Прескочи до съдържание

Вануату-Тана или Марум


Препоръчани мнения

 Здравейте,предстои ми пътуване до Вануату и имам питане към хората посетили някой от вулканите там.Първоначално мислех да ходя до Тана,но на последната сбирка Ники(Bronco) ми пусна мухата за вулкана с езерото от лава(едно от 7-те в света).И сега започвам да се чудя,защото нямам време и за двете места.Пускам две-три снимки,като на първите две е Марум,на третата Тана,и съм наясно,че няма да имам костюм като човекът от първата,а и въже няма да нося(дано да има фиксирано,за да се слиза възможно най-надолу).И очаквам съвети

29b40fd9d50.jpg

88781_600x450-cb1424383453.jpg

tanna-vanuatu-volcano.jpg

Редактирано от malkia
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

А аз мисля другата година да ги посетя и двата. С тази страст към вулкани, която развих напоследък май няма да е зле да инвестирам в противогаз или някаква подходяща маска. Да знаеш, че дълго време на толкова отровни газове трудно се издържа. Обгазяването е жестоко, отделно високата температура, която ми разлепи обувките. После се катерих с висяща и отлепена подметка към скалните църкви. Добре, че имахме лепило та закрепих положението  до България. :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Купихме билети за Фиджи, та Вануату след няколко месеца предстои. Кажи кой от вулканите избра? Проверява ли как се стига до Марум? 

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 49 минути , Tedy каза:

Купихме билети за Фиджи, та Вануату след няколко месеца предстои. Кажи кой от вулканите избра? Проверява ли как се стига до Марум? 

Поздравления!  По какъв маршрут ще летите? Не съм по вулканите, но Фиджи ...привлича ме силно!

Връзка към мнение

Какво да ви кажа, Марун не съм го виждал, вулканът на Тана е страхотен, доста по-интересен например от вулкана на Хавай(на Big island).

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎21‎.‎4‎.‎2017‎ г. в 18:06, Tedy каза:

А аз мисля другата година да ги посетя и двата. С тази страст към вулкани, която развих напоследък май няма да е зле да инвестирам в противогаз или някаква подходяща маска. Да знаеш, че дълго време на толкова отровни газове трудно се издържа. Обгазяването е жестоко, отделно високата температура, която ми разлепи обувките. После се катерих с висяща и отлепена подметка към скалните църкви. Добре, че имахме лепило та закрепих положението  до България. :)

Не знам дали няма да е малко спам в темата на @Stanislav Dimitrov, но много ме интересува какъв е маршрута, който избрахте за да стигнете до Фиджи? На каква цена излязоха билетите и през кой сайт?

 

Т.к. много се интересувам от тази дестинация и доста съм проучвал. Мисля, че бях гледал опции с два отделни билета Sofia - Seoul с Qatar и после Seoul - Нади с Korean Air.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С Бритиш до Лондон, после с Катай през Хонг Конг. Излязоха 750Е.

преди 2 часа, Oshko каза:

Какво да ви кажа, Марун не съм го виждал, вулканът на Тана е страхотен, доста по-интересен например от вулкана на Хавай(на Big island).

Тана е в плановете. Чуденката ми е останалите дни къде да ги разхвърляме. Вариантите са за Марум, повече дни във Фиджи или да включим и трета островна държава, ако някоя предлага нещо по-различно от плажове. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, П.Кръстев каза:

Не знам дали няма да е малко спам в темата на @Stanislav Dimitrov, но много ме интересува какъв е маршрута, който избрахте за да стигнете до Фиджи? На каква цена излязоха билетите и през кой сайт?

 

 

 

Интересно ще е и за други магеланци....

Връзка към мнение

Тана е най-достъпният активен вулкан в света и изригва постоянно, а лавата и камъните падат на една храчка от теб . Писал съм го надълго и нашироко.

На Амбрим .. за да гледаш лава отдалеч (не се лъжи по видеата в ютюб)- двата дни път с камили до калдерата и неоправдано високата цена на билети не си струват, според мен. Освен ако не извадиж голямата пачка и не го направиш с "Човекът": http://ultimatevolcanoexpeditions.com/vanuatu/

Ако трябва да избираш - отиди първо на Тана - можеш да го направиш за един ден със самолет дотам, тур, обратно в Порт Вила. На Матеев му се размина, теб може да огрее.

Ако имаш възможност и желание - отиди и на двата. Проучи добре какви са условията на Амбрим, да няма изненади :)

 

 

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

On ‎27‎/‎04‎/‎2017 at 10:27 AM, Tedy said:

С Бритиш до Лондон, после с Катай през Хонг Конг. Излязоха 750Е.

Тана е в плановете. Чуденката ми е останалите дни къде да ги разхвърляме. Вариантите са за Марум, повече дни във Фиджи или да включим и трета островна държава, ако някоя предлага нещо по-различно от плажове. 

Ако има възможност от Фиджи, може да посетите и Нан Мадол в Понпей. Уникално място е с потопените каменни конструкции, въпреки че не е вулкан мисля че ще ти хареса. Тъй като ми е доста напред в списъка на местата, които бих искала да посетя, съм гледала, че може да се посети с хопер от Гуам. Не знам дали от Фиджи е възможно.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм била само в Тана. Определено си заслужаваше!

А за Понпей - аз съм летяла от Гуам. Изобщо не съм убедена,че има удобни връзки от Фиджи. Е, може и да съм пропуснала някаква възможност. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.