Прескочи до съдържание

Билети за Ангкор, гидове и тук-тук


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Току що направих плащане от 40 щатски долара и подадох документи за електронна виза. Понеже съм от тези, които винаги минават по трудния път, и ще излитам с Air Asia от Куала Лумпур, реших да се презастраховам. Надявам се до 3 дни да имам виза. Може би не е тук мястото, но да попитам: от къде е добре да си закупя входни билети за Angkor Wat temple? От сайт, на място в комплекса?

Връзка към мнение

Съветвам те да си запазиш посещението за темпъла през някоя агенция в Сием Реп, заедно с тук тук. Тук-тука ни взе на другия ден от агенцията, и съответно знаеш какво трябва да посетим. Бяхме избрали по-краткия тур (6 часов) и ни караше от темпъл на темпъл. Доста удобно и практично.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току що направих плащане от 40 щатски долара и подадох документи за електронна виза. Понеже съм от тези, които винаги минават по трудния път, и ще излитам с Air Asia от Куала Лумпур, реших да се презастраховам. Надявам се до 3 дни да имам виза. Може би не е тук мястото, но да попитам: от къде е добре да си закупя входни билети за Angkor Wat temple? От сайт, на място в комплекса?

 

Никакви агенции. Изключително елементарно е да вземеш тук тук, все едно наемаш такси.   :) $15 на ден е стандартната цена за малкия кръг с Ангкор Ват. На влизане в комплекса той спира на касата и си купуваш билет. 

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ако искаш и гид, освен тук-тука, ще платиш отделно за него. В агенцията или хотела /зависи откъде ги вземаш/ ще ти дадат обща цена за всичко. Ако вземеш само тук-тук от улицата, той ще те вози по маршрута между храмовете, ще те чака да разгледаш съответния храм и после ще продължите към следващия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

От Ladear boutique hotel ли взе такъв пакет и на каква цена? Искам да имам някаква информация предварително. Аз винаги се набутвам с най-скъпи варианти.

Връзка към мнение

Ние имахме малко време- от 12 ч. нататък в деня на пристигането, целия следващ ден и до обяд на третия, затова не исках да губя време в търсене на вариант на място и писах на хотела. Организираха ми тук-тук и гид за първите ден и половина / голям и малък кръг плюс Banteai Srai/ и тук-тук до Тонле Сап в последния половин ден за обща цена 151$. / Лодката на езерото се плаща отделно, на самото езеро, ако ще те водят на близкото до Сием Рийп плаващо селище можеш да си го спестиш - не си струва/. Тука ни взе от летището, гидът ни чакаше в хотела и не загубихме и секунда.

Мога да ти дам фейсбук на шофьора на тук-тука, да си го питаш и него ако не ти трябва гид. Беше голям сладур и с добър английски.

Редактирано от lyusi
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Мога да ти дам фейсбук на шофьора на тук-тука, да си го питаш и него ако не ти трябва гид. Беше голям сладур и с добър английски.

Ще съм ти благодарна!

Връзка към мнение

Ние в Siem Reap отседнахме в Schein Guesthouse, букната през Booking.com За къщата мога да кажа само добри думи! Изключително отзивчиви, много любезни. Къщата е с много добра локация - на около 800 метра от Pub street. Чистотата беше на много високо ниво - чаршафите се сменяха ежедневно, съответно почистване на стаята, 2 малки бутилирани води, тоалетни принадлежности - включително четки и пасти за зъби за еднократна употреба. В цената на нощувката беше включена и закуска. При две последователни нощувки - безплатно вземане от летището. Тук-тукът, който те вземе е и този, който ще те разхожда през целия престой. Нашият беше много любезно младо момче, винаги правеше всичко възможно да ни закара преди тълпите, винаги ни спираше точно пред входа, предлагаше ни постоянно вода, допълнителни атракции, до които да спрем... Цените на туровете (за тук-тук) можеш да видиш от страницата на гестхауса. Ние спахме 3 нощи за $57, уредиха ни и билети за кабаретното шоу Rosana Broadway, което също препоръчвам - определно си заслужава. Дори успяха да ни издействат билети за VIP местата на цената на обикновените ($30 вместо $40). Тук-тукът работи само с хотела, не взима случайни туристи и няма как да го ангажирате само него, нито да ви зареже някъде заради други клиенти. Ако решите да се възползвате от хотела, попитайте за Сок Пип (нашият тук-тук :) )

Редактирано от chandni
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 6.03.2017 г. в 19:01, chandni каза:

