Прескочи до съдържание

Плажни дестинации


Препоръчани мнения

Конкретен пример: ) Някъде, където ти е харесало, защото като напиша плажове Испания и излизат една камара плажове. Пък по снимки малко трудно да се ориентирам.

Връзка към мнение
преди 3 минути , Алекс каза:

Конкретен пример: ) Някъде, където ти е харесало, защото като напиша плажове Испания и излизат една камара плажове. Пък по снимки малко трудно да се ориентирам.

 

Ами, мен лично южна Португалия за момента ми е абсолютен фаворит, че скоро бях там и края на май даже ще повторя. Всичко там извън големите градове-курорти, а даже и да се набута човек в такъв, има толкова много плажове за всеки вкус, че няма начин да не си намерите ваше си местенце. Пясъкът разкошен (ситен и златен) брегът достатъчно полегат, а август вероятно е единственият месец, когато водата ще е приятно хладна, а не ледена :-D Конкретно място не мога да назова, обиколихме много, бяхме в Лагош, но всеки ден пътувахме нанякъде. 

Връзка към мнение
преди 18 минути , searus каза:

 

Ами, мен лично южна Португалия за момента ми е абсолютен фаворит, че скоро бях там и края на май даже ще повторя. Всичко там извън големите градове-курорти, а даже и да се набута човек в такъв, има толкова много плажове за всеки вкус, че няма начин да не си намерите ваше си местенце. Пясъкът разкошен (ситен и златен) брегът достатъчно полегат, а август вероятно е единственият месец, когато водата ще е приятно хладна, а не ледена :-D Конкретно място не мога да назова, обиколихме много, бяхме в Лагош, но всеки ден пътувахме нанякъде. 

 

:) В Португалия мислих да се целя другата година, защото ми се искаше да пообиколим там, а не да лежим на плажа. Полетите са малко неудобни и идват скъпи за август.

 

По-скоро ще пиша една точка за Алкудия засега. Изглежда добре. Не знам защо съм леко скептична за Палма. Преди време гледах едни клипчета и като видях, че има каменисти плажове, веднага я зачеркнах като дестинация от картата на света.

Връзка към мнение

Не разбрах колко е бюджета за полети, но давам глас за Майорка. Острова не е малък и има много места с по-малко хора. Плажовете са много добри!

Връзка към мнение

Мерси. За Палма примерно в коя част да гледам. Колкото до полетите все пак да са по- евтини от почивката. Гледах до Палма на тези дати. Единственият плюс е, че може да се направи прекрачване в Барселона и Валенсия, където също не сме били :) А някой за Сардиния може ли да сподели все пак. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте!

 

Разрових се да намеря такава тема, но май няма... Какъв пропуск! Аз много обичам плажове, дълга и широка ивица с фин пясък, шнорхелинг, вълни. С времето намерих невероятни плажни местенца по света и у нас и бих искала в тази тема да споделим мнения за различните плажове по света. Ето я и моята класация до сега, не са подредени по красота:

 

1.Филипините - Malcapuya island и туровете от Корон. Невероятни места наистина.

 На Ел Нидо най-хубав е плажът Nacpan.

 

2. Seven Miles Beach, Cayman Islands - просто магия, както подсказва и името - 7 мили бял, фин пясък.

 

3. Да Нанг, Виетнам - страхотен наистина! Километри дълъг плаж, по който можеш да ходиш и да се наслаждаваш на планински гледки наоколо. Море+зеленина е прекрасна комбинация. Не е пренаселено, зоната за шезлонги е много назад, което прави усещането супер.

 

4. Керамоти, Гърция - много си го харесвам, понеже е близко и спокойно - със или без шезлонги. Иначе Гърция изобилства от райски места, по-добре някой, който ги знае в детайли - да сподели.

 

5. Занзибар - северната част има прекрасни плажчета, става за шнорхлинг, но морето се отдръпва по няколко часа на ден.

Също така в Танзания, близо до Дар Ес Салам, има 2 острова - Mbudya Island and Bongoyo island.  И двата са прекрасни, с прекрасна морска храна на тях. Ходи се с лодка от Дар.

 

6. Мексико - остров Козумел - мисля, че целият остров е заобиколен от райски плажчета.

 

7. Варадеро, Куба - един Слънчев бряг преди 30 години, но с кристално чиста вода. Дълга и широка ивица, не пренаселена.

