Прескочи до съдържание

На кого му харесват Корсика и Елба?


DenitsaS

Препоръчани мнения

Не искам да пускам две отделни теми за всеки остров според държавата, защото не знам колко човека биха се включили в обсъждането и да не става излишен спам. Мисля, че доста магеланци са били на един, а може би и на двата острова, и ще се радвам да споделят впечатления за плажовете, настаняването, цените. Има ли хубави градски плажове в Ajaccio, Bastia, Portoferraio? Може ли да препоръчате хотел/апартамент от airbnb в някой от градовете с пристанище? Как стои въпросът с градския транспорт, има ли някакви автобуси до съседни плажове или села? Изобщо какви са ви впечатленията в сравнение например със Сардиния? 

Връзка към мнение

Аз някак си не мога да свържа Kорсика с плажове. Не че съм бил, но ако отида някога, хич нямам намерение да се заседя край брега. Грехота е - при такива планини :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз някак си не мога да свържа Kорсика с плажове. Не че съм бил, но ако отида някога, хич нямам намерение да се заседя край брега. Грехота е - при такива планини :)

 

Не е нужно да избираш планина или море, когато си на остров. Поне за мен няма много по-приятни неща от планинска пътека, с гледки към море. А ако накрая на пътя има хубав плаж, на който да легнеш, да пийнеш бира, броиш деня за идеален. 

Така де, всякакви места, позволяващи да ходиш няколко часа и накрая да стигнеш до твоя си бряг, а не да се върнеш лазейки в стаята си, са много хубави. 

Другият вариант е да висиш само на плажа, което е малко скучно. 

 

Чудесна идея за тема, с удоволствие ще чета за Корсика. 

Връзка към мнение

Не е нужно да избираш планина или море, когато си на остров. Поне за мен няма много по-приятни неща от планинска пътека, с гледки към море. А ако накрая на пътя има хубав плаж, на който да легнеш, да пийнеш бира, броиш деня за идеален. 

Така де, всякакви места, позволяващи да ходиш няколко часа и накрая да стигнеш до твоя си бряг, а не да се върнеш лазейки в стаята си, са много хубави. 

Другият вариант е да висиш само на плажа, което е малко скучно. 

 

Чудесна идея за тема, с удоволствие ще чета за Корсика. 

На края на една седмица в планината да се отпусна с бирка на плаж - да. Ама всеки ден да се връщам до долу - не е за мене :) Нищо не ми съсипва така физическата подготовка, както да се размажа на плаж. Килограмите ми не са толкоз малко, че всеки ден да се връщам до морското равнище и после пак да хуквам нагоре. А в Корсика най-големите красоти си искат сериозен трекинг и не са за еднодневни маршрути.

 

И за да не е спам - и аз се надявам темата да потръгне и ще гледам с интерес за нови мнения. Пък ако някой има лични впечатления и от планините, а не само от плажовете, направо слагам 3-D очила :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На края на една седмица в планината да се отпусна с бирка на плаж - да. Ама всеки ден да се връщам до долу - не е за мене :) Нищо не ми съсипва така физическата подготовка, както да се размажа на плаж. Килограмите ми не са толкоз малко, че всеки ден да се връщам до морското равнище и после пак да хуквам нагоре. А в Корсика най-големите красоти си искат сериозен трекинг и не са за еднодневни маршрути.

 

И за да не е спам - и аз се надявам темата да потръгне и ще гледам с интерес за нови мнения. Пък ако някой има лични впечатления и от планините, а не само от плажовете, направо слагам 3-D очила :D

 

Въобще не съм гледала какви трекове предлага Корсика  :blush:  Започвай да разказваш какво си си набелязал, защото цял ден не съм се влюбвала в ново място за посещение. 

