Прескочи до съдържание

Кола под наем - Сицилия


Препоръчани мнения

Здравейте. Търся си кола под наем от летището в Катания за период от 11 дни и съм в сериозно недоумение за избора си... Всички предупреждават за несигурността на местните компании. За съжаление, ценовата разлика между местните компании и международните е шокираща. Аз много държа на сигурността, но разлика стотици евро леко ме стресира. 

 

Моля, споделете вашия опит от кои коли под наем сте доволни - под доволство имам предвид точност в отношението към клиента обещано и изпълнено и липса на трикове от сорта връщане на празен резервоар; и кои бихте заклеймили без колебание. 

 

Чудя се - при положение, че задължително ще си купя пълна застраховка, какъв е риска да ползвам непопулярна компания... Благодаря.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Какво имаш предвид под сигурност, че дават по-стари коли, че има по-голям риск от технически проблеми, че може да не спазят резервацията? От каквото съм чел във вечния дебат големи с/у местни фирми, основния проблем е точно в застраховката - ако не вземеш допълнителната да ти надпишат някаква щета и т.н. Това по каквото съм чел важи за Италия и Сицилия, където шофирането е по-хаотично.

 

След като възнамеряваш да вземеш пълна застраховка това вече не те интересува чак толкова. Друг е въпроса, че застраховките на малките фирми често са по-скъпи, т.е. може да стане така че цените да се изравняват. 

 

Другите методи за надцакване ги знаеш - гориво, разни административни такси, може би опашки и размотаване при взимане и връщане на колата и т.н. 

 

Без някакви конкретни параметри като дати и като разлики в цените, които намираш е трудно да се направи сравнение. 

Връзка към мнение

Точно неспазване на резервацията, лошо отношение към клиентите, липса на реакция при нужда... Опашките са ясни. 

 

Ето определени цени - чрез Holiday Autos, където ползвам 10% отстъпка, а и съм ги ползвала нееднократно:

 

06 - 17 септември, Ford Fiesta or similar, full to full, free cancellation (пълната застраховка за всички е отделно).

 

Firefly - 178 паунда

Sixt - 301 паунда

 

Има още много други освен Firefly и всички те имат много лоши отзиви - но е факт, че много от отзивите са свързани със застраховката. Просто съм чела отзиви да не взимаме коли от местни агенции, защото може да имаме проблеми и затова исках конкретни имена - и за, и против. 

Връзка към мнение

Firefly не са точно местна компания, те са лоу кост подразделението на Hertz и освен това имат десетки локации. Аз мислех, че по-скоро питаш за Sicily By Car и други подобни :) Разликите между тях и голямата компания биха били като между Луфтханза и Джърмануингс...примерно. Т.е. очаквай малко по-ниско ниво обслужване, разни опити за трикове тук-там, но ако теглиш чертата  и ти излизат чувствително по-евтини не мисля, че ще имаш проблеми. Същото като с разликите между лоу кост и други авиокомпании. 

 

При тази разлика аз бих избрал Firefly с набумканите застраховки. Може да го има и момента, още да е твърде рано за резервации тогава и за това цените на големите компании да не са се успокоили. Виж да резервираш с безплатна отмяна и дебни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на нас ни предстои Сицилия през април, но засега Влади не е търсил кола и не мога да споделя инфо. Ще следя темата, ако намериш добра цена да се похвалиш. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Firefly не са точно местна компания, те са лоу кост подразделението на Hertz и освен това имат десетки локации. Аз мислех, че по-скоро питаш за Sicily By Car и други подобни :) Разликите между тях и голямата компания биха били като между Луфтханза и Джърмануингс...примерно. Т.е. очаквай малко по-ниско ниво обслужване, разни опити за трикове тук-там, но ако теглиш чертата  и ти излизат чувствително по-евтини не мисля, че ще имаш проблеми. Същото като с разликите между лоу кост и други авиокомпании. 

 

При тази разлика аз бих избрал Firefly с набумканите застраховки. Може да го има и момента, още да е твърде рано за резервации тогава и за това цените на големите компании да не са се успокоили. Виж да резервираш с безплатна отмяна и дебни. 

 

Не знаех... Благодаря! Да, може да не съм се изразила добре относно компаниите. Просто ме потресе ниското ниво на ревюта и се питах защо. Едновременно с това ценовата разлика е драстична. Същата ценова разлика ми дава travel supermarket и не само. 