Ние в Siem Reap отседнахме в Schein Guesthouse, букната през Booking.com За къщата мога да кажа само добри думи! Изключително отзивчиви, много любезни. Къщата е с много добра локация - на около 800 метра от Pub street. Чистотата беше на много високо ниво - чаршафите се сменяха ежедневно, съответно почистване на стаята, 2 малки бутилирани води, тоалетни принадлежности - включително четки и пасти за зъби за еднократна употреба. В цената на нощувката беше включена и закуска. При две последователни нощувки - безплатно вземане от летището. Тук-тукът, който те вземе е и този, който ще те разхожда през целия престой. Нашият беше много любезно младо момче, винаги правеше всичко възможно да ни закара преди тълпите, винаги ни спираше точно пред входа, предлагаше ни постоянно вода, допълнителни атракции, до които да спрем... Цените на туровете (за тук-тук) можеш да видши от страницата на гестхауса. Ние спахме 3 нощи за $57, уредиха ни и билети за кабаретното шоу Rosana Broadway, което също препоръчвам - определно си заслужава. Дори успяха да ни издействат билети за VIP местата на цената на обикновените ($30 вместо $40). Тук-тукът работи само с хотела, не взима случайни туристи и няма как да го ангажирате само него, нито да ви зареже някъде заради други клиенти. Ако решите да се възползвате от хотела, попитайте за Сок Пип (нашият тук-тук :) )

 

Ама така сладко разказваш, че чак ми се прищя да тръгна натам :) Много ми хареса това, което видях. Благодаря - за едно бъдеще време :) 

Връзка към мнение

На мен ми бяха препоръчали щофьор и аз не севъзползвах от услугите на хотелския. Цените, които ми предложиха а горе-долу еднакви. Моят водач го изтормозих да ме води по непопулярни места, интересни, но не са включени в стандартните обиколки. Само трябва да му кажеш какво точно искаш. 4 дена обикалях от 5 сутринта до 21 вечерта  :). Даже в някои от храмовете ходих по няколко пъти. Страхотно е усещането да посрещаш изгрева пред Ангкор Ват. Да, пълно е с народ, туристи навсякъде, но като погледнеш храма на фона на изгряващото слънце, отразяващ се в езерото пред входа и забравяш тълпата. Поне на мен така ми въздейства. 
Хотелът ми беше съвсем в центъра, но не го препоръчвам. Хигиената не беше на високо ниво. Фоайето е интересно, но лежи на стара слава. Popular boutique hotel - избягвайте го на всяка цена. Два хотела от едномесечното ми пътуване не бих препоръчала - този и The Cobble beach на остров Пипи.


Ето и малко снимки

post-2201-0-42984300-1488826172_thumb.jpg

post-2201-0-17341000-1488826207_thumb.jpg

post-2201-0-21464300-1488826260_thumb.jpg

post-2201-0-52640200-1488826305_thumb.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ние бяхме ноември 2016 в Сием Реап за 4 дни. Като цяло всичко сами си организирахе :
*малък кръг - $18
*голям кръг - $25
*изгрев Ангор + далечни храмове 30$

 

Бяхме аз и приятеля ми и като цяло мн го изтормозихме ...от рано сутрин до залез...

 

За езерото нямахме много време и минахме през една агенция по $8 на човек. 

Редактирано от Rositsa88
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нещо се изложих с предните.


Аз бях сама, за 5 дена  платих 90$, без да се пазаря. В това число имаше 3 изгрева, 3 залеза, обиколки на храмовете - малък кръг, голям кръг, далечни храмове, езерото, залез в езерото... Даже не се сещам къде ли още не ходихме... В далечните храмове даже влязохме заедно и Давид, моят тук-тук водач ми обяснява на място. Имат строга туристическа полиция и не смееше да влиза навсякъде с мен. Иначе казва преди това - гледай тук, виж непременно това, онова е еди-какво си, направи си такава снимка и т.н. Много доволна останах


Сега вече търся билети за догодина. Виетнам и Камбоджа, може и малко Пипи и Краби, или други острови в Тайланд :)

post-2201-0-86214800-1488827071_thumb.jpg

post-2201-0-67212600-1488827100_thumb.jpg

post-2201-0-21459000-1488827141_thumb.jpg

post-2201-0-53939900-1488827179_thumb.jpg

post-2201-0-24953300-1488827343_thumb.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Проверявай в сайта дали визите са ти готови, на мен така и не ми пратиха мейл, а вече се върнах. :) Тук - тука ни беше 15 долара на ден и за малкия и за големия кръг с включена вода. Ние обаче не сме тръгвали рано. На Ангкор Ват не ми допадна заради тълпите, но аз имам някакъв проблем с наличието на много народ и нещо не ме кефи... По - отдалечените храмове и особено тези, които са повече в джунглата ме грабнаха, там нямаше почти хора, а ако имаше не бяха тип масов турист. :) М/у другото внимавайте, ако излизате късно вечер(след 23) на Pub street. На всяка крачка ми предлагаха кокаин, трева и секс по избор... В дискотеката веднага ни се лепнаха 3 момичета и цяла нощ бяха с нас... Общо взето през малките часове ми се струва, че може да стане нещо. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз от два дни завърнала се от пътешествие - Банкок, Сием Риеп, Сингапур, Као Лак/Тайланд/ - много доволна! И "болна", като гледах сутринта другия блок от терасата...Благодаря на Boo за препоръките за човека с тук-тука - точен, учтив и разказва каквото знае. Бяхме отседнали в Royal Crown Hotel & Spa - на хубаво място и с добри масажистки и 2 басейна. Благодаря и на T.E.Lawrence за препоръчания ресторант. /До него има добър масажен салон за крака/. Срещу него има също добър - BBQ  ресторант /където много харесах салата от зелено манго :) / - там ходихме два пъти. Изобщо Камбоджа много ми хареса! След това контрастът  със Сингапур беше потресаващ! Навсякъде ми хареса!!!

