Прескочи до съдържание

Париж за 4 дни през март


Христиан

Препоръчани мнения

Здравейте!

 

9 човека сме в Париж в периода 14-18 март. Билетите са с Уиз и вече са купени. Кацаме в Бове в 20:50ч. местно време. Още не сме взели билетите за шатъла, но виждам в сайта им, че ако се вземе двупосочен билет излиза 29, нали правилно съм разбрал? Крайната спирка на шатъла е Porte Maillot и от там трябва пеша или с метро да стигнем до първата станция на линия 6 (зелената) Charles de Gaulle - Étoile. След това трябва да слезем на станция Corvisart където се намира и хотела ни (на 500м. от метростанцията). Моля за информация, дали правилно се ориентирам със спирките в метрото, за да не хванем грешното влакче.  :rolleyes:

 

Хотелът засега е този. Първо се бяхме спрели на друг, който беше с рейтинг 7.8 поради липса на по-добър. Новия хотел изглежда много добре и е с много добър рейтинг. Хванахме някаква промоция и излезна по 700 лв. двойна стая със закуска и безплатно анулиране, което за Париж ми се струва, че е доста добре. Ако някой е бил в него нека даде мнение.  :) Доколкото се запознах предварително, 13ти район в който е хотела не е опасен вечер и има доста разнообразни места за хранене на добри цени. Ще се радвам ако някой препоръча някое такова място.

 

Програмата:

 

Тук идва големия проблем. 9 човека -> 9 различни мнения и желания. Какво бихте препоръчали за посещение при такава група? Тъй като повечето сме под 26, ще се опитаме да посетим възможно най-много от обектите, които ще са ни безплатни и съответно интересни. Засега мислим да пропуснем Версай поради краткия престой в който ще сме в Париж, а и заради сезона в който отиваме.

 

Задължителни места, които искаме да посетим:

 

1. Лувъра

2. Айфеловата кула

3. Сакре Кьор

4. Триумфалната арка

5. Терасата на покрива на универсалния магазин Printemps Maison заради гледката.

6. Нотр Дам

7. Корабче по Сена

8. Нощен Париж

 

Всякакви идеи и препоръки биха ми били от полза.  B)

 

Ето и една снимка за цвят.  ;)

post-995-0-30295100-1485107063_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ако аз отивах с такава голяма група, бих погледнала каква е цената на индивидуален шатъл, който ще ви закара и вземе до/от хотела. :)  

 

Корабчето по Сена също може да не е добра идея в този сезон - преценете го на място в зависимост от времето.

 

Към местата за посещение бих добавила Пантеона, Музей Д,Орсе, Оранжери, ако времето е добро - Люксембургските градини. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако аз отивах с такава голяма група, бих погледнала каква е цената на индивидуален шатъл, който ще ви закара и вземе до/от хотела. :)  

 

Корабчето по Сена също може да не е добра идея в този сезон - преценете го на място в зависимост от времето.

 

Към местата за посещение бих добавила Пантеона, Музей Д,Орсе, Оранжери, ако времето е добро - Люксембургските градини. 

 

Идеята е добра, но къде мога да намеря такъв шатъл и съответно неговата цена?

Връзка към мнение

Идеята е добра, но къде мога да намеря такъв шатъл и съответно неговата цена?

Погледни в Магеланския пътеводител за Париж - там съм изброила няколко възможности.

Провери ги, а ако трябва им пиши, защото сте голяма група.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Здравей,

 

за нас поне центърът за модерно изкуство Помпиду е сред най-задължителните места в Париж.

Не пропускайте и Sainte-Chapelle, където има страхотни витражи и въобще интериорът е много красив.

 

Eдно местенце, където може да пиете чуден чай:

https://somanyparis.com/2015/04/09/le-centre-pouya-un-authentique-salon-de-the-iranien/

 

И разходката с кораб по Сена ви предлагаме да си я спестите, ще умрете от студ :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много приятно място за посещение е и музеят на Роден. Съвсем наблизо е до двореца на инвалидите е /там пък е саркофагът на Наполеон, поне доколкото си спомням, че съм била в Париж преди десетина години/.

За нощен Париж предполагам, че имаш предвид някой клуб, където да отидете, съответно не мога да помогна. Може да ви е интересно обаче да се разходите вечер по Плас Пигал и около Мулен руж.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Погледни в Магеланския пътеводител за Париж - там съм изброила няколко възможности.

Провери ги, а ако трябва им пиши, защото сте голяма група.