 

https://uk.trustpilot.com/review/fireflycarrental.com

 

Искаше ми се конктретни препоръки на евтини rent-a-car, защото така или иначе ще букна застраховка - но на които да мога да разчитам, ако се изразявам добре.

И на нас ни предстои Сицилия през април, но засега Влади не е търсил кола и не мога да споделя инфо. Ще следя темата, ако намериш добра цена да се похвалиш. :)

 

Непременно ще обменим информация!

Връзка към мнение

Ще следя темата, че и ние сме за 10 дена в Сицилия през април.

И аз им се чудех на Firefly. Гледам, че в момента и Wizz предлагат техни коли, но четох много лоши отзиви. Не само за Сицилия, но и за други места в Италия - в Трипадвайзора е пълно с недоволни от тях клиенти! 

Връзка към мнение

...и понеже продължавам да ровя, ето един детайл на Gold car, който мен лично ме смущава/възмущава, ама ...

 

In the event of partial or total theft or fire OCCURED in the regions of Campania , Puglia , Sardinia , or Sicily , the client would still be liable for a non-waiverable amount of EUR 3,500.00, VAT included . This is for all bookings, regardless of where the car is picked up and whether Super Relax Insurance is purchased or not

 

Ето това вече не го намирам за коректно. Всички условия трябва да се четат до последната запетайка. Аргххх...

Връзка към мнение

По отношение на Кампаня, Пулия и Сицилия почти всички рент-а-кар компании, дори и големите, съдържат подобно ограничение и не позволяват отпадане не самоучастието. По отношение на Пулия от чата на Херц изрично ми потвърдиха миналото лято, че не предлагат допълнителна застраховка, която да покрие този риск.

 

Вариантът е при наемане на кола чрез брокер (Rentalcars. Economycarrental или други) да се направи застраховка през брокера. В такъв случай тази застраховка покрива евентуална претенция от рент-а-кар компанията в рамките на самоучастието.

 

Тъй като и аз гледам коли за Сицилия - другите компании предлагат по-ниска сума на самоучастие от GoldCar.

Връзка към мнение

По отношение на Кампаня, Пулия и Сицилия почти всички рент-а-кар компании, дори и големите, съдържат подобно ограничение и не позволяват отпадане не самоучастието. По отношение на Пулия от чата на Херц изрично ми потвърдиха миналото лято, че не предлагат допълнителна застраховка, която да покрие този риск.

 

Вариантът е при наемане на кола чрез брокер (Rentalcars. Economycarrental или други) да се направи застраховка през брокера. В такъв случай тази застраховка покрива евентуална претенция от рент-а-кар компанията в рамките на самоучастието.

 

Тъй като и аз гледам коли за Сицилия - другите компании предлагат по-ниска сума на самоучастие от GoldCar.

 

Не е точно така - поне по това, което открих. Например, съм се заровила в Interrent - друга компания, която е с ниски цени. Тя е low cost на Europcar.

 

https://www.interrent.com

 

През Autoeurope наистина може да се премахне самоучастието, но потенциалните проблеми не се решават. Гледам вече да е винаги от доставчика застраховката... та в случая за 11 дни наем:

 

Peace Of Mind Protection
€ 179.41
For worry-free driving: In addition to free roadside assistance, you are covered for any damage to the vehicle AND your excess is reduced to zero.

 

На този етап тази компания ми дава най-добри условия, но продължавам да ровя. 

Връзка към мнение

Със сигурност застраховка от доставчика е по-сигурната опция, още повече че тогава, ако не греша, не блокират и сума по кредитната карта.

 

Но от друга страна застраховката за Сицилия през брокера е около 8 евро на ден, което е два пъти по-малко.

 

Разбира се всеки преценя за себе си.

 

Успех с търсенето! Ако откриеш нещо ново, ще съм благодарен ако го споделиш тук. Иначе това което и аз съм намерил (също за 11 дни, но в края на юни) - идентично съотношение на цените между малки и големи доставчици и малко по-високи цени за моя период, тъй като явно е по-натоварен

Връзка към мнение

Rainy, не мога да помогна за rent-a-car компания, но ако искаш хвърли едно око на тази застраховка. Компанията е в UK, при Deluxe застраховката покриват Excess до £50,000, при стандартната до 5000. Покритието им е в цяла Европа, не пишат за изключения за Сицилия, а за 11 дни цената на застраховката е £29,50

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Обмислям от няколко дни една разходка за 7-10дни до Сицилия в края на юни и ще наблюдавам темата, понеже силно ме интересуват колите под наем.

