Прескочи до съдържание

Говорим си за Коста Рика


Препоръчани мнения

От известно време се чудя къде да отидем, за да видим защитени територии с интересна флора, фауна и релеф. Но не само да ме возят с джип или самолет, а да предлага възможност за самостоятелно движение или поне някаква физическа активност. Колкото по-разнородна, толкова по-добре.

Коста Рика ми привлече вниманието на няколко пъти заради ленивците, а днес отново ми направи впечатление случайна статия, че ще са първата страна, в която се забранява ловът. Тъй като е една от най-посещаваните страни за любители на природата и е разположена на два бряга, определено бих я проучила внимателно, когато ми остане време. 

Проверих, че лесно се стига от Панама и че няма виза за нас.

Няма много информация във форума или поне набързо като търсих, не открих - байДобри е споделил за камъните, Flytraveler я е определил като подходяща за екотуризъм, Isa e планирала спокойно обикаляне с 3 деца, но не намерих последващ разказ, а ЗдравкоАнгел е написал комбиниран пътепис и сега ще чета за пържената юка.

Та ако и на някой друг му е интересно или би искал да сподели преживяването си, ще бъде чудесно. 

 

http://wikitravel.org/en/Costa_Rica

 

бебета ленивци  :wub:

Cute-sloths-314-580874913a3d1__700.jpg

сладки ленивци  :P

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

На мен ми е интересна Коста Рика. Била съм само веднъж там и то на лодка за спортен риболов... Не ми беше това мечтата. Аз искам да видя вулканите, животните, джунглите.

Затова ако някой, който е бил на дивите места даде информация ще бъде супер.

 

Тъй като цялата минала година обзавеждахме там един бутиков хотел (Casa Chameleon) някак си се сблъсках с мързеливостта и не толкова топлото отношение на коста риканците и сега точно не ми се ходи...

 

Ето някои снимки - делфини, плаж (май този е единствения подобен на Тихия Океан), прасчо на плажа, крокодили покрай пътя (магистралата)...

post-7389-0-45274900-1486751362_thumb.jpgpost-7389-0-07065700-1486751439_thumb.jpgpost-7389-0-06044900-1486751546_thumb.jpgpost-7389-0-52378000-1486751593_thumb.jpg

Редактирано от rossi
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ами аз продължавам да чета на ЗдравкоАнгел пътеписа. Били са на трек в Корковадо, може би и в други паркове, така че може да надникнеш и ти. Засега няма лоши впечатления от местните, само от хранителните им навици. 

 

На мен ми е интересна Коста Рика. Била съм само веднъж там и то на лодка за спортен риболов... Не ми беше това мечтата. Аз искам да видя вулканите, животните, джунглите.
Затова ако някой, който е бил на дивите места даде информация ще бъде супер.

Тъй като цялата минала година обзавеждахме там един бутиков хотел (Casa Chameleon) някак си се сблъсках с мързеливостта и не толкова топлото отношение на коста риканците и сега точно не ми се ходи...

Ето някои снимки - делфини, плаж (май този е единствения подобен на Тихия Океан), прасчо на плажа, крокодили покрай пътя (магистралата)...
Прикрепен файл IMG_1497.JPGПрикрепен файл IMG_1756.JPGПрикрепен файл IMG_1825.JPGПрикрепен файл IMG_1877.JPG

 

О, не знаех, че има и там прасенца на плажа. От много време искам да видя такова :)

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние останахме със смесени чувства от Коста Рика. Като цяло на мен ми хареса само на Оса, всичко останало ми беше прекалено туристическо, прекалено американско и изобщо не по моя вкус. За мен обаче е много важно какво те интересува да видиш, защото ленивци имаше навсякъде, даже и на паркинга пред един супермаркет :)

Мога да дам препоръки за местата, на които ние бяхме.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ние останахме със смесени чувства от Коста Рика. Като цяло на мен ми хареса само на Оса, всичко останало ми беше прекалено туристическо, прекалено американско и изобщо не по моя вкус. За мен обаче е много важно какво те интересува да видиш, защото ленивци имаше навсякъде, даже и на паркинга пред един супермаркет :)

Мога да дам препоръки за местата, на които ние бяхме.

Здравейте! 

Моя голяма мечта е Коста Рика, заради девствените джунгли и резервати, които мога да посетя. Особено ме привлича разнообразна флора и фауна, природа, различна от нашата. Моля да ми препоръчате места, които си заслужават, според Вас. Моля и за съвети относно организация на екскурзията! Кое не Ви хареса в Коста Рика?

