Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

56 minutes ago, Георги said:

Първият опит е неуспешен. Ще пробваме пак като си изчистят проблемите при тях. 

Нали знаеш, че облаците се на небето. Това, дето го правиш е просто компютъра на някой друг 🙂

Каква е целта на занятието? Скалируемост? По-евтино? ....?

Изглежда, че ще е на облака на производителя на форума, нали?

Иначе, виж coolice host - не съм клиент, реклама е. 

Човека е българин и мноооого отзивчив. 

П.С. ако имаш нужда от ИТ помощ, питай, ако мога ще помагам. 

Връзка към мнение
преди 14 минути , era123 каза:

Нали знаеш, че облаците се на небето. Това, дето го правиш е просто компютъра на някой друг 🙂

Каква е целта на занятието? Скалируемост? По-евтино? ....?

Изглежда, че ще е на облака на производителя на форума, нали?

Иначе, виж coolice host - не съм клиент, реклама е. 

Човека е българин и мноооого отзивчив. 

П.С. ако имаш нужда от ИТ помощ, питай, ако мога ще помагам. 

Нито скалируемост (имаме приличен резерв от ресурси на текущия сървър), нито е по-евтино - напротив като чиста услуга е горе-долу 50% по-скъпо. Причината е, че вече нямам времето да се занимавам с постоянна администрация на сървър, донякъде тези неща ми правят кеф, но отнемат твърде много време постоянно да дебна за обновления, запушване на критични и не толкова критични дупки и то в десетина пакета, за момента техническите ми хобита са другаде. Всъщност това е основната причина за повечето хора, които избират "облаци". Другата основна причина, е че повечето нови и модерни функционалности от разработчика се правят само за облачното им предложение - да предлагат версия за собствено хостване е нещо, което с времето ще отмре. А и състоянието на нашия сървър в момента не е цветущо - линукс дистрибуцията е CentOs, която е на доизживяване, php версията е 7.х, която също скоро става EOL, ако не и вече да е станала...съответно ме е страх да обновявам каквото и да е от страх да не се счупи. 

 

Т.е. алтернативата на това, което правим в момента е да инвестирам доста време да вдигна сървър от нулата, с модерни технологии докери-мокери и то само за да може да инсталираме бъдеща орязана версия на софтуера, която в някакъв момент ще спре да се поддържа. 

 

Coolicehost го знам, занемареният ми блог е там, но споделен ресурс не работи за форума. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Валидни аргументи. 

Аз съм 50на50 с тоя облаци. Идеята е добра, спор няма. Но! След като мигрирах към 500 специални сървъра с 20к човека клиенти за BP и после Азур умря за 20на часа в целия ирландски сегмент: Драма!

Сии форум има доста, доста добавки, екстри, кръпки, и тн убавини. Нещо, което винаги съм мразил да мигрирам. Накратко, влизаш в света на болката. 

Връзка към мнение

Няма да стане с миграцията към облака, ще си караме по сегашния начин като ъпгрейда ще го правя като се върна от скандинавието в края на август.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 16.01.2018 г. в 16:56, neuromancer каза:

трябва да качиш клипа в youtube или някое такова място и постваш линка в секция видео

Отговорът е на въпрос- "Как мога да кача клип от телефона си?"

 

Все още ли това е начинът за качване на собствен клип? И само в секция видео ли?

В темата "В момента съм" исках да кача 30 сек. клипче mp4 с  танц на дервиши. Не успях. Изписа ми неразрешен формат или нещо такова.  

Връзка към мнение
преди 38 минути , Nik каза:

Отговорът е на въпрос- "Как мога да кача клип от телефона си?"

 

Все още ли това е начинът за качване на собствен клип? И само в секция видео ли?

В темата "В момента съм" исках да кача 30 сек. клипче mp4 с  танц на дервиши. Не успях. Изписа ми неразрешен формат или нещо такова.  

Все още това е начинът за качване на клипове тук.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Мда, мой пропуск. Свърши ни мястото на диска, защото бекъпваме често и по много. Поразчистих и сега е ок. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Новогодишно май не работихме като хората няколко часа, трябва да е ок сега и дано не се повтори, защото поправката беше "рестартирай и ще се оправи".

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам въпрос, преди имаше възможността да се направи преглед на пътепис, преди да се публикува, един вид като чернова, сега не виждам такъв бутон, няма ли вече такава опция?

Връзка към мнение

не мисля, че има някаква промяна, но така или иначе пътеписа се одобрява от модератор, а дотогава може да си го гледа и променяш, няма да се вижда

сложи "не е готов" някъде в заглавието да се знае

Връзка към мнение
преди 7 минути , neuromancer каза:

не мисля, че има някаква промяна, но така или иначе пътеписа се одобрява от модератор, а дотогава може да си го гледа и променяш, няма да се вижда

сложи "не е готов" някъде в заглавието да се знае

Беше си по-прегледно такова едно 🙂 Затова питам, иначе ясно, че мога да го оставя...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко пъти ми се случва в мобилния браузър като публикувам ново мнение и след натискане на бутона Публикувай ми излизат Известията,а не се качва написаното.Трябва пак да върна в темата и при натискане върху празна рамка за ново мнение се появява написаното преди малко от мен и пак трябва да натисна бутона ,за да стане.

Връзка към мнение
преди 2 часа, searus каза:

Имам въпрос, преди имаше възможността да се направи преглед на пътепис, преди да се публикува, един вид като чернова, сега не виждам такъв бутон, няма ли вече такава опция?

Преди няколко години използвахем друго приложение за пътеписите, може от тогава да е било.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Георги каза:

Преди няколко години използвахем друго приложение за пътеписите, може от тогава да е било.

Да, от там е явно.

 

@searus, aз си спомням, че в началото на пътеписа с червено пишех, че не е завършен и после драсвах на модераторите, че е готов, за да го одобрят т.е. следвай съвета на @neuromancer .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Този уикенд ще се мигрираме към нов сървър и форумът ще бъде недостъпен за известно време. Нещата първо ще бъдат по-зле, след това ще станат по-добре.

 

Ще информирам със съобщение на заглавната страница, когато реша дали ще е събота или неделя.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.