Прескочи до съдържание

Как предпочитате да плащате?  

103 магеланци са гласували

  1. 1. Как предпочитате да плащате?

    • Cash is king :)
    • Винаги с кредитна или дебитна карта и само в краен случай с кеш.
    • Зависи от ситуацията, но предимно с кеш.
    • Зависи от ситуацията, но предимно с дебитна и кредина карта.


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Topfly каза:

В такива моменти се усеща колко зависими сме от технологиите... Колкото и консервативно да изглежда аз винаги има в себе си кеш, който да покрие едно или две големи пазарувания...

О, абсолютно! Просто тук се чувствам в безопасност и не се запасявам. Тук - май трябваше да кажа Западна Европа... Макар че в Дания ме качиха по милост на един ферибот 😁

 

Иначе днес ни насочиха към банкомата отвън - което и направих. Забравих, че имам Diners и AMEX - просто гледах тъпо 😁. Просто не беше фатално за мен - макар че се ядосах, но има моменти, когато наистина е важно... 

 

Връзка към мнение

Вие се майтапите нещо...

А как се живее 2 седмици без бензин? Зависим от страшно много неща, освен ако живеем на село. Не можеш да предвидиш и да се запасиш с всичко, караш си нормално и се надяваш ако има проблем нещата да се уредят бързо...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Вие се майтапите нещо...

А как се живее 2 седмици без бензин? Зависим от страшно много неща, освен ако живеем на село. Не можеш да предвидиш и да се запасиш с всичко, караш си нормално и се надяваш ако има проблем нещата да се уредят бързо...

При теб кризата продължава ли? Че се сещам за тука едно време, как не можехме да мръднем никъде събота-неделя, като нямаше бензин. Хем, тогава си ходехме на работа/училище с рейса, не като сега. Сега сме ужасно зависими от колата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

О да. От време на време се промъква по някоя цистерна и се извиват километрични опашки за бензин. Разправят за някаква бензиностнция дето продавали бензина по 10 реала литър и ги глобили половин милион, не знам доколко е вярно.

Ама то тука в града е бял кахър. Ще походим малко пеша и толкова. Големите птицеферми са доста зле, защото няма храна, а пилетата няма как да се продадат там на място. Млякото се изхвърля. В магазините няма никакво пилешко и свинско, прясно мляко (не дълготрайно), листни зеленчуци... Всички цени се вдигнаха...

 

 

  • Харесвам 1
  • Шок 8
Връзка към мнение
преди 2 часа, neuromancer каза:

Вие се майтапите нещо...

А как се живее 2 седмици без бензин? Зависим от страшно много неща, освен ако живеем на село. Не можеш да предвидиш и да се запасиш с всичко, караш си нормално и се надяваш ако има проблем нещата да се уредят бързо...

На чужд гръб и сто тояги, знаеш... Много съжалявам за проблемите. Горките фермери... И аз като @AlexandraKo се сетих за опашките за бензин в началото на 90-те в България. Всъщност, тези кризи само показват, че трябва да имаме резервни варианти. Какви - всеки решава за себе си. 

 

Иначе тук коментарите бяха драматични. Не всички хора имат милион карти, повечето нямат. И ако беше засегнато метрото в разплащанията с милионите си потребители, например - то не беше - тогава щеше да стане "интересно". Макар че и да артисаш на някоя бензиностанция и да не можеш да се прибереш, не е никак приятно...

 

Може пък да започнете да мислите за Европа 🙂 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.