Прескочи до съдържание

Смяна на банкнотата от £5


Препоръчани мнения

Искам да напомня за притежателите на английска валута - или на тези, които тепърва ще купуват - че старите хартиени банкноти от £5 (горната снимка) стават невалидни от 05 май 2017г. - тоест идния петък.

 

Ще бъдат валидни единствено новите пластмасови банкноти (долната снимка). 

 

an-old-paper-british-five-pound-note-above-a-new-polymer-or-plastic-HHWGD0.jpg

Връзка към мнение
преди 38 минути , Гост каза:

Искам да напомня за притежателите на английска валута - или на тези, които тепърва ще купуват - че старите хартиени банкноти от £5 (горната снимка) стават невалидни от 05 май 2017г. - тоест идния петък.

 

Ще бъдат валидни единствено новите пластмасови банкноти (долната снимка). 

Свърших я аз тази работа със смяната навреме. За което и ти помогна отчасти :biggrin: Това ми напомни, ако си идваш тази зима пак, носи 7-8 банкноти от новите £10, които ще излязат през септември. :)

 

преди 21 минути , bad kid каза:

някой знае ли в София дали купуват от 'старите'?

Никарите (на Графа и на Гладстон, обикновено изкупуват и стари емисии, но на 2/3 или 1/2 от нормалната цена. Хубавото в случая е, че обмяната на старите емисии на GBP е без краен срок в Bank of England (Threadneedle St, London)  в City. Правил съм го преди 9-10 години при смяната на предишните £10. Процедурата не е сложна, попълва се един формуляр, няма такси. Стига да им уцелиш работното време, и сумата да не е много голяма, че да трябва да доказваш произход. Пак те питат от къде са, отговаряш че са ти останали от предишно посещение. Носи си и паспорта за всеки случай.
http://www.bankofengland.co.uk/banknotes/Pages/about/exchanges/publiccounter.aspx

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.