Прескочи до съдържание

дневник За 4-5 дни в Кипър през април


Препоръчани мнения

На мен ден 2 ми изглежда малко труден, ако се включва и Синята лагуна. Тя се пада доста настрани и ако не греша (тъй като ние в крайна сметка се отказахме от нея), пътят до там е черен. Самите забележителности в Пафос – археологичния парк и Гробниците също гълтат доста време. А в допълнение,  не съм убеден, че има пряк достъп до Кирения (преди нямаше) и вероятно ще се наложи да минете през Никозия.

Ден 4 е постижим – Фамагуста и околностите се разглеждат относително бързо. Вароша - от пътя и от плажа пред него.

Никозия е много, много по-интересна от Ларнака, така че отделете време за нея и потвърждавам, че трябва да видят и двете части. Кръчмите също са приятни и нощувката я направете там, ако имате възможност.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, vorbis каза:

Аз също мисля да обиколя Кипър за 4-5 дни и съм съставил тази проекто-програма. Ще съм благодарен за някой съвет:

 

1 ден - кацане в Ларнака в 16:00 и вземане на кола под наем. Древен град Курион (до Лимасол). Скалата на Афродита. Нощувка в/около Пафос.
2 ден - Археологически парк Пафос. Крепостта Пафос (?). Гробниците на кралете. Синята лагуна (?). Нощува в/около Кирения.
3 ден - Крепостта Кирения. Хълм с крепост Св. Иларион. Абатството Белапаис. Нощувка в/около Фамагуста.
4 ден - Фамагуста. Катедрала-джамия. Призрачен град Вароша. Древен град Саламис. Никозия. Нощувка в/около Никозия.
5 ден - Ларнака. Връщане на колата и отлитане в 14:00 от Ларнака.

 

Постижима ли е? Изпускам ли нещо важно при положение, че плажуване не ни влече? 

В ден 2 крепостта Пафос и Синята лагуна са с питанки, понеже не знам как ще сме с времето и дали въобще ще е слънчево и спокойно морето, за да си заслужава ходенето до лагуната.

Ден 4 твърде натоварен ли е? Ако да, кой град е за препоръчване за разглеждане - Никозия или Ларнака?

Мина известно време откакто обикалях из Кипър, та съм позабравил малко нещата, но .....

Ден 1 - Доколкото си спомням през този период обектите масово затваряха в 17:00 часа. Провери , но според мен почти сигурно пропускате древния Курион. Имай предвид, че обектът не е малък и включва няколко части. Когато бях там, аз не знаех това, така че реално съм разгледал само основната част.

Ден 2 - Ако първата ви нощувка е в района на Пафос, не би следвало да имате проблем да изпълните дневната програма.

Ден 3 - Вторият ден ще имате доста обикаляне и гледане, така че не знам дали ще ви се пътува и до Кирения. Аз бих останал в Пафос и с по-ранно ставане на другия ден бих направил дневен преход до Северен Кипър през планината Тродос с включване на манастира Кикос. Това е нещо, което пропуснах да видя, но всички, които са били там са впечатлени.

Между Ларнака и Никозия бих избрал нещо трето ...😁

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря на всички за важните насоки!

Явно програмата ще трябва да се преправя. Ние ще ходим в периода 14-19 април. Работното време на Курион на всяка страница е различно, но предполагам, че това е меродавното (от правителствен сайт), т.е. 17:00 в зимен сезон, въпреки че на много места хората коментират, че има разминавания между обявено работно време и реално на място:

 

празници в Кипър + работни времена на обектите

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 25 минути , iMari каза:

Края на септември, до към средата на октомври е супер, а понякога и до края на месеца.

Да и аз така мисля въпреки, че в Атина примерно редовно ходя края на септември и е идеално, а Кипър къде е още надолу

Връзка към мнение
преди 1 час, Ivko каза:

Кога към есента е хубаво времето в Ларнака и за плаж и като вода. Октомври?

 

Дори и към края на ноември имахме страхотно време за плаж и водата биваше. Още по-хубаво беше, че ги нямаше и тълпите туристи. И после кацнахме на снега в София 🙂 С октомври със сигурност няма да сбъркате.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.