Прескочи до съдържание

Дискусии за booking.com Genius


Христиан

Препоръчани мнения

Ами мисля, че някъде бях чел, но не се сещам къде, че за Джиниъса се броят само резервациите директно през букинг, а не като минеш преди това през друго място.

Тъй като цената за местата които гледам рядко е най-добрата през букинг, в редките случаи когато буквам от там трупам мили тук или в Уиз (когато пуснат 10%).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Минаха, аз затова и им писах. Иначе щях да си чакам кротко.

Да споделя моя опит по въпроса.Още преди две години бързичко направих изискването за 5 резервации,но така и не ме включиха в програмата Джиниъс.Отначало не се впечатлих,после писах във формата за контакти/там такива безумни отговори копи-пейс получих,че не е истина/,после честно казано забравих...защото обикновено резервирам  от дневните промоции с високи отстъпки,а и често в последствие намирам по-изгодни цени.

След като вчера получих един изумителин мейл от хотел в България,че са съгласни да анулират без такса резервацията ми/която е с безплатна анулация до края на юни,а и с оглед на цената аз хич не искам да анулирам/,се свързах директно с кол-центъра.

Обслужването там мога само да го хваля.Втори път звъня,връщат ми обаждането,в случая ми обясниха какво се е случило и понеже тази седмица и аз бях на промоция Джиниъс,се възползвах и питах направо какъв е проблема.Свързаха ме с друга служителка,която прегледа профила и каза,че при тях в системата фигурират само три резервации и то от преди 2 години-при реално поне 15.Помоли ме да й кажа номерата на поне още две,откри ги и каза,че по-късно ще ги добавят към моя профил.От днес вече съм горд Джиниъс потребител.

Та съветът ми е да не пишете,а направо да звъните. :)Изискването според служителката е 5 осъществени резервации през последните 2 години. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мда, толкова нощувки съм резервирала през тях, включително сега 5 за края на април и нищо. Очевидно не съм интересен клиент :(

Връзка към мнение

Аз от много време съм член на Genius, дава ми, че имам спестени към 170 евро като многократно съм ползвал early checkin (веднъж 7 часа по-рано), late checkin , някакви други гъзарийки като welcome drink и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според букнга съм спестил умопомрачаващите 64 лева откакто съм Genius, което е повече от 3 години. Преди изискването беше 5 резервации в последната година, но може и да са го променили.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Ако има бар до рецепцията, няма проблем да те почерпят, но ако няма откъде да и налеят? Отстъпката от 10% е ясно обозначена и обикновено местата за настаняване с отстъпка излизат първи при търсене...

 

В Дубровник жената, която ни посрещна в апартамента просто ни даде по едно студено Ožujsko (студено!), купено от супермаркета. :)

 

Друг въпрос е, че не съм сигурен доколко това се дължи на Genius акаунта ми, а не на любезността на хоста.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди няколко години ми изчезна genius-статуса и ги питах защо. Отговорът беше, че трябвало да имам 5 използвани резервации в календарната година! :O Оттогава статуса не ми е изчезвал, макар във всяка календарна година винаги да има "първи 5"...

По стечение на обстоятелствата за първи път ми се наложи да се възползвам от късно напускане вчера /уж имах право на такова/, но хостът отказа, т.к. пристигали нови туристи и действително нямаше време да оправи апартаментите. Обмислям дали да се оплаквам на Букинг... Истината е, че няма как да оправи, ако и напускащият, и пристигащият са genius.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 4.04.2017 г. в 0:05, noshtna_ptica каза:

По стечение на обстоятелствата за първи път ми се наложи да се възползвам от късно напускане вчера /уж имах право на такова/

До сега не ми се е налагало да ползвам късно напускане на основание това, че имам genius статус, но предполагам, че желанието за ползването на тази екстра трябва да се заяви предварително (или поне по време на настаняването), може би някъде го пише това в условията, не съм се интересувал. Струва ми се логично да е така. 

 

Цитат

но хостът отказа, т.к. пристигали нови туристи и действително нямаше време да оправи апартаментите.


Това не е твой проблем, а въпрос на тяхна си организация как да си менажират настаняването.
 

Цитат

 Истината е, че няма как да оправи, ако и напускащият, и пристигащият са genius.

И това също. 
 

Цитат

Обмислям дали да се оплаквам на Букинг... 

Струва ми се, че е добре да им напишеш едно писмо, най-малкото за да си изясниш как точно би трябвало да действа тази опция. 

Връзка към мнение
преди 24 минути , Фил каза:

Струва ми се, че е добре да им напишеш едно писмо, най-малкото за да си изясниш как точно би трябвало да действа тази опция.

Няма нужда от писма, правилата са ясни. Преди настаняване можеш да влезеш в профила и от самата резервация да заявиш ранно настаняване или късно напускане. Системата автоматично препраща съобщението до мястото за настаняване и обикновено следва потвърждение. Ако не последва подобно или пък мястото за настаняване откаже ранно настаняване на Genius потребител, тогава вече можеш да напишеш два реда на booking и те ще се оправят с хоста. Във всички случи обаче, тези неща се уточняват предварително...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3/29/2017 в 15:30, П.Кръстев каза:

 

Защо да е само една седмица? Аз от 1-2 години вече не съм спирал да бъда Genius User. Мисля, че веднъж направиш ли 5 резервации ставаш Genius и това е.

