Прескочи до съдържание

Кола под наем в Тоскана


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

намерих информацията във форума за доста полезна, но въпреки това имам няколко въпроса относно предстоящо пътуване до Тоскана. Планираме да отседнем за 7 нощувки, като за целта ни трябва кола под наем. Изчетох няколко теми по въпроса в този форум, но все пак ще се радвам, ако някой помогне със следното. 

 

Групата е от 6 човека, като за момента по-скоро сме се ориентирали на 2 малки коли, тъй като 7 местните автомобили излизат доста по-скъпо. 

 

1. Бихте ли ми препоръчали ангенция за коли под наем? Изчетох доста положителни и отрицателни коментари за буквално всичките фирми :) 

2. При наем на кола от нисък клас - каква сума мога да очаквам да бъде задължителния депозит?

3. В коя от фирмите/агенциите застраховките са добри?

4. Резервацията да стане през агенция или дирекно през фирмата, която отдава колите?

5. Видях, че на няколко места се споменава worldwideinsure - как работи това и дали е по-изгодно? 

 

Доста ще ми помогнете с отговорите на тези въпроси, за което благодаря предварително :) 

 

Връзка към мнение

1. Малко са местата, където има универсална препоръка за фирма. Да ти кажем Europcar и Avis, но вероятно са значително по-скъпи. Без по-подробни дати е трудно да се даде съвет. И да кажеш кое летище гоните в Тоскана :)

2. Без застраховката сключена на място, грубо вървят около 1000 евро +- няколко стотин. Ама много грубо това, като кажеш датите може повече да се прецизира. 

3. Какво означава добри застраховки? В общия случай застраховките на място от доставчика са добри, с оглед на това, че при щета много по-лесно се процедира, ама са и по-скъпи :) Външните застраховки предлагани от брокери, агенции и отделни застрахователи (включително споменатите от теб worldwideinsure) са по-евтини, но пък при щета ще имате повече бумащина и ще трябва да имате необходимата сума да платите всичко. 

4. Зависи от цената. Доста често една и съща фирма може да има различни цени в нейния сайт и през брокери.

5. Това е външна застраховка, по-изгодна ценово със сигурност. Но доставчика не я разпознава въобще, те не разпознават други продукти освен този, който продават. Което ще рече, че при застрахователно събитие си плащаш всичко на доставчика и после с разписките се свързваш с worldwideinsure и си искаш парите обратно от тях. 

Връзка към мнение

През economyrental попаднахме на Interent Italy . Взехме две малки коли (от Пиза, fiat бяха, тип баничарка, не помня модела) за около 80 лв на кола за 5 дни, допълнителната застраховка беше около 120 евро на кола. Депозитът трябваше да е 350 евро, но ни блокираха по 500 евро, не помня защо...Взехме колите, седнахме да вечеряме и разбиха едната. Веднага я върнахме - без никакъв проблем ни  дадоха ни друга.

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение

Универсален отговор няма на този въпрос. Още повече не си дал кое летище, дати, изисквания... Най-добре просто хвани 2-3 фирми и проиграй твоите дати и изисквания за застраховки и прочие през сайтовете им и виж какво ще излезе. После може да пробваш през брокер.

Връзка към мнение

Ние преди 10 дни се върнахме от там.И ние бяхме 6 човека и предпочетохме 2 малки коли.Полета беше до Пиза ,а през rentalcar букнахме кола на Sicily by car-Поло или подобна.За 5 нощувки 109лв като офертата включваше това-" Специална оферта:Цената включва застраховка с нулева франшиза и вериги за сняг".Без застраховка беше около 70лв.Вместо Поло ни дадоха сравнително нови Ситроен C3 Пикасо ,който са с доста широко купе и ни свършиха страхотна работа.Трябваше да ни блокират 300 евра ,но ни блокираха по 400.Парите са отблокирани още предната седмица(на 5-6 ден след връщането).

Има безплатно бусче,което ви кара до гишета за рентакари.Не е далече,но с багаж няма да е удобно.

Внимавайте да не се спрете на оферtи на компании,които нямат гише на летището-в момента ми идва на акъла Greenmotion.Аз първо от тях бях букнал ,но после канселирах като разбрах.И те си имат трансфер,ама не ми се занимаваше пък и четох не добри отзиви за тях.

Връзка към мнение

Благодаря за отговорите :) 

 

Полета е до Пиза, 16 - 23 Май. 

 

Цялото объркване поне за мен идва от това, че едни и същи фирми и едини и същи коли са с различни цени и допълнителни условия в различните сайтове. Айде, цените да са различни - ОК, но като повечето неща са различни става доста объркано. Например: 

 

- Застраховки - на едно място допълнителната застраховка покрива едно, на друго - друго. 

- Депозити - конкретно, вчера гледах кола на Авис в различни сайтове, депозита варираше между 300 и 3000 евро.