 

8. Мамзар Бийз енд Парк в Дубай - цял парк с най-различни плажове - от девствени до такива с гледки към небостъргачи.

Който харесва плажове с живот, кафенца, хапване, гумирана алея за ходене и музика - определено Кайт Бийч в Дубай.

 

9. Иракли, България, както и Силистар. Смятам, че в България също има много хубави плажчета, не бива да бъдем супер критични и капризни - на много места няма камъни, няма опасни животни, няма опасни течения. 

 

Дано да са ви харесали моите идеи - чакам да видя вие какво ще препоръчате.

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 7 минути , stanislavpp каза:

Има безброй класации за топ плажовете , ето любимата ми на ТА: https://www.tripadvisor.com/TravelersChoice-Beaches-cTop-g1

Да, чела съм ги, ама друго е да ми каже някой магеланец, особено нещо не така популярно. Сега ще погледна линка, мерси!

Връзка към мнение

Като наскоро завърнала се от Сейшелите, мога да ги включа в моята лична класация.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Deep bay, Antigua; Sugar Bay, St. Lucia; Scott's Head, Dominica, Grand Anse Beach, Grenada; Lawrence Gap, Barbados; Bucco Reef, Tobago; Buccament Bay, St.Vincent and Grenadines; Caye Caulker + Ambergris Caye, Belize; Tulum, Mexico, Sarasota+Clearwater, Florida; Waikkiki, Hawaii; Paradise Beach, Bahamas; Lime Cay, Jamaica, Bayahibe, Dominican Republic, Monuriki, Fiji; Coco Beach, Vanuatu; ...

Много дълго ще стане, бил съм на стотици плажове по цял свят. Ел Нидо и 7 майл бийч също са хубави, ама Варадеро не е кой знае какво.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

Преди 1 час, Happy_Traveler каза:

3. Да Нанг, Виетнам - страхотен наистина! Километри дълъг плаж, по който можеш да ходиш и да се наслаждаваш на планински гледки наоколо. Море+зеленина е прекрасна комбинация. Не е пренаселено, зоната за шезлонги е много назад, което прави усещането супер.

 

 

 

 

Ако е за ходене, това е един от най-твърдите плажове, по които съм ходил. Въобще го няма онова приятно потъване на краката, когато вървиш на ръба на океана и гъделичкащото усещане за пясък по стъпалата, когато си навътре по ивицата. А и за лежане не е особено приятен. Лично за мен типичен безличен градски плаж. Снимка от тези дни:

 

danang1.jpg.0cdaf587847b4cc1eaec04850bc4d377.jpg

 

Плажът в Ня Чанг е много по-приятен и уютен, въпреки че е по-тесен. Лошото е, че и виетнамците ги е ударила туристическата треска, в резултат на което първа линия се презастроява с бетонни мастодонти тип Слънчака. И тъй като е източен излаз, заради сянката от мастодонтите на половината плаж слънцето "залязва" няколко часа по-рано следобяда, когато е най-хубавото време за припек.

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

При следващото ти ходене до Куба ти препоръчвам Cayo Largo!

На Мавриций също има страхотни плажове извън населените места и големите комплекси. На целия остров плажовете са публични и дори на затворените големи и скъпи комплекси можеш да ползваш плажа. На Ile aux Cerfs има също страхотни плажове и при отлив се образува една огромна пясъчна ивица от бял и фин пясък.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

На Cayo Largo често са големи вълните, доста по-спокойно е морето на Cayo Coco. За Мавриций -има добри плажове, особено на изток, но по-добре е човек не да се промъква до плажовете на Constance, а да опита да отседне там. С риск да противореча, за мен се губи очарованието на токива острови, ако си в апартамент и си готвиш сам. За големите градове е друго, но за Мавриций....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хубаво е да ги онагледявате със снимки. Ако не видя как изглежда даден плаж, изобщо няма да се развълнувам от това, че на някой друг му е харесал. Не че това е достатъчно да добия някаква пълна представа, но поне може да ми грабне интереса и да ме накара да се поинтересувам от даден плаж. В момента просто прехвърлих темата без да ми е полезна. Това си е мое мнение и не ангажирам никого с него.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз обиколих целия остров и видях почти всички плажове. Няма някой който да не ми хареса. По-голямата си част са дълги плажни ивици и гора зад тях, сини кристални води и бял ситен пясък. Тъй като острова е заобиколен от коралови рифове няма големи вълни. Има няколко по-малки острова около него които имат също прекрасни плажове и рифове за гмуркане. Много зависи къде ще бъдете и дали ще сте с кола. Ето една примерна снимка от Плоския остров, където има страхотни места за гмуркане.

