Прескочи до съдържание

От Манчестър до Лондон


Женя

Препоръчани мнения

Започвам тази с тема с молба за съвет. Искам да организирам пътуване от 24.03.2017 до 27.03.2017 от Манчестър до Лондон и обратно. Съвети за начина на пътуване:самолет, автобус, влак ще са добре дошли. Не мога да се справя да открия сайтове за запазване на билети за автобус и влак. Кой каквото се сетите и смята, че ще ми е от помощ да пише. Пътуването ще е кратко, да видим поне за малко и каквото може в Лондон. Може би ще трябва да имам идея и кои точно места в Лондон,но на този етап не съм в състояние да ги определя. Предполагам, че ще трябва да са ограничени все пак в някакъв район на действие тези обиколки. Нямам опит в тези неща и съм благодарна на всеки един съвет от вас.

Редактирано от Женя
Връзка към мнение

Всички варианти на придвижване са възможни, въпрос на удобство и бюджет е. С автобус се пътува най- бавно /около 5 часа/, но може да е супер евтино. Виж megabus -случват се и цени по 1 паунд, но билетите на тази цена са ограничен брой. Вариант са и National express. Не мога да пусна линк от телефона, но ще се оправиш лесно- въпрос е на елементарно търсене в гугъл, за да намериш сайтовете им.

Със сигурност има и влакове /виж virgintrains.co.uk/, и полети по тази отсечка, които ще са доста по-удобни. С влак е около 2 часа, съответно цената е доста по- висока от автобуса. Полет често може да се окаже най-бързата и евтина опция /случвало ми се е да пътувам със самолет от Лондон до Глазгоу с Райанеър за 12 евро при цена с автобус за същата отсечка и дата от 14 паунда/.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Започвам тази с тема с молба за съвет. Искам да организирам пътуване от 24.03.2017 до 27.03.2017 от Манчестър до Лондон и обратно. Съвети за начина на пътуване:самолет, автобус, влак ще са добре дошли. Не мога да се справя да открия сайтове за запазване на билети за автобус и влак. Кой каквото се сетите и смята, че ще ми е от помощ да пише. Пътуването ще е кратко, да видим поне за малко и каквото може в Лондон. Може би ще трябва да имам идея и кои точно места в Лондон,но на този етап не съм в състояние да ги определя. Предполагам, че ще трябва да са ограничени все пак в някакъв район на действие тези обиколки. Нямам опит в тези неща и съм благодарна на всеки един съвет от вас.

 

Здравей, лесно е. Ще помогнем.

 

Най-евтиният вариант е автобус. Ако кажеш кои часове са ти най-удобни, може съвсем точни съвети да получиш.

 

Споменат е Megabus. Ето сайта. Все още не са излезли датите за твоето пътуване.

 

https://uk.megabus.com

 

Аз лично най-много съм ползвала National Express:

 

http://www.nationalexpress.com/home.aspx

 

Ето един вариант за твоите дати: 

 

24/03/17 07:45 13:20 £5.00
27/03/17 11:30 16:15 £5.00

 

Това е сайта за резервации с влак:

 

http://www.nationalrail.co.uk/

 

За твоите дати най-ниската цена е 60 паунда двупосочен билет, което е скъпо, но пътуваш 2 часа. Понякога има промоции на Virgin trains, но за съжаление в момента не виждам такива.

 

Поздрави.

Връзка към мнение

Благодаря много за съветите които ми дадохте. Решихме да осъществим пътуването с влак, за което много ми помогнахте със сайтовете на компаниите. Надявам се да усетим поне за малко пулсът на Лондон.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.