- Детски седалки - пак на Авси беше, в един сайт са 25 евро за 7 дни, в друг са по 20 евро на ден. 

- На места добавят някаква туристическа такса по 9.50 евро на ден

 

... и т.нт., мисля, че разбрахте за какво става дума :) 

 

@Георги – благодаря за изчерпателния отговор.
@Ивайла – сега ще погледна сайта, който си посочила. Мерси!
@christuff - в десятката :) Sicily by car ги бях отписал, заради негативни коментари, но сега отиват в челните позиции. Вие през кой сайт букнахте? 

Редактирано от stich
Връзка към мнение

Аз само да подскажа, че за толкова кратък престой в Тоскана, може би е по-разумно да се придвижвате с транспорт. Така или иначе няма да имате време за обиколки по тосканските живописни места. Лично за мен ползването на рент а кар се "рентира" за период по-дълъг от пет дни. Лично мнение под формата на допълнителна тема за размисъл...


Сега обаче чета две противоположни мнения и не знам кое е вярното. Горният ми отговор, очевидно касае първото...

 

 

 

Полета е до Пиза, 16 - 18 Май. 

 

 

 

 

 Планираме да отседнем за 7 нощувки, като за целта ни трябва кола под наем. 

Връзка към мнение

Аз само да подскажа, че за толкова кратък престой в Тоскана, може би е по-разумно да се придвижвате с транспорт. Така или иначе няма да имате време за обиколки по тосканските живописни места. Лично за мен ползването на рент а кар се "рентира" за период по-дълъг от пет дни. Лично мнение под формата на допълнителна тема за размисъл...

Сега обаче чета две противоположни мнения и не знам кое е вярното. Горният ми отговор, очевидно касае първото...

Объркал съм датите - от 16 до 23 Май да се чете :) Сори. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

stich, тук  съм описала разходите ни за рент-а-кар от Пиза, за пътуване като вашето - 7 дни

 

не ни блокираха депозит, а само дължимото доплащане за тяхна застраховка и допълнителен шофьор, което оторизираха след като върнахме колата

 

понеже имахме пълна застраховка (включително видях в последствие, че са ни набутали дори и медицинска, която не съм искала, ама нейсе..), връщането отне 2 минути усмивки и дружески разговори с персонала, без грам оглед

 

цената от HolidayAuto първоначално беше около 160 евро за 7 дни, но имахме право на промени без такса, съответно при всяко падане на цената, понеже я наблюдавах периодично, правех промяна и я резервирах наново, та накрая това беше окончателната и не падна повече

Редактирано от antea
Връзка към мнение

Аз съм писал,че през rentalcar.Сега проверявах за вашите дати и освен,че я няма същата оферта за Поло+нулева франшиза и цените са много,ама много по-високи.Можеш да си сравниш като пуснеш търсене за един и същ период(примерно 7 дни) за февруари и май.Ще се изненадаш много неприятно.

Връзка към мнение

Благодаря за коментарите, както и за подробното описание от antea. 

Допълнителен въпрос - из форума прочетох, че autoeurope дават различни цени от .com и от co.uk. Ще имам ли проблеми, ако резервирам от co.uk сайта, а кредитната карта е регистрирана в България? Някой пробвал ли е? 

Връзка към мнение

Благодаря за коментарите, както и за подробното описание от antea. 

Допълнителен въпрос - из форума прочетох, че autoeurope дават различни цени от .com и от co.uk. Ще имам ли проблеми, ако резервирам от co.uk сайта, а кредитната карта е регистрирана в България? Някой пробвал ли е? 

 

Нямаш проблеми с българската кредитна карта. Просто внимавай където има поленца за националност да си напишеш, че си от България - това е важното, е не кредитната карта. Иначе да, правилно се ориентираш, че е каша, донякъде напълно умишлена. Можеш да видиш и различни цени и условия в абсолютно един и същи сайт, но ако преди това си посетил връзка на техен партньор (например авиокомпания) преди това. Точно и за това отбелязах, че е трудно да се даде кратка и ясна препоръка :)

 

Понеже виждам, че си изръшкал вече горе-долу сайтовете, предлагам ти да пуснеш какво си намерил като оферти и за какво се колебаеш и да ти кажем дали има някакви подводни камъни, за които да внимаваш. Така май ще е най-лесно за всички. Просто пусни скрийн от офертата или я опиши подробно. 

Връзка към мнение

Благодаря Георги. 

Сега ще избера няколкото оферти между които се колебая и ще ги пост-на. 

 

Един уточняващ въпрос - като резеривирам и плащам през сайта, мога ли да го направя с карта на едно име, а да въведа данните на шофьора на друго име (разбира се, кредитната карта за депозита на място ще бъде на името на шофьора)?

Връзка към мнение

 

Един уточняващ въпрос - като резеривирам и плащам през сайта, мога ли да го направя с карта на едно име, а да въведа данните на шофьора на друго име (разбира се, кредитната карта за депозита на място ще бъде на името на шофьора)?

