Прескочи до съдържание

Търся спътници за Португалия и Андалусия


Препоръчани мнения

Здравейте! Планираме с полувинът един тегел през Португалия и малко из Андалусия от 02.06. до 16-17.06.2017 г. Планът е доста схематичен за сега. Имаме самолетни билети на 02.06. до Мадрид. От там ще вземем кола под наем и ще отпрашим към Порто, през Саламанка. 2 нощувки в Порто, 3 в Лисабон, 2 или 3 в южна Португалия, още не е уточнено къде. Останалото за Андалусия. Самолета на връщане е на 16.06. от Малага до Милано/Бергамо и на 17.06. от там до София. Цената на самолетните билети към момента е 75/85 евро, в зависимост от наличието на дискаунт за Уизеър. Ако си намерим още двама, пътуването ще излезе доста бюджетно. Колата под наем е около 200 евро за целия период. Смятаме да наемем апартаменти с възможност да приготвяме собствена храна, а и така се чувствам по-уютно, и е по-изгодно (ако сме 4-ма). Интересите ни са разностранни, мисля, че сме сговорчиви, а ако някъде се разминаваме, всеки ще си прави каквото му е кеф, в рамките на престоя. Стилът на пътуване  ни е по-лежерен. Повече удоволствие, отколкото напрежение. Вече не ми се чупят крака, само и само да се види всичко на всяка цена. Пушачи сме. Пътуваме на отворени прозорци. Това е, ако някой прояви интерес и желание, много ще се радвам! И заради компанията, и заради споделените разходи.

  • Харесвам 20
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Хем да си повдигна темата, хем да доуточня. В южна Португалия - 3 дни, 2 нощувки, вероятно в Лагос или Фаро. В Испания мисля да видим Рио Тинто, Севиля, Гранада, Нерха и...чудя се за Caminitо del Rey. Вече не ми се вижда нещо повече от туристическа пътека, но ще е красиво, въпреки, че не съм наясно как ще си стигнем до колата ако тръгнем от едно място, а излезем  от друго. Виждам, че няма интерес и съм се примирила, ама...да си кажа, че не се знае, :) знае ли се!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Чудесно пътуване си спретнала. Много ме изкушаваш, но за съжаление нямам толкова дни. За тази година вече мога да си позволя само дълги уикенди.

Страхотно да си изкарате и дано си намерите компания!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Програмата звучи много интригуваща. Но, за съжаление, в този период нямам никаква възможност за отсъствие. Приятно прекарване! И после да разказваш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, eloena каза:

чудя се за Caminitо del Rey. Вече не ми се вижда нещо повече от туристическа пътека, но ще е красиво, въпреки, че не съм наясно как ще си стигнем до колата ако тръгнем от едно място, а излезем  от друго.

Да, не е нищо екстремно и повече от туристическа пътека и да, много е красиво....За придвижването до колата - не се притеснявайте, има безплатни автобуси, в които се качваш с билета за Каминито дел Рей...Дават го 4 часа за целия маршрут, но ни е го минахме за 2,5 часа с почивките и снимките...

 

ето малко инфо:

 

това е от официалната страница:

 

http://www.caminitodelrey.info/en/#4 

 

а това е от някакъв блог, но има снимки  и gps координати на паркинга и т.н:

https://megamineko.wordpress.com/tag/donde-aparcar-en-el-caminito-del-rey/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
3 hours ago, Ивайла said:

Да, не е нищо екстремно и повече от туристическа пътека и да, много е красиво....За придвижването до колата - не се притеснявайте, има безплатни автобуси, в които се качваш с билета за Каминито дел Рей...Дават го 4 часа за целия маршрут, но ни е го минахме за 2,5 часа с почивките и снимките...

 

ето малко инфо:

 

това е от официалната страница:

 

http://www.caminitodelrey.info/en/#4 

 

а това е от някакъв блог, но има снимки  и gps координати на паркинга и т.н:

https://megamineko.wordpress.com/tag/donde-aparcar-en-el-caminito-del-rey/

Много ти благодаря! Значи твърдо влиза в програмата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се поправя - билетът за автобуса е 1,55 евро (сега проверих в сайта да не се изложа пак), опция при купуването е ...Разбира се, може и пеша обратно, но не знам дали си заслужава....

 
 Entrada 10E + Autobús 1,55E
Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.