Прескочи до съдържание

Питане за Андалусия


Polina

Препоръчани мнения

Предстои ми пътуване в тази част на Испания. Имаме някакъв план, но бих се радвала, ако споделите ваши впечетления - Малага, Марбея, Ронда, Гибралтар, Кадис, Севиля, Кордоба, Гранада и всички останали градчета, които сте посетили. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще чета с интерес, имам изготвен готов план за посещение на Андалусия, който "отлежава" вече трета година, но рано или късно ще му дойде времето. Идеята ми е да летя до Малага с националния превозвач, а там да взема рент-а-кар за седмица. Полетите са точно по един на седмица и става перфектно за обиколка на региона. Замислил съм нещо около Коледа, че през лятото много жега. Иначе обиколката включва Малага - Севиля - Кордоба и Гранада. За седмица мисля е постижимо...

Връзка към мнение

Извинявай, че пипнах малко заглавието, но това "Говорим си за" мисля да стане нещо като официално, когто обсъждаме новинки от мястото, или характерни особености, а не е когато е свързано с питания за съвети и т.н. Малко е мръчкава дефиниция,но обещавам да го дефинирам конкретно в най-скоро време. 

 

Иначе чакам да чета с интерес и аз :)

Връзка към мнение

Почти като нашето.. Ние кацаме в Малага, ще се спуснем надолу - Марбея, Гибралтар, Кадис, Херес.. после ще отскочим до Португалия за 8-10 дни и връщането е: Севиля, Кордоба, Гранада, Малага. 

Резервирали сме кола под наем.. 15 дни - 171.00 евро. 

Резервирали сме и хотели, но това е друга тема.. 

Така че очаквам да получа допълнително напътствия...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И аз ще следя темата с интерес. Организирам пътуване през септември в Испания като целта е основно Ансалусия. Пътьом естествено ще се възползваме да видим и някои други места. Идеята е да минем и отседнем поне за ден или два в Барселона, Сеговия, Толедо, Кордоба, Севиля, Гибралтар, Фуенхирола, Гранада, Бенидорм, Пенискола и отново в Барселона. Предвиждам това да стане за около 14-15 дена. За сега основен проблем пред мен се оказа да намеря подходящи хотели /ниска цена- добри отзиви/ с паркинг. С оглед на краткото време, което се предвижда за всеки един от градовете, хотел в централната част ми се стори добър избор, но пък паркирането там е голям проблем. Нямам опит в пътуването с кола. До сега винаги съм ползвала публичен транспорт и бих приела практически идеи? 

Връзка към мнение

Явно, всички ще пътуваме през септември. :)

Хм.. като гледам паркинга ще е основен проблем. Повечето хотели, които са в централната част и на Севиля и на Кордоба нямат паркинги или ако има възможност за паркиране таксата, която трябва да се плати започва от 10евро и нагоре. За Севиля, аз поне съм се спряла на хотел, който не е с централно местоположение, цената му е сравнително добра и има паркинг. За Кордоба съм резервирала хотел, в който паркинга се плаща, но имам възможност да откажа резервацията, ако намеря нещо по-добро като цена и  място и с включено паркомясто.

Това, което на мен  ми прави впечетление е, че цените са прилично високи..

Връзка към мнение

Почти като нашето.. Ние кацаме в Малага, ще се спуснем надолу - Марбея, Гибралтар, Кадис, Херес.. после ще отскочим до Португалия за 8-10 дни и връщането е: Севиля, Кордоба, Гранада, Малага. 

Резервирали сме кола под наем.. 15 дни - 171.00 евро. 

Резервирали сме и хотели, но това е друга тема.. 

Така че очаквам да получа допълнително напътствия...

Отлична цена за рентакар. Това с безлимитни км ли е?

Връзка към мнение

Много почнахте да "дразните" с тази Андалусия  B)

 

Първи, втори, трети, само ни събуждате спомените...да се дразним. 

 

Марбея - старият град е очарователен. Пуерто Банус - за скъпи яхти.

Бивш кмет на Марбея е Хесус Хил, лека му пръст на човека. Пред това, което е направил той, далаверите по нашето море са аматьорски. Та човекът променил градоустройствения план, и продал първата линия за безумни пари. Застроило се всичко. После пак променил градоустройствения план и стеснил забранената за строителство плажна ивица и така създал терен за нова първа линия. Пак продал всичко на безумни цени. И това не е всичко - повторил упражнението още веднъж- този човек три пъти продавал първа линия. 

