Прескочи до съдържание

Кола под наем от Бергамо


Препоръчани мнения

Не съм ходил в северната част на Италия, Комо, Леко и др и обмислям една кратка разходка до Бергамо и след това кола под наем.

 

Разгледах фирмите и като махнах големите и известните с цени от по 100е на ден, без дори застраховка, останах тези двете за които няма лоши отзиви като цяло, но има доста неясноти в условията на първата.

 

1. Firefly car rental, която след като симулирах резервация и добавих SuperCover - zero excess от 36 евро на ден и втори път SuperCover Light от 26 евро на ден, отбелязват ги след това в резервацията   като  super CDW или Reduced CDW/T  .

 

За отделните неща, няма разяснение какво точно значат, само бутон добави и край.

Накрая винаги без значение какво съм избрал или дали съм добавил нещо от застраховките им,  излиза следното съобщение:

 

Warning:Please, note that, at the time of the pickup of the vehicle, in order to provide a reserve, an amount of €600/900, depending on the category of the vehicle, will be blocked on your credit card (NB: debit cards and prepaid cards are not accepted).

Please take into account that in principle this will also limit the maximum amount available on your credit card. You can reduce the amount that will be blocked on your credit card to €200 by purchasing one of the following ancillary products: SuperCover, Reduced SuperCover, Glass&Tyre or DRF.

 

Пишат по три различни начина една и съща застраховка,  SuperCover - zero excess/ super CDW/  SuperCover явно нарочно, за да не се разбере какво точно взимаш и какво ще ти вземат те накрая. Най-важното е, че и в двата случая и с reduced и  Zero excess, блокират 200евро, доколкото виждам...

 

Писах им, ама не знам колко има смисъл, защото точно с италианци най-малко имам желание да се разправям, ако всичко не е упоменато точно в условията им.

 

За излизане в друга страна искат още 109 евро!

 

 

2. Interrent

Явно Италия не е в Европа, а някъде в Африка, иначе не разбирам защо там се блокират х2 и повече пари, сравнено с другите страни в Европа.

 

When you arrive at the rental location, you will be asked to leave a deposit for your rental. The deposit amount will be authorised on your credit card but not debited from your account. The deposit is intended to cover additional rental costs.

The amount is:

- All Categories : £300 (or equivalent in local currency)

Please note that this policy is applicable for rentals made in the following countries where InterRent operates its services directly: France, Germany, Portugal, Spain and United Kingdom.

 

For a Rental In Italy,The amount is calculated depending on the vehicle category you are renting:

-MINI : 800 € (or equivalent in local currency);
-ECONOMY : 800 € (or equivalent in local currency);
-Other cars (like COMPACT, INTERMEDIATE, FAMILY): € 900 (or equivalent in local currency).

For other countries, please refer to the country's specific Terms and conditions.

 

Имат опцията 

Peace Of Mind Protection
€ 29.90 на ден

For worry-free driving: In addition to free roadside assistance, you are covered for any damage to the vehicle AND your excess is reduced to zero.

 

Гледах им условията и там пише, че няма самоучастие и няма да плащам при инцидент, ако взема Peace Of Mind Protection , но никъде не пише, дали ще ми блокират пари или не, а това ме интересуваше най-много.

 

Май накрая ще си хвана влака от Бергамо и това ще е.

 

Някой имали опит с колите им под наем в тази част на страната?

 

В Италия съм взимал кола под наем от Болоня от някоя от големите фирми  за един ден, с пълна застраховка, която направих на място и нямах проблеми.

Бяха ми дали поло, на което предната бронята беше счупена сериозно и едвам се крепеше, но не успях да я загубя.

 

 

 

 

 

 

 

Връзка към мнение

От BGY съм вземал няколко пъти кола под наем от Europcar и всичко беше ОК, е чак като препоръка да не се разбира :)

По-скоро бих желал да предупредя, че там стават наистина страшни опашки за колите под наем и на някой от гишета/фирми се чака много и много.

