Прескочи до съдържание

Малко отклонение в размера на багажа


Препоръчани мнения

Някъде бях чела,че клетките са направени,така че да побират не куфари с точно определен размер,а тикава,които не надвишават сумата от допустимите размери.

Например Райън багаж 55+40+20=115

Твоя вариант 52+34+25 =111

Не мисля,че ще имаш проблем.

Връзка към мнение
преди 14 минути , iMari каза:

Някъде бях чела,че клетките са направени,така че да побират не куфари с точно определен размер,а тикава,които не надвишават сумата от допустимите размери.

Например Райън багаж 55+40+20=115

Твоя вариант 52+34+25 =111

Не мисля,че ще имаш проблем.

Това не е вярно. Пример: 38+38+38<115 няма да влезе в нито една клетка за безплатен багаж. Клетките обикновено са с около 1 сантиметър по-големи от пределните размери цитирани от компаниите.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Идеята е,че куфарите за ръчен багаж имат сходни размери,а и обикновенно са правоъгълни.Да,има и по оригинални форми,но не става дума за тях.Моите наблюдения са,че клетките са доста по-широки от допустимите размери.

Спомням си в самата зора на Уиз еър на българския пазар,че условието беше точно такаво - каквито и да са размерите,сумата да не надвишават еди колко си сантиметра.Доста неща се промениха от тогава,не споря.

 

Връзка към мнение
преди 7 часа, stani.m каза:

Дали при Райън ще мине ръчен багаж с размери 52х34х25 ?  При Уиз -да, но за Райън размерите нали са 55х40х20 , ей тия 5 см....

Преместих въпроса в темата, където се обсъждат точно тези неща

 

ПП както казах, най-сигурно е ако го купуваш сега, да го вземеш да отговаря на размера. Иначе рискуваш всеки път...

Или иди на летището и премери точно рамката. 

А ако обичаш да рискуваш вземай всякак :)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Идеята е,че куфарите за ръчен багаж имат сходни размери,а и обикновенно са правоъгълни.Да,има и по оригинални форми,но не става дума за тях.Моите наблюдения са,че клетките са доста по-широки от допустимите размери.

Спомням си в самата зора на Уиз еър на българския пазар,че условието беше точно такаво - каквито и да са размерите,сумата да не надвишават еди колко си сантиметра.Доста неща се промениха от тогава,не споря.

 

Мисля, че условието за сумата от сантиметрите се отнася за чекирания багаж.
Колкото до рамките, с които мерят ръчния багаж - не мисля, че са по-големи от исканите размери.
Например при Раян - имам куфарче с точно исканите размери за голям ръчен багаж - няколко пъти са ме карали да го слагам в рамката. Влиза-излиза без проблем, ако не е натъпкан. Последния път беше обаче "до пръсване" и се наложи да го натисна здраво, за да влезе в рамката, а после докато го измъкна голям зор видях. Притесних се, препотих се... И аха-аха, почти бях прежалила вече 50-те евро като накрая го измъкнах. Имайте си едно наум, значи. А и, мисля си,  по-добре с 1-2 см по-малък багаж, отколкото 1-2 см по-голям, ако не си готов да платиш златната такса на летището.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Емика каза:

Имам го същият!
Но на описанието в линка  го дават 41/32/18+7

А при мен е 42/32/20+5 и вътре има един голям допълнителен джоб с цип, плюс тирантите. Външният голям джоб е по-обемен, отколкото изглежда, а малкият става само за 2 пакетчета носни кърпички.  Телескопичната дръжка не е много дълга - мен ме устройва, макар че ако беше с 2-3 см по-дълга щеше да е идеално. Хората над 1,75 да го имат предвид. Не е тежък. Колелцата са хубави, вози меко. За момента аз съм доволна от него. Препоръчвам го!

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже и аз си търся куфар за малък ръчен на Уиз,засега съм се спряла на този модел.По-скъп е,но съм ползвала куфари на Естил и съм доволна.Видях го в магазина и много ми хареса - с дълга дръжка е,удобен,текстила има нещо като тефлоново покритие,което ще го държи красив дълго време.:)По принцип съм почитател на карбоновите куфари,но никъде не намерих такъв, подходящ за малък ръчен на Уиз.Ако някой е виждал,ще съм благодарна да сподели.