Няма проблем

Връзка към мнение

OK, за сега съм се спрял на тези: 

 

Сайт: AutoEurope; Агенция: Firefly; Автомобил: FIesta // TOTAL: 204 euro

Сайт: AutoEurope; Агенция: Sicily by car; Автомобил: Fiat 500 // TOTAL: 206 euro

Сайт: HolidayAuto; Агенция: Sicily by car; Автомобил: Fiat Panda // TOTAL: 217 euro

Сайт: Rentalcars; Агенция: Firefly; Автомобил: Fiat Panda // TOTAL: 230 euro

Сайт: Ryanair; Агенция: Goldcar; Автомобил: Opel Adam // TOTAL: 211 euro

 

Всички посочени горе цени са с включени застраховка - избирал съм най-високата опция, където е възможно. 

 

Ще се радвам на обратна възка и коментари за тези сайтове/агенции за коли под наем, както и според вас - към коя оферта да се насоча. 

Редактирано от stich
Връзка към мнение

На първо време махни застраховките! Това са тези застраховки, които по-горе обсъждахме, че не се разпознават от превозвачите. Т.е., ако искаш такава застраховка по-добре я вземи от worldwideinsure. Иначе застраховката от превозвача се плаща на гишето при взимане на колата. 

 

Виждаш, че цените са супер подобни, аз лично не бих се наемал да казвам дали Firefly са по-добре от Goldcar или Sicily By Car. Не съм ползвал нито една от двете, а имиджа им сякаш е подобен. Rentalcars изглежда имат смисъл само ако ще ползваш екстрата за включен втори шофьор, иначе са по-скъпички. Не знам как са уличките в Тоскана, но аз лично бих избрал Фиеста-та, един клас над мини-тата е, не те знам с какъв ръст и телосложение си, но пандичката може да е малка :)

 

В другите неща не виждам капани - колата се взима от летището, горивото е от пълно до пълно, няма ограничения в километри и т.н.

 

Да резюмирам - изглежда autoeurope дават най-добрите цени, номера е колко струват допълнителните застраховки на sicily by car и firefly. Firefly изглежда за 7 дни искат 170€ (според техния сайт), а Sicily By Car са доста по-евтини със 7€ на ден, но е добре да прехвърлиш условията им: http://www.autoeuropa.it/newae/booking/en/cond/condizioni_auto.pdf

 

Въобще, по-офертите, които си пуснал аз бих избрал Sicily By Car от autoeurope, като си платя Car Protection Plus при тях на гишето. Ама да знаеш, че това не е закон и ти сам ще си решиш, добре е да прочетеш условията им не по диагонал както направих аз :)

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

здравейте, пътуваме през юни до Тоскана и поради желанието ми да посетим някои малки градчета ни се налага да наемем кола. В това обаче съм ужасно невежа.

Принципно искаме да наемем колата за 2 дни от Сиена (1-3 юни). Аз съм човекът с кредитната карта, а моят съпуг е шофьора. 

Иксам да сме с пълна застраховка и гледам на една страница ни излиза за два дни 84 евро. Не е ли малко множко? Къде да търся, какво да включвам в цената и какво не? 

Връзка към мнение

Иксам да сме с пълна застраховка и гледам на една страница ни излиза за два дни 84 евро. Не е ли малко множко? Къде да търся, какво да включвам в цената и какво не?

Миналата година бяхме в Тоскана с рент-а-кар от Болоня (Goldcar). Само пълната им застраховката беше 28€ на ден. Освен това, при вас може би слагат и такса за допълнителен шофьор, тъй като е задължително човекът с КК да е (или поне да се води) шофьор, а съпругът ти се явява втори такъв и някои компании начисляват допълнителна такса. При 84€ за два дни и 56€ за пълна застраховка, остават 28€ за два дни за наем на колата и евентуална такса допълнителен шофьор, така че не мисля, че е кой знае колко висока. Ние платихме 30€ за 3 дни, като само съпругът ми е шофьор и кредитната карта беше неговата, а застраховка направихме от worldwideinsure

Връзка към мнение

здравейте, пътуваме през юни до Тоскана и поради желанието ми да посетим някои малки градчета ни се налага да наемем кола. В това обаче съм ужасно невежа.

Принципно искаме да наемем колата за 2 дни от Сиена (1-3 юни). Аз съм човекът с кредитната карта, а моят съпуг е шофьора. 

Иксам да сме с пълна застраховка и гледам на една страница ни излиза за два дни 84 евро. Не е ли малко множко? Къде да търся, какво да включвам в цената и какво не? 

Може би първо прочетете тази тема. По принцип е добре кредитнта карта да е на шофьора, иначе може да ви таксуват допълнителен шофьор или въобще да имате други проблеми, питайте фирмата след като я изберете.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.