Връзка към мнение

Корсика я свързвам с GR20, към 200 километра трек за 2 седмици. Не съм го правил, но приятели останаха много доволни. Аз останах много доволен от плажовете в южната част и тази година планувам 2 седмици за втори път.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно GR20 ме "гъделичка" мене :)

http://corsica.forhikers.com/gr20

 

Спирам да спамя, все пак DenitsaS отвори темата основно за плажове ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дени е нашият исландски модератор. Не си я представям като човек, интересуващ се само от плажове, а по-скоро от места със своя магия. Да, споменала е плажове, но не прочетох никъде, че основната цел е да лежи. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето една тема, в която става дума за Корсика.

Може да ви даде идея. :)

 

Мерси, доста полезно инфо има за Корсика :)

 

 

Дени е нашият исландски модератор. Не си я представям като човек, интересуващ се само от плажове, а по-скоро от места със своя магия. Да, споменала е плажове, но не прочетох никъде, че основната цел е да лежи. 

 

Някъде бях прочела, че в Корсика са едни от най-хубавите плажове в Европа и затова тръгнах с тях. А и честно казано искам поне веднъж да отида някъде само на почивка, без да се разсипвам от ходене  :lol: Представям си го като лежана на плажа 2-3 часа до обед, после лежерни разходки в града + ядене, после някой малък музей колкото да не е без нищо + още ядене. За планина изобщо не се бях сетила, сега и това трябва да проуча  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Миналия август имах честта да се поразходя из Корсика и Сардиния. Ето темата.

Тръгнах с автомобил от Бастия. Пообиколих каквото можах и оставих два дни за плаж около Аячо. Излязох в посока Сардиния от Бонифачо.

За планина е хубаво и гледките са невероятни. Може би това е по-силната страна на острова.

 

За плажовете бих казал, че никак не се впечатлих :) Не че няма, има ама беше едно такова пресилено. Няма нормален паркинг (платен/безплатен), явно защото мястото е кът. Прескачахме се с колите, ама не е Париж или Несебър :) ?

И после, дай 20 EUR за шезлонг и чадър. Добре, ама и кой да ти ги вземе няма - лелката с ЧСИ не можеш да я откриеш, работи от време на време. Wifi - No. Coke - no mon ami :)

Абе плажното изживяване в сравнение със Сардиния ми меше скъпо и тъпо.

 

Иначе Аячо е интересен град. Хареса ми и ако не очакваш хубав френски ресторант (не открих) и нормално обслужване (всичко ставаше бавно), а се отдадеш на дълги разходки, буланжерии и обикновени кафенета, то атмосферата е прекрасна.

Наполеон и неговото наследство те гледа отвсякъде :)

 

А, и хотел-а. По мое мнение най-загубения Mercure, в който съм отсядал в рамките на тази верига, а тя е френска. С цена 2-3 пъти над останалите им хотели в Италия, но за сметка на това качество на обслужването и предлагани услуги в пъти по-надолу от тях. Един бар нямаха - взимаш си от магазина каквото искаш и се катериш на откритата тераска.

 

С две думи - ако го възприемеш като планинска дестинация, обичаш крок мосю и нямаш претенции за плаж, това е твоята дестинация. Провинциална, но не Прованс от континенталната част.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

С две думи - ако го възприемеш като планинска дестинация, обичаш крок мосю и нямаш претенции за плаж, това е твоята дестинация. Провинциална, но не Прованс от континенталната част.

 

 

По-скоро го мислех като плажна дестинация, и тъй като съм била в северната част на Сардиния, където много ми хареса, се чудех доколко могат да бъдат сравнени двата острова. Не че няма достатъчно хубави плажове в Италия и Франция, просто ми се искаше да съчетая плаж с посещение на ново място, а островите са ми слабост. Дано някой се включи и за Елба, там е по-лесно с транспорта, предполагам, че е и по-евтино, все пак е италиански.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По-скоро го мислех като плажна дестинация, и тъй като съм била в северната част на Сардиния, където много ми хареса, се чудех доколко могат да бъдат сравнени двата острова.

