Прескочи до съдържание

В Босна (Република Сръбска) с автомобил


Препоръчани мнения

Някой, който в последно време е ходил в Босна (и конкретно Република Сръбска) с автомобил, може ли да сподели за по-важните изисквания и документи, които са необходими, за да няма излишни изненади по пътя? Зелената карта е ясна. Нещо друго? Благодаря :)

Връзка към мнение

Някой, който в последно време е ходил в Босна (и конкретно Република Сръбска) с автомобил, може ли да сподели за по-важните изисквания и документи, които са необходими, за да няма излишни изненади по пътя? Зелената карта е ясна. Нещо друго? Благодаря :)

Нищо специфично няма.

П.С.

катаджиите не приемат левове обаче :lol: изпитано лично.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Наистина само с лична карта може. Допреди 6-7 години не само паспорт, ами и виза трябваше. За съжаление (тези, които са без кола), нямаме голям избор до транспорт изобщо до Босна. Няма никакъв влак, няма директен автобус (през ден има автобус от 6ч сутринта от Ниш и всяка вечер има автобус от Скопие, 20 часа път с камили), за директни полети да не говорим.  Добре, че има УизЕър до Сараево от Будапеща  и до Тузла от доста европейски градове. С прекачвания... пак става.   Иначе от София с комбиниран билет.. с Луфтханза, Еър Сърбия, Австрийските и Турските авиолинии.. струва доста скъпо... от 250 евро нагоре (а с Türk hava yolları над 350 евро), луда работа. Който няма кола...по-добре да се отказва от Босна.... а това е прекрасна страна

Редактирано от montepinar
Връзка към мнение

Пък аз си мисля, че "20-те часа път с камили" ще са една от най-интересните страни на едно такова пътуване до Босна :) Така де, който е тръгнал да поглъща красотите на тази прекрасна страна, в никакъв случай не трябва да препуска :)

 

Иначе не ми се е налагало да разучавам подробно транспортните връзки за Босна, но съм останал с впечатлението, че специално Република Сръбска е добре свързана с редовни автобусни линии с редица сръбски градове. Примерно сръбските нискотарифки "Аутопревоз Чачак" имат всекидневни директни линии до Вишеград и Требине. В този ред на мисли ето една оферта за хард пътешественици за средата на май: София-Вишеград-София (с прекачвания в Ниш и Чачак) за 68 лева двупосочния :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
21 hours ago, Meidj said:

Пък аз си мисля, че "20-те часа път с камили" ще са една от най-интересните страни на едно такова пътуване до Босна :) Така де, който е тръгнал да поглъща красотите на тази прекрасна страна, в никакъв случай не трябва да препуска :)

 

Иначе не ми се е налагало да разучавам подробно транспортните връзки за Босна, но съм останал с впечатлението, че специално Република Сръбска е добре свързана с редовни автобусни линии с редица сръбски градове. Примерно сръбските нискотарифки "Аутопревоз Чачак" имат всекидневни директни линии до Вишеград и Требине. В този ред на мисли ето една оферта за хард пътешественици за средата на май: София-Вишеград-София (с прекачвания в Ниш и Чачак) за 68 лева двупосочния :)

казваш, че от Чачак има връзки. Е да, ама от София до Чачак как? Нали говорим за това, че не всички хора имат кола. Иначе във Вишеград съм бил, хубав център и точно за 2 часа този град ти омръзва, видял си всичко. Не може да се сравнява със Сараево и Мостар (Федерация Б и Х)

Директни автобуси от София има само за Димитровград, Пирот и Ниш. Ако целта е да има сто прекачвания... не си е работа

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.