Благодаря предварително! :)

Връзка към мнение

Преди месец се върнах от Коста Рика, освен в столицата Сан Хосе, бях в зоната на Аренал и също на националния парк Мануел Антонио. На мен лично навсякъде ми хареса много, но както знаем добре личното мнение е субективно. Природа, спокойствие, зелено, ленивците са големи сладкиши, пересосчета -така им казвам и ми бяха най-голямата атракция, маймуни навсякъде, крокодили...Ако нещо по конкретно те интересува, питай, насреща съм.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Преди месец се върнах от Коста Рика, освен в столицата Сан Хосе, бях в зоната на Аренал и също на националния парк Мануел Антонио. На мен лично навсякъде ми хареса много, но както знаем добре личното мнение е субективно. Природа, спокойствие, зелено, ленивците са големи сладкиши, пересосчета -така им казвам и ми бяха най-голямата атракция, маймуни навсякъде, крокодили...Ако нещо по конкретно те интересува, питай, насреща съм.

Супер! Така си го представям... сама ли организира екскурзията или чрез агенция?

Връзка към мнение

Супер! Така си го представям... сама ли организира екскурзията или чрез агенция?

Сама, агенция бих използвала само в краен случай, но Коста Рика е изключително френдли настроена към туристи, единствено трябва да си наясно какво искаш да видиш.  Места много, време малко :) трябваше да пропусна облачните гори в Монтеверде и морските известни курорти заради липса на време. 

Връзка към мнение

Здравейте,преди около месец се върнах от Коста Рика.Корковадо ми стана едно от любимите места на планетата.За да видите интересни животни обаче,трябва да направите поне една нощ в парка.Триповете за един ден,не стигат почти до никъде.Аз бях два дни и една нощ в биологичната станция Сиена.И пак ми беше малко,но бях накраят на пътуването и нямах повече време.Иначе се ходи до нея около 18-20км. в посока.Но пък видях пума на 7-8метра от мен,два пъти тапир,4вида маймуни,ленивец-2пъти и мравояд.Имам телефона на моят гид,ако трябва инфо

Цената му беше супер-първите който намерих ми искаха 300$,за двата дни(транспорт,вход за парка,гид,вечеря,спане).Накрая цялото нещо ми излезе 190$.

П.П Без гид в Корковадо не можете да влезете,от няколко години е задължителен.А и те знаят къде да погледнат за животните

Редактирано от malkia
  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел

При нас Коста Рика беше една от спирките по време на пътуването ни из Централна Америка. Тогава не ни беше сред големите фаворити, въпреки че в никакъв случай не сме недоволни от посещението. Ние се колебаехме между Корковадо и Тортугеро при природните паркове и избрахме Корковадо, защото не бяхме в периода, в който костенурките снасят яйца, затова решихме да пропуснем Тортугеро. Не видяхме много животни, но това си е строго индивидуално, но пък откъм гледки и растения беше много впечатляващо.

Останахме много доволни от Монтеверде. Ако ходиш там задължително в пеперудената градина и в ранариума с жабите. Ние ходихме и през деня и през нощта, защото нощем жабите са много по-активни и може да ги видиш.

Сан Хосе ни беше градски спирка между джунглата :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Здравейте,преди около месец се върнах от Коста Рика.Корковадо ми стана едно от любимите места на планетата.За да видите интересни животни обаче,трябва да направите поне една нощ в парка.Триповете за един ден,не стигат почти до никъде.Аз бях два дни и една нощ в биологичната станция Сиена.И пак ми беше малко,но бях накраят на пътуването и нямах повече време.Иначе се ходи до нея около 18-20км. в посока.Но пък видях пума на 7-8метра от мен,два пъти тапир,4вида маймуни,ленивец-2пъти и мравояд.Имам телефона на моят гид,ако трябва инфо

Цената му беше супер-първите който намерих ми искаха 300$,за двата дни(транспорт,вход за парка,гид,вечеря,спане).Накрая цялото нещо ми излезе 190$.

П.П Без гид в Корковадо не можете да влезете,от няколко години е задължителен.А и те знаят къде да погледнат за животните

Ние бяхме още новобранци и не спахме в Корковадо, сега вече и ние гледаме да имаме поне по една нощувка в парковете, наистина е съвсем различно като преспиш там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Коста Рика е страна с невероятна природа и биоразнообразие, много ще ти хареса!

