Прескочи до съдържание

Паркиране във Валенсия


Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Имам резервация за полет с Райънеър до Кастелон, с идеята да посетя Валенсия за една седмица.

Видях, че вариантите за придвижване са няколко:

- автобус - 20Е/човек/посока за около 2 часа- засега съм се спрял на това.

- такси до гарата и после влак или автобус до гарата и пак влак - не е оферта.

- такси до Валенсия - 95 евро за около час.

- рент-а-кар за около 200 евро за седмица.

Тъй като сме семейство 2 възрастни + дете на 8 год. се чудя за вариант с кола под наем.

 

Интересува ме как стои въпросът с паркирането във Валенсия. 

Бих искал да взема кола под наем да отида до Валенсия да я паркирам в свободна зона и когато ми трябва да я ползвам и накрая да се прибера с нея до летището.

Не намирам карта или инфо за синя/зелена или каквато имат зона (може би аз не търся както трябва).

Откривам единстено платени закрити паркинги. 

 

Апартаментът в който ще отседнем е на 100 метра от Pont del Real, и ходенето пеша не ме притеснява.

Ако има някой запознат с района и вариантите за свободен паркинг, ще съм му благодарен ако сподели съвет.

 

Предварително благодаря.

 

 

 

Връзка към мнение

Сигурно има на английски, но не намирам къде.

Долу давам сайт със зоните и тарифите, но като цяло е платено навсякъде в центъра и широкия център, като цените са от 0,80 до 2 евро на час, да не говорим, че не може да седи по цял ден на едно и също място, максимума е 2 часа и остава единствената опция за платения паркинг.

 

http://www.oravalencia.com/plano.php

 

 

Ако не смятате да ходите извън Валенсия, не знам за какво ви е кола. Вземете си трансфер, автобус или влак.

Ако ще се ходи поне половината от времето извън Валенсия, тогава ще е по-добре колата.

Връзка към мнение

Благодаря ти.

Разгледах сайта, с гугъл преводач се ориентирах, но няма информация, какво е положението ако има бели ленти (дали е свободно)?

Прикачам снимка от StreetView. 

Първоначалният план беше да разглеждаме само Валенсия, но реших, че ако наемем кола можем да разгледаме и околностите.

Всеки от вариантите си има предимства и неудобства.

 

Untitled222.jpg

Връзка към мнение

Извън стария град има зони за безплатно паркиране. Два пъти сме ходили във Валенсия и паркинг не сме плащали. Колата е нужна, ако планирате да поразгледате селца из района. 

Връзка към мнение

Ползвах няколко пъти безплатно в събота и неделя паркинга на търговския комплекс Centro Comercial El Saler.  Близо е до Града на науката и изкуствата и още някои забележителности. В делнични дни също има "безплатен престой", мисля до 3 часа, срещу покупки на някаква стойност. Погледни в сайта им, за да не те подведа при превода - http://www.elsaler.com/servicios.

 

cces.thumb.png.cef0711e5723398313c552ff55f269e7.png

 

Паркирал съм и на улицата около Парка "Градината на Турия", но отново в почивни дни. Дори и през тях обаче опитите ми да си намеря празно паркомясто на улица по в центъра, завършваха без успех.

 

Иначе, като търсех по темата, още преди да заминем, ми направи впечатление и възможността за паркиране в т.н. Паркинг+Метро места, но не съм ги ползвал.

Parking + Metro

Parking más Metro. Metrovalencia

 

За повече информация на http://www.metrovalencia.es/metro_en/?page_id=233.

 

И още един линк за паркингите във Валенсия - http://www.car-parking.eu/spain/valencia/car-parks.

Дано да ти е от полза.

Връзка към мнение
На 11.04.2017 г. в 17:39, chandni каза:

Имаше някакъв голям плац, който го играеше и паркинг, но точно, когато бяхме ние там, имаше някаква пачанга на този плац... Разбирай издигната сцена, бири, кебапчета и хора от всякакви възрасти пееха наравно с групата и танцуваха... Та може и заради това да е бил отворен плацът, че е ограден с мрежи. Ние оставихме рент-а-кар-а на паркинг Victoria до основното летище в града (за 3 дни платихме 13 €, при положение, че хотелите искаха между 10 и 20-30 € на ден) и от там с метрото до централната част на града. Градският транспорт във Валенсия е много добре уреден и е много по-удобно да се придвижваш с него, отколкото постоянно да мислиш за rent-a-car-a - къде да го паркираш, дали няма да те глобят, дали някой няма да те зажули...

Самоцитирам се от друга тема за Валенсия. Въпросния паркинг Victoria букнахме през Parkvia.

Връзка към мнение

Благодаря на всички за насоките. 

В крайна сметка се спрях на вариант с рент-а-кар. Ще паркирам където има свободно място.

 

Някой да е ползвал услугите на  https://www.hirecarsinspain.com - дават с около 20% по-ниски цени от сайта на самата фирма за коли под наем и не съм сигурен да не са измамници. 

 

On 4/24/2017 at 1:59 PM, Tedy said:

Извън стария град има зони за безплатно паркиране. Два пъти сме ходили във Валенсия и паркинг не сме плащали. Колата е нужна, ако планирате да поразгледате селца из района. 

