Прескочи до съдържание

Бали - турове, агенции, гидове, трансфери, добри хотели


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Иначе за шофьор и гид ние също ползвахме Буда и сме изключително доволни.

 Буда скоро ще работи само за Магеланци.  :)

Гледам го ,че постоянно прави турове с клиенти от България.Явно и силата на форума е огромна,щото май аз бях първия му и другаде не съм писал за него. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Дани Магелани

 Буда скоро ще работи само за Магеланци.  :)

Гледам го ,че постоянно прави турове с клиенти от България.Явно и силата на форума е огромна,щото май аз бях първия му и другаде не съм писал за него. :)

Ако го накараш да научи и български, евентуално руски, пазарът му ще е 100% магеланци. За сега само слабият ми английски ме кара да се въздържа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Буда скоро ще работи само за Магеланци.  :)

Гледам го ,че постоянно прави турове с клиенти от България.Явно и силата на форума е огромна,щото май аз бях първия му и другаде не съм писал за него. :)

 

Определено на теб трябва да ти плаща комисионна за всички клиенти, които благодарение на теб го избраха. Не е обаче само форума. На мен няколко пъти българи ми писаха във Фейсбук да ме питат за ревюто ми в трип адвайзер на страницата на Буда. Явно като видят и други българи, останалите българи-бъдещи клиенти го избират. Бяха ми казали, че някъде се е рекламирал като работещ с българи, но аз така и не намерих нещо такова.

 

Дани, моят английски е далеч от перфектност, но не съм имала никакви проблеми с него. Просто е нужно да се отпуснеш и да извлечеш максималното от ситуацията. Аз съвсем умишлено избягвам български екскурзоводи по света, въпреки нивото на английския ми език. В Бирма дори, когато не знаехме някаква дума гида ни търсеше в гугъл преводач или просто картинка, за да я разберем. Така че, винаги има начин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, а може ли да помоля за координатите на Буда ;). Мисля ,че съм ги срещала , но не мога да ги открия, твърде много са темите и пътеписите за Бали.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение

Аз също вдигам палче за Санур. Бяхме отседнали във вила е типичен индонезийски стил, с външна баня с каменна вана; масажистите идваха директно във вилата; храната я поднасяха на верандата до басейна. Ако ви се отсяда в нещо наистина местно в района - това е едно от най-добрите места според мен - http://www.kampungkecil.com

Иначе за шофьор и гид ние също ползвахме Буда и сме изключително доволни.

Здравей Виолета, много ми харесаха виличките от сайта, който си споделила. Колко ви излезе нощувката на вечер и резервацията на място ли я правихте?

Връзка към мнение

Здравей Виолета, много ми харесаха виличките от сайта, който си споделила. Колко ви излезе нощувката на вечер и резервацията на място ли я правихте?

около 300 лв на вечер беше (не помня точно) с вкл закуска. Резервирах предварително през booking :)
Връзка към мнение

Здравейте, а може ли да помоля за координатите на Буда ;). Мисля ,че съм ги срещала , но не мога да ги открия, твърде много са темите и пътеписите за Бали.

Благодаря предварително!

 

https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g297694-d6558151-r216285643-Budas_Bali_Private_Tours-Denpasar_Bali.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Определено на теб трябва да ти плаща комисионна за всички клиенти, които благодарение на теб го избраха. Не е обаче само форума. На мен няколко пъти българи ми писаха във Фейсбук да ме питат за ревюто ми в трип адвайзер на страницата на Буда. Явно като видят и други българи, останалите българи-бъдещи клиенти го избират. Бяха ми казали, че някъде се е рекламирал като работещ с българи, но аз така и не намерих нещо такова.

 

Дани, моят английски е далеч от перфектност, но не съм имала никакви проблеми с него. Просто е нужно да се отпуснеш и да извлечеш максималното от ситуацията. Аз съвсем умишлено избягвам български екскурзоводи по света, въпреки нивото на английския ми език. В Бирма дори, когато не знаехме някаква дума гида ни търсеше в гугъл преводач или просто картинка, за да я разберем. Така че, винаги има начин.