Връзка към мнение

тези дни и аз попрегледах какво се предлага като рент-а-кар за района, общо-взето относително по-ниски цени през посредник ми излизат за Italy Car Rent - около 125-130 евро за седмица

 

разръчках им сайта и в общите им условия си пише изрично и почти буквално, че застраховка от друго място за тях е равносилна на липсваща застраховка, писах им и на мейла за Катания да ми дадат точна сума на застраховката, с която се премахва изцяло самоучастието за кражба и инцидент, и ми отговориха, че дневната ставка е 25 евро  /така си пишеше и в условията на офертите през посредника, само че не беше уточнено за кое точно самоучастие става дума - посочените лимити франчиза бяха по отделно за двата риска/ - това е застраховката SKPlus, и ако я платиш не ти блокират и никакъв депозит, освен за гориво

 

обаче това не означава, че не биха си взели и още някое евро за стъкла, огледала, джанти и каквото друго им хрумне, защото дефакто предлагат и по-високо ниво на застраховка от тази SKPlus

 

така че според мен под минимума от около 25 евро дневно само за застраховка човек не трябва да се надява, че е особено добре защитен от рент-а-кар-ски неволи и произволи

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

тези дни и аз попрегледах какво се предлага като рент-а-кар за района, общо-взето относително по-ниски цени през посредник ми излизат за Italy Car Rent - около 125-130 евро за седмица

 

разръчках им сайта и в общите им условия си пише изрично и почти буквално, че застраховка от друго място за тях е равносилна на липсваща застраховка, писах им и на мейла за Катания да ми дадат точна сума на застраховката, с която се премахва изцяло самоучастието за кражба и инцидент, и ми отговориха, че дневната ставка е 25 евро  /така си пишеше и в условията на офертите през посредника, само че не беше уточнено за кое точно самоучастие става дума - посочените лимити франчиза бяха по отделно за двата риска/ - това е застраховката SKPlus, и ако я платиш не ти блокират и никакъв депозит, освен за гориво

 

обаче това не означава, че не биха си взели и още някое евро за стъкла, огледала, джанти и каквото друго им хрумне, защото дефакто предлагат и по-високо ниво на застраховка от тази SKPlus

 

така че според мен под минимума от около 25 евро дневно само за застраховка човек не трябва да се надява, че е особено добре защитен от рент-а-кар-ски неволи и произволи

Здравей,

 

И аз търся кола за Сицилия в момента. При търсене в сайта, който посочваш на мен за 2 седмици ми излиза кола за 210 евро. Доколкото разбирам обаче това е без застраховката. За нея трябва да им пишеш отделно ли? Няма как да се маркира от сайта май.

Връзка към мнение

Да дам един ъпдейт - на някого може да е полезен, макар че аз не винаги търся максимално евтиното, а по-скоро мининимална цена при максимална сигурност... 

 

Rental cars, 11 дни, 6 - 17 септември, Catania airport, 

Car Group: Fiat Panda or similar
Supplier: Interrent
Total Cost: £201.10
 
Тоест, £18 на ден. Смятам на място да си взема пълна застраховка от самата компания. Interrent e low cost поделение на Europcar. Имат офис на самото летище. Прерових всички оферти и сметнах тази за най-балансирана. Сумата е платена, но е с free cancellation. 
Връзка към мнение

 

Да дам един ъпдейт - на някого може да е полезен, макар че аз не винаги търся максимално евтиното, а по-скоро мининимална цена при максимална сигурност... 

 

Rental cars, 11 дни, 6 - 17 септември, Catania airport, 

Car Group: Fiat Panda or similar
Supplier: Interrent
Total Cost: £201.10
 
Тоест, £18 на ден. Смятам на място да си взема пълна застраховка от самата компания. Interrent e low cost поделение на Europcar. Имат офис на самото летище. Прерових всички оферти и сметнах тази за най-балансирана. Сумата е платена, но е с free cancellation.

