Прескочи до съдържание

Близо 22 хил. души е недостигът на пилоти в световен мащаб


Фил

Препоръчани мнения

Не намерих подходяща тема, затова пускам нова.

 

Близо 22 хил. души е недостигът на пилоти в световен мащаб


Доколкото знам - Богоявленски не е някой "лаладжия" и съм чувал, че е сериозен журналист, с познания в областта на авиацията. :rolleyes:
Доста впечатляващо ми прозвуча това число - 22000.

И ми си появи една питанка в тази връзка - ако наистина има такъв сериозен дефицит, дали пък някои авиокомпании не се позволяват да наемат недостатъчно добри пилоти?  ( Под това разбирам или с недостатъчни професионални умения, или с недобра физическа кондиция. )
Или контролиращите органи все пак са достатъчно строги и бдителни и това е малко вероятно да бъде допуснато?

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Тази индустрия е прилично либерализирана в частта с обучението на пилоти. Преди години (4-5) една небезизвестна нискотарифна а/к  беше известна с това, че ако някой млад пилот, без опит, иска да започне при тях, трябва да им плати 20 000+ евро. Но започва веднага да трупа опит на "турбина" и то на един от най-популярните самолети в света. Може би, ако има недостиг, той се дължи на това, че а/к в районите с недостиг не са достатъчно атрактивни за пилотите. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , akair каза:

Тази индустрия е прилично либерализирана в частта с обучението на пилоти.

Да, за обучението предполагам, че е либерализирано, а как стои въпросът със сертифицирането на пилотите (или както там се нарича издаването на "тескере", че си правоспособен водач на летящо МПС),  или го издават тези, които те обучават?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.