Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте,

как стои въпроса с детските колички при пътуване със самолет? Трябва ли да се плаща за тях като отделен багаж или се таксуват по някакъв друг начин?

 

Връзка към мнение

Трябва да си прочетеш условията на конкретната авиокомпания. В общия случай количките пътуват безплатно, но да не те излъжа, че за всички компании е така. 

Връзка към мнение

Трябва детето също да пътува, иначе се плаща :)

Не съм срещал компания, която да таксува детските колички, но знае ли човек...

Връзка към мнение

Прочети много внимателно условията за детските колички.

При едно пътуване с Изиджет счупиха количката и когато поискахме да я ремонтират за тяхна сметка или да я платят, отговориха, че за детски колички не плащат повреди.

От тогава гледам така да я опаковам, че да е почти невъзможно да я повредят. Нашата количка се отваря лесно при неправилно боравене и после разбира се никой не мисли как да я затвори правилно. Беше на практика неизползваема. 

Добре че производителят призна гаранцията и я смени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От личен опит с 5 различни авиокомпании мога да кажа, че никога не ни таксуваха за детска количка. Винаги можеше да ползваш детската количка до самолета, но връщането на детската количка често става чрез лентата за багаж. Имаше случай да ни я върнат и на различна лента за чупливи неща и специални предмети.

При пътуване детската количка е препоръчителна дори за по големи деца, които по принцип вече не ползват детска количка, защото в нея много удобно могат да спят или да си починат при по дълги пешеходни преходи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз пък съм бил свидетел на качване и сваляне на детски колички директно на пистата при полети с лоукост компании, което ми се стори доста добра практика, но очевидно неприложима при бординг на ръкав...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, Duke каза:

Аз пък съм бил свидетел на качване и сваляне на детски колички директно на пистата при полети с лоукост компании, което ми се стори доста добра практика, но очевидно неприложима при бординг на ръкав...

А, и при ръкав си ги смъкват. То си има отстрани вратичка и стълби надолу в доста от случаите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Георги каза:

А, и при ръкав си ги смъкват. То си има отстрани вратичка и стълби надолу в доста от случаите. 

Да, сега ми припомни, че и при бординг с ръкав съм виждал пред мен как се предава/получава количка точно на площадката пред входа на самолета...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.