Прескочи до съдържание

Няколко бързи въпроса за Болоня/Флоренция/Пиза с дете


tougherty

Препоръчани мнения

http://www.raileurope-world.com/place/pisa-airport-galileo-galilei

 

Май го намерих. Ивинявам се, пиша през телефон.

Бях сигурен, че съм го мяркал, даже мисля, че е на стотина метра в ляво на излизане от заминаващи и е горно ниво началната станция.

Редактирано от Georgi_G
Връзка към мнение

имат People Mover

 

The Pisa Airport is about 1 km from Pisa Centrale railway station, from which you can reach any Italian railway network destination.
Within the first months of 2017, at less than 40 metres from the Passenger Terminal at the Pisa Airport, you will find the new, high-speed, fully automatic People Mover service for direct connections between the Pisa Centrale railway station and the airport. The service will be available every day from 6:00 AM to midnight at 5/8 minute intervals.
In the meantime, connection between Pisa Airport and Pisa Central Station are now provided by the PisaMover bus service, which runs between the Galilei Airport and the Pisa Centrale railway station (and vice versa) every day including Sundays and holidays at 10-minute intervals to carry passengers to and from the airport in 8 minutes.
The bus route is runs from Via dell’Aeroporto to Via Montanelli, Via Sant’Agostino and Via Cappuccini before arriving at the Pisa Centrale railway station. The PisaMover bus stops at the station near Track 14 for easy access to the other tracks and the main station entrance.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

В разписанието на трениталия излиза автобус от летището до Пиза чентрале  и със сигурност в момент няма директна линия от летището до Флоренция https://www.lefrecce.it/B2CWeb/search.do?parameter=searchOutputViewer&cFID=zJrExtauCaz2

в уикипедия намерих статия, че наистина има гара под летището, която е затворена за ремонт от 2013, по план до 2016, но може би са удължили срока 

Връзка към мнение

Аз намерих това разписание за автобуси от Летището до Флоренция и Сиена. Автобусната линия си е тосканска. Не намирам инфо да не работи в момента и да е спряна. Смятам нея да ползвам.

 

http://www.tiemmespa.it/index.php/Viaggia-con-noi/Altri-servizi/Lunga-percorrenza/Siena-Firenze-Pisa-Aeroporto

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Здравейте, на 23.02.2017 пътувах с автобус от летището в Пиза за Флоренция, като цената струваше 9,50 евро. Намира се веднага вдясно като излезете от аеропорта. Сега им погледнах сайта и изглежда, че предварителното закупуване е с по-добра цена.  http://www.airportbusexpress.it/Acquisto.aspx?ida=7&idc=45&senso=A На връщане от Флоренция пътувах с влак, като цената е 8,40 евро, а и е по-удобно и ще си направите една приятна разходка от Централната гара в Пиза до летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На 14 февруари бях във Валенсия. Вечерта в катедралата и други църкви се честваше успение на св. Кирил Славянобългарски и навсякъде входът беше свободен, всички те бяха отворени до към 22.30 ч. На следващия ден вече бяха или затворени или с такси. На Великден съм във Флоренция и мисля, че също няма да има входни такси.....ако може да се влезе от толкова хора, както показват на Мary снимките :) А, хората за мен, са друго очарование при пътуванията, така, че нека да са повечко :) 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Моля за помощ от ходилите скоро.

Маршрута ми е Болоня-Флоренция-Пиза.

Летя с Уиз до Болоня, прибирам се с Раян от Пиза.

 

1 въпрос: Болоня-Флоренция с регионален влак или автобус, евентуално цени. Придвижването не ми е спешно.

2 въпрос: Флоренция-Пиза с регионален влак или автобус, евентуално цени.

3 въпрос най-важен: Сутринта, в деня на полета, ще пристигна в Пиза. Излитам в 18.20 ч., трябва да съм на летището в 17 ч. С какво да се придвижа от централната част на Пиза до летището?  Пеша гугъл ми дава 1 час, но не ми е опция. Ако знаете общ. транспорт?

Връзка към мнение

ако искаш виж влаковете на trenitalia.com и за двата маршрута

 

Летището на Пиза е на около километър от гарата, може да се вземе автобус, вече има и някакво влакче, но е по-скъпо

 има автобус от площада с наклонената кула до летището 

Това му е маршрута

http://www.pisa.cttnord.it/RouteImg/MAP-021.png/539/0/100

Спирката за кулата е Torre

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , bad kid каза:

ако искаш виж влаковете на trenitalia.com и за двата маршрута

 

Летището на Пиза е на около километър от гарата, може да се вземе автобус, вече има и някакво влакче, но е по-скъпо

 има автобус от площада с наклонената кула до летището 

Това му е маршрута

http://www.pisa.cttnord.it/RouteImg/MAP-021.png/539/0/100

Благодаря:) Аз от гарата ще отида да разгледам каквото успея през деня /смятам рано да пристигна в Пиза/. Този автобус от площада с наклонената кула до летището ме устройва напълно:ok: Влизам да видя линка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Емика каза:

Благодаря:) Аз от гарата ще отида да разгледам каквото успея през деня /смятам рано да пристигна в Пиза/. Този автобус от площада с наклонената кула до летището ме устройва напълно:ok: Влизам да видя линка.

