Прескочи до съдържание

Полша, Украйна, Беларус през юни и юли


Здравко Ангел

Препоръчани мнения

Здравко Ангел

Наближава лятното пътешествие и сме отворени за всякакви препоръки по следния маршрут:

17.06 сб. Бургас – Катовице – WIZZ AIR  14:35 – 15:30

18.06 нд. Катовице – Краков (80 km – 1h)

19.06 пн. Краков (300 km – 4,5h)

20.06 вт. Варшава

21.06 ср. Варшава (480 km – 5h)

22.06 чт. Гданск – Гдиня

23.06 пт. Гданск – Гдиня (332 km – 4h)

24.06 сб. Познан

25.06 нд. Познан (174 km – 3h)

26.06 пн. Вроцлав

27.06 вт. Вроцлав – Лвов – WIZZ AIR 12:00 – 14:15

28.06 ср. Лвов

29.06 чт. Лвов – Минск BELAVIA 15:20 – 16:35

30.06 пт. Минск

01.07 сб. Минск

02.07 нд. Минск

03.07 пн. Минск – Киев  BELAVIA 13:30 – 14:30

04.07 вт. Киев

05.07 ср. Киев

06.07 чт. Киев - Одеса

08.07 пт. Одеса

09.07 сб. Одеса – Варна

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Защо от полета не отидете директно до Краков? Поне навремето имаше маршрутки направо от летище Катовице. Не виждам смисъл, да губите целия следобед там, особено след като имате сравнително малко време в Краков. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Виждам, че във Варшава ще имаш около ден и и половина. Ако се налага избор поради малкото време, препоръчвам Дворецът Виланов пред Кралският замък. Има директни автобуси от старият град до Дворецът Виланов за около 30 мин. Градините под Кралският замък към реката по това време сигурно ще са много хубави и входа преди месец беше безплатен. Хотел Бристол имат "гурме" тристепенно обедно меню за около 16/17 лв. /пак преди около месец/. Супата и десерта бяха направо за червена Мишлен* :ok:  Само внимавайте с другите поръчки, че една салата може да е по-скъпа от обеда за двама :)

И ако може да попитам нещо

преди 7 часа, Здравко Ангел каза:

Одеса – Варна

как го планираш? Че ще ми се наложи подобно пътуване скоро. Самолети не открих, намерих само автобус.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може би не се ориентирам добре в графика, но пътуването Краков-Варшава и Варшава-Гданск определено е по-кратко. Също така, както казва Георги, отивате от летище Катовице директно до Краков, има много автобуси и минибусчета. 

В Гдиня няма нищо интересно, не си заслужава цял ден. Отидете в Сопот за 2 часа (със Szybka Kolej Miejska, нещо като немските с-бани), вижте кея и Кривия дом. 

Не виждам Малборк по пътя- ако ще ходите до Гданск, можете да слезете там, да разгледате замъка (втория най-голям в Европа готически замък) и да потеглите пак към Гданск. Ако не ви се ходи в Малборк, полет с Райън е опция (излита от летище Шопен).

Лвов е красив град, но 2 денонощия там ми се струват много. Все пак, ако нямате друг избор, това е ОК.

Не съм бил в Беларус, но ми се струва, че 4 дни в Минск също  е твърде много. Предполагам, че извън Минск има какво да се види- Витебск например?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел
2 hours ago, Георги said:

Защо от полета не отидете директно до Краков? Поне навремето имаше маршрутки направо от летище Катовице. Не виждам смисъл, да губите целия следобед там, особено след като имате сравнително малко време в Краков. 

И аз си мислех така да направим първоначално, но прочетох, че в Катовице също било приятно и реших да му отделим половин ден с една нощувка, а пък рано сутринта на следващия ден да отидем 2 за Краков. Ако наистина няма какво да се прави в Катовице, може и да го пропуснем.