 

Ами то става като плаж, ама при сравнението ама за сравнението е 10 към 1 в полза на Сардиния :)

И като уреденост на плажовете (ако не търсиш единствено уединени местенца) и като италианско гостоприемство vs френски непукизъм :) Цените на храна и напитки са сравними, ако не и по-високи в Корсика.

От към исторически забележителности има какво да се види и на двата острова.

На мен ми беше любопитна и интересна тази част на Франция, но едва ли бих се върнал за разлика от Сардиния.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние съчетахме Сардиния и Корсика.Базирахме се в Сардиния, имахме рент-а-кар и през Бонифачо с колата отидохме на Корсика.За мен островът е невероятно красив, с боровите гори, които слизат чак до тюркоазено то море, с прекрасните селца в планината, с умопомрачителните гледки от върха на планината.

Седнахме за един обяд в селската кръчма, някъде по средата на пътя от Бонифачо за Аячо.Бяхме единствените чужденци, а ресторантчето беше пълно с местни в неделя на обяд.Сложиха ни на най-хубавото масичка на терасата, надвиснала над гората, с невероятна гледка.Прясно опечен домашен хляб от кестеново брашно, невероятно вкусни местни манджи, кестенова торта, всичко това полято с превъзходно червено вино и аква вита.

Има много хубави плажове,не напразно са в класациите на най-красивите в света. Но пак трябва кола - от страната на Аячо и Калви има прекрасни местенца, дето няма много хора.Но нашето беше почивка на Сардиния, с пътуване за разглеждане на Корсика.В смисъл, че не сме седяли по плажове,само сме минавали.

Освен това, както каза и сск преди мен, е по-скъпа дестинация, отколкото италианските острови.И хотелите са доста по-скъпи, и храната.

Според мен, Елба е по - плажна дестинация и достъпът до там е далеч по - лесен и не толкова скъп.С Уизовете да Пиза, оттам с влака или автобус до Пиомбино, от където се взема ферито за Елба.

Плажове има всякакви, пясъчни, чакълести, розови, черни и пр.За разлика от Корсика, на Елба има много добре организиран транспорт между градчетата.

И хотелите са на по-нормални цени.

На Елба има нещо друго - там все духа, та трябва да се ходи на различно място на плаж, в зависимост от къде духа.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ние съчетахме Сардиния и Корсика.Базирахме се в Сардиния, имахме рент-а-кар и през Бонифачо с колата отидохме на Корсика.За мен островът е невероятно красив, с боровите гори, които слизат чак до тюркоазено то море, с прекрасните селца в планината, с умопомрачителните гледки от върха на планината.

Седнахме за един обяд в селската кръчма, някъде по средата на пътя от Бонифачо за Аячо.Бяхме единствените чужденци, а ресторантчето беше пълно с местни в неделя на обяд.Сложиха ни на най-хубавото масичка на терасата, надвиснала над гората, с невероятна гледка.Прясно опечен домашен хляб от кестеново брашно, невероятно вкусни местни манджи, кестенова торта, всичко това полято с превъзходно червено вино и аква вита.

Има много хубави плажове,не напразно са в класациите на най-красивите в света. Но пак трябва кола - от страната на Аячо и Калви има прекрасни местенца, дето няма много хора.Но нашето беше почивка на Сардиния, с пътуване за разглеждане на Корсика.В смисъл, че не сме седяли по плажове,само сме минавали.

Освен това, както каза и сск преди мен, е по-скъпа дестинация, отколкото италианските острови.И хотелите са доста по-скъпи, и храната.

Според мен, Елба е по - плажна дестинация и достъпът до там е далеч по - лесен и не толкова скъп.С Уизовете да Пиза, оттам с влака или автобус до Пиомбино, от където се взема ферито за Елба.

Плажове има всякакви, пясъчни, чакълести, розови, черни и пр.За разлика от Корсика, на Елба има много добре организиран транспорт между градчетата.

И хотелите са на по-нормални цени.

На Елба има нещо друго - там все духа, та трябва да се ходи на различно място на плаж, в зависимост от къде духа.