 

 

Често съм ползвал 10% отстъпка от цената, веднъж съм се възползвал от безплатна напитка при настаняване. На почти всички резервации пише, че имам право на late check out, но никога не съм го използвал.

Аз също имам  нужните пет,и то  изпълнени нощувки за Genius user,но не съм такъв.Защо ли?Не че членството ще ми донесе особени привилегии,дори слабо ме интересува.

Връзка към мнение

За годината ли са ти 5 или общо? Трябва за една година или в календарната година, не съм сигурен. 

Аз не си бях влизал във профила отдавна, сега влязох и хоп - Genius за една седмица. А не ми трябва, защото едва ли ще букна нещо, то няма налични стаи през уикендите... Иначе е похвално, 1-2 хотела, които ползвам, са влезли в booking. Та ако не сте влизали от доста време и нямате сериозни намерения - не влизайте, може да ви го активира после :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен си стои постоянно статус Genius от няколко години... резервирал съм доста там, но нямам идея колко са се събрали (напоследък отчетливо намаляват). Общите ми впечатления са, че Genius е по-скоро маркетингов трик. В повечето случаи просто свалят предварително "надути" цени и накрая излиза, че са същите или дори по-неизгодни в сравнение други популярни търсачки (изключвам MMT, където може човек да попадне на реални отстъпки с техните кодове). В това може да се убедите просто, ако проверите същия хотел на други места. Може и да има нещо по-добро като оферта в Букинг с Genius, но освен безплатна анулация като бонус, друго не съм забелязвал...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не бях прочела, че е за 5 в рамките на една година и им писах да се оплача, че не са ми включили резервации от преди година и половина - две. И ми ги добавиха :) 

Връзка към мнение
преди 9 часа, neuromancer каза:

За годината ли са ти 5 или общо? Трябва за една година или в календарната година, не съм сигурен. 

Аз не си бях влизал във профила отдавна, сега влязох и хоп - Genius за една седмица. А не ми трябва, защото едва ли ще букна нещо, то няма налични стаи през уикендите... Иначе е похвално, 1-2 хотела, които ползвам, са влезли в booking. Та ако не сте влизали от доста време и нямате сериозни намерения - не влизайте, може да ви го активира после :)

Да,правилно.Малко след като постнах въпроса се сетих,че само 4 са направени през тази година.Това е причината.А иначе за една седмица ме направиха Ginius user като подарък,явно.

преди 8 часа, Алекс каза:

Аз не бях прочела, че е за 5 в рамките на една година и им писах да се оплача, че не са ми включили резервации от преди година и половина - две. И ми ги добавиха :) 

Късметлийка,и аз им писах за осъществени нощувки от миналата година,ама не ми ги добавиха.:)

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
Щастливеца

Не съм сигурен , че това с 5 за последната година е точно. Според мен има и други критерии и подусловия. Аз за последните две години със сигурност нямам 5 резервации с букинг и Джениуса си с стои.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, lyubo21 каза:

Общите ми впечатления са, че Genius е по-скоро маркетингов трик. 

Разбира се, това е основната идея...

 

преди 13 часа, lyubo21 каза:

В повечето случаи просто свалят предварително "надути" цени и накрая излиза, че са същите или дори по-неизгодни в сравнение други популярни търсачки (изключвам MMT, където може човек да попадне на реални отстъпки с техните кодове). В това може да се убедите просто, ако проверите същия хотел на други места.

При подобни случаи, опитвал ли си да ползваш гаранцията на booking за най-ниска цена? 

 

преди 13 часа, lyubo21 каза:

Може и да има нещо по-добро като оферта в Букинг с Genius, но освен безплатна анулация като бонус, друго не съм забелязвал...

Ранно настаняване, късно напускане и -10% за определени хотели и места за настаняване са основните привилегии за членове с Genius статут. Основното предимство на booking е липсата на изискване за предплащане, което обикновено съществува при повечето други резервационни системи...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 29.03.2017 г. at 2:32 PM, antea said:

не мога да осмисля как се получава да е за сметка на Букинг конкретно в този случай - ако преди Genius статуса ми съм длъжна да платя на собственика кеш 150 евро, а след пререзервиране с отстъпка - 135 евро пак там на място, ми изглежда сякаш разликата е именно за сметка на собственика?

Аз винаги плащам кеш на собственика. В този случай от системата на букинг те си виждат колко резервации и за какви пари е резервацията и после си ги искат от собственика на база договореност между него и букинг.

 

On 29.03.2017 г. at 4:12 PM, mitaka said:

Аз си давам апартамента във Варна през Booking и знам че не взимат по-малка комисионна. В административния панел има опция за Genius клиенти и всеки собственик сам решава дали да дава 10%. Аз ги давам, защото така мисля че превличам повече клиенти.

Това зависи вече от договорните взаимоотношения между теб и букинг доколкото знам. Смисъл зависи като си се договорил с тях да ти предлагат апартамента при какви условия. Така е примерно с хотелите. Не всеки хотел си обявява всички стаи в букинг. Например хотел с 20 стаи може да даде на букинг да предлагат само 5 а останалите хотела сам да си предлага. Съответно тогава ще бъдат различни административните такси.

 

Иначе аз съм Genius вече от няколко месеца след като използвах 5 резервации и не ми е паднал статуса.

 

Доколкото знам дават се 10% отстъпка винаги, а останалите бонуси са в зависимост от мястото за настаняване.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.