   
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря на всички за ценните съвети!

Благодаря и на Георги, че отдели в нова тема спам-въпросите ми!

Аз едва ли щях да отворя нова тема. Мисля, че ще е полезна не само за мен, но и за други.

Ще добавя и моите впечатления през април.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма смисъл да се взима виза онлайн, на място на летището става за 5 минути. Относно Ангкор, пак на място тук-тука ще ти спре да си купиш билети. Малшансът е, че от 1 февруари са ги вдигнали от 20 на 37 долара. Та и аз "намазах" промото. Иначе ти правят снимка на билета, сносно изглежда за тези, които пазят такива неща като сувенир. За жените искат покрити колене и рамена, но след проверката много не се гледа и може спокойно да се щъка по къси гащи и ръкави. Все пак си носи нещо за замятане, ако ти се правят на интересни. За мен малкият тур е напълно достатъчен. От изгрев до към 2 следобед вече ме беше заболяла главата от пресищане и жега. Храмовете не са кой знае колко различни един от друг.

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Мерси! В друга тема бяха писали, че airasia не са ги качили на Куала Лумпур, понеже не са имали визи. Не искам и на мен да ми провалят пътуването.

Връзка към мнение

Относно плаващото селце, не е много сигурно дали ще ти хареса, зависи. На мен ми допадна. От една страна те муфтят за някой друг долар да дадеш за тетрадки и моливи за децата, от друга пък не са нахални, А дечицата са готини. Стават за зарибявка тип Анджелина. Изглеждат много готини и непосредствени, въпреки бедността. Плаването по мръсния канал-река си е част от чара.

post-4804-0-95751400-1488834335_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние имахме малко време- от 12 ч. нататък в деня на пристигането, целия следващ ден и до обяд на третия, затова не исках да губя време в търсене на вариант на място и писах на хотела. Организираха ми тук-тук и гид за първите ден и половина / голям и малък кръг плюс Banteai Srai/ и тук-тук до Тонле Сап в последния половин ден за обща цена 151$. / Лодката на езерото се плаща отделно, на самото езеро, ако ще те водят на близкото до Сием Рийп плаващо селище можеш да си го спестиш - не си струва/. Тука ни взе от летището, гидът ни чакаше в хотела и не загубихме и секунда.

Мога да ти дам фейсбук на шофьора на тук-тука, да си го питаш и него ако не ти трябва гид. Беше голям сладур и с добър английски.

Люси, това е зверски инфлационна цена. Реалните са много по-ниски. :( Явно някои хотели се престарават.

Връзка към мнение

Инак за спането....на нас ни беше $16 на вечер + закуска. Хотела не беше мега якия, но беше чисто и ни хареса.
Инак за езерото....аз по принцип бях против, но се навихме последния момент. И не бих го пропуснала, уникални изживяване беше:

15138373_1025486597578230_62189121684937

 

15138348_1025489810911242_26782808062188

 

15235734_1025494087577481_63778506537635

 

15137466_1025491007577789_81605448299219

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Люси, това е зверски инфлационна цена. Реалните са много по-ниски. :( Явно някои хотели се престарават.

 

И аз така си помислих първоначално, но после обърнах внимание, че цените включват и гид. При това положение май е горе-долу нормално. 

Връзка към мнение

Dani_Magelan, в Siem Reap може да посетите и копринената ферма, ако ви е интересно.Турът е безплатен, а освен това осигуряват и безплатен транспорт с автобус до фермата в 9:30 и 13:30. Мястото, от което тръгва шатълът, е на съседната улица на Bugs Cafe-то (при интерес мога да пусна по-точна локация от Google Maps).

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Люси, това е зверски инфлационна цена. Реалните са много по-ниски. :( Явно някои хотели се престарават.

Това имах предвид като попитах за цените. Добре е да си сверим часовниците и да знаем колко е нормално да се заплати. Е, че ще се опитват да ни поизлъжат - това е нормално. Но поне да не е с много. Този урок вече го научих в Тайланд.

Връзка към мнение

Цените за туровете от хотела, който аз препоръчах, ми се струват нормални на фона на цените, които видяхме там. За 3 дни турове, нощувки ($57), билети за кабаре ($60), трансфер до летището на връщане ($5) ни взеха общо $181. Излиза, че за малък, голям кръг, изгрев, Banteay Srei, Ruolus group и второ посещение на Angkor са ни взели $69, което според мен е нормална цена.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.