 

Много благодаря за изчерпателното мнение, аз видях и в другата темата какво си писала. Както изглежда, Елба е по-добрият вариант заради един основен фактор, а той е моите незадоволитени шофьорски умения. С една дума или ще разчитам на градски транспорт, или ще си стоя в Portoferraio  :) А и ще дойде по-бюджетно, вчера гледах, че ферибота е 15-16 евро, а влакът от Пиза е около 10 евро, самолетните също няма да са скъпи. Корсика остава за по-нататък, първо ще трябва да потренирам с шофиране из Родопите един вид да се подготвя за планинските пътища със завои  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Деничка , доста по - бюджетно е на Елба. Аз тези дни гледам полети за септември за Корсика и под 250 евро не намирам,че и с 2 смени на самолети.Това с нормалните АК, не съм се заровила още,как е с ниско тарифните, защото го мисля и с фери от Савона.:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Деничка , доста по - бюджетно е на Елба. Аз тези дни гледам полети за септември за Корсика и под 250 евро не намирам,че и с 2 смени на самолети.Това с нормалните АК, не съм се заровила още,как е с ниско тарифните, защото го мисля и с фери от Савона. :)

 

Има и от Генуа ферибот, и при двете става с полет до Милано, но там часовете път са повече и ако се вземе и кабина, става като цена със самолет. От нискобюджетните летят EasyJet, но пък връзките с тях не са толкова добри от София. Иначе тези италианци прекаляват с островите, имат още няколко, които ме интересуват, но се водят от "луксозните" - островът Isola del Giglio и издаденият между него и сушата полуостров с Porto Santo Stefano, да не отиваме на юг към Ischia и Capri  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не знам за вашите плажове, ама с тези планински трекчета ме заинтригувахте жестоко. Смятам Корсика да ми е генералната репетиция за Реюнион, като му дойде времето някой ден в неясното бъдеще :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И на двата острова не бих останал в хотел, освен ако не пътувам по работа. Търсете апартаменти и то вече сте закъсняли за това лято в топ сезона. Корсика като цяло ми се стори по-скъпа от други туристически места във Франция. Ние останахме седмица в Проприано (тихо и спокойно)и още една в Порто Векио. Плажовете са добри и на 10-15 километра максимум. Бяхме на минимум 5 различни, като най-много ни харесаха Рондинара и разбира се Санта Джулиа (доста пренаселен краят на август). Шофирането си е изживяване, дано сме опитни шофьори. На север не сме ходили, но със сигурност бих повторил две седмици само по плажове. Сардиня със сигурност ми е в плановете за втора бърза лятна ваканция през септември.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз по-рано през годината, като излезе една от промоциите на Volotea  за по 5 евро на определени полети, бях сглобил нещо бюджетно. С Корсика и Сардиния, просто за спорта, не че има кога да го правя тази година. Идеята е, че тия евтини цени обикновено са само в едната посока, но можеше да се направи примерно за 5 евро Страсбург до някое от корсиканските летища (като се комбинира примерно с Уиз до Базел или с Райън до Баден-Баден). да се разцъкат Корсика и Сардиния (примерно Корсика пеш, че по-лош шофьор от мене едва ли има, пък Сардиния с автобуси и влакове). А от сардинските летища имаше евтини полети до някои от италианските летища с Волотеа (пък то и с райън си има) и от Ботуша, обратно в София.

А иначе по корсиканските баири почнах да точа лиги отпреди четири години, когато Юбилейният стотен Тур дьо Франс стартира с три етапа в Корсика (1: Порто Векио-Бастия; 2: Бастия-Аячо и 3: Аячо-Калви). Дотогава си нямах никаква представа за този остров. Точно тези корсикански етапи ме накараха да се влюбя отново в колоезденето и за следващия рожден ден да си поискам за подарък колело и да почна да си карам почти всекидневно. Другата ми лелеяна "колоездачна" дестинация е Астурия в Испания, но за това си има друга темичка.

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.