1 hour ago, Tim said:

Виждам, че във Варшава ще имаш около ден и и половина. Ако се налага избор поради малкото време, препоръчвам Дворецът Виланов пред Кралският замък. Има директни автобуси от старият град до Дворецът Виланов за около 30 мин. Градините под Кралският замък към реката по това време сигурно ще са много хубави и входа преди месец беше безплатен. Хотел Бристол имат "гурме" тристепенно обедно меню за около 16/17 лв. /пак преди около месец/. Супата и десерта бяха направо за червена Мишлен* :ok:  Само внимавайте с другите поръчки, че една салата може да е по-скъпа от обеда за двама :)

И ако може да попитам нещо

как го планираш? Че ще ми се наложи подобно пътуване скоро. Самолети не открих, намерих само автобус.

Благодаря за насоките, ако нямаме време и за двата замъка, ще отидем до Виланов, но си мислех, че може да успеем да видим и двата.

 

Относно Одеса - Варна, да с автобус планираме - видях, че има всяка събота и вторник, билетът е 61 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
9 minutes ago, Nikolay Ivanov said:

Може би не се ориентирам добре в графика, но пътуването Краков-Варшава и Варшава-Гданск определено е по-кратко. Също така, както казва Георги, отивате от летище Катовице директно до Краков, има много автобуси и минибусчета. 

В Гдиня няма нищо интересно, не си заслужава цял ден. Отидете в Сопот за 2 часа (със Szybka Kolej Miejska, нещо като немските с-бани), вижте кея и Кривия дом. 

Не виждам Малборк по пътя- ако ще ходите до Гданск, можете да слезете там, да разгледате замъка (втория най-голям в Европа готически замък) и да потеглите пак към Гданск. Ако не ви се ходи в Малборк, полет с Райън е опция (излита от летище Шопен).

Лвов е красив град, но 2 денонощия там ми се струват много. Все пак, ако нямате друг избор, това е ОК.

Не съм бил в Беларус, но ми се струва, че 4 дни в Минск също  е твърде много. Предполагам, че извън Минск има какво да се види- Витебск например?

Здравей, нямам представа за времето, което ще отнеме между градовете, това времетраене съм го взел от нета, ако е по-кратко още по-добре.

Мислехме си да отидем до Гдиня, просто защото е близо и да се помотаем 3-4 часа. Чудехме се за Сопот - значи ще отидем дотам, щом препоръчваш.

 

Благодаря за Малборк, веднага го включваме.

 

За Лвов няма мърдане, защото имаме самолетни билети, ще се разходим някъде наоколо, ако ни писне.

 

За Беларус програмата не е уточнена, едва ли всички нощувки ще са в Минск. Мислим си за една нощувка в Гродно, откъдето да видим и замъка Мир. Може да отидем до Витебск за една нощувка. Всъщност това трябва да го решим, защото май на летището ще ни питат къде ще нощуваме.

Иначе всичко ще решаваме на място според това колко ни харесва в съответния град.

Фиксирани са само полетите Лвов-Минск и Минск-Киев.

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Здравко Ангел каза:

 

Относно Одеса - Варна, да с автобус планираме - видях, че има всяка събота и вторник, билетът е 61 лева.

Благодаря.

 

Киев-Одеса има много удобни самолети, за твоята дата ги виждам диапазон 42/72Е.

В Киев съм спал няколко пъти в много удобен хотел, до 24/7, зад едни студентски общежития със стол, до метро и пеша до центъра е 20/25 мин.

Ако проявяваш интерес ще го издиря.

Мога да препоръчам и шофьор, на да го кажем такси тип мини каб. Вози по предварително договорена цена.

 

 

Връзка към мнение
Здравко Ангел
42 minutes ago, Tim said:

Благодаря.

 

Киев-Одеса има много удобни самолети, за твоята дата ги виждам диапазон 42/72Е.

В Киев съм спал няколко пъти в много удобен хотел, до 24/7, зад едни студентски общежития със стол, до метро и пеша до центъра е 20/25 мин.

Ако проявяваш интерес ще го издиря.

Мога да препоръчам и шофьор, на да го кажем такси тип мини каб. Вози по предварително договорена цена.

