Прескочи до съдържание

пътешествие до Япония


Препоръчани мнения

Здравейте, около средата на месец май ще направя пътешествие до Япония като премина през  територията на Русия. Идеята ми е да осъществя това пътуване. Крайната дестинация е Владивосток и след това ферибот до Япония..

На връщане може да разгледаме Казахстан като цялото пътешествие ще бъде в рамките един месец..  Ако някой желае може да ми пише за допълнителна информация, приемам допълнителните идеи и предложения.. дори не е нужно и да сте шофьори..

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Уау! Много интересно! С кола или с транссибирската жп линия ще е пътешествието? От Владивосток има ферибот до Акита, а после? До Япония или и малко из Япония ще има в програмата? Един месец плюс Казакстан на връшане май само "до Япония" ще стигне...

Връзка към мнение

Уау! Много интересно! С кола или с транссибирската жп линия ще е пътешествието? От Владивосток има ферибот до Акита, а после? До Япония или и малко из Япония ще има в програмата? Един месец плюс Казакстан на връшане май само "до Япония" ще стигне...

С кола ще пътувам. Да ферибота от Владивосток минава през Южна Корея. В Русия мисля да акцентирам върху езерото Байкал, Приморския край, но също и на някой от градовете.. разстоянието е около 11 000 км и ще го взема за 10тина дни, тъй като шофирането не ме притеснява, на Япония около седмица мисля да отделя и все пак се надявам в рамките на месец, но и времето като цяло не ме притеснява много..

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Само споменавам, че документално е сложно да се карат коли извъм ЕС. В Япония има изисквания за временен внос и шофьорска книжка. Освен това магистралите са платени а пътищата в големите градове - натоварени. Може да се окаже по-мъдро да се остави колата на паркинг и да се пътува из страната с пасовете за влакове.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Боряна йовкова

Здравей магеланецо,

Първият ми порив беше да тръгна да питам за визите, защото проектът е страхотен.

ОБАЧЕ! не виждам как ще стане за един месец, даже само в едната посока. Един друг пътешественик, казва се Валентин Дрехарски го прави преди години с Опел и се върна без опел. Правиха го и Чарли Бурман и Йън Макгрегър на мотоциклети, има и филм, много е поучителен. Успех, ако тръгнете!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
On 4/21/2017 at 0:47 PM, Gergoff said:

Уф, ако беше с велосипед как бих се заинтересувал...

Тогава няма да е месец, а цяла година... ;D

Аз познавах един швед, който беше тръгнал от Румъния и беше стигнал до Тайланд (и продължаваше де). И това не е лош вариант (поне ще е топло). 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.