Прескочи до съдържание

Осло за 4 дни


noshtna_ptica

Препоръчани мнения

Планирам пътуване до Осло, но нямам представа кои райони са за предпочитане и кои трябва да се избягват.

Моля за помощ в ориентацията.

Освен Booking и Airbnb има ли сайтове с по-прилични цени?

Редактирано от noshtna_ptica
Връзка към мнение

В руските сайтове казват, че по принцип престъпността там е ниска.В западната част на града Весткантен ,живеели етническите норвежци, а емигрантите - в източната -Осткантен. Препоръчват районите Фрогнер, Улер, Вестре Акер или Гроруд. 

Аз съм букнала Comfort HotelExpress Central Station .Намира се на 100 метра от централната гара и пак на толкова от главната улица Карл Юханс.Няколко пъти го отказвам, буквам пак, защото цената се мени.Последно го залових на 95 евро двойната стая. Реших да е там, защото от летището, дали с автобус, дали с експрес,все се стига до централната гара.Поне оттам да няма транспорт - стига се пеш,съвсем близо е.А пък си практически в центъра  - всичко е на пешеходно разстояние.

Букнала съм още един, вътре в самата гара,даже не излизаш от нея.Той е със закуска, но е доста по -скъп , сигурно ще ползваме този,пък онзи ще го откажа, но има време. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

В руските сайтове казват, че по принцип престъпността там е ниска.В западната част на града Весткантен ,живеели етническите норвежци, а емигрантите - в източната -Осткантен. Препоръчват районите Фрогнер, Улер, Вестре Акер или Гроруд. 

Аз съм букнала Comfort HotelExpress Central Station .Намира се на 100 метра от централната гара и пак на толкова от главната улица Карл Юханс.Няколко пъти го отказвам, буквам пак, защото цената се мени.Последно го залових на 95 евро двойната стая. Реших да е там, защото от летището, дали с автобус, дали с експрес,все се стига до централната гара.Поне оттам да няма транспорт - стига се пеш,съвсем близо е.А пък си практически в центъра  - всичко е на пешеходно разстояние.

Букнала съм още един, вътре в самата гара,даже не излизаш от нея.Той е със закуска, но е доста по -скъп , сигурно ще ползваме този,пък онзи ще го откажа, но има време. 

Ако имате време, отидете за 1 нощувка до Берген с комбиниран билет за влак, автобус, ферибот и хотел. Самото пътуване е атракция. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Ако имате време, отидете за 1 нощувка до Берген с комбиниран билет за влак, автобус, ферибот и хотел. Самото пътуване е атракция. 

Дани, благодаря ти, имаме време.Ама 7 часа не ми се пътува с влак, та съм купила самолетни билети с Норвежците.В Берген ще сме 3 дни.Там събота букнала Радисън блу.И после от Берген ще летим директно до Копенхаген - един път дневно има директен полет, без стоп в Осло,

Аз вече съм подредила всичко, купила съм билети за самолет, за круиза до Хелзинки, букнала съм хотелите и периодично ги наблюдавам за промяна в цената.

Не съм купила само още билетите за онова пътуване в Берген - круиз по фиорда, фламската железничка и автобуса, че е рано.

И не съм измъдрила  хотела в Копенхаген, ама там ще сме с кола и вероятно ще е някъде около летището,  заради паркинга.

Имам още туй-онуй да изкусурявам,  ама основните неща съм ги натъкмила. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 9 часа, noshtna_ptica каза:

Планирам пътуване до Осло, но нямам представа кои райони са за предпочитане и кои трябва да се избягват.

Моля за помощ в ориентацията.

Освен Booking и Airbnb има ли сайтове с по-прилични цени?

Не знам дали е приемливо за теб, но и хостелите в Норвегия са супер. При моя престой всичко беше чисто, на едно хълмче беше хостела с добри гледки, общата стая беше с камина и библиотека, а в закуската имаше и пушена сьомга на шведската маса. Въобще, стандарта е доста по-висок от това, което си представяме като хостел. Аз бях конкретно в този: https://www.hihostels.com/hostels/oslo-haraldsheim виждам, че двойна private стая е 80 долара. 

 

Иначе и на теб бих препоръчал да не стоиш 4 дни в Осло, а да мръднеш до Берген, всъщност в зависимост от часовете на транспорта ти може да ги разделиш 2х2. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Благодаря, ГЕорги!

Нямам нищо против хостелите /щом стаята е за 2-ма/, но гледам, че е отдалечен и понеже не познавам града, не знам цената на транспорта + време за придвижване дали е ОК.

AlexandraKo, от сайта на хотела ли си букнала Comfort HotelExpress Central Station?

Dni Magelan, къде мога да видя тези комбо билети?

 

Аз още не съм взела сам. билети, въпрос на финансови разчети е къде и за колко време ще идем. Става въпрос за края на май и нямам много време за организация.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Дани, благодаря ти, имаме време.Ама 7 часа не ми се пътува с влак, та съм купила самолетни билети с Норвежците.В Берген ще сме 3 дни.Там събота букнала Радисън блу.И после от Берген ще летим директно до Копенхаген - един път дневно има директен полет, без стоп в Осло,

Аз вече съм подредила всичко, купила съм билети за самолет, за круиза до Хелзинки, букнала съм хотелите и периодично ги наблюдавам за промяна в цената.

Не съм купила само още билетите за онова пътуване в Берген - круиз по фиорда, фламската железничка и автобуса, че е рано.

И не съм измъдрила  хотела в Копенхаген, ама там ще сме с кола и вероятно ще е някъде около летището,  заради паркинга.

Имам още туй-онуй да изкусурявам,  ама основните неща съм ги натъкмила. 

Според мен по-красивото ще е по пътя до Берген,отколкото в самия Берген.Ние заложихме на ж.п.-то.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
В момента, ECC каза:

Според мен по-красивото ще е по пътя до Берген,отколкото в самия Берген.Ние заложихме на ж.п.-то.

Да де, ама ,като се съвещахме  с половинът ми, решихме, че ще летим.И вече съм купила всички билети и билетченца с Норвижиън .Ще гледаме от горе.:dancing:

А пък и да си кажа, /моля, не ме бийте/ние сме си повече градски туристи - забележителности, хубави хотели и  ресторанти, театър,опера, балет, ако може. Харесва ни красивата природа, но не и да е само това.Походи, трекове ,  хижи, палатки още от младите години не са ни привличали.А сега вече пък, на тези години си искаме удобството.Разбира се, колкото можем да си го позволим.

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, noshtna_ptica каза:

Благодаря, ГЕорги!

Нямам нищо против хостелите /щом стаята е за 2-ма/, но гледам, че е отдалечен и понеже не познавам града, не знам цената на транспорта + време за придвижване дали е ОК.

По груби спомени се ходеше с метро + малко пеша. Не беше нещо крайно като време за предвижване, може би не повече от 30 мин от гарата, но да не те излъжа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.