Прескочи до съдържание

Самолетни билети София (Пловдив) - Рига и обратно


Препоръчани мнения

Здравейте пътешественици :)

 

малко ме е страх, че задавам прекалено сложна задачка, но все пак ще пробвам:

 

Търся двупосочни билети София (или Пловдив) - Рига - София (или Пловдив) на точно определени дати. Отиването трябва да е на 5 септември 2013 вечерта (след 20:00, това е защото съм на работа преди това) или на 6 септември сутринта. Важното е да съм пристигнала в Рига до към 12-1 по обед на 6 септември.

Връщането трябва да е на 8 септември 2013. Може и на 7 вечерта - предния ден, но не ми се ще, все пак искам да имам малко време да разгледам града.

Готова съм да правя всякакви акробатики с нискотарифни компании и дълги престои по летища, няма да ми е за първи път. Не държа да имам много багаж. Даже сега се сещам, че мога да използвам автобус за някоя част от пътуването. :)

Най-ниските цени, които ми излизат с matrix.itasoftware са около 370 евро, и то в неудобни часове, с orbitz - 600 долара пак в неудобно време. 

 

Дано не искам прекалено много. 

 

:)

Връзка към мнение

След малко като се прибера вкъщи ще засиля програмката да търси комбинации...но с тези ограничения в часовете и краткия престой ще е доста, доста сложно...

Връзка към мнение

Да, няма как да стане лесно и удобно. Просто имаш прекалено кратко време, за да се възползваш от прекачвания с лоу костове и не можеш да го губиш по летища, а има и известен риск. Да не говорим, и че цената излезе скъпа. 

 

Най-близкото до твоите параметри е следното:

 

2013-08-06_18-23-22.png

 

(Цъкни на картинката да се отвори в голям размер, ако не се чете). Спрямо поставените условия кацаш с 2 часа по-късно от предвиденото и за съжаление излизаш на другия ден обратно. Всякакви маневри различни от това качват поне 100 евро отгоре. 

 

Цената може да я изкараш в trip.bg, като въведеш дати 5-7 септември и избери turkish airlines като предпочитана авиокомпания, защото иначе няма да се покажат. 

 

Да ти кажа, като цяло е чудо, че излезна нещо такова, просто двудневно пътуване с толкова фиксирани часове, между две летища без директна връзка и извън топ трафика е трудно да се намери евтино...

Връзка към мнение

Така, като зададох в matrix.itasoftware Истанбул като начална дестинация, ми излезе истинска златна мина :) или поне така се почувствах след резултатите от България. :) :) 

Оказва се, че air baltic оперират Истанбул - Рига - Истанбул за сумата от 273 евро на дати 6 септ. отиване (1пм - 3:55 пм) и 8 септ. връщане (9:20 am - 12:55 pm). Не съм го проверила обаче все още в сайта на авиокомпанията. За още 70 лв. двупосочен билет за автобуса до Истанбул и обратно и съм готова. 

Това, което си мисля, обаче е, че така си пропускам свободния ден в Рига. Дали мога да използвам този вариант за отиване (134 euro), но да търсч нещо, което тръгва по-късно от Рига, за да мога да се поразходя. 

 

Разсъждавам на глас, ще се радвам и на вашите идеи, може да излезе нещо страхотно откъм часове и евтино :) :)

 

И още нещо, самолета в Истанбул излиза от летище Сабиха. Не го бях чувала и не знам как да стигна до там. Някой летял ли е оттам, Да не се окаже недостъпно откъм градски транспорт...

Връзка към мнение

Малко в сферата на научната фантастика са  тия предложения, но знам ли, може да ти харесат. Зависи даил може да си позволиш да загубиш понеделника :)

 

Та, отиването е от Истанбул с Еър Балтик, за връщането:

 

2013-08-06_18-50-20.png

 

Вариант номер 1, пристигаш в Белград, но чак на другата сутрин, има нощувка в Швеция. 

Вариант 3 пристигаш същата вечер, пак в Белград, но трябва да смениш летищата в Осло. 

В дъното се появяват варианти и до София, но пак трябва да отпишеш понеделника, а цената на двете отсечки вече гони редовния полет на турците...

Връзка към мнение

Забравих да уточня, в общия случай не можеш да комбинираш както си искаш отивания и връщания, с турците еднопосочни билети са в пъти по-скъпи от двупосочните.

Връзка към мнение

Това платената версия на Azuon  ли е  ?

 

До летище Сабиха се стига много лесно . От автогарата се придвижваш до площад Таксим и оттам има шатъли до летището . 

Модерни комфортни автобуси стигат за около час.

Ако пътуваш с "Метро" те имат безплатни бусчета които те качват от автогарата до първата спирка на трамвая. 

 

П.С. По пътя към летището ще ти падне ченето виждайки какво са направили комшиите в азиатската част.   :rolleyes:

Връзка към мнение

Благодаря много на всички. За мое съжаление понеделника не мога да го загубя. Или мога, но не съм питала още :) :) до септември ще съм избумкала 3 седмици ваканция и сега нямам очи да питам за още :)

 

Иначе резервирах отиването с Turkish на 06 септември от Истанбул за 141 евро. Дотам съм с автобус или с приятели. Ще видим. (Благодаря ти, Георги, за този вариант!)

 

Давам си още малко време да намеря подходящо прибиране. Дори и да е нещо, което пристига през нощта в София или в ранното утро на 9 септ., пак е ОК. Ако ли не, Baltic airlines сутрeшният им полет до Истанбул на 8 септ. ще свърши работа.  

