Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

преди 3 минути , vorbis каза:

Сега ако намерим начин да прехвърляме кредитите от един акаунт към друг...  😀

Не е задължително.Под маймунджилъци имах предвид, за са едноседмична почивка, трябва да правя седем отделни резервации - по-една нощувка за всеки профил 😉

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 46 минути , iMari каза:

Не е задължително.Под маймунджилъци имах предвид, за са едноседмична почивка, трябва да правя седем отделни резервации - по-една нощувка за всеки профил 😉

Разбирам да бяха поне €25-30 кредит, ама за по €10 на нощ наистина ли би се занимавала със 7 отделни резервации от 7 профила, че и после да се обаждаш на хотела да ти ги съединява? Звучи като ужасно много играчка с не толкова впечатляващ краен ефект 🙂 Подобен мазохизъм май си заслужаваше най-вече когато MakeMyTrip пускаха купони за по 60-80% off (ех, какви хубави спомени).

 

А €10 на нощ - спрямо обикновено завишената цена на booking - и без подобни гимнастики лесно се свалят чрез 16% купоните за намаление в Cheaptickets, например, и всичко ще е на една резервация.

 

@vorbis никакъв шанс "тая" тема да бие "оная". Намирали сме много варианти за огромни намаления на хотели, но за безплатни полети - досега никога :grin:

 

P.S. Номерът с английското IP работи - с няколко клика си взех £10 награда за спорта, макар че надали ще опра до booking.

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

Разбирам да бяха поне 25-30 евро кредит, ама за 10 наистина ли би се занимавала с 7 отделни резервации?

Към момента няма кой знае какви промоции.Cheaptickets много ги харесвам и понякога действително дават много добра цена,но в момента ако си Genius 2 в Букинг + ползваш цена през мобил.устройство, като добавиш и 10 паунда отстъпка - еми, добре се получава.Cheaptickets имат нова програма покани приятел и сигурно е по-изгодна, но има условие да си US гражданин, а и това пак си е изграчка с различни профили.

Крупната ми сума в Travala леко понамаля и сега пак чакам да се вдигне, за да почна да я харча.Но пък там нещо завишиха цените и намалиха наградата, така че към момента май най ме устройва Букинг.Ако имаш друга идея......🙂

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , iMari каза:

Към момента няма кой знае какви промоции.Cheaptickets много ги харесвам и понякога действително дават много добра цена,но в момента ако си Genius 2 в Букинг + ползваш цена през мобил.устройство, като добавиш и 10 паунда отстъпка - еми, добре се получава.Cheaptickets имат нова програма покани приятел и сигурно е по-изгодна, но има условие да си US гражданин, а и това пак си е изграчка с различни профили.

Крупната ми сума в Travala леко понамаля и сега пак чакам да се вдигне, за да почна да я харча.Но пък там нещо завишиха цените и намалиха наградата, така че към момента май най ме устройва Букинг.Ако имаш друга идея......🙂

В уравнението ти има поне 3 "ако"-та, а и този бонус очевидно не се дава на всеки акаунт. Много ще се изненадам, ако в крайна сметка се постигне повече от €2-3 средноаритметична реална отстъпка на нощ спрямо цената на Cheaptickets с приложен 16% купон. И заради евентуалните €15-20 евро дискаунт да цъкам и да ставам разноглед 1 час, да звъня после на хотела и тн - не знам, аз лично не бих си го причинил и още докато си го помислих вече ме домързя 🙂 Разбира се, само отбелязвам за себе си, иначе доста ти се кефя на ентусиазма 🙂

 

Ужас, само допреди година без да се замисля щях да цъкам двойно повече и за тройно по-малка отстъпка. Остарявам ли? :grin:

  • Смея се 4
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги Матеев каза:

Много ще се изненадам, ако в крайна сметка се постигне повече от €2-3

Тогава вадя последното оръжие - гаранция за най- добра цена и пускам скриншота на букинг 🤣

преди 6 минути , Георги Матеев каза:

Ужас, само допреди година без да се замисля щях да цъкам двойно повече и за тройно по-малка отстъпка. Остарявам ли? 

