Прескочи до съдържание

И още един новак за Тайланд...


cybersimo

Препоръчани мнения

Няма такова нещо. Ре ентрито важи 3 месеца.

 

Иска ми се да е така, както казваш, но ето какво ми отговориха от консулството на Тайланд в София:

 

 

 

Тези визи, които вие споменавате, са точно за реадмисия, тоест за бързо връщане в страната от ткоято сте дошли и се дават с максимален престой в Тайланд до 72 часа или 3 дни, после следва глоба.

 

Също ми казаха, че законите относно това се променяли често, твоята информация от кога е горе-долу? 

Връзка към мнение

Иска ми се да е така, както казваш, но ето какво ми отговориха от консулството на Тайланд в София:

 

 

Също ми казаха, че законите относно това се променяли често, твоята информация от кога е горе-долу? 

Не очаквай да ти отговорят друго... Тяхната цел е да те "психират" и да им платиш 150€ за виза за многократно влизане! Визата, която вземате от консултвото, ви дава право на 30-дневен престой. Излизайки от Тайланд без да вземете ре-ентри пърмит, би направило визата ви невалидна. С вземането на този пърмит, вие си гарантирате нов допуск в страната без минаване по процедура по изкарване на нова виза.

 

 

 

A re-entry permit allows visitors to leave Thailand for a brief period to travel to another country and then re-enter Thailand on the same visa. You neither give up the days remaining on your original Thai visa nor do you have to make arrangements to get a new Thai visa before coming back to Thailand.

 

Между другото, току-що прочетох, че може (и дори се препоръчва) да се уреди reentry permit-a предварително, а не в последния момент.

 

There is another convenient option if you are in Bangkok and have access to the internet, you can fill out out the TM-8 form and email it to bkk1_reentry@immigration.go.th at least one day in advance. You must then attend the Immigration office at Suan Phlu and submit a 2-inch photo and the correct fee at counter 7.

Please remember when arriving back into Thailand, you must note the re-entry permit number on the Immigration.

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

твоята информация от кога е горе-долу?

Моята информация е оттук. Аз имам такава виза.

Относно консулството на Тайланд в София аз винаги съм твърдял, че трябва да се избягва. Има цяла тема визи за Таланд, прочети я. Ако искаш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последно уточнение в програмата ни, ако някой има интерес и се засичаме - да пише за среща!

 

8 март - Бангкок

9 март - Канчанабури

10-13 март - Сингапур

14-16 март - Ао Нанг

17-19 март - Ко Самуи

20 март - Бангкок

 

Ще вадим еднократни визи от София и ще опитаме да вземем ре-ентри пърмит от летището в Бангкок още при кацане. Дано да няма проблеми.

Редактирано от cybersimo
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, Магеланци :)
Няма да отварям поредната нова тема за Тайланд... ще опитам да се вмъкна в тази :) прочетох каквото намерих и запомних доста неща - полезни :)
Все пак искам да питам някои неща :)
15 дни (19.02.17 до 05.03.17г) за сега само Тайланд, 4ма човека 
Бюджет 2000-2500 лева на човек (тук влиза спане, храна, обикаляне и харчене за целия период) - Достатъчни ли са за една прилична почивка ?
За визите, парите, дебитните карти, ваксините е ясно
Нашият план е:
3-4 дни Банкок + Канчанабури (цял ден ли отнема?)
от там потегляме към Краби/Пукет (с полет ?) - за 2-3 дни, най вече заради дневните трипове .

продължаваме към Ко самуй пак за 2-3-4 дни - Тук може да помагате с какво да се придвижим?
от там мислим към Патая за 4-5 дни - и тук мисля че със самолет трябва да се придвижим
и преди да се насочим към летището пак 1 или 2 вечери в Банкок..

Добре ли е плана и дали ще се вмъкнем  в бюджета?
:)



 

Връзка към мнение

За бюджета дали ще стигне има прекалено много променливи. Виж как са цените на вътрешните полети (време е да купуваш), виж цените на триповете, които искате да вземете, останалото за храна и нощувки вече по-лесно може да се каже дали ще е достатъчно или не. 

 

Така хубаво ти вървеше плана и накрая откъде изникна тая Патая :) До Патая ходят тези, които нямат време и искат най-близко от Банкок да стигнат до море...както и тези, които са на 60 и търсят млади тайландки да ги върнат към младостта. А ти на всичко отгоре си оставил най-много дни там, а през другите острови препускаш. Вероятно си знаеш какво точно те привлича, няма да се бъркам :)

Връзка към мнение

не нееее... Бъркайте се :)
Всичко ни е непознато, дайте идеи с какво да заменим Патая... с удоволствие бихме видяли по интересни места, стига да чуем за тях ;) например някой хубав остров като за млади хора, с хубави тайландки да ни задържат към младостта..