 

Фуенхирола - зоопаркът в това градче е уникален. Има около 20-25 животни, ама по-естествена среда няма създадена никъде в Европа, да не кажа и в света. Горещо я препоръчвам. Чат-пат дават филмичета за нея по Дискавъри или НГ. 

 

Ронда не стигнахме, но съм чувал добри отзиви. 

 

В Андалусия цените на колите под наем са най-ниски не само в Испания, ами и в цяла Европа сигурно. Причината вероятно, че е ходят много туристи. Препоръчвам www.carjet.com, който не е избрал. Забравете за големите фирми. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Отлична цена за рентакар. Това с безлимитни км ли е?

 

Да. Дори пак погледнах резервацията няма лимит на км.

Колата сме я резервирали от malagacar.com , като се върнем живот и здраве и аз ще започна да ги препоръчвам или пък не :)

 

Заро, ние се чудим за Ронда.. дори имаше вероятност да спим там, но ще видим как ще съчетаем нещата, може да отскочим.

Връзка към мнение

 Идеята е да минем и отседнем поне за ден или два в Барселона, Сеговия, Толедо, Кордоба, Севиля, Гибралтар, Фуенхирола, Гранада, Бенидорм, Пенискола и отново в Барселона.

И всичко това с кола за 14-15 дена?

10 града за 2 седмици!

Ще ви остане ли време за разглеждане от чек-ин - чек-аут!??

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И всичко това с кола за 14-15 дена?

10 града за 2 седмици!

Ще ви остане ли време за разглеждане от чек-ин - чек-аут!??

Ами надяваме се. За Гранада и Севиля са отделени по 2 дена, за Сеговия, Толедо и Кордоба са предвидени по ден, а Фуенхирола, Бенидорм и Пенискола са пак за около ден с цел почивка. Като проблем с времето се очертава само за Гибралтар заради ситуацията там. Барселона не е предвидена за разглеждане, но тъй като ще преспим там все ще се направи някоя разходка. По принцип дълъг преход ще има само между Барселона и Сеговия около 7 часа. Останалите са между 2 и 3 часа. 

Връзка към мнение

Явно, всички ще пътуваме през септември. :)

Хм.. като гледам паркинга ще е основен проблем. Повечето хотели, които са в централната част и на Севиля и на Кордоба нямат паркинги или ако има възможност за паркиране таксата, която трябва да се плати започва от 10евро и нагоре. За Севиля, аз поне съм се спряла на хотел, който не е с централно местоположение, цената му е сравнително добра и има паркинг. За Кордоба съм резервирала хотел, в който паркинга се плаща, но имам възможност да откажа резервацията, ако намеря нещо по-добро като цена и  място и с включено паркомясто.

Това, което на мен  ми прави впечетление е, че цените са прилично високи..

И ние направихме резервации за хотели в близост с паркинги и в действителност цените са в рамките на 10-14 евро. При нас обаче Барселона се оказа голям проблем. Там цените варират  до 35 евро, което вече се явява сериозен разход. Успях да намеря и безплатен паркинг, но са страшно отделечени от централната част и придвижването от тях е затруднено. 

Връзка към мнение

Барселона е град с чудесно уреден транспорт и за предпочитане е да се разхождаш пеша или сменяйки от време на време метрото. 

Връзка към мнение

Добре сте го замислили, а в Португалия къде ще ходите?  Само не знам в Гибралтар дали има нещо интересно. Моите приятели, като живеех в Испания, все ми казваха, че там освен скали и маймуни друго няма:) и затова не съм ходила:)

Иначе Гранада е страхотен град, имат един тур на Аламбра късно вечер, последния път като бях там го правихме, но и през деня е красиво. Гледките са уникални. Много са известни фламенко баровете в т.нар. Cuevas ( пещери). Аз не съм ходила лично, но то там цигани, които свирят на китари и си танцуват на улицата има доста:)

Във всичките тези градове заължителни са спирките по барове със тапас. Аз правих доста кулинарен туризъм и в Испания, това ми беше любимото занимание, хехе и сега пак е:) Иначе селцата покрай Кадис имат страхотни плажове, септември сигурно ще става там още за плаж.

Цената за колата е супер! На мен в Италия за 3 дни ми излиза това!!!!!!! Направо ме разбиват.

А за морето на Бенидорм, Пенискола е готино, но мисля, че доста прилича на българското черноморие, само дето водата е по-топла:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бих разделил Андалусия на 3 части. Малага до Гибралтар, Гибралтар до Кадис и вътрешна част.

