Прескочи до съдържание

Бали - турове, агенции, гидове, трансфери, добри хотели


Дани Магелани

Препоръчани мнения

След три големи бутилки вино и много агне си лягам.

Лека нощ      Иво

 П.П. Лек път :)

Редактирано от ivooo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , ivooo каза:

 

Иначе Бали също като Тайланд е мит , прехвалена боза освен ако не си го направиш сам.

Което не пречи човек да се връща отново и отново . Просто трябва да си го измислиш сам. 

Не като половината колеги тук едни и същи хотели . Едни и същи забавления .

 

 

 

 

Прочети още  

Бих се върнала заради хубавите плажове на Нуса Дуа и великолепните....масажи, които имах на добра цена (2,5 ч супер високо качество за 12$ - имам доста голям опит, за да сравня) в студио, препоръчано от Мая.

Но доста съм нахапана от разни гадинки, което би ме спряло. Засега.;)

преди 16 минути , ivooo каза:

След три големи бутилки вино и много агне си лягам.

Да ти е леко на стомахчето!:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, ivooo каза:

80 $ вие да не сте се смахнали :)

Това е на първия дайв, при водните спортове, който беше интро на 6 м.

С индо-дайв си беше нормално гмуркане. Цената беше 120 долара за две гмуркания, бърза моторна лодка до острова за около 30 мин, трансфер от хотела, обяд. Знам,  че цената е сравнително висока, но кеф цена няма :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Дани Магелани
На 3/12/2017 в 13:04, lyusi каза:

Виждам, че Яничка е дала информация за Мая и Косьо, ние също бяхме с Мая в Бали и сме много доволни. 

За тези, които планират Бали:

В момента Мая е в България. Ще остане до юни. Ако имате нужда от информация, тя има български номер, който мога да изпратя  на лични.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

и аз да ви потормозя с някои въпроси относно първото ми пътуване в тази част на Азия:

1/. Как се свързахте/ запазихте гид и по конкретно Буда?;

2/.при планирането за първите 4 дни /от 7/ съм запазил хотел в Kuta, 80361 - около 200 лв.

По-добре ли е да го сменя с такъв в Nusa Dua? Там е двойно по-скъпо /за подобен хотел, който отговаря на моите критерии/, но цената така или иначе е изгодна за мен.

3/. Ходили ли сте през Август /първа седмица/? Как е времето в Бали?

 

Връзка към мнение

За Буда нямам отношение, пълно е с добри гидове, даже не съм попадал на гид идиот още там, нито аз, нито познати. Само на таксиджия такъв от летището. :)

 

2. Кута е парти място, Нуса Дуа спокойно и семейно, зависи какво търсиш. 

3. Август е топ сезонът, съответно топ времето ,най-голямата лудница и най-високите цени.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм от ползваните услугите на Буда. С него можете да се свържете на имейл budayasa_nyoman@yahoo.co.id  или по Фейсбук като го откриете на Budas Bali tour.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Моля за по-прясна информация дали е добра идея да обменя пари на летището или трябва да потърся в Нуса Дуа?

Колко "хиляди" въврят масажите и освен хотела, къде може да се намерят в Нуса Дуа.

Извинявам се предварително ако сте писали по темата.

 

 

Връзка към мнение

Ами, купи си известна сума от тук. После питай в хотела, да те ориентират. На летището курса е лош и ако там сменяш, нека да е сумата само за таксито.

Ами, в Нуса Дуа всичко е по- скъпо, та не знам каква точно ще е цената на масажите. Аз правих в Убуд и там цената се определяше и от класата на салона. В салона, който работеше с хотела ми с 15% отстъпка цената беше около 125000 рупии, ама имаше баня и даваха еднократно бельо. Беше тихо и след масажа можеше да си почиваш в стаичката. В обикновен салон на улицата цената беше 70000 рупии, но нямаше баня, а те почистваха от маслата с гъба и не даваха бельо, както и масажа беше поне една класа по долу от предишния. Беше шумно и не предразполагаше към релакс.

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 39 минути , mililia каза:

Ами, купи си известна сума от тук. После питай в хотела, да те ориентират. На летището курса е лош и ако там сменяш, нека да е сумата само за таксито.

Ами, в Нуса Дуа всичко е по- скъпо, та не знам каква точно ще е цената на масажите. Аз правих в Убуд и там цената се определяше и от класата на салона. В салона, който работеше с хотела ми с 15% отстъпка цената беше около 125000 рупии, ама имаше баня и даваха еднократно бельо. Беше тихо и след масажа можеше да си почиваш в стаичката. В обикновен салон на улицата цената беше 70000 рупии, но нямаше баня, а те почистваха от маслата с гъба и не даваха бельо, както и масажа беше поне една класа по долу от предишния. Беше шумно и не предразполагаше към релакс.