 

37224539595_05c24124cf_b.jpg

 

А това е една панорамка от Ile aux Cerfs при отлив:

 

37058806702_75bc16914b_b.jpg

 

Това е от съседния остров Ilot Mangenie, на който има частен комплекс:

 

36409540623_0811a6d5ba_b.jpg

 

А това е част от плажа пред The Oberoi, Mauritius

 

36998655902_450e0a1f96_b.jpg

 

Всичките плажове около Le Morne са също много хубави, но те са по-населени, защото има много хотели там от големите вериги.

Трябва да имам още снимки от другите плажове, но са ми из архивите.

 

Ето малко снимки и от тези плажове:

 

P9100108.thumb.jpg.32d24967185b5ab26fb66ab00d734017.jpg

 

P9100111.thumb.jpg.a5c58f324839affa67ac24c23452fa4e.jpg

 

P9100113.thumb.jpg.6e39bfa727f3698e8cb27a5c8355674f.jpg

 

P9100116.thumb.jpg.abbc6005acbaa63887139d9f45c1004b.jpg

 

P9100120.thumb.jpg.611e8466a6ba002f9318dd734749af5f.jpg

 

А тези са от Доминикаската република остров Саона

 

PB170042.jpg.3533c43cec222a04584ed5c3b55299e5.jpg

 

PB170079.jpg.a9e79cbb384fe211592ee4765772e82e.jpg

Редактирано от plamenk
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Плажът на основния остров на Тонга, в северозапaдната част Kanokupolu - идеален и за шнорхелинг от брега.

IMG_20171228_045153.jpg.3543ae3530331e6bf8cbefc5af65ecdf.jpg

Само за плаж, става и на градския плаж на Tongatapu, има и jetty за скоци, и дървета за сянка. Водата е чай целогодишно.

CAM00746.jpg.0fe0d6284815e8acc6f62f4d2d6fef8c.jpg

 

Tuvalu, Funafuti - плажът зад сградата на парламента.

Водата е кристално чиста, и много приятно топла и през зимата. Хора обикновено няма наоколо. Местните отиват малко преди залез, а туристи...все пак е една от най-малко посещаваните страни в света, а плажове много там :smile:

CAM01021.jpg.3176973e6f319bb520160e0bfad5bc40.jpg

CAM01025.jpg.5985aa309c05260944a6dd5f963d6a2d.jpg

 

Френска Полинезия - Атолът Fakarava, в района на 5-ти километър в южна посока от страната на лагуната. Няма голям плаж, но водата гъмжи от рибки и корали, плитко е на 300-400 м. от брега. Има малко заведение със страхотна риба, приготвена по всякакъв начин. Хора няма.

CAM00517.jpg.ab8f9f57ae5fb3f2007ef28c7e05130d.jpgCAM00521.jpg.36a729f072f20c4ed292426c50fc04f6.jpg

CAM00143.jpg.7f5febdfff0ca91f58ac0a7400213a87.jpg

 

Островите Кук, Aitutaki

По цялата източна страна плажът става, но най-хубав е  пред Pacific Resort, Aitutaki - хубав плаж, и условия за шнорхел; плитко до към 300 м от брега, при отлив и до самия риф.

CAM00780.jpg.e0d8920b8b3f756010d22e40af1f176d.jpg

това горе е на около 150-200 м от брега, при отлива след обяд, водата ми е до кръста

 

CAM00788.jpg.bb3b9a03e886895a7529435658b88b6c.jpg

CAM00777.jpg.3d616e5e4bbf6cc9dc5d8eff9c462a5b.jpg

  • Харесвам 10
  • Браво 4
Връзка към мнение

Това, което явно прави впечатление в повечето Интернет класации, са все плажове на Карибите. Няма лошо, ама някакси ми се иска да открием повече и на други места, та да е разнообразно във всеки край.

 

За Да Нанг никъде не видях строене на 1-ва линия, всичко беше запазено. Все пак е километричен плаж, всеки може да е бил на различно място.

images.jpeg-6.jpg.46de9cf96d62be04a8d4c2981953a347.jpg

 

 

images.jpeg-4.jpg.2b46eef2c6888326d5ee62faeffdba16.jpg

  

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.