Прескочи до съдържание

Снимки за корица на magelanci.com


Препоръчани мнения

преди 6 часа, Гост каза:

Същото мнение.

 

Тъмно-синята лента се е запазила  тъмна - браво! Чудесна корица - нашата си корица. 

Rainy  е казала вече това, което и аз мисля : Чудесна корица - нашата си корица.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ха, влизам преди малко и... каква чудесна изненада! :)

 

tova_e.thumb.png.d9cbe46b3813d44bddb6530aa915ccaf.png

 

Това е то! Отдъхнах си! :-)

 

От вълнение и нетърпение да похваля видяното, дори не изчетох последните коментари (което почти не ми се случва, преди да напиша мнение!). А и от самото начало за мен настоящата дискусия беше с предопределен финал. Все пак очевидно уместното и доставящо наслада не може току-тъй да се игнорира.

Благодаря, Георги! :-)

 

P.S. Нека да отбележим и че "новият модел" корица, която се свива до лента с менюта, и особено "изгряващата" картинка (приятен ефект, който забелязах, но само при бързо скролиране нагоре), са допринесли щото да не си мислим, че ей така просто се връщаме назад, без да отчитаме новите тенденции, ами даже и много умело вплитаме традиционното в модерното. :-) Както впрочем НЕ съвсем го могат съвременните наши музиканти, например. А трябва!

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 7 часа, Duke каза:

...Сега, само ако можеше в тази  корица да се инкорпорира и логото...

Логото вече не би трябвало да се вгражда в корицата. Там ансамбълът от стилизирани сгради има завършен вид. Надписът "Магеланци" носи разпознаваема по тип информация, а и е естетически издържан, поне според мен.

 

Мястото на логото, в съответстващ размер, е в лентата с менютата.

 

lenta.thumb.png.a8ea60b9e216deef7ffda441800ad3fc.png

 

Така той ще стои през цялото време на скролване на страницата най-отгоре. И е хубаво да е пред бутона "Начало", който е основен и водещ за всеки сайт. Пред него не може да има външни препратки или каквото и да е друго, нямащо пряка връзка с основното съдържание на сайта. Линковете за резервиране биха стояли логично след последния бутон и преди лентата за търсене. И пак ще бъдат на полагащатата им се по право предна позиция. 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

- Линковете за резервиране не могат да са накрая, защото менюто се свива при по-малка резолюция. 

- Логото си остава във футъра, не мога пак да обяснявам защо няма как да е горе. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

- Линковете за резервиране не могат да са накрая, защото менюто се свива при по-малка резолюция. 

- Логото си остава във футъра, не мога пак да обяснявам защо няма как да е горе. 

А ако замениш "Начало" с логото, няма ли всички да сме щастливи. :)

Връзка към мнение
преди 15 часа, ven62 каза:

А ако замениш "Начало" с логото, няма ли всички да сме щастливи. :)

Логото работи само на бял фон, при това в прилична резолюция. Направиш ли го 20 пиксела, колкото е мястото там горе ще се вижда ето така:

 

Photoshop_2017-04-30_14-29-19.png

 

Връзка към мнение

Да добавя, че с този фон на хедъра - картата на света, се е получило много стилно. Придава вид на приятна високослоестта облачност, разстилаща се в небето над световните забележителности :) Много добро решение наистина! Въобще, това си е вече разпознаваемата запазена марка на Магеланци в леко пипнат и осъвременен вариант. Просто не може да има никакви сравнения със снимките, които - извинявам се, че се повтарям - но придаваха на сайта вид като на някой еФФтин уърдпрески блог.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За да бъда максимално коректна към анкетата, искам да си изясня нещо, преди да дам своя глас. Малко ми се омешаха информациите вече.

Ако реша да избера статичен хедър, това значи ли, че в опцията за дарители ще остане варианта със сменящи се снимки? И съответно обратното, ако гласувам за сменящи се, ще се запази ли статичнато типично Магеланско?

Връзка към мнение
преди 2 минути , iliana_t каза:

За да бъда максимално коректна към анкетата, искам да си изясня нещо, преди да дам своя глас. Малко ми се омешаха информациите вече.

Ако реша да избера статичен хедър, това значи ли, че в опцията за дарители ще остане варианта със сменящи се снимки? И съответно обратното, ако гласувам за сменящи се, ще се запази ли статичнато типично Магеланско?

Ако изберем статичната, няма да има снимки като опции за дарителите. 

Ако изберем снимките, може би ще има избор на снимки за дарителите, но няма да я има статичната сред тях. 

 

Причината е във височината на хедъра, както и в настройките на текстовото лого и менюто. Снимките стоят по-добре при по-висок хедър, а статичната лента стои по-добре при по-нисък. Няма как да ги комбинираме и ширината на хедъра да се сменя в зависимост от избраната картинка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.