Прескочи до съдържание

10 дни в Португалия - моля за насоки и идеи


Lindt

Препоръчани мнения

Аз не успявам да реша къде трябва да нощуваме. Избрала съм един апартамент за 4 нощувки в Лагош, основно за да отидем до Ponta da Piedade. Или един в Албуфейра, защото ... и аз не знам защо, но е хубав :blush: . И един в Carvoeiro, защото Рейни препоръчва, а и е най-близо до Praia de Benagil и Praia da Marinha.

 

И двата варианта са ти Ок. Зависи накъде ще хвърчите да разглеждате и кой е по-близо или направо разположен на плажа :)

 

Лагос ти е по-близо до Ponta da Piedade и Кабо да сан висенте (най-югозападната точка на Европа, ако и въобще сте мислили да ходите дотам). Ние избрахме Албуфейра, за да сме "по средата" на въпросните две забележителности, от една страна, и също да не сме далеч от Фари и Тавира, които влизаха в плановете ни - те пък са в югозиточната част. Другата причина, за да изберем Албуфейра, беше Зоомарин алгарве, разбира се. Имай предвид, че в Алгарве всички шофират ужаааааааааасно бавно.....

Тази цена през сайта на Голдкар ли е? И с включени застраховки за нулиране на франшиза ли е? Или това е само наема? И ако е само наема, колко беше застраховката за нулиране на франшиза. 

 

Ние пътуваме в края на август и в момента ми дава някакви умопомрачителни цени от порядъка на над 35 евро на ден за компакт автомобил без застраховките за нулиране. 

 

Сега направих справка – общо 280 евро за 8 дни, с вкл. тол устройство (ел. устройство за магистралите) и доплащането затова, че е дизел. Както виждаш, при нас е било по-скъпо, но аз резервирах и доста по-късно.

 

Както казах още в самото начало – с абсолютно нулева франшиза, да, купена от сайта,  при резервация на автомобила, а не на място при търговеца.

 

Ако колата я  връщате на различно място (дори в същия град) е възможно цените да мърдат, уж не бива, ама... само на уж! Хелле пък, ако я връщате в друг град.....

Редактирано от Stanimir_81
Връзка към мнение

О напротив. Вие сте платили 35 евро за всичко, а на мен ми излиза над 35 само за наема и без застраховки и тол устройство. 

 

Благодаря за информацията! Ориентира ме в ситуацията. Вие май пролетта пътувахте, ако не бъркам?

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Евгени Димитров

В кой район на Порто да търся нощувки? Приемам съвети и за Лисабон! Смятам да е апартамент с една спалня от Airbnb, ако някой може да препоръча място, където е отсядал, също би било добре. Благодаря!

Връзка към мнение

В кой район на Порто да търся нощувки? Приемам съвети и за Лисабон! Смятам да е апартамент с една спалня от Airbnb, ако някой може да препоръча място, където е отсядал, също би било добре. Благодаря!

За Порто препоръчвам нещо с гледка над реката, някъде из Рибейра. Там ври от AirBnB, a гледката си струва по всяко време на денонощието :) 

14463206_10153731282786021_1933695782676

 

Що се отнася до Алгарв, лично аз предпочитам Лагуш пред Албуфейра, но освен в тях, спахме в едно местенце, наречено Senhora da Rocha, заради близостта му до Benagil. Не е точно град, но плажчетата са много приятни, защото не е толкова препълнено с хора, като в големите курорти. 

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз също се опитам да планирам 5 - 6 дни в Португалия през май, (предполагам , че ще е само Порто и Лисабон), а за септември ще оставим южна Португалия. Тогава ще наемем и кола.  По повод наем на кола - попаднах на информация за нова платформа за наемане на коли, засега само в Португалия, Белгия и България. Наемаш кола от частно лице, като си има застраховка и т.н, но цените са по - евтини. Стори ми се интересно, мисля да я проверя за нашето пътуване...

 

 https://www.caramigo.eu/pt/pt

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение

Не знам дали ще отида пак там ;) . В Лисабон и Порто да, вероятно ще се върна, но на море, в което не мога да вляза, само първия път има уау ефект. Ще видим де, може и да ме изненада на място и да е интересно, а не само красиво. 

 

И аз не бих се върнала там - точно по същата причина. Така че наистина го проектирай като one off, пък ако толкова припаднеш по него, няма лошо :) 

Връзка към мнение

Не знам дали ще отида пак там ;) . В Лисабон и Порто да, вероятно ще се върна, но на море, в което не мога да вляза, само първия път има уау ефект. Ще видим де, може и да ме изненада на място и да е интересно, а не само красиво. 