Ако е възможно би ли препоръчала някое селце интересно в района?

Спомням си преди време така обикаляхме из Майорка и спирахме в малки селца за обяд или кафе и беше наистина приятно да се насладиш на спокойствие на атмосферата.

 

Благодаря още веднъж.

Връзка към мнение

https://www.malcorentacar.com/en/ - взимане от летище Кастелон,връщане на летище Кастелон период 5.05-12.05 цена с всички застраховки 202 евро.

https://www.hirecarsinspain.com - (колата пак е на фирма Malco) взимане от летище Кастелон,връщане на летище  Кастелон период 5.05-12.05 цена с всички застраховки 148 евро.

 

Редактирано от KucBuc
Връзка към мнение

Много голяма разлика! Много е примамливо, но не бих дал съвет нито с да, нито с не.

 

Няма много отзиви в нета, но тук има някакви и 50% от мненията са в най-лоша светлина, та би трябвало да имате много на ум.

http://www.reviewcentre.com/reviews174177.html

Връзка към мнение

Интересното е, че в сайта с ревюта отрицателните са насочени към фирма Econorent, за която не намирам инфо (сайт за коли под наем в Чили).

Попитах директно сайта hirecarsinspain за разликата в цената. Сега ще попитам и Malco и ще напиша какво са отговорили.

Връзка към мнение

Пиши в чата на Malco, ще ти отговори точно мацката от снимката - Blanca. Самата тя е ви посрене на гишето на летището. Отворена е за отстъпки в цената и ако и обясните, че брокер продава на по-ниска цена от тяхната, почти сигурен съм, че е ви смъкне цената. За компанията - малка е, местна кастелонска и имат само два офиса засега. Ползвал съм ги 3 пъти и съм доволен. Конкурентите от Goldcar са скъпи и не са отворени за отстъпки.

 

Относно паркирането във Валенсия - винаги се намират свободни места за паркиране, само мааалко да мръднете встрани от стария град. Маркировката в бяло е за безплатно паркиране. Валенсия е спокоен град и места бол.

Връзка към мнение

Само имай предвид, че може да ти се наложи да изчакаш. Мацката стои на гишето само когато има полети, а те хич не са много на това летище и са предимно привечер. Обаче със сигурност ще ти отговори.

Връзка към мнение

Провери и цената на Goldcaр. Ние наехме 2 пъти от тях, предлагат най-ниската оферта.

 

За селцата препоръчвам Bocairent и замъка над Xativa. Ние ги направихме за 1 ден. Също Albarracin с нощувка. В Kuenka не сме ходили, но и там било красиво.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Malco са готини, колите им са нови дизелови Seat Ibiza (2015-2016l, но имат ограничение от 100 км на ден и по 0.10€ на километър За надхвърлените. Ако ще обикаляте повече из околностите, може да излезе скъпичко... макар, че вие наемате за 7 дни, т.е. имате 700 км. Отиване и връщане са ви около 230,остават ви около 470 км за разходки. 

Връзка към мнение

 

преди 23 минути , chandni каза:

Malco са готини, колите им са нови дизелови Seat Ibiza (2015-2016l, но имат ограничение от 100 км на ден и по 0.10€ на километър За надхвърлените. Ако ще обикаляте повече из околностите, може да излезе скъпичко... макар, че вие наемате за 7 дни, т.е. имате 700 км. Отиване и връщане са ви около 230,остават ви около 470 км за разходки. 

Имат лимит, но или са го сменили или варира.

На мен Malco ми даде направи резервация за 7 дни с лимит 1100км и цена 8 цента за всеки км отгоре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След изпратеното запитване към Малко, женичката (Blanca) ми звънна да пита как да ми помогне.

Обясних и на две на три и тя ми изпрати следното предложение:

7 дни, малка кола (предполагам ибиза), пълна застраховка и 1400 км лимит = 184,00 евро, вместо 202,00 евро (депозит от кредитна карта 100 евро).

 

Попитах я и относно другата фирма hirecarsinspain и тя каза, че не ги познава и не са имали вземане-даване. 

Като взема предвид и че не намирам инфо (положително или отрицателно) мисля да приема предложението.

 

Благодаря още веднъж на всички отзовали се.

Връзка към мнение

Офертата е много добра. Цената на Malco е с включени пълни застраховки и тези 100€ са само за горивото. След като върнете колата с пълен резервоар, веднага ги възстановяват. Само имайте предвид, че малко бавно се вдига стрелката и ако заредите съвсем преди връщането, е възможно да показва, че резервоарът не е пълен, когато реално е. По-добре заредете 20-30 км преди летището, за да има време да се вдигне ;)

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Само да затворя темата.

Пристигнахме на Кастелон, в Malco бяха приготвили документите, подписах, платих и се качих в колата след по-малко от 15 минути. 

За 1 час се стига до Валенсия. Малко е зор паркирането, но след не повече от 7-8 минути се намира място /безплатно/.

Ходихме до Xativa и Bocairent /по препоръка от по-горните постове/, много е хубаво.

Също на връщане съчетахме с разходка до Peníscola /и там е много хубаво/.

Връщането на колата отне 3 минути /в петък вечерта/. В понеделник сутрин получих имейл, че са ми освободили депозита.

С две думи всичко си е точно.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.