Прескочи до съдържание

Търся изгоден билет за Йордания


Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

 Търся най-добрия вариант за билет до Йордания. От Пловдив съм, Истанбул ми е най-близо. 

 Идеи кои търсачки да изпробвам и разни активни промо-кодове? 

 А как стоят нещата с Мейк Май Трип?

 Мерси.

Връзка към мнение

Ох сори,

 Значи датите са много гъвкави.. Всичко след Великден - да кажем 20 Април... до...средата на май да кажем, може и към края. 

Мога да пътувам от всякъде наоколо, нося само ръчен багаж. Двупосочен.

 Най-евтиното до момента гледах в skyscanner-а около 210 евро двупосочен Истанбул- Амман- Истанбул.

Връзка към мнение

Провери в google flights. Много по-гъвкaвa и точнa търсaчкa е. Кaто нaмериш нaй-евтиния и подходящ вaриaнт, може дa рaзгледaш темaтa зa rumbo и другите сaйтове зa нaмaления и дa видиш до колко можеш дa свaлиш ценaтa.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За около 120 евро може да пътуваш от София до Тел Авив, а от там само 200 километра е Аман, но нямам идея какъв транспорт има. Ryanair лети от Милано, Будапеща и т.н. до Ейлат много евтино, но не намирам заложени полети за април и май. Вероятно са приключили програмата за този сезон.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Информация за транспорта от Тел Авив до Аман

 

 

The cheapest way I know is to get a bus from Nazareth all the way to Amman using a company called Nazarene Tours. The bus departs almost daily at 8AM and will cost around $20. You will be dropped off around Amman University. A public bus from Tel Aviv to Nazareth will cost you less than $10.

Another company called Mazada Tours has a direct bus from Tel Aviv but the cost is around $90. Not worth it.

If you don't want to take a private bus for some odd reason, you can take a public bus to Bet She'an (around $15), a taxi to the border ($15), then a taxi from the border to Amman ($55+).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако пресечеш от Йерусалим до Аман през Аленби мост трябва да имаш предварително издадена виза, можеш да минеш през северния мост, на 100 км. на север от Йерусалим, там ще ти сложат виза на място, или през Ейлат—Акаба. На връщане нямаш проблем. Ако намериш пътеписа ми за Израел и Йордания, там бях описала как се минава границата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ок ще потърся. Но като се замисля как ще ме проверяват на връщане 5 часа... от къде да знам няма ли да си изпусна полета..

Връзка към мнение

Ок ще потърся. Но като се замисля как ще ме проверяват на връщане 5 часа... от къде да знам няма ли да си изпусна полета..

 

Ако много се притесняваш предвиди си една нощувка в Израел,  но аз лично не съм чувал да има голям проблем на границите с Йордания. За Акаба и Ейлат знам, че туристите редовно си правят еднодневни екскурзии.

Връзка към мнение

Ок ще потърся. Но като се замисля как ще ме проверяват на връщане 5 часа... от къде да знам няма ли да си изпусна полета..

Няма проблем между Израел и Йордания, и няма да те проверяват 5 часа, не се притеснявай. Нас нищо не са ни нито питали, нито проверявали навръщане.

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.