Ако си фен на Слънчев Бряг подобни гледки за теб е частта от Малага надолу по Коста дел Сол чак до Гибралтар и особено в частта до Марбея/Естепона вкл. Фуенгирола, Торемолинос и други подобни. Казвам го в добрия смисъл на думата - масов туризъм, но нищо общо с нашата бг морска диващина. Все пак се приготви за орди от Англия, Германия, Русия, Скандинавия ..

По-надолу можеш да обърнеш внимание на Порто Банус, Сотогранде и др. където си е сериозната гъзария, ако това те влече ..

Гибралтар – специално място, отдели му един ден. Не е задължително да влизаш с кола вътре, а е остави в съседния град Ла Линеа, дели ги буквално една улица J. Минаваш границата пеша и продължаваш пресичайки салолетната писта J. Качи се на скалата да видиш маймунките J

 

Втората част Коста дел Луж от Гибралтар нагоре по океана е по-дивата и природно съхранена за разлика от Коста дел Сол. Първа спирка Тарифа, грандиозен плаж рай за сърфаджиите, супер градче. По-нататък се минава по супер яки плажове с огромни дюни и малко хора, много е красиво, ако те зове дивото J. Вехер де ла Фронтера е добра спирка, един от най-добрите образци на белите градчета, после нагоре задължително за Кадис. Един от най-старите градове в Европа, стария град е под егидата на Юнеско. Ако те влече нестандартната Андалусия дърпаш още малко нагоре по брега до Санлукар де Барамеда, правят уникално шери там, хубаво градче, плавателна река.

 

Третата част – вътрешността. Поредица от класики – Херес, Севиля, Кордоба, Гранада. Трябва си време за тях, големи са, има какво да се гледа. Стигаме и до перлата Ронда, става и за един ден.

Моите топ 3 места – Кадис, Ронда, Тарифа и плажовете в околността. Личен избор естествено, иначе празно няма в Андалусия, всичко си заслужава последния евроцент.

Отварям скоба – ако искаш да скочиш до Африка. До Танжер (Мароко) с фери от Тарифа, до Сеута (испански град анклав в Африка) с фери от Алхесирас – и двете стават за ден, ако нямаш много време. Пътуването в една посока е около 40 мин.

Питай, ако има въпроси за конкретно място, че тя Андалусия по площ и население си е колкото една България и не знам кои места точно те интересуват J. Едно е сигурно – ще си прекараш добре J

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Бих разделил Андалусия на 3 части. Малага до Гибралтар, Гибралтар до Кадис и вътрешна част..............

 

Аз бих добавила и "Балкона на Европа" - Nerja:

http://www.nerjatoday.com/

Редактирано от Leo
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз бих добавила и "Балкона на Европа" - Narja:

http://www.nerjatoday.com/

 

 

Ако някой помни "Синьо лято"  ... това е мястото  :P 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ако някой помни "Синьо лято"  ... това е мястото  :P 

 

И ти продължаваш да чоплиш в раната... :P

Интересно, че този толкова човешки филм е популярен в малко държави сред които и България...

Бих искал и синът ми да го гледа, но времената са други и едва ли ще има същия поглед върху нещата. 

 

Вече почвам да планирам и аз Андалусия за догодина, то не беше един, не беше втори да иска съвет и спомените изплуваха....

Редактирано от Zaro
Връзка към мнение

Чудесно е да даваме поводи отново да посетите Андалусия ;) А така, наканвайте се..

За Barbate, нещо да ми кажете? Някой да го е посещавал? Освен, че е рибарско градче с прекрасни плажове / поне като гледам снимките/ нещо друго в допълнение от първа ръка дали ще науча?

Връзка към мнение

Чудесно е да даваме поводи отново да посетите Андалусия ;) А така, наканвайте се..

За Barbate, нещо да ми кажете? Някой да го е посещавал? Освен, че е рибарско градче с прекрасни плажове / поне като гледам снимките/ нещо друго в допълнение от първа ръка дали ще науча?

Лично Франко е ходил там да си почива, до скоро се е казвало Барбате де Франко по тази причина  :O

Това са плажовете за които говоря от Тарифа нагоре, дивни и чутовни B) Но забрави за къпане, студена е водата.

На няколко км навътре е Вехер да ла Фронтера, много добро местенце също. Бях там преди 2 седмици, приятни малки местенца с много чар и спокойствие :imsohappy:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.