Добре е да се предвиди.

 

FYI only  веднъж се бях отзовал пак там без кредитна карта, просто забравена, и естествено не ни дадоха колата.

Хванахме совалката за Милано гарата и от там с влакове. Успяхме почти всичко по програмата - Новара, Торино и Женева; е без едно от плана :)

Така че местният транспорт - влак, автобус също е добра опция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Взимам кола винаги през autoeurope или economucarrental, излиза по-евтино. Взимала съм кола от Бергамо, не е имало проблем. Застраховката SuperCover - zero excess си я правя на място, последно 26 евро на ден ми излезе. Блокираха 250 евро. Давай смело, не им се плаши :) Само гледай да не закъсняваш с връщането на колата, защото тогава става солено. Праскат си някаква нечувана тарифа на ден + всякакви екстри и  20 мин. закъснение ми струваха колкото колата за 1 седмица.

Връзка към мнение

Явно заради това са на мода fast track опциите за по 40 евро, без пари.

 

Май се отказах вече от колата, особено, като ще е за 1 ден, не виждам смисъл от всичките проблеми и плащания, които се задават.

Други по-известни фирми предлагат от 130 евро и нагоре със застраховка  за 24 часа, като добавя едно най-скъпите  горива в Италия, както и платените магистрали съвсем се отчайвам.

преди 3 минути , eloena каза:

Взимам кола винаги през autoeurope или economucarrental, излиза по-евтино. Взимала съм кола от Бергамо, не е имало проблем. Застраховката SuperCover - zero excess си я правя на място, последно 26 евро на ден ми излезе. Блокираха 250 евро. Давай смело, не им се плаши :) Само гледай да не закъсняваш с връщането на колата, защото тогава става солено. Праскат си някаква нечувана тарифа на ден + всякакви екстри и  20 мин. закъснение ми струваха колкото колата за 1 седмица.

Точно това е проблема, хем съм със zero excess, хем блокират 200-250 евро!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

определено Италия си е странна по отношение на наемането, категорично излиза по-скъпо  /и несигурно/ спрямо доста други европейски страни... и ако може човек да си организира нещата и с обществен транспорт - защо не? тези дни си направихме маршрута в Сицилия - за трима човека всички билети насам-натам, за 7-8 дни, в които всеки ден пътуваме нанякъде, излизат 190 евро - същото с кола го смятах около 570 евро, пък и няма да се тревожим за трафика, нито единият от нас ще трябва пропуска гледките през прозореца, докато шофира

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 20 минути , antea каза:

определено Италия си е странна по отношение на наемането, категорично излиза по-скъпо  /и несигурно/ спрямо доста други европейски страни... и ако може човек да си организира нещата и с обществен транспорт - защо не? тези дни си направихме маршрута в Сицилия - за трима човека всички билети насам-натам, за 7-8 дни, в които всеки ден пътуваме нанякъде, излизат 190 евро - същото с кола го смятах около 570 евро, пък и няма да се тревожим за трафика, нито единият от нас ще трябва пропуска гледките през прозореца, докато шофира

Много те моля да опишеш като се върнеш кое и как, защото и аз клоня към отказване от кола в Сицилия. Няма да им я купувам , само наем искам! Втрещена съм от цените там. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе не знам какво става, ама май навсякъде, за всичко, цените летят зловещо нагоре! Например: цените на къщите в Сицилия са се вдигнали 4-5 пъти от 2014 г. до сега. А коли тогава наехме 2 за 14 дни за общо 400 евро. Гледам и цените в Андалусия, които бяха символични преди 6-7 години, сега ми се реве от тях! Лошо...много лошо!

