Прескочи до съдържание

Самолетен билет за Тенерифе?


Препоръчани мнения

Здравейте ,търся варианти за Тенерифе през април за дати от 4 до 20 .04 като престоя ни ще е за 6-8 дни /дала съм по-голям период за повече гъвкавост в търсенето на билети/.Ще бъдем двама с ръчен багаж ,едва ли ще има без прекачване ,гледахме варианти с Мадрид ,пробвах търсачките тук   /там вече се омотах/ на orbitz ми даде 228 $ до Мадрид за двама ,но не разбрах само в едната ли посока ...

Ще плащаме с Mastercard.Надявам се да ми помогнете  :).

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

И моя ред дойде да търся билет,но мисля,че е твърде рано още за края на май догодина :):)  но информативно си питам.Този сайт,който даде @Doctor Who сега са до края на март все още.Някакви други ориентири къде да следя или през къде излиза най-добре прекачването?

Връзка към мнение
преди 30 минути , Ivko каза:

И моя ред дойде да търся билет,но мисля,че е твърде рано още за края на май догодина :):)  но информативно си питам.Този сайт,който даде @Doctor Who сега са до края на март все още.Някакви други ориентири къде да следя или през къде излиза най-добре прекачването?

Сайта е добър - следи полетите. За около 150 евро има винаги, добра цена е около сто - сто и двадесет евро с добри часове на излитане, кацане и минимален престой, Александер беше пътувал от Букурещ до Канарските острови за около 75 евро. Някои постигнаха и по-ниска цена, но с две преспивания. От февруари т.г. нещата се промениха много, има полети от Германия и Будапеща, което предполага повече опции. Има време - пиши, ще намерим! :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко шеговито, но за "спорта" :):

 

31.10.2017

12:10 Sofia SOF 13:30 London STN FR9962 Ryanair €9.99

1:35 h   Tu 15:05 London STN 18:35 Madrid MAD FR5996 Ryanair €24.73

Total: €34.72

 

нощувка в Мадрид /с две нощувки цената става още по-добра, а Мадрид е прекрасен ! /

 

1 номври Madrid – Tenerife North

9 ноември Tenerife North – Madrid 20 евро

 

09.11.2017

13:05 Madrid MAD 21:50 Sofia SOF 7:45 h / 1 change

2     Th 13:05 Madrid MAD 14:40 London STN FR5995 Ryanair €21.99

2:00 h   Th 16:40 London STN 21:50 Sofia SOF FR9967 Ryanair €11.23

Total: €33.22

 
П.П. Пропуснах да спомена, че на всеки двупосочен полет с Райънеър bravofly.es сваля по 6 евро! :)
Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 8 минути , Doctor Who каза:

Малко шеговито, но за "спорта" :):

 Еха доста добри маршрути :):) 

ще следя от време на време,че съм решил един подарък да си направя РД :) 

Връзка към мнение

Този юни ходих, билетите ги купих така: с Norwegian Барселона-Тенерифе Север, при пускането на разписанието, минаваха през онези сайтове, излязоха 33 Е двупосочно, октомври месец мисля, че ги взех. С Уизз се изложих, 95-100 Е двупосочно, но бяхме повече хора и не посмях да рискувам много. Един чекиран за 4-те полета излезе 100 Е - 12 Е на отсечка е багажа с Норвежците, смятайте Уизз, какви кожодерски цени на багажа има! С нощувки на отиване в Барселона, аз така исках, но и разписанието не ставаше без нощувка, в един ден бяха полетите на обратно.

Редактирано от Звелина
Връзка към мнение
преди 33 минути , Звелина каза:

Този юни ходих, билетите ги купих така: с Norwegian Барселона-Тенерифе Север, при пускането на разписанието, минаваха през онези сайтове, излязоха 33 Е двупосочно, октомври месец мисля, че ги взех. С Уизз се изложих, 95-100 Е двупосочно, но бяхме повече хора и не посмях да рискувам много. Един чекиран за 4-те полета излезе 100 Е - 12 Е на отсечка е багажа с Норвежците, смятайте Уизз, какви кожодерски цени на багажа има! С нощувки на отиване в Барселона, аз така исках, но и разписанието нр ставаше без нощувка, в един ден бяха полетите на обратно.