 

 

По принцип мислим да ползваме airbnb навсякъде, но все пак, ако не те затруднява, може да имаме хотела като резервен вариант.

Не знам за шофьора, ние си мислехме да ходим пеша, ама никога не се знае.

Връзка към мнение

За Лвов- града е прекрасен, но ако ви се струват много 2 дни - града е обграден с няколко замъка, които са лесни за обикаляне и са доста интересни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
21 minutes ago, Роми said:

За Лвов- града е прекрасен, но ако ви се струват много 2 дни - града е обграден с няколко замъка, които са лесни за обикаляне и са доста интересни.

Ами те замъците винаги са добре дошли, така че бихме се възползвали. :) То времето не е чак толкова много - две половинки и един цял ден, ако отделим двете половинки на самия Лвов, през целия ден може да пообиколим някой и друг замък.

Връзка към мнение
Здравко Ангел
1 hour ago, Tim said:

Явно е доста вървежен, разпродаден е за нашите дати.

Връзка към мнение

прекрасен план :)))! Аз с две ръце подкрепям идеите да се посети Виланов, Малборк и Сопот. Лвов също не е за подценяване. Ако имате повече време посетете музея на селото - много е интересен!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Здравко Ангел

А някой да е ходил в този парк:

https://bpn.com.pl/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1

Ние си падаме по такива места, малко е отдалечено, но пише, че има директен автобус от Варшава и пътят е 5 часа,

в краен случай може да останем една нощувка някъде в района.

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Здравко Ангел

Намерихме още едно чудно място в Полша, за което май тук не съм чел:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Słowiński_National_Park

 

Ако някой е ходил може ли подробности.

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
  • 1 година по-късно ...
Здравко Ангел
преди 7 часа, Alexander каза:

И аз бих искал информация за Беларус и Минск, във форума няма нищо за тях..

Ако трябва с една дума да се опише Минск, тя е грандомания. Огромни булеварди и сгради. Изцяло соц архитектура с малка старинна част в центъра на града близо до Площада на независимостта. Има хубави паркови пространства. Градът е доста чист, хората бяха приятелски настроени, навсякъде сме говорили на руски. Техният език е като някакъв "неграмотен" руски, например до нас имаше улица "Савецкая", вместо "Советская". Туристи почти няма.

Ако се интересуваш от улично изкуство, има обособена част от града, при едни стари фабрики, където има страхотни графити и кафенета, в които се събират по-алтернативните арт персони. Пихме чай в едно кафене "Лайка", сядаше се на едни амфитеатрални стълби на платформа. На нас тази част от града ни хареса най-много.

Мисля, че няма нужда да се отделят повече от два дни за Минск.

Най-доброто заведение в града е "Лидо", намира се срещу ЦУМ. На самообслужване е, невероятно вкусно и невероятно посещавано. Самият ресторант е огромен, но по обяд се чака за маса. Ние на втория ден отидохме в ранния следобед и беше много по-спокойно.

От летището има автобус до центъра. Струваше 3 рубли и спира там, където поискаш.

Ние разделихме престоя си в Беларус за Минск и Брест, защото искахме да отидем в Беловежката пустош. Взехме си влак до Брест. Първият ден се размотавахме из Брест, като най-впечатляващият обект е Брестката крепост, с една огромна петолъчка, която служи за вход и внушителен паметник на мъжка глава в парка на самата крепост. Пред крепостта има музей на железниците, в който има вагони и локомотиви от съветското минало.

До Беловжката пустош се стига с автобус за около час и половина. Там си наехме велосипеди и си изкарахме чуден ден. В пустошта се ходи, за да видиш зубри, има оградени пространства, където отглеждат полуопитомени животни и всъщност това е възможността да ги видиш. Иначе в самата гора има няколко маршрута и с велосипедите може да си прекараш цял ден.

 

До ден днешен не сме си разглеждали снимките от Беларус, ето един повод да го направим. Ще кача скоро един албум с някои от забележителностите.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.