Връзка към мнение

Наистина спрямо други държави, примерно Испания и Германия, с колите под наем в Италия имам чувството, че нещата се "златни" и страшни :)

Пример малко извън темата, но стана разговор за коли в Италия/Сицилия, затова си позволявам да покажа тази относително скорошна информация:

Група кола: Fiat 500 или сходна; Доставчик: Sixt; Местоположение: Катания, Летище
Дата: 27 Dec 2016 09:00; Дата: 30 Dec 2016 17:00 - 4 дни
Общо: 422.49BGN; Покритие Възстановяване на франшиза - - Пълно покритие 1

В крайна сметка ми дадоха Toyota Aygo, ударена и ожулена отвсякъде, вярно на около 2 години но избора беше просто "take it or leave it".

PS. FYI само - цените на колите взети от Катания, Летище бяха с около 30/35% по-добри спрямо взети от града, при равни всички други условия.

PSS. Същото съм забелязал и при коли взети от Милано/град спрямо коли взети от летищата около Милано.

 

Връзка към мнение

Два пъти сме вземали кола в Сицилия, два пъти в Бергамо. Файлове не пазя, защото се занимава мъжът ми. Повече от 40 евро с пълна застраховка не сме плащали. Има блолирана сума 200-300 евро, но не е имало проблем. Колите са оставяни на улицата. 

Специално за Сицилия колата е предимство. Гледките, малките селца не са лесно достъпни с обществен транспорт. Както и около езерата в Северна Италия, но там може и ферибот.

Връзка към мнение
преди 48 минути , lesy каза:

Специално за Сицилия колата е предимство. Гледките, малките селца не са лесно достъпни с обществен транспорт

така е. просто не е дискусионно :)

Връзка към мнение

200-250 евро не е много за блокирана сума, според мен.

Януари ми блокираха горе-долу толкова тук в Бразилия, при напълно платен наем и пълна застраховка. Аз въобще не помня някъде да са ми блокирали по-малко, откакто следя де.

Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Мина една година и отново е на дневен ред моята тема, понеже така и не се намери нормална фирма за кола под наем.

Имам само едно единствено условие, да имат застраховка и да няма никаква блокировка на допълнителни пари. Аз поне не намерих такава, само намалят блокираната, както правят и в южните части на тази страна.

Без значение колко струва, има цени около 100евро, че и отгоре на ден, пак искат депозити., а някъде иксат да им платиш и горивото. Ще потърся няколко дни, но ми се струва трудна задача..

Връзка към мнение

Разбира се, но мен лично ме плаши друго.

Дори след освобождаване на сумата, те могат след 1 или 2 месеца да си взмат отново пари, заради глоби или нещо друго.

Разбира се, никога дори не те уведомяват, камо ли да ти изпратят глобата и се започват едни разправии..

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

Дори след освобождаване на сумата, те могат след 1 или 2 месеца да си взмат отново пари, заради глоби или нещо друго.

Всички могат, не само в Италия. Всъщност не знам защо изобщо блокират някаква сума, като те ти имат данните и могат да ги ползват без проблем. Освен ако самото блокиране служи да ти вземат данните...

Връзка към мнение

За можене може, но дори в нашиа форум има доста повече случаи на такива неща при наемане на коли в тази държава.

Хем е скъпо и с огромни в пъти по-големи самоучастия, хем все гледат да те резнат както могат.

Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Всъщност не знам защо изобщо блокират някаква сума, като те ти имат данните и могат да ги ползват без проблем

По този начин проверяват дали картата изобщо има такава разполагаме наличност. На самата пластика не пише дали имаш кредитен лимит, допускащ чарджването на 900€ (примерно) или празна дебитна карта с 2 лв в нея. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Публикувано: (редактирано)

Пиша поредния лош отзив за наемането на кола от Италия, в случая от Бергамо, компанията е Maggiore. Бяхме платили  с застраховка кола от техния сайт. На взимане ни уведомиха, че можели само срещу 5 евро да си купим още една застраховка, която не излизала онлайн за допълнителни щети, стъкла и пр.. Понеже е за 1 ден я платихме и нея. Взехме я, блокираха само 100 евро, оказа се, че уж бяхме платили за дизел, но колата е бензин, не се върнахме да се разправяме и заминахме.  Решихме да не си губим времето и да се жалваме като я връщаме.