Спа центъра, в който ме води моят гид- българката Мая, за 2ч 30 мин - рефлексотерапия и ойл масаж в хепи часовете ми вземаха общо 12$. Правих във всяка страна от Хонг Конг до Бали. Най-добрите бяха в Бали

Бих се върнала само за това.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

А аз да питам понеже не стана на въпрос, а не знам в друга тема дали има, но как са изгодни полетите до там и през къде и от къде да ги гледам.От приятели където ходиха казаха,че билети си взели от агенция само билети и им излезнали около 1200лв за март месец.

Гледам полети от Лондон и Манчестър за 480 евро.

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
Дани Магелани

Следи катарците и турците. Може да вземеш билет под 500 евро. Има и варианти през посредническите сайтове.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

А аз да питам понеже не стана на въпрос, а не знам в друга тема дали има, но как са изгодни полетите до там и през къде и от къде да ги гледам.От приятели където ходиха казаха,че билети си взели от агенция само билети и им излезнали около 1200лв за март месец.

Гледам полети от Лондон и Манчестър за 480 евро.

Моят билет Рим-Денпасар-Рим с една китайска авиокомпания и шеър с Алиталия , струваше 360 евро. От Европа пускат билети под 500 евро до Бали, но полетът се удължава като време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нашите билети за септември са от София до Сингапур през Париж за 420 евро с KLM и оттам Air Asia до Бали. Но пък ние искахме Сингапур и Куала Лумпур. Само за идея го давам примера.

Връзка към мнение
преди 10 минути , elenitta каза:

Нашите билети за септември са от София до Сингапур през Париж за 420 евро с KLM и оттам Air Asia до Бали. Но пък ние искахме Сингапур и Куала Лумпур. Само за идея го давам примера.

И аз летях по същия маршрут: Париж-Сингапур-Куала Лумпур-Бали. Като се ходи, поне да се види повече. Е, и доста престой си бях направила, на 3-те места по 6 нощувки, но съм на принципа "да видя", а не "на бегом".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен за Бали 6 нощувки са доста малко. За Сингапур пък са много, както и за КЛ. Макар че някак пътищата все там ме връщат и вече съм направила доста повече, то наведнъж повече от три там ми идват в повече.

Бали, особено ако ще го оглеждаш цялото си иска едно 10-ина дни поне. И то без да имаш дни само за почивка. Аз веднъж съм била за 7 дни и сега ми предстоят още 7, но с нови места наоколо.

Иначе Индонезия е една кутия, пълна с тайни и невероятни места. Надявам се  занапред да видя още и още от нея. Предния път отметнах Борободур и Прамбанан, сега вниманието ми е насочено към вулканите, след това дано има още и още....

А за цената- около 450 си е супер цена от и до София.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И според мен само за Бали трябва да се отделят минимум 7 нощувки, а най-добре поне 10.

Първият път бях 7 дни, но времето изобщо не ми стигна. Вторият път планувам да е поне 10 дни, че да има и за почивка и нищо правене, защото мястото те успокоява и изисква да спреш да се надбягваш с времето. И аз като Тони смятам, че Индонезия е необятна и колкото и пъти да отидеш там има с какво да си запълниш времето. Тази година ще отскоча до Ява за храмовете, но не смятам, че с това ще приключа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Затова и написах компромисен. Ако разполагаш с достатъчно време е страхотно. Идеята ми беше, че билетите са на сравнително добра цена от София до Сингапур и можеш да си направиш добра 10-12 дневна почивка/пътуване като ги комбинираш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е ако не му хареса - ей ти Ява - Борубудур и Прамбанан - отнемат минимум ден, а и винаги може да избяга към островите Гили.

 

Бали според мен се прави за месеци - и го казвам от позицията на човек, не очарован от Бали, и от позицията на човек имал и една идея по-добър контакт с местните (благодарение на една магеланка свързала ме с нейн близък балиец). Но за този остров си трябва време и да се почувства и да се обиколи и да се осъзнае. Иначе програмите и на Мая и на Буда (и на всички изкарващи си прехраната по този начин) е едно препускане с времето и отмятане на храмове, танци и масажи.

 

Да допиша и за билетите - ние летяхме за 520 евра с катарците София-Доха-Денпасар. Доста добра цена предвид тръгването от София и без допълнителните разходи за стигане (и евентуално спане) в друг европейски град. Мисля че в разгара на катарската криза мернах и цени от 470 евра за същия маршрут.

Редактирано от temporary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Няма как да не ти хареса! Бали съчетава разнородни атракции и има по много за всеки вкус: природа, животински свят, култура, етнография и религия, прекрасни плажове в Нуса Дуа и разнообразни водни активности, най-добрите масажи, страхотно балийско кафе и чай, и още много...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

Няма как да не ти хареса!

Много генерално заключение. :) Даже взех да се чудя не ми ли е харесало или ми е харесало.

Знам само,че от Азиатските страни в които съм бил само там нямам желание да се върна.И Катар,ама предвид локацията предполагам,че ще ми се наложи да се разхождаме из Доха отново.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.