Да де,но за да пишеш в трипадвайзера пак се тръгна от тук.Иначе и аз имам хора ,които се свързаха с мен през други сайтове,но извора си е Магеланци. :)

И моят английски е много зле(предполагам по-лош от твоя,понеже сам съм се мъчил да го уча) ,ама това понякога ме вкарва в много весели моменти и развива артистични способности. :)  

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз пристигам на 27,03 в Бали и съм си резервирала Буда- по препоръка от негови клиенти българи. Всичко което си писахме с него ми бе полезно , В Бали ще съм до 04 април.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След като в подобна тема за Камбоджа се събра доста полезна информация, реших да отворя тема за Бали.

Прочетох доста и се натрупаха много въпроси::

1. Да избера индивидуален гид или агенция за еднодневни екскурзии с трансфер от и до хотела? 

2. Предложения за добри туристически бюра и агенции. Тази, която открих има изискване за минимум двама туристи, а аз ще съм сама. Това означава да купувам по 2 билета.

Турове, които заслужават?

От къде се закупуват билети за подводницата, а също и за лодката с прозрачно дъно за наблюдаване на костенурки.

Обяснявам като лаик: Има нещо като подводна разходка, поне така изглежда на снимките, като на главата си с нещо като каска. Не е шнорхелинг. Достъпно е и за деца. Прилича на космонавт, но е във вода. Някой бил ли е на такъв трип.

Има ли агенция на руснаци или с гидове на руски език? От такава в Пукет бях много доволна.

3. Предложения и координати на гидове. Много исках да се свържа с българското семейство, за което писа Роже, но не успях да се свържа с тях. Някой да има актуалните им координати?

4. Фирма за трансфери или добра и сигурна фирма таксита.

5. Препоръки за добри хотели.

Надявам се, че ще е полезна не само за мен! 

Аз ще съм на Бали от 4 до 9 април. Има ли друг в тези дни?

 

Dani Magelan,

 

Ние бяхме янури месец в Бали и бяхме отседнали в Нуса Дуа. Искахме да съчетаем релакса по южните плажове с турове из острова. За хотела мога да кажа само хубави думи. Уникално обслужване, първа линия на плажа и басейн заради малката.

Туровете, които правихме бяха Убуд, плантация за кафе, Bali Bird Park, Elephant Ride, острова на костенурките.

Относно транспорта из острова ползвахме услугите на двама местни, за които мога да кажа само хубави думи. Бяха ни препоръчани от приятели от БГ и сме изключително доволни от тях.

Иначе чиста такси компания, за която аз съм чувал е Blue Bird.

Ако нещо друго по-конкретно те интересува, питай. Ще съдействам с каквото мога.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А може ли името на хотела и някакви координати на местните? След около 2 месеца и ние ще сме в Нуса Дуа и се чудех кой хотел да изберем и как да намерим читав местен гид. 

Връзка към мнение

А може ли името на хотела и някакви координати на местните? След около 2 месеца и ние ще сме в Нуса Дуа и се чудех кой хотел да изберем и как да намерим читав местен гид. 

Пробвай Буда,ако искаш-https://www.tripadvisor.com/ShowUserReviews-g297694-d6558151-r216285643-Budas_Bali_Private_Tours-Denpasar_Bali.html

Много хора от форума и други наши приятели вече бяха с него и няма нито едно негативно мнение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние бяхме в Bali Resort & Spa

http://www.balitropic-resort.com

 

Много ни хареса, за 3* хотел ни надмина очакванията. Но бяхме през март и цените бяха много изгодни.

Естествено избрах този хотел по препоръки от тук , специално от Roje.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А може ли името на хотела и някакви координати на местните? След около 2 месеца и ние ще сме в Нуса Дуа и се чудех кой хотел да изберем и как да намерим читав местен гид. 

 

Хотела е Мелиа Бали. Имената, whats up и Facebook акаунтите на гидовете ще ги пусна на лично.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

Ще летя на 7 април - 14 април 2017  от Сидни до Бали, обаче все още не съм резервирала хотел. Нямам идея къде да запазя хотел и понеже полета ми пристига 10 вечерта се чудя след като резервирам полет с какво ще се предвижа до настаняването ми. Помогнете ми с варианти за настаняване и съвети ???

Връзка към мнение

Здравейте,

Ще летя на 7 април - 14 април 2017  от Сидни до Бали, обаче все още не съм резервирала хотел. Нямам идея къде да запазя хотел и понеже полета ми пристига 10 вечерта се чудя след като резервирам полет с какво ще се предвижа до настаняването ми. Помогнете ми с варианти за настаняване и съвети ???