 

На другата сутрин я оставихме, имаше някакво огромно задръстване на входа на летището и не ни остана много време.

Паркирахме я и отидохме да търсим човек да я приеме. Оказа се, че такъв няма, будката на фирмата беше заключена и чакаше още един човек, който мърмореше, че няма как да чака повече. Беше 8:30, време по което би трябвало да е отворено според това което пишеш на вратата. Имаше надпис, че ако няма никой, да сме се обърнели към служителите на Budget-Avis, но втора изненада и тях ги нямаше и имаше чакащи  хора и пред техните заключени будки. Нямаше как да седим незнайно колко време и заминахме към офиса на фирмата на терминала. Там казахме на служителката, че няма никой, включително и на другите будки и оставихме ключа. Тя не бе изобщо учудена, нито каза нещо, освен ок и взе всичко, дори не пита дали е с пълен резервоар.

Надяваме се, да няма бъдещи  дертове, понеже сме с всички видове застраховки, но никога не е сигурно след като никой не я е приел.

 

Сега си представям случай, в който  не сме с всички видове застраховки и какво можеше щеше да стане...

Отново слаб 2 за фирмите за наемане на коли от Италия, просто трябва да си мазохист за да се разправяш с тях..

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение
преди 20 минути , Alexander каза:

мазохист

Пак малко преиграваш.  В Италия редовно няма служители на паркинга при колите сутрин/вечер. Никога не взимам застраховка и никога не съм има проблем. Включително с тази фирма. Да, мързеливи са италианците, ама испанците да не са по-стока. В такъв случай си снимаш таблото с горивото и колата отвън за всеки случай.

 

Връзка към мнение

Щом казваш сигурно е така, само, че никъде извън Италия няма такива блокажи и последващи проблеми. И какво значи сутрин за теб, след като според работното си време трябва да са там? Това, че сме платили повече пари  за дизел и са ни дали бензин също се пропусна услужливо, ама иначе преигравам. 

Връзка към мнение

Не се засягай, не съм искал да те обидя.

Последния път ми дадоха според тях по-добра кола и за целта поискаха по-голям депозит. Аз им казах, че съм си ок с резервираната, но патката отсреща се направи, че не ме е чула и ми връчи апарата да си въведа пина. Това е малко неудобство - точно от Budget бях взел и при оставянето на колата имаше служител - не ми даде никаква бележка, само каза, че няма проблеми. След 2 минути дойде смс за reversal of purchase.

Само казвам да не се впечатляваш - точност можеш да очакваш от всяка друга нация, но не и от тази 🙂

Но опити за злоупотреби и некоректност не съм срещал, за разлика от наемите в Испания.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Не знам защо за втори път се сравнява точно с Испания, нарочно не казах нищо първия път.

Аз пък само един единствен път съм имал проблем с наемане на кола от Испания и беше за сума от сорта на 20-25 евро, която ми бе върната след 2 дни.

Иначе проблеми съм имал и в Германия  при единственото ми наемане на кола там и бе през Hertz.

Ако искаш направи анкета и да видим къде има най-много проблеми като цяло, а и в нета и тук е пълно с "хубави " отзиви за италианците, не знам защо трябва да казваме на черното бяло.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с липсващия персонал на Budget / Avid на летище Бергамо ми се случи и на мен. Връщам колата към 14 ч. и нямаше техен служител на паркинга. Трябваше да паркирам и да ходя до офиса им, за да търся някой да ми приеме колата, след това обратно до паркинга, и отново  към летището да си хвана самолета. Отдадох липсата на човек на това, че е обедно време. Занимавка си беше. Добре че си бях оставил повече време за буфер. 

 

Съвет: При наемане на кола в Бергамо е добре да си предвидите повече време за връщането. Офисите на рентал фирмите са на самото летище, а паркинга е на 5 минути пеша.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.