Прескочи до съдържание

10 дни в Мароко - няма време :)


oli_mali

Препоръчани мнения

преди 21 минути , oli_mali каза:

Няма да го включваме водопада в този ден. Ето отново програмата ни, надявам се окончателна. Мисля, че с ваша помощ добре ги наредихме нещата. :)

 

Ден 1 (19/05) - един ден в Бергамо.

Ден 2-5 (20/05-23/05) - 3 дни в Маракеш и 1 ден за екскурзия до водопадите Узуд.

Ден 6 (24/05) - Тръгване от Маракеш рано сутринта, посещение на Аид Бен Хаду, филмовите студиа в Уарзазате, Gorges Dades и нощувка в Тингир.

Ден 7 (25/05) - Todgha Gorge и след това се отправяме към Мерзуга.

Ден 8 (26/05) - Тръгваме си от пустинята е се отправяме към Фес като по пътя ще се отбием през Моnkey forest в Азру. Зависи кога ще пристигнем може да направим вечерна разходка в медината на Фес.

Ден 9 (27/05) - Разходка с водач във Фес (ще си пазарим някой на място за няколко часа) и към обяд се отправяме към Шефшауен. Нощувка в градчето.

Ден 10 (28/05) - Още сутринта тръгваме към Танжер и в 14:50 ни е полета към Мадрид/София.

 

Надявам се по този начин да успеем максимално да усетим духа на Мароко с изключение на плажовете.

Сега ще търся да резервирам кола под наем.

 

Роси може ли да кажеш кой е този паркинг? Коя навигация ползвахте за ориентация по пътищата? Като ви глобиха на място ли си платихте или има други процедури - скъпи ли са им глобите?

 

Още един въпрос - приемат ли се плащания с карта или предпочитат кеш?

 

Това са координатите на паркинга 34°03'39.5"N 4°59'09.6"W . Ние ползваме навигация Гармин, картата ни е малко стара от 2013 имаше леки пропуски, като  нови участъци от магистралата.... нови кръгове, но за втори път я ползваме и като цяло нямахме проблеми. Както предния път  така и сега навсякъде плащахме само с дирхами в брой .   Ето тук има описано миналогодишното ни пътуване из Мароко , там има и за глобата ни писано  

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ползвахме HERE и ТomTom...Има паркинг вляво точна като се мине първата порта на път за Медината...Оттам пеша е на около 10 минути до самия вход ...На нас ни казаха, че по - надолу не е разрешено да се паркира и не сме рискували...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Хубава идея за преспиване в Узуд, но нощувките сме ги резервирали вече. Ще гледаме възможно най-рано да тръгнем от Маракеш, за да изпреварим масовите туристи. 

Още нещо да питам - току-що от чейндж бюрото ми казаха, че максимум 200 долара или около 2000 MAD на човек може да се вкарат в страната. Така ли е наистина, някъде проверяват ли колко пари носиш в себе си? Там на място как са курсовете?

Редактирано от oli_mali
Връзка към мнение
преди 13 часа, oli_mali каза:

Хубава идея за преспиване в Узуд, но нощувките сме ги резервирали вече. Ще гледаме възможно най-рано да тръгнем от Маракеш, за да изпреварим масовите туристи. 

Още нещо да питам - току-що от чейндж бюрото ми казаха, че максимум 200 долара или около 2000 MAD на човек може да се вкарат в страната. Така ли е наистина, някъде проверяват ли колко пари носиш в себе си? Там на място как са курсовете?

Ние  в Algeciras си купуваме билет за ферибота и там си обръщаме еврото в марокнските пари , не е имало ограничение за сума и ако останат пак там може да си ги обърнем в евро . На ферибота минаваме паспортна и митническа проверка, но никъде не ни питат колко пари марокански имаме.  Предния път ни свършиха и в Маракеш в чейндж бюро си обменихме евро в марокански  , курса си беше нормален,  за долари не знам . Но сега ни останаха дирхами и смяната им с евро беше голяма резачка, 3015 дирхама ни върнаха   270 евро , 30 евро назад. Така че си изчислете горе- долу колко ще са ви необходими, за да не се налага да връщате . На нас ни останаха ,защото поради технически проблем на колата сега не слязохме до пустинята , за което много ....много съжалявам . Мароко без пустинята е голяма цигания, на която  не издържах . Сега посетихме само Казабланка и Фес , на 8 км бяхме от  Шефшауен, но отказах да влизаме.  

Редактирано от Роси 777
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, oli_mali каза:

 

Още нещо да питам - току-що от чейндж бюрото ми казаха, че максимум 200 долара или около 2000 MAD на човек може да се вкарат в страната. Така ли е наистина, някъде проверяват ли колко пари носиш в себе си? Там на място как са курсовете?

Ние също имахме такива притеснения при полета към Мароко, но реално на летището никой не проверява и не пита колко и каква валута носиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря на всички, които се включиха с мненията си. Вече багажа е стегнат, парите са обърнати в евро и дирхами и сме се нагласили положително, въпреки че още ми е малко свито сърцето и си викам "Що ли и угаждам на жената, на къде сме се замъкнали!" :)

 

Днес не издържах и един полет с балон вместих на 22/05 сутринта. Това си ми е на мен мерак - сигурен съм, че в Кападокия ще е по-хубаво, ама кой знае кога ще стигнем и до там. 

 

Утре сутринта тръгваме за Бергамо. Дават го да вали - някакви идеи къде да се врътнем при такова време?

 

Ще докладвам колкото мога по време на пътуването, а после ще има и подробен разказ. ;) А вие ако се сещате за някакви хитринки в Маракеш или другаде по трасето - пишете, не се срамувайте! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 26 минути , oli_mali каза:

Благодаря на всички, които се включиха с мненията си. Вече багажа е стегнат, парите са обърнати в евро и дирхами и сме се нагласили положително, въпреки че още ми е малко свито сърцето и си викам "Що ли и угаждам на жената, на къде сме се замъкнали!" :)

 

Днес не издържах и един полет с балон вместих на 22/05 сутринта. Това си ми е на мен мерак - сигурен съм, че в Кападокия ще е по-хубаво, ама кой знае кога ще стигнем и до там. 

 

Утре сутринта тръгваме за Бергамо. Дават го да вали - някакви идеи къде да се врътнем при такова време?

 

Ще докладвам колкото мога по време на пътуването, а после ще има и подробен разказ. ;) А вие ако се сещате за някакви хитринки в Маракеш или другаде по трасето - пишете, не се срамувайте! 

За Бергамо: Аз винаги отскачам до il Fornaio в стария град, като забивам и един сладолед след това. Сладоледът, не помня точно къде беше, но всеки път попадам на него, когато съм в стария град :D

Весело изкарване!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
На ‎9‎.‎5‎.‎2017‎ г. в 15:05, christuff каза:

Спахме в хотел извън селото в подножието на дюните.Около 700дирхама(най-скъпият ни хотел в Мароко) май беше и там на място си го намерихме.Препоръчвам особено ,ако сте по време в което басейна е пълен.Мога да пратя координати на собственика на фейса.

@christuff Кой е този хотел?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.