 

За триповете, очаквам предложения.. и къде си струва да се застоим по дълго ?

Искаме да "караме" слон и да се запознаем с тигрите както всеки :)
 

Билетиии ще уточним датите тия дни и ще вземем, само да доизясним маршрута

Благодаря !

Редактирано от nikito0
Връзка към мнение

Преглеждаш тази тема:

 

http://magelanci.com/topic/6356-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B2-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4/

 

И този пътепис: http://magelanci.com/patepisi/article/290-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B2-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B4/

 

Да се поориентираш малко за плажовете. Другото е, да попрехвърлиш останалите тайландски теми тук. За 2 седмици аз бих го направил 3-4 дни Банкок, 2-3 дни Чанг Май и 1 седмица острови/островни групи по избор. Ако го няма ограничението само за Тайланд, то разменяш Чанг Май с Камбоджа, увеличаваш я до 3 дни и режеш един ден от плажовете. С две думи е това. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Ще вадим еднократни визи от София и ще опитаме да вземем ре-ентри пърмит от летището в Бангкок още при кацане. Дано да няма проблеми.

Ние сега сме в Тайланд. Вече вадихме re-entry permit от летището Дон Муанг, защото отскочихме до Камбоджа. Вади се на излизане от страната. Първо се чекираш за полета, с който напускаш Тайланд, после минаваш паспортен контрол, както всички други пътници, които ще пътуват извън страната. Тогава казваш на служителя, който проверява паспортите, че си за реентри пърмит, и той те насочва към една стая, която е след паспортния контрол, т.е. след формалното ти излизане от страната, за да ти издадат реентри пърмит, и продължаваш към гейта.

Самото обработване на документите е около 5 мин. на човек. При нас имаше само 2 души, но те минаха, докато ние си попълним апликациите. Не знам дали винаги е така свободно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние сега сме в Тайланд. Вече вадихме re-entry permit от летището Дон Муанг, защото отскочихме до Камбоджа. Вади се на излизане от страната. Първо се чекираш за полета, с който напускаш Тайланд, после минаваш паспортен контрол, както всички други пътници, които ще пътуват извън страната. Тогава казваш на служителя, който проверява паспортите, че си за реентри пърмит, и той те насочва към една стая, която е след паспортния контрол, т.е. след формалното ти излизане от страната, за да ти издадат реентри пърмит, и продължаваш към гейта.

Самото обработване на документите е около 5 мин. на човек. При нас имаше само 2 души, но те минаха, докато ние си попълним апликациите. Не знам дали винаги е така свободно.

 

За колко време ви дадохда re-entry? В смисъл казвате ли колко дни ще сте извън Тайланд?

 

А другия ми въпрос е: Може ли да се извади re-entry още когато кацнем в Тайланд на BKK? Нищо че полета ни за Сингапур е 2 дни по-късно. Или трябва по гореописания начин чак когато тръгнем за Сингапур?

Връзка към мнение

Стояхме 4 дни в Тайланд и напуснахме на 22.01. Реентри пърмитът е със срок на влизане 20.03 и същата дата е срок за излизане. Първоначалнита ни виза беше до 8 април или нещо подобно.

Някъде бях чела, че можело предварително да се извади, но не съм сигурна. Нашият начин беше много лесен, но пък предвидихме повечко време, в случай че има опашки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте отново МАгеланци..
Пиша този пост набързо, с молба за малко помощ :))
Нашият план получи някаква яснота и дойде времето да закупим билетите
План
Кацаме на 20.02.17. в 13:20 Банкок, от там директно полет за Ко самуй (6 дни - Ко самуй, пукет и плажовете в тази част + дневните екскурзийки) достатъчни ли са 6 дни или са малко ?
на 27 Полет до Чианг мей... там 3 дни,
на 1 или 2 полет към Патая/Банкок и до полета за БГ обикаляне наоколо + водопадите Кананчабури
Мисля че е ок ? и всички от групата ще са доволни :)
Сега запазвам билетите и гледам Thai Lion Air, цените са доста приемливи.. има и полети на Asia Air но на багаж ми изписва  N/A  какво тр да означава ? че нямаме прво на багаж или се заплаща отделно ?

Връзка към мнение

Ние с това кацане в 13,20 и полет в 18,45 изгоряхме с по едни самолетни билети.Воо също писа днес,че са имали шест часа закъснение.Предполагам пак от Доха.Аз поне за в бъдеще ще се въздържам от купени билети за същия ден.

Редактирано от Emil Chakalov
Връзка към мнение

Здравейте отново МАгеланци..

