Прескочи до съдържание

Май, Болоня, Флоренция


yordankavo

Препоръчани мнения

Здравейте!

Осъзнавам, че маршрутът ни не е чудо невиждано - пътуваме до Болоня, малко Флоренция и обратно, но много, много се вълнувам и искам да го споделя с поне половината свят. 
Пътуваме 12 - 17 май с половинката, като за него е първи полет и горкият беше пред припадък, когато му го съобщих. Подозирам, че му причиних по-голямо вълнение от съобщението, че ще става баща преди години. :laugh: Аз пък се вълнувам, защото за първи път организирам, макар и скромно, пътешествие за друг.
Много съм благодарна на всички ви за насоките, а аз ще се старая да прекараме чудесно и с оптимален бюджет.
Планове за Академия/Уфици и др нямаме, освен пожелателно да посетим Музея на Леонардо, 'щото ни радва тоз човек, не заради гайдовете.
От там насетне ще вкусваме аромати, пици и красиви залези. 
Имам и конкретен въпрос, ако може някой да ме посъветва.
Летим с Уиз и кацаме вечерта след 22 часа. Може ли да ме упътите къде се намира стоянката на такситата? Не съм ползвала такси в чужбина, но съм чувала редица случаи за таксита с надути сметки и съм се наплашила. Мислим само да пренощуваме в едно хотелче преди да тръгнем към Флоренция на сутринта и шатъла до гарата няма да ни устройва, хотелът не е на път. Та ако някой знае къде може да се хване читаво такси... или пък може би няма "копърки" на Летище Маркони?
Ще съм благодарна на всички отговорили, а после и още ще питам. :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей,такситата са точно пред терминал пристигане от летището до Болоня е13-15 евро.Сутринта поръчайте такси на рецепцията ако има близо спирка на градски автобус може да се ползва без проблем.

Връзка към мнение

Връщам се от подобен трип и освен ако не сте го решили решили вече мога да ви дам 1-2 идейки с това, как ние го направихме. Взехме rent-a-car през expedia и firefly - чисто нов fiat 500. Излезе 100 евро с всички застраховки за вземане Петък вечер и връщане Неделя вечер (препоръчвам го като вариант, защото в Италия са интересни шофьори). Директно се запътихме към Римини и там имахме и двете нощувки. На следващият ден разгледахме рано - рано Римини, след това до края на деня разгледахме Сан Марино и Сан Лео. Уникално красиво е!  Неделя закусихме в Римини на плажа и след това се запътихме към Равена. До обяд я разгледахме, защото ако не сте от хората, които влизат в музеи повечето е разходка. И вечерта вечеряхме в Болония и се прибрахме.

С тези таксита ще ви стане е скъпичко, поне от цените, които аз видях. Все си мисля, че през Пиза ще ви е по-лесно за Флоренция, но вие си знаете. Ако не сте резервирали хотелите горещо препоръчвам горния маршрут.

Като хотели гледайте trivago или директно booking, особено ако сте genius.

Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

MARTiNSHO, благодаря за препоръката, но този път "базата" ни е Болоня. Римини може би догодина, с децата.
А нощувката преди Флоренция е в Болоня, но не на път към гарата и затова ще ползваме такси. 
Честно казано сме си резервирали за нощувката един съвсем, съвсем... скромен хотел, да не казвам друга дума, но идеята е просто да преспим някъде. На обяд живи и здрави, хващаме влакчето до Флоренция. Тук малко ме притеснява прекачването, но се надявам да се справя. Най-много да прочетете някой пост със заглавие "СПЕШНО, URGENT, HEPL - как да си дупча билетчето" :laugh:
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прекачването в Прато.
Давам пример:

12:09  Bologna Centrale - 13:23 Prato Centrale
13:29 Prato Centrale - 13:50 Firenze S. M. Novella 
Не съм се возила на влак от горе-долу 100 години, а пък с прекачване - никога.
И това малко време между влакчета и перони ме притеснява. :)

 

Връзка към мнение

Спокойно, ще се справите. Не съм проверявала връзките между Болоня и Флоренция, но времето за прекачване между влаковете на Прато Чентрале е повече от достатъчно. На тази гара има седем коловоза. По всяка вероятност ще пристигнете на трети и трябва да отидете до четвърти.  Това по данни от интернет, така че гледайте на таблата или мониторите какво пише. :)

Не се плаши, влаковете в Италия са доста използван транспорт.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Има експресни влакове на всеки час Болоня -Флоренция които пътуват около 30 мин. цена около 15 евро на билет в посока това съм го пътувал 4 пъти но за тази цена за билет трябва да се купи предварително от Trenitalia или Italotreno.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте отново!
Имам конкретен въпрос.
Билети за автобуса могат ли да се закупят предварително и да се ползват на другия ден?
Ако не, то дали във всеки един има машинки за билети или пък могат да се купят от шофьора? В смисъл дали по всяка линия ги има?
Защото видях, че пред хотела ни има спирка на автобус 19, но няма будка от която да се закупят билети.

Връзка към мнение

Билети могат да се купят и предварително - времето по тях започва да тече след като се валидират в машинката на автобуса. Ако още не сте си платили нощувката в този хотел, мога да ви препоръчам много изгоден и в същото време удобен точно за вашата цел хотел в Болоня,

Връзка към мнение

Билетите за автобус могат да се закупят от местата където се продават вестници и цигари.Вътре в автобуса има машинки за купуване на билети обаче трябва да имате точно монети.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!

След чудничко пътуване нощес се прибрахме по план.
Полетите бяха добре, а съпругът, който летя за първи път, беше очарован. Изплакнахме очи, вкусихме прекрасна паста и сладолед, напълнихме душата и смазахме краката. Въобще всичко беше на шест.
Пътуването с влак наистина беше лесно и удобно, а думата "подлез", която тук ми звучи направо страшно, се оказа едно много цивилизовано място на гарата в Прато. Ако всичките им гари са такива, то направо съм шашната. 
И накрая да кажа, че Флоренция е каквато съм я чувала - величествена (дори малко помпозна), но много красива.
Сърцето ми обаче остана в Болоня и вече се замислям за ново пътуване до там.
Благодаря на всички ви!
 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, yordankavo каза:

Здравейте!

След чудничко пътуване нощес се прибрахме по план.
Полетите бяха добре, а съпругът, който летя за първи път, беше очарован. Изплакнахме очи, вкусихме прекрасна паста и сладолед, напълнихме душата и смазахме краката. Въобще всичко беше на шест.
Пътуването с влак наистина беше лесно и удобно, а думата "подлез", която тук ми звучи направо страшно, се оказа едно много цивилизовано място на гарата в Прато. Ако всичките им гари са такива, то направо съм шашната. 
И накрая да кажа, че Флоренция е каквато съм я чувала - величествена (дори малко помпозна), но много красива.
Сърцето ми обаче остана в Болоня и вече се замислям за ново пътуване до там.
Благодаря на всички ви!
 

За Флоренция спор няма, но Болоня и на мен много ми хареса миналия месец. Много красив и спокоен град. Някои казват, че бил за няколко часа, на мен 3 дни ми бяха супер.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.