2 неща, които да имаш предвид - хипер турситическо е (пълно с американци) и е много скъпо. Там не ти трябва местна валута, тъй като, на практика, навсякъде можеш да платиш карта. ;)  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 

На 2017-3-17 в 4:54, Stanislav Dimitrov каза:

Здравейте,преди около месец се върнах от Коста Рика.Корковадо ми стана едно от любимите места на планетата.За да видите интересни животни обаче,трябва да направите поне една нощ в парка.Триповете за един ден,не стигат почти до никъде.Аз бях два дни и една нощ в биологичната станция Сиена.И пак ми беше малко,но бях накраят на пътуването и нямах повече време.Иначе се ходи до нея около 18-20км. в посока.Но пък видях пума на 7-8метра от мен,два пъти тапир,4вида маймуни,ленивец-2пъти и мравояд.Имам телефона на моят гид,ако трябва инфо

Цената му беше супер-първите който намерих ми искаха 300$,за двата дни(транспорт,вход за парка,гид,вечеря,спане).Накрая цялото нещо ми излезе 190$.

П.П Без гид в Корковадо не можете да влезете,от няколко години е задължителен.А и те знаят къде да погледнат за животните

Може ли да съдействате с контакт на гида?

Ще пърувам през октомври и сега набирам информация :)

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 5/4/2017 в 1:50, Desicj каза:

 

Може ли да съдействате с контакт на гида?

Ще пърувам през октомври и сега набирам информация :)

А аз през ноември :)))) Избистри ли си маршрута? Аз още цикля върху Корковадо и Монтеверде - много разхвърляно, а времето е малко. Та ми се ще да попитам "потърпевшите", наистина ли е незаменимо и незаместимо Корковадо или да се съсредоточа на север от Сан Хосе?

Връзка към мнение
На 2/10/2017 в 20:08, Lindt каза:

байДобри е споделил за камъните :P

Коста Рика като дестинация за бъдещи планове ме е впечатлила и с още едно нещо.

 

Четох, че в джунглата имало радио, което 24/7 образова населението. Да, по дяволите! За да може децата, които не могат да посещават или пътуват до училище да слушат уроците по математика, испански, всякакви природни и хуманитарни науки. И имало успех дори. Евала на такива хора!

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

На мене Коста Рика много ми хареса. Приказна природа и симпатични хора. Бяхме в Тортугеро и видяхме много животни, включително ленивци и една много дебела жълта змия. Бутахме и около половин час лодка в река, пълна с крокодили. Единствено не ни хареса, че е много скъпо, а попаднахме и в един град, който целият беше опасан с бодлива тел, а жителите бяха негри със златни ланци и кървясали очи.

 

При Стойчо съм сложил пътепис, където има подробности и цени:

http://patepis.com/?p=55478

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Супер пътепис - че и забавен! :))) Особено Тортугеро! При мен, за жалост, май ще отпадне, поради липса на време, а и мин.година се нагледах на костенури. Планът е джунгли, вулкан евентиално и минимум Сан Хосе. Затова и питам за Корковадо, доколко е must-see, предвид цени и отдалеченост. Сеага чета за Мануел Антонио и се чудя...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако решиш да посетиш местата в Северната част, вариант е да се лети до Либерия. Намерих билети до Либерия доста по евтино, отколкото до Сан Хосе. 

За кола под наем препорьчвам с реномирана компания, кьдето се знае цената от самото начало заедно с пьлна застраховка и тн. Иначе се правят на тарикати. 

 

Връзка към мнение

Там е работата, че нещата, които си набелязах са доста разхвърляни. Ясно, че една част ще отпаднат. Аренал засега. Мисля вулкана да е Поас. Корковадо с нощувка и полет дотам. Мануел Антонио е под въпрос и дали не се припокрива с Корковадо

.. Задължително Монтеверде. После към Никарагуа. И ме заболя главата да мисля за транспорт м/у всичко това. Цикля върху вариант Сан Хосе-Монтеверде с автобус, после пак с автобус Монтев.- Нуево Аренал-Ла Круз. Не ми се пътува 100 пъти до Сан Хосе и обратно. Някакви идеи /със сигурност по- разумни от моите:))/?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, emma каза:

Цикля върху вариант ..... с автобус Монтев.- Нуево Аренал-Ла Круз. 

До преди 2-3 години нямаше директен автобус от Аренал (по скоро Ла Фортуна) до границата нямаше директен автобус. Мисля че се сменяше на Каняс. Ние го направихме през Упала, но тоя автобус не влиза в Ла фортуна а ни остави на около 5км на един разклон...

Някъде бях постнал много полезен и удобен сайт за автобусният транспорт из ЦА, мисля че беше в "5 седмици из Централна Америка"....

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Ако ходиш до Монтеверде, Аренал е наблизо... Ако се озовеш в Ла Фортуна, посетете едно от местата с горещи бани. 
До Монтеверде пътят не е асфалт, имай предвид 4х4 ако взимаш кола под наем. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.