хора сме все пак. Но понеже и на двамата вкъщи дългите отпуски са проблем, искам да попитам какъв е минималният срок, под който няма смисъл да се бие път до там.

Връзка към мнение

Да използвам темата да попитам.

 

Имам познат в Тайланд, женен за местна, наскоро обзаведен с къща и му трябва компания да не стои къщата празна, да не забрави български, и няма начин и ще се наложи ходи, да му помогна в труден момент, хора сме все пак. Но понеже и на двамата вкъщи дългите отпуски са проблем, искам да попитам какъв е минималният срок, под който няма смисъл да се бие път до там.

 

Бих казал седмица като ултра краен минимум. Доста хора не остават повече в Тайланд, а ползват другите дни за Камбоджа/Сингапур/Малайзия/Виетнам. Измислете някакво около джиткане с приятеля и така, 2 седмици ще са ок като за първо топване в района. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.