Пиша този пост набързо, с молба за малко помощ :))

Нашият план получи някаква яснота и дойде времето да закупим билетите

План

Кацаме на 20.02.17. в 13:20 Банкок, от там директно полет за Ко самуй (6 дни - Ко самуй, пукет и плажовете в тази част + дневните екскурзийки) достатъчни ли са 6 дни или са малко ?

на 27 Полет до Чианг мей... там 3 дни,

на 1 или 2 полет към Патая/Банкок и до полета за БГ обикаляне наоколо + водопадите Кананчабури

Мисля че е ок ? и всички от групата ще са доволни :)

Сега запазвам билетите и гледам Thai Lion Air, цените са доста приемливи.. има и полети на Asia Air но на багаж ми изписва  N/A  какво тр да означава ? че нямаме прво на багаж или се заплаща отделно ?

 

- Имате две масови екскурзии, които се правят, още един ден отгоре за пълно излежаване, т.е. минимума за островите е три. От там нататък е бонус, 6 дни ми се струват екстра поне на мен. 

- Багажа в Air Asia се заплаща отделно, цените не са нещо, което да ви скърши. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ииии най после имаме ясен и готов план :)решихме да пропуснем Чианг мей, поради недостига на време, но ще се върнем ;)иии така..

Кацаме в Банкок на 20.. на 21 летим за Пукет, там отделихме 7 дни заедно с краби и ко самуй ( в този ред) от Ко самуй летим за Патая за ден или два и останалите 3 дни Банкок ( 1 ден водопадите) и на 5 сутринта обратно към БГ..

Билетите Банкок Пукет са по 1000 бати
Ко самуй Патая е доста скъп.. около 5000 :))
Остава да се наслаждаваме на Тайланд и после да помагаме и на останалите Магеланци ;)
Благодарско за помоща, живи и здрави ;)

Връзка към мнение

Ко Самуи е доста по-бутиково летище с по-малко конкуренция и за това е и толкова билета, 5000 бата не са малка сума, виж дали няма да е много по-оптимизиращо да се върнете до летището на Краби. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Точно заради цената на самолетния билет, аз съм летяла от Банкок до Сурат Тани, оттам рейс и после ферибот до Ко Самуи, но отнема повече време, въпреки че пътуването с ферибота беше страшно приятно. Такъв вариант на транспорт предлагаха тогава, мисля 2013 г., AirAsia.

Връзка към мнение

Ако избегнете Ко Самуи най-добре. Скъпо и безлично място. Още повече като за първи път в Тайланд при толкова красиви, интересни и достъпни места.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нашите самолетни билети от Краби до Ко Самуи са около 200 лв. И това с допълнително 20кг чекиран багаж. С Bangkok Airways

 

Решихме, че по-добре 45 минути полет отколкото да загубим половин и повече в автобуси+ферибот.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Въпрос относно пътуването ни от Бангкок до Erawan Waterfalls.

 

Кое е най-добре като опция (при положение, че няма да имаме нощувка в Канчабури, просто един цял ден за водопадите):

- организирана еднодневна екскурзия от Бангкок (трима възрастни сме)

- авотбус/минибус от Southern Bus Terminal

- автобус/минибус от Victory Monument

 

Има ли автобуси/минибуси директно до Erawan Waterfalls? Или само до Канчанабури и от там друг.

 

Колко време ни трябва да обиколим всички водопади? За да знаем в колко да тръгнем сутринта, чел съм че последния автобус от водопадите към Канчанабури е около 16:00 часа.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

имам два въпроса преди да си съставя окончателно плана:

1, Полета ми за Бг е в 01,35, ако си взема този полет от Пукет  

21:35 HKT Phuket   -  23:00 BKK Bangkok Suvarnabhumi

ще се справя ли? Доколкото четах летището е голямо, но е добре организирано.

 

2. Някой има ли мнение за плажа -Bangtao на Пукет. Изглежда ми хубав, но всички говорят само на юг от Патонг. 

Редактирано от Яна М.
Връзка към мнение

Аз не бих рискувал, опашката за чекиране често е километрична, след това обикновено има още една огромна опашка за имиграционните. И това при положение, че полетът от Пукет не закъснее, а предвид че е последен полет за деня, вероятността не е малка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ами другите варианти са до летище Don Meung, но ще трябва да се предвижвам между двете летища /което не съм проигравала и не знам колко време ми е нужно и с какво/ или да оставя Банкок за последните 2 нощувки/3дни  

Връзка към мнение

Ние ползвахме шатъла между двете летища късно вечерта.Отне около 50мин. при положение,че нямаше никакъв трафик.

много благодаря за информацията-спести ми доста четене

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.