Прескочи до съдържание

Прибалтика през март 2017


violeta

Препоръчани мнения

преди 24 минути , Дани Магелани каза:

За Викинг - да, проверено. 

Мерси Дани, сега остава някой да потвърди и за Tallink, че май по-вероятно тях ще ползваме. 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , Фил каза:

Мерси Дани, сега остава някой да потвърди и за Tallink, че май по-вероятно тях ще ползваме. 

С тях пътувах само от Талин до Хелзинси и беше за кратко. 

Връзка към мнение

А във фериботите пътуващи между Талин и Хелзинки,как стоят нещата с настаняването.За личните каюти и лаунджове,които се заплащат допълнително нещата са ясни,но за публичните пространства как седи въпроса? Всеки се настанява където намери или си има места за сядане? Ресторантите и кафенетата? Видях че има и стаи специално за деца,с всякакви играчки и занимавки,те заплащат ли се допълнително или трябва да консумираш нещо от кафето/ресторанта в близост до детската стая за да ги ползваш? 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 27 минути , krasen_denev каза:

А във фериботите пътуващи между Талин и Хелзинки,как стоят нещата с настаняването.За личните каюти и лаунджове,които се заплащат допълнително нещата са ясни,но за публичните пространства как седи въпроса? Всеки се настанява където намери или си има места за сядане? Ресторантите и кафенетата? Видях че има и стаи специално за деца,с всякакви играчки и занимавки,те заплащат ли се допълнително или трябва да консумираш нещо от кафето/ресторанта в близост до детската стая за да ги ползваш? 

Аз бях заплатила закуска на блок маса. Докато хапна, времето мина. Отидох в близкия салон с мека мебел. Не съм поръчвала нищо, но доста хора си пиеха от ранна сутрин.

Куфарите се дават в стая за багаж по 2 евро, при желание.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 часа, Polina каза:

Аз не видях да има отделни пейки и седалки извън баровете и ресторантите на кораба. 

Е точно това ми е чуденето и от там се поражда и въпроса. Ако не искам да консумирам,къде сядам?

Връзка към мнение
В момента, krasen_denev каза:

Е точно това ми е чуденето и от там се поражда и въпроса. Ако не искам да консумирам,къде сядам?

Ние не сме консумирали. Седнахме си в бара, никой не ни е направил въпрос защо без консумация?

Не бяхме и единствените такива, разбира се.

В коридора до входа на асансьора има много малка пейка, но никой не остава там. Всички се качват нагоре. Все пак близо 2.5часа е пътуването. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз като пътувах с Таллинк, преди вече близо 11 години, си спомням, че на единия етаж си имаше нещо като салон с пейки и седалки, за тези които нямат каюти или не им се седи в бара, ресторанта или магазините. Аз лично обикалях кораба по етажите, че ми беше интересно да го разгледам и висях на палубата или в помещенията за пушене.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За да не отварям нова тема ще използвам да попитам тук. Може ли някой да ми препоръча хубаво заведение с традиционна кухня в Талин и във Вилнюс? Желателно е да е в центъра, т.к там ще ни бъдат хотелите. Благодаря предварително!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 43 минути , Jorro каза:

За да не отварям нова тема ще използвам да попитам тук. Може ли някой да ми препоръча хубаво заведение с традиционна кухня в Талин и във Вилнюс? Желателно е да е в центъра, т.к там ще ни бъдат хотелите. Благодаря предварително!

Не бих препоръчала националната кухня на  Литва. Бях в национален ресторант. Домакинята каза, че ще поръча, но едва ли ще ям. Така беше. Само гъбената крем супа в хлебче ставаше. Компромис е и изпитание да хапнеш цепелин.

Аз всеки път препоръчвам в МОЛ "Акропол" заведението с вятърната мелница на самообслужване. Виждаш какво и как се готви. Има елементи от националната кухня и най-доброто от регионалната и европейска

Връзка към мнение
4 minutes ago, Дани Магелани said:

Не бих препоръчала националната кухня на  Литва. Бях в национален ресторант. Домакинята каза, че ще поръча, но едва ли ще ям. Така беше. Само гъбената крем супа в хлебче ставаше. Компромис е и изпитание да хапнеш цепелин.

Аз всеки път препоръчвам в МОЛ "Акропол" заведението с вятърната мелница на самообслужване. Виждаш какво и как се готви. Има елементи от националната кухня и най-доброто от регионалната и европейска

Eee толкова ли е зле 😄 . Поне десерт нямат ли някой който си заслужава да се пробва?  Този мол ни е далече, по-скоро ще потърсим нещо в центъра, че и без това нямаме много време там. Остава ми надежда за Естония и тяхната кухня :))))

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 минути , Jorro каза:

Eee толкова ли е зле 😄 . Поне десерт нямат ли някой който си заслужава да се пробва?  Този мол ни е далече, по-скоро ще потърсим нещо в центъра, че и без това нямаме много време там. Остава ми надежда за Естония и тяхната кухня :))))

По централната туристическа улица от Кметството до Катедралата е пълно с бистра. Но не е точно национална кухня, подобрена и обогатена е.  Основно грил.

Десерт? Опитай палачинка с мус от горски плодове и сметана. Другото са тортите.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Jorro каза:

За да не отварям нова тема ще използвам да попитам тук. Може ли някой да ми препоръча хубаво заведение с традиционна кухня в Талин и във Вилнюс? Желателно е да е в центъра, т.к там ще ни бъдат хотелите. Благодаря предварително!

Поради така стеклите се обстоятелства в Талин, ние хапнахме в Kochi aidad. Заведение в близост до пристанището. Колко традиционен е ресторанта - не знам, но всичко, което поръчахме ни хареса много. Особено маринованата херинга. Беше много прясна и мнооого вкусна. Салатите, водката, платото със сирена, виното, пържолките, биричката... Всичко ни беше добре. А с десерта не забравяйте да си поръчате и по една Vana Tallinn. 

 

http://www.kochiaidad.ee/?go=index&lang=eng

 

Приятелка пребиваваща често там ми препоръча инак Kuldse notsu korts (Golden piglet Inn), била традиционна кръчма в центъра или Olde hansa https://www.oldehansa.ee/

Да ти е много хубаво и вкусно! 🙂

 

пс. На естонски водка е viin. Сервират я ледено студена. Вероятно в менюто ще имаш и традиционните руски и други водки, но като сме на вълна Естония, нека е докрая.

Редактирано от Polina
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 23.02.2019 г. в 16:05, krasen_denev каза:

Е точно това ми е чуденето и от там се поражда и въпроса. Ако не искам да консумирам,къде сядам?

На палубите има доста пейки за който иска да гледа морето,  а другите опции са в заведенията. Едва ли някой ще ви изгони. Имаше и немалко хора насядали на пода из вътрешните коридори. 

За детския кът не знам дали се заплаща. 

Аз лично убих около час из магазините и още час на палубата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.