Аз бях в средата на септември 2015 г. в Португалия и няколко пъти се къпах /спах в едно градче до Лисабон/ Водата е студена, но хората си се къпят. Просто не можеш да плуваш половин-един час, като в Гръцко, например:)

Връзка към мнение
Евгени Димитров

20.04 Порто (пристигане късно вечер)

21.04 Порто

22.04 Порто

23.04 Брага, Гимараеш (нощувка в Порто)

24.04 Авейро, Коимбра (нощувка) в кое от двете?

25.04 Обидос (нощувка)? с няколко часа стоп в Лейрия

26.04 Лисабон

27.04 Синтра (Лисабон)

28.04 Лисабон

29.04 Лисабон

 

Моля, дайте съвет по програмата. Мислим да наемем кола и с нея да обиколим Брага, Гимараеш, Авейро, Коимбра, Лейрия, Обидос и да я върнем в Лисабон. Лисабон ще е пеша и с градски транспорт. Колата ще е за 3 дни.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди 2 години ползвах точно Ренталкарс за обиколката на Португалия - нямах проблем. Имаше един младеж, Даниел мисля, който ми оказа много добро съдействие (някъде във форума мисля имаше тема за Ренталкарс).

За нощувката по средата - аз бях в Коимбра, но сега бих избрал Авейро. Коимбра ми е малко скучна извън историческия университет.

Може да включите Фатима пътьом ако ви стигне времето - едно от свещените места на католицизма. Евора е също хубава - има един впечатляващ параклис с облицовка от човешки кости и черепи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние запазихме Опел Мока през ренталкарс за 6 дни в началото на май с пълна застраховка - 320 лв. Т.ч. явно това са цените.

Разминаваме се в Португалия.

Редактирано от lesy
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това е от сайта rental cars.com. Според вас, не изглежда ли подозрително евтино? Някой да е запазвал кола оттук?

 

според HolidayAuto Alamo имат и по 10,80 евро на ден за премахване на самоучастието при кражба и щети, което иначе е 1,180.8о EUR, и съответно базовата цена за същия период и летища е 125,31 евро, с което сякаш се изравнява с цената през Rental Cars с добавката по-долу

 

* на BG версията на Rental Cars излиза същата цена като твоята, само че има и добавка

US$48.60 + Такса Еднопосочен Наем (65,05 € + ддс)

 

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,нашия маршрут през 2013 година за една седмица беше:

Лисабон-кацане,кола под наем от летището/ използвахме Eurocar/

Синтра

Кабо де Рока-най-западната точка на континентална Европа

Обидош

Назаре

Алкобаса

Томар

Порто

Брага

Гимареш

Монсанто !!-каменното село-това според мен задължително трябва да се види-къщите са вградени в огромни каменни блокове/има възможност и за преспиване в такива къщи/

Евора

Фатима

Лисабон-връщане на колата

За мен тази обиколка беше изключително интересна и динамична :)

Ако някой има интерес може да разгледа албума ми:

 

https://www.facebook.com/rositsa.evtimova.5/media_set?set=a.10200177091162657.1073741825.1012886395&type=3

 

 

P.S.Колите под наем наистина са доста евтини в Португалия :)

Редактирано от rosi0102
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Евгени Димитров

според HolidayAuto Alamo имат и по 10,80 евро на ден за премахване на самоучастието при кражба и щети, което иначе е 1,180.8о EUR, и съответно базовата цена за същия период и летища е 125,31 евро, с което сякаш се изравнява с цената през Rental Cars с добавката по-долу

 

* на BG версията на Rental Cars излиза същата цена като твоята, само че има и добавка

Това със самоучастието не го разбирам? Каква трябва да е крайната цена? Тази: US$48.60 + Такса Еднопосочен Наем (65,05 € + ддс)? Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Това със самоучастието не го разбирам? Каква трябва да е крайната цена? Тази: US$48.60 + Такса Еднопосочен Наем (65,05 € + ддс)?

 

Самоучастието е сумата, за която си отговорен при щета, ако не купиш допълнителната застраховка от превозвача. Обикновено се блокира по картата ти. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това със самоучастието не го разбирам? Каква трябва да е крайната цена? Тази: US$48.60 + Такса Еднопосочен Наем (65,05 € + ддс)?

