Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте, пътували ли сте с тази фирма. По-конкретно из Франция Въпросите са ми:

1. Мнения като цяло да фирмата

2. Кой-вариант е по-добър за резервация на билети - он-лайн по-отрано или на място на гарата. Съответно има ли разлика в цената.

Разстоянията, който ще изминаваме е мах. 400 километра между Нанси и Лион, ако не спрем в Дижон и между Безие и Тулуза. Другите преходи ще са по-къси.

3. Ако не сте доволни от фирмата може да предложите алтернативна.

Връзка към мнение

Здравейте, пътували ли сте с тази фирма. По-конкретно из Франция Въпросите са ми:

1. Мнения като цяло да фирмата

2. Кой-вариант е по-добър за резервация на билети - он-лайн по-отрано или на място на гарата. Съответно има ли разлика в цената.

Разстоянията, който ще изминаваме е мах. 400 километра между Нанси и Лион, ако не спрем в Дижон и между Безие и Тулуза. Другите преходи ще са по-къси.

3. Ако не сте доволни от фирмата може да предложите алтернативна.

 В началото на март пътувахме по трасето Марсилия - Ним- Монпелие-Безие-Нарбон-Каркасон-Тулуза.

Заради малкото дни се наложи да пътуваме и с влак, но с червините OUI бе най-приятното пътуване. Чисти, нови, червени, удобни, широки, с интернет на борда, контакт, USB потове, видео, и радио, че даже и WC - хахахах. Работещо!

Супер бяха.

За билетите - бяхме купили всичко предварително. Имаше промо-дискаунт, ако купиш предварително. Директно се качваш в автобуса, шофьорът валидира баркода на разпечатаната резервация и всичко е наред. 

С Фликс бус се върнахме от Тулуза до Кан, рейсът пак беше добър, но се развали и чакахме друг 5 часа на пътя, та какво да кажа .... късмет! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ЕЕЕ, супер много ме зарадва. Ще пътуваме по същия маршрут през втората половина на пътуването от Ним нататък,  като ще спираме за по ден два в Ним, Монпелие, Безие и Тулуза.

Колко по-рано резервирахте билетите - на мен не ми дава цени след края на април. Ще пътуваме края на юли, началото на август.

Връзка към мнение

Принципно - Не, но при цена от 1500$ вероятно ще изберем друг начин на придвижване, а Канал Миди ще го оставим като атракция в Безие. Отворена съм за всякакви предложения.Пишеш, че после ще дадеш повече инфо(в другата тема) и чакам и нея, за да реша какво ще правим. Все още правя проучвания за цялото трасе. С OUI ще пътуваме през почти целия вътрешен път във Франция т.к. след огледите останах с впечатление, че има най-много автобуси на ден, т.е. най-голяма свобода на движение и както сподели antony2001 са удобни и чисти и имат гореописаните екстри, като интернет. В самите градове за сега сме се ориентирали към колелета под наем.

Общо взето останаха хотели, мотели или студентски резиденции, ако успея да разбера как стават нещата там. Но т.к. дъщеря ми ще е на курс в университет за месец, преди да отида и аз и да тръгнем на пътешествието, може и от там да вземе информация как може да наемем стаи в такива частни общежития за дните на престой.

Чакам и билетите на самолетите за паднат малко за да купя и тях и да разпределя точно дните - къде, по колко. Ще ми се и да се храним с местна храна, ако ще и у някоя баба, която си готви в къщи ха-ха.

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Като съотношение цена/качество много по-добър избор от другите оборотни превозвачи в района - Flixbus и ISI/Eurolines. Препоръчвам.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Имам закъснение с 1 ден с тези във Франция. Съгласиха се и потвърдиха ,че ще изплатят определената сума от касовите бележки и хотел, която е над 200Евро, пратих банкова сметка, но 2 месеца няма пари. Кой е контролния орган който може да съдейства , КЗП става ли?

Връзка към мнение

Ouibus скоро ги купиха Blablabus.Може и затова да са се замотали с превода.Може пак да пробваш,да ги посетиш.Иначе,едва ли нашето КЗП ще ти обърне внимание, трябва да търсиш френското 🙂

 

Връзка към мнение

Когато имах проблем с Booking пуснах оплакване в нашата КЗП и те я изпратиха на холандската. От българска страна си свършиха добре работата и случая се разреши.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, vinidj каза:

 Кой е контролния орган който може да съдейства , КЗП става ли?

Не че имам личен опит, но не е ли точно за такива случаи ЕПЦ ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Ouibus(Blablabus) ca oсновния конкурент на Flixbus на френския пазар. Цените им са по-ниски от конкурентите. Flixbus предлагат повече дестинации. В случая от тази конкуренция печелят клиентите!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.