Има няколко опции без нощувка /през Будапеща, Лондон, Мадрид, Бергамо, Берлин, Варшава, Букурещ, имам спомен и за Солун .../, но мисля че най-добрия вариант за отиване беше SOF - BGY/ MAD -Тенерифе. Тенерифе има две летища и това помага при връщането, защото полетите на norvegian до LGW са късно през нощта - около 2 часа, а в шест часа има полeти на Easyjet до SOF. За  около 120 евро се докарват прилични часове за излитане и кацане с минимални престои. Все се каня да пусна тема за полети от София до Канарските острови включително All. incl. оферти за хотели, но изпитвам лека тъга към български туроператори, които предлагат полета " с отстъпка за наши клиенти" на цена от 250 до 350 евро и нощувки на HB с "включена чаша вино и вода за 50 евро", a включения трансфер е черешката на тортата за обслужване, въпреки че даже www.holidaytaxis.com не вземат повече от 15 евро за най-далечната дестинация там /може и с 50% по-ниско, но това е друга тема/ ... :)

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Преди 1 час, Звелина каза:

С нощувки на отиване в Барселона, аз така исках, но и разписанието не ставаше без нощувка, в един ден бяха полетите на обратно.

 Ох така най-добре обожавам Барселона и Испания като цяло.

 

Преди 1 час, Doctor Who каза:

Все се каня да пусна тема за полети от София до Канарските острови включително All. incl. оферти за хотели, но изпитвам лека тъга към български туроператори, които предлагат полета...:)

Ами предлагат ама не ме устройват,а и никога не съм пътувал с организирана ексурзия въпреки,че всичко ти е организирано предпочитам сам да си правя плана,че е по-яко :)

 

преди 2 часа, Doctor Who каза:

нощувка в Мадрид /с две нощувки цената става още по-добра, а Мадрид е прекрасен ! 

И така става сега януари бях за първи път и страшно ми хареса :):) 

 

Връзка към мнение
преди 7 часа, Ivko каза:

Ами предлагат ама не ме устройват,а и никога не съм пътувал с организирана ексурзия въпреки,че всичко ти е организирано предпочитам сам да си правя плана,че е по-яко :)

 

Няма нищо лошо в това да се ползва туроператор. Често големите европейски туроператори дават отлични цени, защото ползват големи отстъпки от хотели и авиокомпании, организираните турове от тях са много добре организирани и нивото на сигурност е високо - имам предвид Египет и Тунис след атентатите.

...

Знаете ли на каква цена се калкулира самолетния билет до Тенерифе от София, или каква е цената на чартърите от  София до турските курорти, или иначе казано - какъв процент е от платената почивка   ... ?!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами предполагам е така снощи се позаинтересувах и питах познат,който работи в тур агенция за Тенерифе конкретно,но те предлагат само за края на юни,юли и август.Сега имали отсъпка за края на юли ако резервираш и 8 дена на пъленпансион и чартър нещо около 1600 лв май излизаше.Аз ако сам си организирам със сигурност по-евтино ще ми излезе е сега тук приспадаме храненето де но никога не съм бил на ол инклузив някъде и не знам какво е а и не го харесвам да седя постоянно в хотела и да се тъпча :):)  истобразявам с часовете за това,че току виж съм платил, а и аз като съм на почивка особенно топлите месеци ям малко :) 

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение

Не знам, коя фирма е титуляр на чартъра, но преди две-три седмици се предлагаха 4 места за някоя от датите за юли на цена 1100 лева, което добавено към директния полет ставаше атрактивно предложение. Няма ги вече, продадоха се.

Връзка към мнение

Това не го разбирам, наистина. Да отидеш през юли или август, когато цяла Европа става за море, точно на Канарите. Където можеш да ходиш на плаж и през зимата, когато на малко други толкова близки места става...

Снимка от Гран Канария от 4ти март: 

16992117_1404119372985898_5625058496278837906_o.jpg

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 7 минути , Звелина каза:

Не знам, коя фирма е титуляр на чартъра, но преди две-три седмици се предлагаха 4 места за някоя от датите за юли на цена 1100 лева, което добавено към директния полет ставаше атрактивно предложение. Няма ги вече, продадоха се.

Last minute билети от чартър могат да се предлагат на такава цена, но първите - никога. Обикновено цената е двойна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Март месец 2015, точно определени дати, които вкл. почивните дни по Трети март, София - Тенерифе Север през Барселона около 150 евро, купени месец и половина преди това. На отиване има нощувка в Барселона, но то си е плюс за мен, на връщане - не. С Уиз и Раян.