 

тази посочена цена US$48.60 + Такса Еднопосочен Наем (65,05 € + ддс) може да бъде крайна за теб, обаче ако се случи някаква щета или откраднат колата, ти ще отговаряш до 1180,80 евро, които предварително ще ти блокират по картата - т.е. има щета за 1500 евро, доставчикът си взима 1180,80 от теб и разликата остава за негова сметка; ако щетата е за 800 евро, изцяло ще бъде за твоя сметка, защото е в рамките на самоучастието ти

 

ако не искаш да си отговорен до такава сума, трябва да си купиш и допълнителна застраховка от доставчика на колата за премахване на това самоучастие - в случая на Alamo - по 10,80 евро на ден, в Италия например е средно 25-30 евро дневно, често пъти по-скъпо отколкото е самият наем

 

такава допълнителна застраховка можеш да си купиш и от друго място/посредник, ще бъде по-евтино, но доставчиците на коли не я признават, пак ще си вземат сумата на самоучастието от теб, а ти после ще си търсиш възстановяване от онова друго място/посредник

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По отношение на програмата: За мен изглежда доста добре, като бих дал предложил следното:

- Коимбра има относителна голяма стара част, в която може да се разходите и препоръчвам нощувка там. Освен това градът е университетски, тоест по-младежки и жив;

- Лично за мен, въпреки че съм с прекрасни впечатления от Португалия, три пълни дни + вечерта след Синтра са много за Лисабон.

- Може би е добре Синтра да бъде първия ден в Лисабон, за да върнете колата. Тя не ви трябва в Лисабон.

- Бих препоръчал посещението на трите конвента/манастира Алкобаса, Батая и Томар, които са близко един до друг.

 

Относно рентакара - Цените в Португалия на колите под наем са доста ниски. Ние също бяхме взели малка кола (дадоха ни Ланча Ипсилон) за следно 15 евро на ден.

Допълнителна застраховка може да се направи на място от доставчика или от сайта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Сърдечно Ви благодаря за включванията! Много помагате и улеснявате! Не съм наемал кола в Европа с изключение в Италия за ден и тя излезе €100, което си беше скъпо. Ще поработя още за програмата.

Връзка към мнение

20.04 Порто (пристигане късно вечер)

21.04 Порто

22.04 Порто

23.04 Брага, Гимараеш (нощувка в Порто)

24.04 Авейро, Коимбра (нощувка) в кое от двете?

25.04 Обидос (нощувка)? с няколко часа стоп в Лейрия

26.04 Лисабон

27.04 Синтра (Лисабон)

28.04 Лисабон

29.04 Лисабон

 

Моля, дайте съвет по програмата. Мислим да наемем кола и с нея да обиколим Брага, Гимараеш, Авейро, Коимбра, Лейрия, Обидос и да я върнем в Лисабон. Лисабон ще е пеша и с градски транспорт. Колата ще е за 3 дни.

Препоръчвам нощувка в Коимбра - вечерта може да се разходите и по крайбрежието на р. Мондего.

Обидуш (Obidos) е китно и уединено място, подходящо за нощувка и почивка. Надявам се да организират празненства по случай 25 април - Денят на свободата (http://www.officeholidays.com/countries/portugal/freedomday.php)

Синтра - препоръчвам цял ден с посещение на Quinta de Regaleira (http://www.regaleira.pt/) - мистика и енигма с прекрасни градини и архитектурни решения, Castelo dos Mouros (http://www.parquesdesintra.pt/en/parks-and-monuments/moorish-castle/) и разбира се Palácio Nacional da Pena (http://www.parquesdesintra.pt/en/parks-and-monuments/park-and-national-palace-of-pena/). И след това може да отскочите до Cabo de Roca или пък вечерта да се приберете по крайбрежния път през Кашкаиш (Cascais) та до Лисабон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние запазихме Опел Мока през ренталкарс за 6 дни в началото на май с пълна застраховка - 320 лв. Т.ч. явно това са цените.

Разминаваме се в Португалия.

Опел Мока го таксуват клас 2 на магистралите, имайте предвид!

 

 

 

 

- Лично за мен, въпреки че съм с прекрасни впечатления от Португалия, три пълни дни + вечерта след Синтра са много за Лисабон.

Не мисля, че 3 пълни дни са много, 1 ден за Белем, 1/2 ден walking tour, който определено препоръчвам, и на практика не остава толкова много, ако човек иска да разгледа добре различните квартали и да види някоя и друга забележителност отвътре. Естествено, че може да се смести и за по-малко време, но ще е на препускане, без възможност да се насладят на града. 

Редактирано от stormbringer
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.