 

Тяхната оферта ми е най-изгодна /за Април/, но тази таблица ме притеснява! Аз ли не разбирам правилно или за района на Catania не важи застраховката?!?!?! И пак ли ще вземат 800 Е депозит? :  

 

Най-долу на страницата: https://interrent.com/rental_tco?country=IT

Редактирано от Ronnie
Връзка към мнение

Ronnie, изобщо не бих се удивила, ако депозитът е 800 евро. Относно застраховките опциите са три:

 

1) Изобщо не взимаш такава и разчиташ на много внимателно каране и огромен късмет ->Тази опция за мен не е опция, особено в Италия, но много хора я практикуват, защото е най-евтината. Тогава търпиш огромен депозит задължително.

 

2) Взимаш най-изгодната застраховка от застрахователен посредник -> Тази опция за мен е отчасти опция. Тогава търпиш огромен депозит задължително. За мен не това е важното, а че ако стане саклътлък, разправиите са огромни. Лично аз я избягвам, но от към пари е възможно да бъде наистина опция - и пак да си застрахован, макар и не директно. Първо ще платиш щетата, а после ще си търсиш възмездието.

 

3) Взимаш директно пълна застраховка от rent-a-car компанията -> Най-скъпият - и най-сигурен вариант. Това е моето предпочитание. Особено в Италия, но не само. Обикновено търся максимално евтина кола - не ми трябва лимузина, и се застраховам максимално. Не би трябвало да се взима депозит, освен минимален за гориво, но историята познава и изключения...

 

То този момент само на едно място са ми отказвали пълна застраховка - наех си едно кабриолетче в Соренто за един ден. Оказва се, че тези коли не се застраховат 100% и депозитът е много сериозен - 1600 евро. За този един ден ще си купя excess застраховка предварително - за която научих оттук, и ще стискам палци всичко да е наред. Иначе винаги отивам на трети вариант.


П.П. Забравих да ти благодаря, че ми обърна внимание на застраховките на компанията - аз така или иначе щях да се заровя в тях, но ми беше още рано. С две думи - ще взема максималното покритие като застраховка, а ако нещо е изключено от нея, ще се опитам да намеря някакъв евтин застрахователен продукт от тук за тези изключения. 

Връзка към мнение

Така е! И аз искам да си взема най-покриващата застраховка и да ми е "мирна главата", но.......

те ти предлагат да заплатиш застраховка, която  не е валидна за района, за който взимаш колата :

 

 Protection package: Peace of Mind – POM (includes PAI and WWI) - €  29,90 per day (max 6 days per rental) zero liability for    damage/theft* (does not cover roof and bottom damages)

 

 *In case of theft occurred in high-risk areas (Puglia, Campania, Catania city and province) protection packages are not applied and therefore not reduce the responsibility of the customer. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така е! И аз искам да си взема най-покриващата застраховка и да ми е "мирна главата", но.......

те ти предлагат да заплатиш застраховка, която  не е валидна за района, за който взимаш колата :

 

 Protection package: Peace of Mind – POM (includes PAI and WWI) - €  29,90 per day (max 6 days per rental) zero liability for    damage/theft* (does not cover roof and bottom damages)

 

 *In case of theft occurred in high-risk areas (Puglia, Campania, Catania city and province) protection packages are not applied and therefore not reduce the responsibility of the customer. 

 

Благодаря ти. Както казах, не съм чела в детайли условията, защото ми е още рано, но ако е така, аз бих им писала и бих задала уточяващи въпроси. Ако не е валидна застраховката само за кражба в Катания, бих търсила охраняем паркинг и бих сключила за тези 2 дни в Катания допълнителна застраховка за кражба. Мен лично не ме притесняват кражбите - статистически те едва ли са много, хеле пък за евтина кола. Виж, материалните щети и разбиване на коли - да. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
On 11/03/2017 at 9:18 PM, Ronnie said:

Така е! И аз искам да си взема най-покриващата застраховка и да ми е "мирна главата", но.......

те ти предлагат да заплатиш застраховка, която  не е валидна за района, за който взимаш колата :

 

 Protection package: Peace of Mind – POM (includes PAI and WWI) - €  29,90 per day (max 6 days per rental) zero liability for    damage/theft* (does not cover roof and bottom damages)

 

 *In case of theft occurred in high-risk areas (Puglia, Campania, Catania city and province) protection packages are not applied and therefore not reduce the responsibility of the customer. 