 

Почваш малко от главата за краката :) Оставила си се в последния момент за планирането, което е неприятно за дестинация като Бали, за която според мен е нужна сериозна подготовка, но каквото такова. Всичко започва от това какво точно възнамеряваш да правиш там, защото най-добрите местоположения за плаж са различни от тези за природа, култура и т.н. Убуд е добро централно място, но не е на плаж...например. 

 

В общия случай няма да имаш проблеми с късното кацане, или ще хванеш такси или може да има директно организиран транспорт от хотела. Пак зависи и къде се намира въпросния хотел, де.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Почваш малко от главата за краката :) Оставила си се в последния момент за планирането, което е неприятно за дестинация като Бали, за която според мен е нужна сериозна подготовка, но каквото такова. Всичко започва от това какво точно възнамеряваш да правиш там, защото най-добрите местоположения за плаж са различни от тези за природа, култура и т.н. Убуд е добро централно място, но не е на плаж...например. 

 

В общия случай няма да имаш проблеми с късното кацане, или ще хванеш такси или може да има директно организиран транспорт от хотела. Пак зависи и къде се намира въпросния хотел, де.

Нищо страшно. Аз съм на 7 и 8 април в хотел до летището H Sovereign Bali . Букни си първата нощувка там. Има безплатен трансфер. Ще закусим заедно и ще ти дам информация къде съм ходила и за гида ми.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Ще летя на 7 април - 14 април 2017  от Сидни до Бали, обаче все още не съм резервирала хотел. Нямам идея къде да запазя хотел и понеже полета ми пристига 10 вечерта се чудя след като резервирам полет с какво ще се предвижа до настаняването ми. Помогнете ми с варианти за настаняване и съвети ???

 

Просто си избери хотел, който ти харесва и си го букни. След това поискай от хотела да ти организира трансфера. Аз пристигнах в 1ч. посреднощ и за 20 минути стигнахме в Нуса Дуа. Не виждам причина да резервираш хотел до летището, вместо да се настаниш и от другия ден да нямаш грижи. Е, все пак говоря за хотели в южната част на острова. Ако си избереш Ловина или Амед, ще е по-тегаво и тогава може да преспиш и в близост до летището. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, вчера се прибрахме от Бали. Почерпих доста полезна информация от форума, благодаря на всички за споделената информация. Шофьор ни беше Буда, разбира се. :)

Също съм много доволен от него и го препоръчвам.  

 Не ми хареса единствено препоръчаните от него "watersports". Се едно си на слънчев бряг- лудница, джетове, парашути, гмурконето беше на 6м  за 80 USD  на човек. Всичко останало беш супер. Горещо припоръчвом рибния пазар в Джимбаран за ядене на риба, отсреща има капанчета, където  плиготвят за смешни пар

DSC02225.JPG

DSC02202.JPG

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За дайвинг се свързах с http://www.diving-indo.com/

Отлимна организация, взимане и връщане от хотела, страхотто гмуркане на нуса Пенида сред огромни скатове манти, костенурки и каво ли още не.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Mladen каза:

За дайвинг се свързах с http://www.diving-indo.com/

Отлимна организация, взимане и връщане от хотела, страхотто гмуркане на нуса Пенида сред огромни скатове манти, костенурки и каво ли още не.

80 $ вие да не сте се смахнали :)

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 7 минути , ivooo каза:

80 $ вие да не сте се смахнали :)

За да сме полезни, по-добре дай информация за нормални цени и сайтове като алтернатива на посочената фирма.

Връзка към мнение

 

Каква информация бе Дани като тези цени са подходящи за други краища на кълбото.

 За Бали независимо от дайв центъра са много високи .

 Ти да не се прибра :)                                                              

Връзка към мнение
Дани Магелани

И аз дадох много пари, за да отида до острова на костенурките, който не си заслужаваше парите. Но пък круизчето до там и обратно с  персонална лодка си беше хубаво.

За да гледам спектакъла ползвах трасфер от и до хотела, но удобството се заплаща.

Така, че по-правилно е да кажем коя е добрата цена за дадена услуга.

В Куала Лумпур съм. Утре вечер летя за Лондон.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Около 25-30$ на дайв

Иначе Бали също като Тайланд е мит , прехвалена боза освен ако не си го направиш сам.

Което не пречи човек да се връща отново и отново . Просто трябва да си го измислиш сам. 

Не като половината колеги тук едни и същи хотели . Едни и същи забавления .

При теб не е ли през нощта?

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.