 

Повечето, които прегледах не взимат повече от 8 човека, а не вярвам моята група да се съгласят да се разделим на петима в едното бусче и четирима в другото (примерно). Също така излиза с няколко евро по-скъпо. На фона на така или иначе скъпия трансфер, няма смисъл да го оскъпяваме още.

 

Здравей,

 

за нас поне центърът за модерно изкуство Помпиду е сред най-задължителните места в Париж.

Не пропускайте и Sainte-Chapelle, където има страхотни витражи и въобще интериорът е много красив.

 

Eдно местенце, където може да пиете чуден чай:

https://somanyparis.com/2015/04/09/le-centre-pouya-un-authentique-salon-de-the-iranien/

 

И разходката с кораб по Сена ви предлагаме да си я спестите, ще умрете от студ :)

 

Еее, стига де, толкова ли е хладно в средата на март. :(

 

Много приятно място за посещение е и музеят на Роден. Съвсем наблизо е до двореца на инвалидите е /там пък е саркофагът на Наполеон, поне доколкото си спомням, че съм била в Париж преди десетина години/.

За нощен Париж предполагам, че имаш предвид някой клуб, където да отидете, съответно не мога да помогна. Може да ви е интересно обаче да се разходите вечер по Плас Пигал и около Мулен руж.

 

Не, нямам предвид нощен клуб, а точно разходки из града вечер, явно грешно съм се изразил. :)

Връзка към мнение

Аз бих препоръчала за наистина добра гледка към Париж Montparnasse Tower (http://www.tourmontparnasse56.com/en/) . На мен лично гледката ми хареса повече от тази от Айфеловата кула, защото се виждаше и самата кула :) . Има доста по-малко хора, не се налага да се буташ. Препоръчвам ви да се качите по светло и да седите докато се стъмни, заслужава си.

Извинявам се за леко лошото качество на снимките.

 

post-1799-0-04868900-1485159804_thumb.jpg

post-1799-0-93876900-1485159814_thumb.jpg

post-1799-0-81131100-1485159818_thumb.jpg

post-1799-0-55257900-1485159826_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Моника, знам за небостъргача и за гледката от него и ако зависи само от мен, най-вероятно ще се кача там, а не на Айфеловата кула. Не мисля, че другите биха направили тази жертва и не вярвам да имат желание да се качим и на двете.

Редактирано от Христиан
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първо да кажа, че хотелът е на доста добро място, даже про добро желание, може да стигнете пеша за някои разходки.

 

Към програмата бих добавила като предложения и възможности за разходка Латинския квартал - уличките около Сорбоната и Одеон (отвъд Пантеона и Люксембургските градини, предложени от Мари) и на десния бряг - площада на Бастилията и после към площад де Вож (Place des Vosges) и Маре (Marais) до Кметството (Hôtel de Ville). Освен това и малко разходка из Монмартър, освен Сакре кьор ;).

Може и Операта Гарние и площад Вандом, ако ви стигне времето (може да ги комбинирате с Лувъра и Тюйлери).

 

Не казваш дали имате желание да влизате в музеи и евентуално в какъв тип (изкуство - живопис, скулптура, военно дело, природонаучен и т.н.).

Редактирано от Роца
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първо да кажа, че хотелът е на доста добро място, даже про добро желание, може да стигнете пеша за някои разходки.

 

Към програмата бих добавила като предложения и възможности за разходка Латинския квартал - уличките около Сорбоната и Одеон (отвъд Пантеона и Люксембургските градини, предложени от Мари) и на десния бряг - площада на Бастилията и после към площад де Вож (Place des Vosges) и Маре (Marais) до Кметството (Hôtel de Ville). Освен това и малко разходка из Монмартър, освен Сакре кьор ;).

Може и Операта Гарние и площад Вандом, ако ви стигне времето (може да ги комбинирате с Лувъра и Тюйлери).

 

Не казваш дали имате желание да влизате в музеи и евентуално в какъв тип (изкуство - живопис, скулптура, военно дело, природонаучен и т.н.).

 

Ами от към музеи най-вероятно ще се ограничим само до Лувъра. Не сме големи фенове на изкуството, но него няма как да го пропуснем. А и като цяло предпочитам да съм някъде навън на крак от колкото да съм в някакво затворено пространство няколко часа.

 

Част от групата иска да ходи на Зоопарка или Аквариума. Някакво мнение за едно от двете? Заслужава ли си загубата на половин ден за това?

 

Ако може и някое заведение за хранене да препоръчате около хотела ще съм много благодарен. :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.