 

За  ръчен на Райън - на ето този сайт има 20% намаление.

 

Преди време Орифлейм бяха пуснали малък сак към който с ципове се прикрепяха две малки дамски чанти - за през рамо и раничка.Това е супер удобно за жена,защото сака и едната чанта,правят точно размерите за Уиз.На гейта закрепяш с ципа раницата, преди да минеш проверката,после много лесно я отделяш.Вижда ли ли сте скоро нещо подобно?

 

 

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Предстои ми полет с Ryanair до Мадрид в сряда и ме интересува дали стриктно проверяват размерите на ръчния багаж?Посочени са размери 55/40/20 за чанта/куфар в багажното отделение над седалката,до 10 кг.Моят обаче е 23 см.Отдавна не съм ползвал нискотарифни,знам че има една желязна мярка,в която куфара ти трябва да влезе..та въпроса е още ли е така и ще направят ли проблем за 2-3 см??/

Благодаря предварително!!!

Връзка към мнение

Те не ти го мерят на см. но, ако не влезе в металната клетка, ще те накарат да плащаш.

По-добре си вземи нещо, което отговаря на размерите,  за да нямаш проблеми.

 

Връзка към мнение

Няма как да се даде такава информация, всичко е на късмет. Може с месеци да не са гледали и утре да гледат наред всички, зависи какво ще им наредят.

Не веднъж и два пъти съм виждал разни сцени и плачове, когато трябва да се плаща.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпрос на късмет. Преди дни имах два полета с тях и на никого не мериха куфарите, а имаше доста пасажери с багаж видимо над разрешените рамери. Ако куфарът не е от твърдите и се наложи измерване, може малко да му се "помогне" с натискане да влезе в клетката и то с колелцата нагоре :) , защото обикновено в долната си част са по-широки. Ако е от твърдите, се молете да не мерят или да има хора с по-голями куфари от Вашия, за да се занимават с тях :) 

Моят съвет е да не се рискува, а всеки сам решава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моят отговор някъде се загуби при прехвърлянето на темата, но нищо :) пак ще си го постна.

При нас като летяхме от Рим имаше един индивид с очеизвадно голям куфар, който беше ясно че надвишава допустимите размери. Той беше някъде по средата на опашката. Естествено искаха да го чарджат допълнително, но той започна да се разправя. Резултатът беше, че всички след него бяха проверени, поне още 3-ма изгърмяха, който аз видях и самолетът излетя със закъснение. Не се случва винаги (мен досега само 3 пъти са ме проверявали), но то е достатъчно един път да изгърмиш с 40-50 евро. Затова моят съвет е да си вземеш куфар, който влиза в допустимите размери. 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди няколко дни пътувах и си бях понатъпкала куфара,който по принцип е широк 21см,а сега беше 23смСпециално го пробвах на клетката на Раян, с малко понатискане стана.Куфара ми е от пластмасовите.

Връзка към мнение

По повод моето питане за куфара / от 08.06/ да кажа какво стана. Отдавна не бях влизала тук, та затова сега. Ходих до Кауфланд, но си носих и рулетката да меря. И какво излезе- куфара е 50х30х20, но на етикета са други размерите, и на страницата на брошурата. Добре че си го премерих и го взех.

Връзка към мнение

За Райън - случка от вчера на Лондон Станстед...При положение , че ми бъркаха в косата, дънките, блузата,махнаха ми ластика за коса, обърнаха ми куфара, изхвърлиха ми половината козметика защото ми скъсаха пликчето и ми дадоха по - малко (за първи път ме карат всичко да е в едно пликче),  после върнаха и куфара (широк 25 см, за да го премерят в клетката) на другата девойка, която пребъркаха по подобен начин...След всичко това   казаха - perfect, въпреки че куфарът стърчеше 3- 4 см....

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.