И ние така - оставяме багажа на гарата, хващаме автобус L/R (Lam Rosso) до полето на чудесата и се помотаваме там час-два, връщаме се да си вземем багажа и после с влакчето до летището.

Връзка към мнение

 

Летището в Пиза е много близо до ЖП гарата и центъра на града.В други теми се обсъждаше ходенето пеш до гарата,моето лично мнение е,че това е амбициозна задача.Особено при положение,че има удобен и евтин транспорт,а именно:

 

LAM Rossa - автобус с повечко спирки,стига до площада пред гарата,минава през центъра на града, отива до Площада на чудесата(спирка Torre).

Билети  са налични при шофьора на цена 2евро,а може да се купят  и от гишето на летището(от изход Пристигащи в дясно на 5м)или от машинки на спирката ,но трябват монети.На мен ми се случи няколко пъти шофьора да е свършил билетите и да ми махне с ръка да влизам.:)Италия.

Това което Бад кид е дал като вариант е автобус номер 21.Не съм го ползвала,а и не съм сигурна,че спира точно на терминала.По принцип има няколко спирки в района на летището.

 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Скоро бях именно по същия маршрут и комбинирах нещата така:

рано сутринта кацане в Болоня, нощувка. От Болоня за Флоренция с Трениталия до СМН...нощувки. А на четвъртия ден сутринта Флоренция-Пиза с регионалния влак...разходка цял ден и после от жп гарата с Лам роса до летището 5 мин е разстоянието. Като на жп гарата в Пиза има и място за багаж срещу 5 евро.

Редактирано от Salvuccio
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, tougherty каза:

И ние така - оставяме багажа на гарата, хващаме автобус L/R (Lam Rosso) до полето на чудесата и се помотаваме там час-два, връщаме се да си вземем багажа и после с влакчето до летището.

От гарата до полето на чудесата:) гугъл ми даде 25 мин. пеша. Багажът ми ще е ръчен и на колелца, а и лекичък, та мисля да походя, хем да разгледам и другата част от Пиза. Утре ще проверя отново, автобуса също е оферта.

Връзка към мнение

Определено си струва да се разходите из града поне в едната посока, има много приятни места за снимки и хапване на сладолед и пица..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Salvuccio каза:

Скоро бях именно по същия маршрут и комбинирах нещата така:

рано сутринта кацане в Болоня, нощувка. От Болоня за Флоренция с Трениталия до СМН...нощувки. А на четвъртия ден сутринта Флоренция-Пиза с регионалния влак...разходка цял ден и после от жп гарата с Лам роса до летището 5 мин е разстоянието. Като на жп гарата в Пиза има и място за багаж срещу 5 евро.

Това означава, че от площада на дуомото ще трябва отново да се върна на жп гарата и оттам към летището. Варианта на bad kid е много изгоден, с автобус от площада директно към летището. То в крайна сметка ще решавам на момента. А до жп гарата пеша ли ходихте или с общ. траспорт?

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Емика каза:

От гарата до полето на чудесата:) гугъл ми даде 25 мин. пеша. Багажът ми ще е ръчен и на колелца, а и лекичък, та мисля да походя, хем да разгледам и другата част от Пиза. Утре ще проверя отново, автобуса също е оферта.

Може да оставите багажа на гарата и да се разходите спокойно пеша. После обратно до гарата, взимате багажа  и към летището. Мисля, че времето ви е достатъчно

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи, установявам, че колкото повече съм пътувала, повече гледам да се застраховам за следващото, събирайки информация. За първото ми пътуване сама, нищо не бях чела, от нищо не бях се интересувала, и пак отидох, кефих се, върнах се, без проблем. Сега, обратно на логиката, при всяко следващо забелязвам, че се подсигурявам с все повече и повече информация предварително. Хем знам и съм видяла, че във всяка държава придвижването е осигурено, хората печелят от това, и е нормално да е така. И пак, питам ли, питам...Защо ли е така? Задавам реторичен въпрос..... Всички отговори са ми от голяма полза,благодаря ви! Да не спрете сега да отговаряте:)

Връзка към мнение

Ние оставихме багажа на жп гарата, от там хванахме Лам Роса за piazza dei miracoli, после само пеш...през пиацата на чудесата, пиаца деи кавалери, после по хубавите мостове с гледки край реката и сте на жп гарата по главната им търговска улица, взехме багажа и с Лам Роса към летището :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Щом събираш мнения за придвижването из града да ти споделя и моя вариант. 

Аз приемам Пиза за изцяло пешеходен град. Винаги наемам нещо в района на гарата и от там само разходки. Пиза не е само площада на Чудесата и има какво да видиш и по пътя до там. Остави багажа на гарата и се наслади на разходката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За СВ.Валентин тази година бях в Пиза и Флоренция. Потвърждавам мнението на колегите - trenitalia е супер избор между Пиза и Флоренция, ние спряхме за 6 часа в Лука пьтом, цената на билетите може да видиш в сайта на железницата. Има удобна спирка до кулата в Пиза с Лам Росо и за 15мин сте на летището. Ако по някаква причина ви се наложи да пропуснете разходката в Пиза, има директен автобус до летището в Пиза от жп гарата във Флоренция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.