На юг става за плаж, на север за трекове, разглеждане.

Мнението ми съвпада с това на Боби. Там се ходи, когато в Европа е студено. През лятото например в Гърция има далеч по-красиви плажове.

Тенерифе е красив и интересен остров, особено на север и много презастроен на юг. Мисля, че организираните екскурзии предлагат хотели на юг, което е минус. Има много за разглеждане и за разходки на север. Ние от една седмица прекарахме 2 дни на юг и 5 на север и тези два дни ни бяха напълно достатъчни.

Кола под наем с пълна застраховка - около 20 евро на ден по спомен, бензинът по-евтин от континентална Испания / офшорна зона са /, плодове и зеленчуци - целогодишно, хубаво местно вино. 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 48 минути , Doctor Who каза:

Last minute билети от чартър могат да се предлагат на такава цена, но първите - никога. Обикновено цената е двойна.

Този моя приятел ми казва,че понякога от чартърите им оставали по 10 места и така си летят, а тези места нали са купени предварително и един вид изгарят,а даже и той не се е възползвал да лети.Не знам не ги ли пускат само места по-евтино да се запълнят и избият донякъде било и 100 евро набилет?!

Връзка към мнение
преди 48 минути , lesy каза:

На отиване има нощувка в Барселона, но то си е плюс за мен, на връщане - не. С Уиз и Раян.

На юг става за плаж, на север за трекове, разглеждане.

И на отиване и на връщане през Барселона така ли? Аз мисля края на май месец да ходя догодина и предполагам е идеално за плаж :)

А то на какво разтояние е юг и север и до колкото разбирам трябва да избера или забележителности или плаж.Предполагам с едно ходене от седмица до 10 дена няма как от всичко освен ако не запазя различни ношувки в двата края хахха

Връзка към мнение

Тази година бях в Тенерифе края на януари. Билетите бяха Соф - Бар с 8 часа престой в Барса и Бар-Тенерифе юг късно вечерта, бях си букнах и трансфер от летището до хотела. Пред летището ни чакаше бус който ни извози до хотела много съм доволен. На връщане първият полет беше Тенерифе - Бирмингам с два часа престой и Бирмингам - София. Всички полети бяха на Раян цената която заплатих за всичките полети 69евро като само първия полет го взех през Beavofly. Es Билетите ги взех два месеца предварително 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ние бяхме 4 нощувки в Пуерто де ла Круз, 2 в Коста Адехе и последната в Сантяго де ла Круз заради ранния полет. Пълни 7 дни, от които 5 пъти бяхме на плаж за около два-три часа между разглеждане. Трябваха ни още 3 дни за трек в Анага, разходка с кораб и трек до Лунния пайзаж от "Междузвездни войни".  Плажът Лас Тереситас е на север, до Сантяго де ла Круз.

Тенерифе предлага повече от плаж.

Ако си сам, можеш да ползваш обществен транспорт, при двама - колите са предпочитани за мен.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Божидар каза:

Тази година бях в Тенерифе края на януари. Билетите бяха Соф - Бар с 8 часа престой в Барса и Бар-Тенерифе юг късно вечерта, бях си букнах и трансфер от летището до хотела. Пред летището ни чакаше бус който ни извози до хотела много съм доволен. На връщане първият полет беше Тенерифе - Бирмингам с два часа престой и Бирмингам - София. Всички полети бяха на Раян цената която заплатих за всичките полети 69евро като само първия полет го взех през Beavofly. Es Билетите ги взех два месеца предварително 

Цените на билетите са най-ниски след първата седмица на януари до около средата на февруари. В края на февруари има карнавал, за който се пише, че има нещо общо с този в Рио :) и от там нататък цените се увеличават.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани

7 nights at well-rated hotel in Tenerife + flights from Madrid for only €188!

November 1-9


Madrid – Tenerife North – Madrid

http://www.fly4free.com/flight-deals/europe/7-nights-at-well-rated-hotel-in-tenerife-flights-from-madrid-for-only-e188/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

7 nights at well-rated hotel in Tenerife + flights from Madrid for only €188!

November 1-9


Madrid – Tenerife North – Madrid

http://www.fly4free.com/flight-deals/europe/7-nights-at-well-rated-hotel-in-tenerife-flights-from-madrid-for-only-e188/

 Оха :blink: а за моренце става ли?

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.