 

Така - малко информация от мен по темата... 

 

Дължа специални благодарности на Ronnie, която ми обърна внимание на ситния текст на застрахователните условия на тази компания. Звъннах на посредника, мънкаха, предложиха да допокрият сумата с тяхна застраховка - ама то ако е за това, опции много. канселирах покупката - Retalcars - чакам възстановяване на сумата.

 

Дължа и специални благодарности на chandni, която ми даде тази добра опция за защита. 

 

On 13/02/2017 at 8:22 AM, chandni said:

Rainy, не мога да помогна за rent-a-car компания, но ако искаш хвърли едно око на тази застраховка. Компанията е в UK, при Deluxe застраховката покриват Excess до £50,000, при стандартната до 5000. Покритието им е в цяла Европа, не пишат за изключения за Сицилия, а за 11 дни цената на застраховката е £29,50

Това, което установих е, че: 

 

1) Моята любима пълна застраховка се предлага от компании, които искат не да им наемам колите, а да ги купувам... Е, няма да дам 500-600 паунда за наем, плюс добавка и това е. Една Куба стига :) Искам много да се съобразя с препоръки като тази на Duke - само от реномирани компании, но икономическият фактор е много силен. От друга страна не искам и боклучава фирма... 

 

2) Има голям брой от компании, които предлагат пълна застраховка - но тя не е валидна за област Катания. Е, за какво да купувам нещо, което няма да ми свърши работа. За част от пътуването е валидна пълната застраховка, за част пътуването - не. Тук изпаднах в ступор определено. 

 

След много ровене попаднах на комбинация, която - засега - ми харесва. Economy Car Rentals, която предлага добри условия, но Excess-а е много висок.

 

http://www.economycarrentals.com/CarSelection3.aspx?a=259068&b=25CDD0&d=247&c=247&e=900&f=900&g=474250&h=455552&j=40&k=8&l=3&m=0&n=1&o=0&p=08&q=0&r=20&t=87&s=0&u=3&v=AugJ1v9Tl44Uwj%2fRVAF3Jxod0%2bb%2bkQoEYXwczmsRycmQDPWs6b%2bOIa3xSqh7okKoTDZkk6kE8Lryeum1fofZhmASpUEHCHkA1wq1swLCv7C%2fM0qmFUhBm%2fbst%2b4fraMA8FjSWD8GJKsTaJwVjW6kTQ%3d%3d&l02=20;87;247&l50=98

 

Ако я комбинирам с Excess застраховката по-горе - нещата не изглеждат много зле. Цената им е много добра, а отзивите в trust pilot изненадващо добри.

 

https://uk.trustpilot.com/review/www.economycarrentals.com

 

Недостатъци:

 

- Задържат много висок депозит върху кредитната карта, За мен това не е проблем, имам висок лимит (проблем ми е да не го харча...), но знам, че за някои магеланци това е проблем и затова го споделям.

- Изискват предварително частично плащане - което и на мен хич не ми харесва (£100 паунда от обща сметка £240), но явно няма идеално...

 

Не съм купила наема все още, просто споделям първо, но засега това виждам като най-прилична комбинация цена-качество.

 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Тъй като и на мен ми предстои да наема за 6 дни кола в Катаня, следя темата и чакам да ми поднесете "на тепсия" откритията си. :)

Връзка към мнение

Да споделя моя опит. Преди година и половина бяхме в Сицилия .  Резервирахме  през посредник кола от порта на Катания и попаднахме на Авис . Тогава специално гледах и не видях да има друга рент а кар компания  на порт Катания . В момента може и други да са отворили офиси, но мисля че това може да се провери.   На място платихме пълна застраховка / но не сме влизали с колата в града / , самоучастие  нула. Блокираха само пари за един резервоар. Лично аз съм много доволна от тях. Обърнаха ни много внимание , обясниха ни всичко подробно , отговориха на всички ни въпроси. 

Връзка към мнение

Другата компания , която ползвахме в  Пулия , през март  е  locauto от летището в Бари. . След проверка на всички възможни оферти , се оказа че те блокират най-малко пари от картата. При плащане отново на пълна застраховка , блокираха 300 евро.  Две минути след като върнахме колата , получихме мейл с потвърждение от тях , че колата е приета , нямат забележки и освобождават парите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.