Хубав ден на всички! :)

Редактирано от Asya
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам дали някой все още следи тази сага, но развитието е следното: на мен ми се освободи 5 септ. така че в момента отменям резервацията с Търкиш и гледам нови варианти :)

Връзка към мнение

Не знам дали някой все още следи тази сага, но развитието е следното: на мен ми се освободи 5 септ. така че в момента отменям резервацията с Търкиш и гледам нови варианти :)

 

т.е. тръгване четвърти вечер и връщане същото? Па дай да видим :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това приемливо ли ти се струва, истинска мания е, 4 полета, с 4 различни авиокомпании, 230 евро. Недостатък е, че е от Истанбул и има спане на летището в Стокхолм.

 

PC + DY + FR + TB	Istanbul (Sabiha) (SAW)	Riga (RIX)	1 ARN + 1 NRN-EIN	Wed, 4 Sep 21:40*	Sun, 8 Sep 10:10	18 h 55 [2 d 18 h] 9 h 40	229.31	EUR
   Pegasus	   Istanbul (Sabiha) (SAW)	   Stockholm (Arlanda) (ARN)		Wed, 4 Sep 21:40	Thu, 5 Sep 00:05	18 h 55	97.50	EUR
   norwegian	   Stockholm (Arlanda) (ARN)	   Riga (RIX)		Thu, 5 Sep 14:35	Thu, 5 Sep 16:35		41.50	EUR
   Ryanair	   Riga (RIX)	   Dusseldorf (Weeze) (NRN)		Sun, 8 Sep 10:10	Sun, 8 Sep 11:25	9 h 40	25.32	EUR
   Jetairfly	   Eindhoven (EIN)	   Istanbul (Sabiha) (SAW)		Sun, 8 Sep 15:20	Sun, 8 Sep 19:50		64.99	EUR

Иначе турците пак си предлагат, любезен полет от София, но губиш съботата за разходка...Същата процедура описана по-горе, че в техния официален сайт е малко по-скъпичко. 

 

Опааа, има и преход това между Weeze и Айндховен, за който няма време да се хване. Не става. 

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

на пръв поглед няма някакво раздвижване, отиване с търкиш и връщане с еър балтик излиза най-удобно, но не можеш да ги комбинираш на един билет. Мисля си, че полетите на Търкиш си остават най-подходящи, тръгва късно вечер от София, а пък като имаш екстра ден там ще може да се поразкараш. 

Връзка към мнение

Излиза си, 281 евро от София. 

 

trip.bg

 

от там търсиш за 4 - 7 септември, трябва да избереш от падащото меню Turkish за предпочитана авиокомпания,

 

2013-08-07_23-26-23.png

 

В http://turkishairlines.com е 285 евро. 

Връзка към мнение

ок, приключих най-сетне с тези билети. 

 

цялото удоволствие излезе 334 евро. Пътуването ще е 4 септ. - 8 септ. с тръгване от София и пристигане в Истанбул. Отиването ще е с Търкиш, а връщането с Балтик (има ли нещо специално, което трябва да знам за тези вторите). Хубавото на този маршрут е, че имам 5-ти почти половината ден след пристигането и 6-ти до обяд за разглеждане на Рига. След това почва събитието, за което всъщност така скоростно ми се наложи да търся билети, на 7 целия ден съм пак заета и на 8-ми сутринта обратно към Истанбул. :) и така. благодаря още веднъж на Георги :) 

Връзка към мнение

Наистина златни билети за толкова близка дестинация , а като се сметне и разхождането до Истанбул ... наистина трябва да оценим това което ни дават low cost ...

Връзка към мнение

За Балтик - в по-ниските класове куфарите се плащат, но ти каза, че май няма да носиш куфар, което е ОК. Мисля,че ограничението за ръчния багаж също им беше някакво дебилно от рода на 6кг. На борда също всичко се плаща. Друго няма, нормална компания :)

Връзка към мнение

За Балтик - в по-ниските класове куфарите се плащат, но ти каза, че май няма да носиш куфар, което е ОК. Мисля,че ограничението за ръчния багаж също им беше някакво дебилно от рода на 6кг. На борда също всичко се плаща. Друго няма, нормална компания :)

ограничението е до 8 кг. за ръчния (6 кг. би било прекалено даже и за нискотарифните)

всичко над 55х40х25 минава в категория "регистриран багаж" и се плаща допълнително 20 euro

ако не е заявено при купуването на билета, на летището вече скача на 30 euro на посока

нещо като Ryan, само че до 8 кг за ръчния

Това ли вече е актуалната дефиниция за "нормална компания"? :)

 

Пролетта ще имам един малко странен полет с тях, та наскоро им проучвах условията за превоз. Общо взето малко шегаджии ми изглеждат с тези правила, но такова е положението.

Връзка към мнение

Да видиш какъв купон настава по гишетата,когато болшинството хора очакват, че летят с традиционна нискотарифна и са помъкнали куфарите :))

Връзка към мнение

To затова се чете . Преди Blueair също имаха ограничение от 6 кг.  Сега вече е 10 кг. , но намалиха размерите.

 

П.С. И преди съм писал - прави ми впечатление , че много рядко румънците пътуват само с ръчен багаж. Почти винаги чекират и има огромни опашки на гишетата  поне при полетите на Bluair.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.