Едва ли, просто натрупа кредити и спечели от акции и сега е време да гъзарееш 😜

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, iMari каза:

Трябва да си припомня паролите към отделните профили

добре че си направих списък покрай купона с 50%-тните кодове  :grin: 

Иначе за настаняване за повече от 2 нощувки едва ли бих си играл, но и без това достатъчно често имам по една нощувка, та за всеки случай позаредих няколко портфейла. :wink:

Благодарности на @Dian  :drinks:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, stani.m каза:

Даде ли ти на всички профили на които опита? На мен само на един-първия и официалния ми. Снощи пробвах на още един, но не даде. 

Аз си направих 6 нови и на всичките стана! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, stani.m каза:

Даде ли ти на всички профили на които опита? На мен само на един-първия и официалния ми. Снощи пробвах на още един, но не даде. 

За да ти даде на всички профили, трябва да изтриеш кеша и съхранените данни на апа. След това въвеждаш следващия имейл и парола за вход, избираш 3 любими хотела и си готов. И пак триеш данните и отначало.

Връзка към мнение
Преди 1 час, vorbis каза:

За да ти даде на всички профили, трябва да изтриеш кеша и съхранените данни на апа. След това въвеждаш следващия имейл и парола за вход, избираш 3 любими хотела и си готов. И пак триеш данните и отначало.

Аз нищо не съм трил-директно въвеждам, излизам и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , crazyhorse каза:

Аз нищо не съм трил-директно въвеждам, излизам и т.н.

И при мен стана така, лесно. Може би има някаква връзка с версията на Андроид?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Четох, че валутата зависи от това къде са хотелите, които лайкваш, ако са в Англия дават 10 паунда, в Европа - 10 евро. Ама при мен и с друг профил пак не стана нищо, отказвам се.

Връзка към мнение
преди 8 минути , neuromancer каза:

Четох, че валутата зависи от това къде са хотелите, които лайкваш, ако са в Англия дават 10 паунда, в Европа - 10 евро. Ама при мен и с друг профил пак не стана нищо, отказвам се.

Със сигурност не е вярно. Нито един хотел, който съм харесал не е в ЮК, а общо харесах 21 (7 профила по 3 хотела). На всички ми даде в £. Може би IP адреса е водещ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В два от профилите влязох с UK Ip през tunnelbear и лайкнах хотели в БГ и в Словакия, пак ми даде паунди.Ако не стане на вашият телефон, пробвайте с този на ваш близък.

Връзка към мнение

Една подробност,която да имате предвид. Има хотели,които са упоменати,че може да се плати с уолета,но в действителност това не се получава.Това са тези хотели,които не искат плащане на момента а директно плащане в хотела на място.Няма опция да го разбереш предварително и да избереш, че искаш да направиш плащането в момента през сайта за да ползваш уолета.

Разбираш,че си се прецакал ,като ти дойде потвърждението за резервацията а ти в този момент очакваш да се появи последната стъпка  как да избереш да платиш.А ако е и без безплатна анулация още една греда.

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

На мен не ми даде 10 кинта в уолета, ама няколко дена по-късно по мейла дойде код за 5% отстъпка. Поне е валиден до момента октомври, че сега няма да го ползвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@neuromancerмоята версия е 22.9, досега не бях сваляла приложението на booking, всичките ми резервации са били през сайта 

 

И аз сложих в паунд, но ми ги даде в лв (19.56 лв.), много благодаря 😄

Харесах хотели в Лондон, Амстердам и Баку (ако има значение), не съм правила врътки с IP

И пак - благодаря на всички, които са писали 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

След доста чудене дали е възможно /а някой може да го е правил/ и няколко несполучливи опита най-после разгадах трика с който успях да направя резервация хем през линка на Уиз за рефънд хем запазих отсъпката, която ми даваха за резервация през телефон. При интерес ще разкрия тайната, но сега вече заспивам и не ми се обяснява 😄😴

 

BD07072D-1DA1-49AE-A4C2-56D90F7F73ED.jpeg

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, nino каза:

Ами ще чакаме да се събудиш и да споделиш.

Само един има интерес...пак е нещо 😀😀 та...

Отварям страницата на Уиз от браузера на телефона, но не натискам банера за букинг ами отивам на търсачката за хотели, пиша името на хотела и датите и като дам търси ме прехвърля в страницата на букинг и при мен автоматично се логнах / ако не стане просто си влезте в акаунта/ и от там си правя резервацията, като гледате пак логото на Уиз дали си седи горе.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
  • Браво 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   5 магеланци

    • Branko
    • Mascotte7373
    • Marisha
    • DGTG
    • Нелчо
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.